ایلنا   |  سیاسی  |  

تحریم‌های سراسر دنیا در دوران همه‌گیری کرونا باید برداشته شود/ ادامه حضور ترامپ به اتحاد میان اروپا و آمریکا آسیب می‌زند/ همه شاخص‌ها پیروزی بایدن را نشان می‌دهند

استاد علوم سیاسی دانشگاه سانفرانسیسکو تاکید کرد: اروپا به ویژه آلمان و فرانسه، از سیاست‌های ایالات متحده تحت رهبری ترامپ، از جمله در مورد ایران، ناراحت هستند و امید به تغییر در رهبری ایالات متحده دارند. تداوم حضور ترامپ در کاخ سفید می‌تواند صدمات دائمی به اتحاد اروپا و آمریکا وارد کند و مخرب باشد.

تحریم‌های سراسر دنیا در دوران همه‌گیری کرونا باید برداشته شود/ ادامه حضور ترامپ به اتحاد میان اروپا و آمریکا آسیب می‌زند/ همه شاخص‌ها پیروزی بایدن را نشان می‌دهند

استاد علوم سیاسی دانشگاه سانفرانسیسکو تاکید کرد: اروپا به ویژه آلمان و فرانسه، از سیاست‌های ایالات متحده تحت رهبری ترامپ، از جمله در مورد ایران، ناراحت هستند و امید به تغییر در رهبری ایالات متحده دارند. تداوم حضور ترامپ در کاخ سفید می‌تواند صدمات دائمی به اتحاد اروپا و آمریکا وارد کند و مخرب باشد.

رابرت اسمیت استاد علوم سیاسی دانشگاه سانفرانسیسکو است. وی در گفت‌وگو با ایلنا نظرات خود را درباره افزایش تنش‌ها میان ایران و آمریکا بیان کرده است.

تحریم‌ها در سراسر دنیا در دوران همه گیری باید برداشته شود

وی در مورد تحریم ها گفت: بحران انسانی در ایران در نتیجه کرونا  و تحریم های ایالات متحده بسیار مورد توجه رسانه‌های ایالات متحده و نخبگان در رسانه‌ها و سیاست قرار گرفته است. این تحریم‌ها در این شرایط باید در سراسر دنیا علیه کشورهای مختلف برداشته شود، به ویژه تحریم علیه تجهیزات پزشکی و درمانی لوازم بهداشتی و... اما احتمالاً هیچ یک از آنها تحقق نمی‌یابد مگر اینکه رئیس جمهور جدیدی بیاید. هرچند این مساله وجود دارد که بایدن هم به سرعت در این خصوص وارد عمل نشود.

پایان تحریم تسلیحاتی شکستی دیپلماتیک برای آمریکا بود

این استاد دانشگاه در ادامه در مورد پایان تحریم تسلیحاتی علیه ایران گفت: پایان تحریم تسلیحاتی علیه ایران، شکست دیپلماتیک برای ایالات متحده است، اما به احتمال زیاد تغییری چشم‌گیر  یا اساسی در رابطه با ایران ایجاد نمی‌کند. تنها راه کاهش تنش در شرایط فعلی و در روابط میان ایران و آمریکا  از طریق دیپلماسی است - که احتمالاً فقط با رئیس جمهور جدید ایالات متحده قابل دستیابی است.

اروپا امیدوار به تغییر رهبری در آمریکاست

ترامپ برای اتحاد میان اروپا و آمریکا مخرب است

وی در ادامه در مورد مواضع اروپا در مورد ایران گفت: اروپا به ویژه آلمان و فرانسه، از سیاست‌های ایالات متحده تحت رهبری ترامپ، از جمله در مورد ایران، ناراحت هستند و امید به تغییر در رهبری ایالات متحده دارند. تداوم حضور ترامپ در کاخ سفید می‌تواند  صدمات دائمی به اتحاد اروپا و آمریکا وارد کند و مخرب باشد. این اتفاق خطرناک است.

همه شاخص‌ها برد بایدن را نشان می‌دهد

وی اضافه کرد: همه شاخص‌ها امروز برنده شدن بایدن را نشان می‌دهند، اما این شاخص‌ها نشان دهنده پیروزی کلینتون در انتخابات پیشین هم بود. پس هر چیزی ممکن است

ترامپ به دنبال نابودی برجام است

این استاد دانشگاه در مورد برجام و تحریم‌های جدید نیز گفت: تلاش ترامپ برای از بین بردن برجام تا حدودی ناشی از ایدئولوژی و حزب‌گرایی است - بیشتر محافظه کاران و جمهوری خواهان مخالف توافق با ایران هستند ترامپ نیز از اصول حزب خود پیروی می‌کند.

وی تاکید کرد: ترامپ به دنبال نابودی برجام است.

