احتمال ابتلای حیات وحش تلف شده در دماوند به طاعون نشخوارکنندگان کوچک

درپی تلف شدن 24 راس از حیات وحش دماوند رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران گفت: براساس علائم ظاهری حیات وحش تلف شده احتمال می‌رود علت تلف شدن شش کل و بز و 18 قوچ و میش در منطقه شکار ممنوع کوه سفید دماوند ابتلا به «طاعون نشخوارکنندگان کوچک» باشد اما سازمان دامپزشکی هنوز در حال بررسی نمونه‌های جمع‌آوری شده از حیات وحش تلف شده در این منطقه است.

احتمال ابتلای حیات وحش تلف شده در دماوند به طاعون نشخوارکنندگان کوچک

درپی تلف شدن 24 راس از حیات وحش دماوند رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران گفت: براساس علائم ظاهری حیات وحش تلف شده احتمال می‌رود علت تلف شدن شش کل و بز و 18 قوچ و میش در منطقه شکار ممنوع کوه سفید دماوند ابتلا به «طاعون نشخوارکنندگان کوچک» باشد اما سازمان دامپزشکی هنوز در حال بررسی نمونه‌های جمع‌آوری شده از حیات وحش تلف شده در این منطقه است.

محمد کرمی در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان اینکه از هفته گذشته تاکنون هیچ گزارشی از مشاهده  تلفات جدید حیات وحش از سوی اداره حفاظت محیط زیست دماوند و سایر ادارات حفاظت محیط زیست استان تهران اعلام نشده است، اظهار کرد: با توجه به گزارش مواردی از تلف شدن حیات وحش در استان‌های دیگر کشور پیش از این به تمامی ادارات حفاظت محیط زیست استان تهران هشدار داده بودیم تا نسبت به افزایش تعداد گشت‌ و پایش‌ها و اتخاذ اقدامات پیشگیرانه از جمله ضدعفونی کردن آبشخورها اقدام کنند.

وی ادامه داد : پس از گزارش تلف شدن 24 راس از حیات وحش دماوند به سرعت اقدامات پیشگیرانه را براساس احتمال ابتلای حیات وحش به بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک اتخاذ کردیم و مشاهده نشدن تلفات جدید در این منطقه و سایر مناطق چهارگانه استان تهران نشان می‌دهد که اقدامات پیشگیرانه موثر واقع و علت بروز بیماری رفع شده است اما همچنان به همکاران خود نسبت به رعایت پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های پیشگیرانه و دقت بیشتر در شناسایی بروز علائم ظاهری انواع بیماری حیات وحش طی گشت و پایش‌ها تاکید می‌کنیم.

رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران در پاسخ به این پرسش ایسنا که آیا احتمال دارد این بیماری به سایر مناطق چهارگانه استان تهران سرایت کند؟ گفت: ارتباط چندان نزدیکی میان مناطق چهارگانه استان تهران وجود ندارد همچنین زیستگاه‌های حیات وحش داخل منطقه کوه سفید نیز جدا از یکدیگر هستند بنابراین احتمال شیوع این بیماری به سایر حیات وحش منطقه شکار ممنوع کوه سفید و سایر مناطق چهارگانه استان تهران بسیار کم است.

کرمی در پایان خاطرنشان کرد: تنها یک منطقه‌ از پارک ملی خجیر و سرخه حصار در ارتباط نزدیکی با منطقه شکار ممنوع کوه سفید دماوند است که این منطقه مورد پایش قرار گرفت و تاکنون هیچ موردی از تلفات یا بروز علائم ظاهری انواع بیماری حیات وحش در این منطقه مشاهده نشده است.

 

 

حیات وحش دماوند تهران   اخبار برگزیده
  

3 تصمیم مهم برای آرامش بازار خودرودر حالی که قیمت خودرو در بازار افزایشی قابل توجه را تجربه کرده است، تدابیر تازه‌ای برای پیش فروش خودرو از سوی سیاستگذار در نظر گرفته شده است.
خودروتک بازار خودرو ایران خودرو خودرو 

  

برنامه‌ی تلوبزیونی زاویه میزبان مناظره‌ای بی سابقه درباره‌ی «قانون الزام حجاب» بود.
نامه نیوز حجاب بدحجابی خودرو 

  

نماینده تهران در مجلس دهم بیان کرد: آنچه من از طرح اولیه مجلس برای اصلاح قانون انتخابات دیده‌ام، قطعا در جهت کاهش مشارکت مردم خواهد بود. انتخابات در جایی شور و شوق ایجاد می‌کند که مردم شخص مورد علاقه خود را بین نامزد‌ها ببینند.
رویداد۲۴ مجلس شورای اسلامی مجلس دهم اصلاح قانون انتخابات 

