مهر   |  فرهنگی  |  

بی‌سامانی رزرو خانه‌مسافرها در سایت‌های اینترنتی

به گزارش خبرنگار مهر، اکنون اگر هر مالکی یک تصویر از خانه خود داشته باشد و قصد اجاره دادن منزلش را داشته باشد حتما لازم نیست به بیشمار سایت هایی که اقدام به رزرو خانه و بوم گردی و اقامت گاه می کنند مجوزشان را هم نشان دهند. این موضوعی است که موجب شده تا شکایت های زیادی از این خانه ها و سایت ها توسط مسافران اعلام شود شکایت هایی که معمولا درباره هماهنگ نبودن خدمات این اقامتگاهها با…

بی‌سامانی رزرو خانه‌مسافرها در سایت‌های اینترنتی

به گزارش خبرنگار مهر، اکنون اگر هر مالکی یک تصویر از خانه خود داشته باشد و قصد اجاره دادن منزلش را داشته باشد حتما لازم نیست به بیشمار سایت هایی که اقدام به رزرو خانه و بوم گردی و اقامت گاه می کنند مجوزشان را هم نشان دهند. این موضوعی است که موجب شده تا شکایت های زیادی از این خانه ها و سایت ها توسط مسافران اعلام شود شکایت هایی که معمولا درباره هماهنگ نبودن خدمات این اقامتگاهها با قیمت ارائه شده است، یا نحوه رزرو نامناسب و یا حتی معظلات اجتماعی آن اقامتگاههای غیرمجاز.

از طرفی خشایار نیکزادفر مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی در یک نشست خبری اعلام کرد که 300 هزار خانه مسافر وجود دارد که تنها 24 هزار تای آن را ساماندهی کرده ایم و مجوز داده ایم. این تعداد خانه مسافر در سایتی به همین نام معرفی شده اند.

البته که خبرنگاران حاضر در این نشست خبری نسبت به این موضوع واکنش نشان داده و اعلام کردند که چنین نیست و در این سامانه اطلاعات ناقصی از خانه مسافرها وجود دارد. یکی اینکه چندین استان بیشتر در این سایت وجود ندارد که دارای خانه مسافر باشند از طرفی خانه مسافرهای معرفی شده تصاویر مناسبی برای انتخاب توسط گردشگر ندارند. موضوع دیگردرباره  قیمت آنهاست که به روز نیست از همه مهمتر نه محل قرار گرفتن آن خانه ها مشخص است و نه مالک شان. این  موضوع زمانی مشخص خواهد شد که مسافر اقدام به رزرو کند که همان هم مشکلات خود را دارد. البته در این نشست خبری نیکزادفر مشکل رزرو این خانه مسافرها را تایید کرد.

محمد ثابت اقلیدی معاون سرمایه گذاری این شرکت نیز به خبرنگار مهر توضیح بیشتری داد و گفت: شرکت مادر تخصصی ایرانگردی و جهانگردی مسئول تشکیل بانک اطلاعاتی و دیتاست هر کسی که مجوز خانه مسافر را می گیرد ، اطلاعاتش در یک دیتابیس جمع آوری می شود.

وی گفت: سایت های فروش و رزرواسیون باید به این اطلاعات پایه متصل شده و از اینجا فروش خود را انجام دهند من زمانی که در بخش نظارت معاونت گردشگری بودم یک سایت را فیلتر کردیم و گفتند که شما دارید استارت آپ ها را تعطیل می کنید. ما میخواستیم این وضعیت را ساماندهی کنیم چون الان هر کسی که می خواهد خانه اش را اجاره بدهد می تواند بدون مجوز از طریق این سایت ها اقدام کند درحالی که اگر این سایت ها به اطلاعات پایه ما متصل می شدند تنها خانه هایی که دارای مجوز هستند، حق اجاره را پیدا می کردند و دیگر شاهد مشکلات بعدی و نارضایتی مسافر نبودیم.