ترامپ رئیس جمهور ایران و آمریکا   اخبار برگزیده
  

جدیدترین موضع ایران درباره مذاکره احتمالی با آمریکاسخنگوی وزارت خارجه گفت: آینده روابط ایران و آمریکا ساده‌ نیست، زیرا این کشور جنایت‌های متعددی را علیه ایران انجام داده است.
مثلث ایران جمهوری اسلامی ایران ایران و آمریکا 

  

انتشار اسامی دریافت‌کنندگان ارز ترجیحی ادامه می‌یابدبانک مرکزی با اجرای سیاست ارز 4200 تومانی به طور مستمر و شفاف اسامی دریافت‌کنندگان این نوع ارز را در پایگاه اطلاع‌رسانی خود اعلام کرده و به این سیاست خود ادامه می‌دهد.
ایلنا ارز روابط عمومی بانک مرکزی 

  

نخستین جلسه فوق‌العاده دولت به منظور رسیدگی به لایحه بودجه سال 1400 به صورت حضوری و مجازی برگزار شدنخستین جلسه فوق‌العاده دولت به منظور رسیدگی به لایحه بودجه سال 1400 روز یکشنبه به ریاست رئیس جمهوری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و به دو صورت حضوری ( با حداکثر 15 نفر) و مجازی برگزار شد.
ایلنا دولت لایحه بودجه بودجه 

  

جزییاتی درباره واکسیناسون کرونا"پدرو سانچز" نخست وزیر اسپانیا از تصویب طرحی در آینده نزدیک خبر داد که به موجب آن واکسیناسیون کرونا در این کشور از نخستین هفته سال2021 قابل اجرا خواهد بود.
گسترش اسپانیا واکسیناسیون آلمان 

  

استراحتِ موقت بورس بعد از 7 روز صعود​در معاملات روز یکشنبه، شاخص کل بورس تهران نزول 7 هزار واحدی داشت تا پس از 7 روز صعودی متوالی با تعدیل قیمت‌ها مواجه شود. همچنین تفاوت اندک ارزش عرضه و تقاضا در پایان معاملات نشان از تعادل در بازار دارد.
اقتصادنیوز بورس تهران خودروسازان ایران خودرو 

  

حمله به ایران به سه دلیل یک ایده وحشتناک است.اگرچه سفر اخیر پمپئو به اروپا و خاورمیانه به عنوان مجموعه‌ای از مشاوره در مورد ابتکار وی برای ارتقا آزادی مذهبی در سراسر جهان اعلام شده، اما این همچنین می‌تواند تلاشی برای همراه کردن متحدانی باشد که واشنگتن در حمله به ایران به قلمرو یا حریم هوایی آنها احتیاج دارد...
۵۵ آنلاین ایران اقتصاد ایران فرانسه 

  

مزایای آزادسازی قیمت خودروسیاست‌گذار کلان اقتصادی مجوز استفاده از مکانیزم عرضه و تقاضا را برای تعیین قیمت محصولات تولیدی به خودروسازان نمی‌دهد و همچنان بر تداوم حضور نهادی مانند شورای رقابت تاکید می‌کند در این میان برخی از مسوولان صنعتی از جمله علیرضا رزم‌حسینی، وزیر صمت به دنبال واقعی‌سازی قیمت خودرو هستند تا به هر صورت ممکن جلوی تولید همراه با ضرر شرکت‌های خودروساز گرفته شود.
خودروتک قیمت خودرو خودروسازان 

  

نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: تحریم مسئله ای نیست که با روی کار آمدن بایدن برچیده شود زیرا مهار ایران محور سیاست آمریکایی ها است.
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی کمیسیون فرهنگی مجلس کار 

  

نتایج یک مطالعه جدید: مبتلایان به کرونا تا 6 ماه مصون هستندنتایج یک مطالعه که به تازگی منتشر شد، نشان می‌دهد افرادی که به کووید19 آلوده بوده اند، دست کم 6 ماه در برابر ابتلای مجدد به این ویروس محافظت می‌شوند.
مملکت‌آنلاین بیمارستان ماه ویروس 

  

آغاز کاهش دوباره قیمت خودرو پس از یک روز توقف/ سمند 6 میلیون دیگر ریختقیمت خودرو در نرخ های اعلامی از سوی فروشندگان در دومین روز از این هفته با کاهش محسوسی نسبت به دیروز مواجه شد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

به آقای قالیباف بگویید سه سال و 6 ماه از مناظره‌ها گذشته است!قالیباف همچنان روحانی را رقیب خود می‌بیند. باید یکی به آقای قالیباف بگوید که سه سال و 6 ماه از مناظره‌ها گذشته است. -مجلس دیگر در رأس امور نیست.
مستقل‌آنلاین بهنوش بختیاری بهزاد نبوی حسن روحانی 