  

آخرین قیمت خودرو پراید ،تیبا، پژو و دیگر پرتقاضاهامنحنی قیمت خودرو اگرچه شیب تند چند هفته پیش را ندارد، اما همچنان روند صعودی نسبی خود را حفظ کرده و در حال حاضر کف قیمت در مرز 100 میلیون تومان قرار دارد. اگرچه قیمت خودرو افزایش نامتعارفی داشته، با این حال باز هم برخی منتظرند تا خودرو گران تر شود و آن زمان نسبت به فروش اقدام کنند.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

احمدی‌ نژاد به دنبال فتنه‌سازی است؟پیش‌بینی می‌شود که در انتخابات ریاست جمهوری آینده پیروزی با اصول‌گرایان است. قطعا احمدی‌نژاد اعلام کاندیداتوری می‌کند و مسلما رد صلاحیت می‌شود و در نهایت تلاش می‌کند فتنه‌ای به راه‌ بیندازد.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

اعتراف رئیس‌جمهور به قیمت ناعادلانه قیمت‌ها/ روحانی: شنبه و یکشنبه آینده روز پیروزی ملت ایران استرئیس جمهور پیشاپیش پیروزی ملت ایران در روزهای شنبه و یکشنبه بعد را تبریک گفت و با بیان اینکه ما کالا تولید کرده‌ایم و مازاد نیاز هم داریم و به دنبال صادرات هستیم اما همزمان کالا در بازار به درستی یافت نمی‌شود، گفت: امروز اعتراف می‌کنم مردم عزیز ایران مواد مصرفی تولید شده اما قیمت نا عادلانه است.
مثلث رئیس جمهور 22 بهمن قیمت 

  

ریزش قیمت دلار در راه است؟فعال شدن مکانیزم ماشه، گشایش احتمالی در عراق، بهبود روابط با افغانستان و دستور روحانی درباره تسویه وام ارزی چهار کلیدواژه مهم امروز در بازار ارز است. با این سیگنال‌های رسمی از اخبار منتشر شده، قیمت دلار چه خواهد شد؟
گسترش قیمت دلار عراق 

  

روابط عمومی دادگستری استان فارس در مورد پرونده نوید افکاری اطلاعیه‌ای صادر کرد
رویداد۲۴ استان فارس اعدام روابط عمومی 

  

رییس جمهور گفت: آمریکا که بسیار روشن آمده و از برجام خارج شده، هرچه فحش عالم بوده نثار برجام کرده، بقیه کشورها را به خروج از آن تشویق کرده و به دنبال تهدید کشورهایی رفته که با ایران ارتباط اقتصادی داشتند و حال می‌خواهد از مکانیسم درون برجام استفاده کند و دیدیم که یک قدم هم نتوانست بردارد.
نامه نیوز حسن روحانی ازدواج الناز شاکردوست 

  

3 اتفاق مهم در بورس امروز /توقف نمادهای بزرگبازار سهام امروز با صف‌های خرید شروع کرد، اما رفته رفته صف‌های فروش بزرگ‌تر شدند.
اقتصادنیوز سهام شاخص فولاد 

  

زمزمه کاندیداتوری کدخدایی برای ریاست‌جمهوری 1400کدخدایی روزهای گذشته در گفتگو با روزنامه اطلاعات اعلام کرده دیگر تمایلی برای حضور در شورای نگهبان ندارد و تیرماه نیز از قائم مقامی دبیر شورای نگهبان کناره گیری کرده است.
۵۵ آنلاین عباسعلی کدخدایی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

جلیلی توانمندی لازم را برای ریاست جمهوری نداردیکی از ضعف‌ها و مشکلات پایداری همین محدود نگری است. وضعیت این افراد مشخص است. حداقل روشن است که آقای جلیلی به عنوان جدی‌ترین گزینه آنان توانمندی لازم رابرای ریاست جمهوری ندارد.
مستقل‌آنلاین اصولگرایان ریاست جمهوری بازی 

  

کاهش 11 میلیون تومانی قیمت ها در بازار خودرودر حال حاضر متوسط تغییرات قیمتی خودروهای داخلی نسبت به هفته گذشته شاهد کاهش 6 تا 11 میلیون تومانی قیمت ها است اما باید این نکته را در نظر گرفت که همچنان قیمت ها نا معقول و بالاست و فقط به صورت مقطعی کاهش اندکی را تجربه کرده است.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