ثابت بیان کرد: این سایت ها می بایست با ما قرارداد می بستند تا از این اطلاعات استفاده کنند چون این دیتا اکنون کانالیزه شده است . اما اکنون نظارت بر هر اقامتگاهای که در هر سایتی اجاره داده می شود، در اختیار ما نیست اکنون هر کسی کار خودش را می کند. البته داریم زیرساخت ها را ایجاد می کنیم تا این سایت ها بتوانند از دیتا استفاده کنند و ما هم بتوانیم آن اقامتگاهها را رصد کنیم.

خبرنگار قرارداد استارت آپ   اخبار برگزیده
  

بررسی تشکیل کمیسیون ویژه رسیدگی به حوادث بعد از گرانی بنزیناین هفته در صحن مجلس تقاضای عده‌ای از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مورد تشکیل کمیسیون ویژه رسیدگی به حوادث بعد از گرانی بنزین در شهر‌های مختلف کشور بررسی می‌شود.
ایلنا کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بازار خودرو گرانی 

  

کیک و کلوچه‌های قرصی این روزها خبرساز شده و هیچ ارگانی توضیح واضحی درباره خبر خوراکی‌های حاوی دارو نمی‌دهد.
نامه نیوز دارو روزنامه وزارت بهداشت 

  

استیضاح رئیس‌جمهور!علیرضا پناهیان که چندی پیش سخنان جنجالی‌اش درباره مجلس حاشیه‌هایی به همراه داشت، در توییت جدید خود دستور کار اصولگرایان تندرو در مجلس بعدی را اعلام کرد. حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان با انتشار توییتی نوشت: ‏استیضاح رئیس جمهور کار مجلسی که اکثرا طرف‌دار دولت‌اند نیست. این مجلس نه می‌تواند بر دولت نظارت کند و نه جلوی عملکرد غلط دولت را بگیرد...
مستقل‌آنلاین استیضاح رئیس جمهور کار 

  

اگر دولت دست برخی افراد بود رابطه‌مان با آمریکا برقرار شده بودعلی مطهری گفت: رفتار برخی مخالفان لوایح FATF و پالرمو، سیاسی است. برخی افراد و نهادها نیز منافع اقتصادی در این قضیه دارند. نماینده مجلس تهران ادامه داد: اگر دولت دست خود این افراد بود مطمئن باشید هم برجام اجرا شده بود و ما به اینجا نمی‌رسیدیم و هم ماه‌ها بود که مشکل FATF حل شده بود و حتی معتقدم که رابطه با آمریکا هم برقرار شده بود...
مستقل‌آنلاین دولت علی مطهری تهران 

  

حمله دوباره کیهان به روحانی؛ آمریکا نقشه آشوب می‌کشد؛ پالس مذاکره می‌فرستید؟!اقتصادنیوز: روزنامه کیهان نوشت: در حالی که آمریکا صراحتاً از ایجاد آشوب در ایران حمایت کرد و آقای روحانی نیز خبر از نقش‌آفرینی بیگانگان در این ماجرا داد، مذاکره نیابتی با آمریکا در ژاپن، خلاف قواعد عقلی است.
اقتصادنیوز روزنامه کیهان ایران و آمریکا روزنامه 

  

جزئیات طرح معیشتی رانندگان تاکسیمدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی کشور از بررسی پیشنهادات این اتحادیه برای بسته معیشتی رانندگان تاکسی در ستاد تنظیم بازار وزارت صمت خبر داد.
خودروتک تاکسی وزارت کشور تنظیم بازار 

  

ایران باید منتظر رئیس‌جمهور جدید آمریکا باشد​استاد دانشگاه نیوهمپشایر فشار بر ایران را عامل تنش‌های بیشتر دانست و گفت: به همان اندازه که رهبران اروپایی از ترامپ بیزار هستند، خیلی به ایران نیز متعهد نیستند.
مثلث ایران ایران و آمریکا رئیس جمهور 

  

نماینده مردم تهران گفت: اگر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنان این لوایح را معطل بگذارد تا فرصت بگذرد قطعا دچار مشکلات بیشتری در سایر بخش‌ها خواهیم شد.
نامه نیوز علی مطهری چین ورزش 