انقلاب نکردیم که هشتاد میلیون نفر یک طرف باشند و یک نفر یک طرف دیگراردشیر مطهری در انتقاد از روحانی گفت: خون رئیس جمهور رنگین‌تر از مردم نیست. ما انقلاب نکردیم که هشتاد میلیون نفر یک طرف باشند و یک نفر یک طرف دیگر. رئیس جمهور از وزیر خود 3/5متر فاصله می‌گیرد؛ خودش برای افتتاح حضوری به مدارس نمی‌رود اما دانش‌آموزان ...
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور مهناز افشار عکس 

  

استراماچونی: امروز به شدت عصبانی و غمگین‌امسرمربی ایتالیایی سابق استقلال نسبت به اخبار منتشر شده درباره عدم توافقش با مدیران این باشگاه واکنش تندی نشان داد.
مملکت‌آنلاین استقلال کار عشق 

  اخبار داغ
  

نیازهای تغذیه ای روزهای سرد کروناییسلامت نیوز:یک متخصص تغذیه، در مورد بخور نخورهای روزهای کرونایی و تقویت سیستم ایمنی بدن در مقابله با ویروس کووید 19، توصیه هایی را بیان کرد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، سوده رازقی، گفت: افرادی که از تغذیه های سالم و مقوی در روزهای کرونایی برخوردارند، تاب و توان بهتری برای مقابله با این بیماری دارند...
سلامت‌نیوز تغذیه مواد غذایی سیستم ایمنی 

  

رابطه هیجانات بازار بورس با موضوع تاب آوری چیست؟یک استاد دانشگاه گفت: هیجانات مردم به بازار بورس، ورود و خروج آنها بعد از یک ریزش آنی، نمایش دهنده علنی عدم تاب آوری مردم است یعنی مردم ما زندگی را با برد و باخت می سنجند، ایرانی زندگی را مسابقه می بیند.
تسنیم فوتبال بازی موبایل 

  

دارنده مدال نقره المپیک 2004 آتن در رشته کشتی آزاد به ویروس کرونا مبتلا شد.
صراط المپیک کشتی آزاد ویروس 

  

صعود بورس ادامه دار است؟یک کارشناس بازار سرمایه گفت: روند صعودی بورس از طریق فشار پول حقوقی‌ها و حمایت دستوری از سوی بورس انجام نشد بلکه حمایت و بازارگردانی لیدر‌ها سبب ایجاد تعادل در بازار شد.
گسترش سرمایه پول سهام 

  

رابطه هیجانات بورس با موضوع تاب آورییک استاد دانشگاه گفت: هیجانات مردم به بازار بورس، ورود و خروج آنها بعد از یک ریزش آنی، نمایش دهنده علنی عدم تاب آوری مردم است یعنی مردم ما زندگی را با برد و باخت می‌سنجند، ایرانی زندگی را مسابقه می‌بیند.
گسترش فوتبال بازی موبایل 

  

پروتئین‌هایی که کروناویروس را خنثی می‌کنندپژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود، روش جدیدی ارائه داده‌اند که می‌تواند پروتئین‌هایی را که توانایی خنثی کردن کروناویروس را دارند، شناسایی کند.
رویداد۲۴ ویروس پژوهش 

  

خیز سوم کرونا؛ همه استان‌ها قرمز شدند212 روز از شیوع رسمی ویروس کرونا در کشور می‌گذرد و در این مدت براساس اعلام وزارت بهداشت تاکنون 416 هزار و 198 نفر مبتلا و 23 هزار و952 نفر جانشان را بر اثر ابتلا به این بیماری از دست داده‌اند.
رویداد۲۴ بهار نوروز ویروس 

  

تازه ترین خبر درباره واکسن کرونای چینیمحققان چینی قصد دارند تا آزمایش دوز دوگانه واکسن کروناویروس شرکت "کانسینو"(CanSino) را انجام دهند.
رویداد۲۴ پاکستان ویروس ماه 

  

بورس نیویورک جلوی چشمان بورس تهران؛درس بگیرید|فیلمدرس‌های بورس نیویورک برای تالار شیشه‌ای تهران
مثلث بورس تهران بورس نیویورک نیویورک 

  

خبر روحانی از بیماری هایی بدتر از کرونا + فیلمرئیس جمهور: بیماری هایی در کشورهای همسایه شروع شده (شبه ذات الریه) که از کرونا خطرناک تر است.
گسترش رئیس جمهور 

  

ورق بورس برگشت/ رشد 3 هزار واحدی شاخص کل بورسشاخص کل بورس با رشد 3 هزار واحدی در ارتفاع یک میلیون و 707 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز شاخص وزن سرمایه