  

آغاز فروش 4 محصول ایران خودرو از امروزگروه صنعتی ایران خودرو طرح پیش فروش 4 محصول خود را از ساعت 11 روز شنبه 98/09/23 آغاز خواهد کرد.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

برای میانجیگری بین ریاض و تهران؛ عمران خان به عربستان می رودعمران خان برای میانجیگری بین ریاض و تهران به عربستان می رود.
مثلث ریاض وزارت خارجه ایران و عربستان 

  اخبار داغ
  

راه‌اندازی بخش اعلان گزارش‌های مردمی مبارزه با فساد در وزارت اقتصادوزارت اقتصاد در اطلاعیه‌ای از راه‌اندازی بخش اعلان گزارش‌های مردمی مبارزه با فساد در پورتال وزارتخانه خبر داد.
ایلنا بخش خصوصی وزارت امور اقتصادی و دارایی اقتصاد 

  

آمادگی قطر برای پذیرش همه ارزها در معاملات ال‌ان‌جیعلی العمادی وزیر دارایی قطر روز شنبه (23 آذر 98) در کنفرانسی در دوحه گفت که کشورش آماده پذیرش همه ارزها در تجارت گاز طبیعی مایع یا ال‌ان‌جی بوده اما دلار همچنان مسلط است.
برنا قطر تجارت گاز 

  

گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلاوارز پایتخت؛ برخورد دلار با مرز روانی، بازگشت به مدار نزولیاقتصادنیوز: امرو شنبه 23 آذرماه 1398 نرخ‌ها در بازار طلا و ارز ابتدا روی روند صعودی حرکت کردند و ساعتی بعد به مدار نزولی بازگشته و به کاهش قیمت روزهای اخیر ادامه دادند. امروز دلار در بازار آزاد ابتدا از مرز حساس 13 هزار تومانی عبور کرد و پس از ظهر دوباره در مسیر کاهشی قرار گرفت و تا محدوده 12600 تومانی هم عقب‌نشینی کرد...
اقتصادنیوز بازار طلا و ارز پایتخت دلار 

  

قیمت‌های امروز بازار ارز و سکهایسنا نوشت: بازار سکه و طلا امروز نسبت به روز مشابه هفته گذشته با سقوط آزاد قیمت‌ها روبرو شد. قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار امروز (شنبه) به چهار میلیون و 345 هزار تومان رسیده و هر گرم طلای 18 عیار نیز 441 هزار و 600 تومان قیمت دارد. امروز سکه طرح … نوشته قیمت‌های امروز بازار ارز و سکه اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.
انصاف‌نیوز قیمت ارز یورو 

  

توضیح رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر درباره قرص‌های مشکوک در کیک‌های خوراکی؛ قرص‌ها هیوسین بوده نه ماده مخدررئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گفت: پس از بررسی و آزمایشات تخصصی مشخص شد که قرص های موجود در کیک های خوراکی قرص هیوسین بوده است.
ایلنا پلیس مواد مخدر وزارت بهداشت 

  

هیچ سورپرایزی بهتر از گام برداشتن برای سلامتی مردم نیست / نظرات مردم ولو در قالب شوخی ارزشمند استوزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم رونمایی از ناوگان برقی شرکت ملی پست با اشاره به اینکه پست در گذشته دارای ناوگان هوایی بود، گفت: با راه اندازی نخستین پهباد پستی، ناوگان هوایی پست دوباره زنده شد.
ایلنا درمان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اورژانس 

  

مبارزه با جرایم مالیاتی در راستای تحقق عدالت اجتماعیمعاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه در جریان انعقاد سند تفاهم نامه همکاری با سازمان امور مالیاتی کشور تاکید کرد: پیشگیری، مبارزه و برخورد قاطع با جرایم مالیاتی از راهبردهای مهم قوه قضاییه با هدف تحقق عدالت مالیاتی در کشور و احیای حقوق عامه است.
شما‌نیوز بانک درآمد قوه قضاییه