  

اینکه روحانی به مجلس نمی‌آید به تحریم‌ها مربوط است یا به روحیه دیکتاتوری ایشان؟آقای روحانی! شما قانونا موظفید که به مجلس بیایید و این که شما به مجلس نمی ‌آیید آیا ربطی به تحریم ‌ها دارد؟ یا مربوط به روحیه دیکتاتوری شماست؟
مستقل‌آنلاین وزارت بهداشت جبهه پایداری کالاهای اساسی 

  

تشریح محدودیت‌های جدید بیمه‌ای و درمانی سازمان تامین اجتماعییک مقام سازمان تامین اجتماعی با اشاره به محدودیت‌های اعمالی ستاد ملی مقابله با کرونا، از اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی در دو بخش بیمه‌ای و درمان خبر داد.
ایلنا بیمه بیکاری بیمه حوزه 

  

نحوه دریافت سود سهام عدالت به روش مستقیم و غیر مستقیم اعلام شدافرادی که روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند، سود سهام‌شان به حساب‌های معرفی شده توسط سرمایه گذاران و برای کسانی که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده‌اند، به حساب شرکت‌های سرمایه گذاری استان‌ها واریز می‌شود.
ایلنا سود سهام عدالت سهام 

  

احتمال برگزاری انتخابات 1400 در 2 روزرئیس ستاد انتخابات کشور از احتمال 2 روزه شدن انتخابات ریاست‌جمهوری خبر داد و گفت:‌ما این پیشنهاد را می‌دهیم و اجرایی شدن آن منوط به موافقت شورای نگهبان و تصویب ستاد ملی مبارزه با کرونا است.
۵۵ آنلاین انتخابات ریاست جمهوری ستاد انتخابات کشور وزارت کشور 

  اخبار داغ
  

کامبوزیا پرتوی کارگردان سینمای ایران به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان بستری شده است.
صراط سینمای ایران بنیاد سینمایی فارابی سینمای کودک 

  

قیمت خودروهای داخلی در بازار امروز (99/09/03) + جدولقیمت انواع خودرو در بازار آزاد امروز نسبت به روز گذشته با تغییرات روبه رو شد.
مثلث قیمت ایران خودرو خودرو 

  

چند توصیه کرونایی برای پیشگیری از ابتلای خانوادگیآمارها از افزایش ابتلای افراد به ویروس کرونا در دورهمی خانوادگی حکایت دارد. برای پیشگیری از ابتلای خانوادگی به کووید19 مهم‌ترین راهکار رعایت نکات بهداشتی در داخل منزل است.
گسترش وزارت بهداشت ویروس دورهمی 

  

خبر خوش وزیر بهداشت درباره تأمین واکسن کروناوزیر بهداشت گفت: از سه مدل، کار تأمین واکسن کرونا را دنبال خواهیم کرد.
اقتصادنیوز تولید کار قرارداد 

  

توضیح نمکی درباره‌ی خرید واکسن خارجی کروناسعید نمکی، وزیر بهداشت آخرین اقدامات انجام شده برای خرید واکسن خارجی کرونا و همچنین اقدامات انجام برای تولید واکسن ایرانی این بیماری را تشریح کرد...
انصاف‌نیوز سازمان بهداشت جهانی تولید واکسیناسیون 

  

استعلام تست کرونای مسافران ناوگان جاده‌ای الزامی شدبا هدف اعمال نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در جابه جایی مسافران با ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای، شرایط و ضوابط استعلام وضعیت سلامت مسافران این ناوگان ابلاغ شد.
ایلنا جاده درمان حمل و نقل 

  

قیمت هر دُز واکسن کرونا چقدر است؟شرکت «مدرنا» اعلام کرد: دولت‌ها باید بین 25 تا 37 دلار برای هر دُز واکسن این شرکت پرداخت کنند که تقریبا برابر نرخ واکسن آنفلوآنزاست.
گسترش دلار دولت تولید 

  

جریمه کرونایی خودروها از کی شروع می‌شود؟رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به منع تردد از ساعت 21 تا 4 صبح که از اول آذر در راستای محدودیت‌های جدید کرونایی ابلاغ شد، گفت: در شب اول پیام‌های هشداری و آموزشی اعمال، و از شب گذشته رسما از ساعت 21 به بعد ثبت جریمه خودروهای متخلف توسط دوربین‌ها آغاز شد.
گسترش پلیس راهور پلیس تهران 

  

موفقیت 70 درصدیِ واکسن کرونای آکسفوردسلامت نیوز: آسترازنکا امروز (دوشنبه) اعلام کرد واکسن کرونایی که به صورت مشترک با دانشگاه آکسفورد ساخته است تا 70 درصد در پیشگیری از بیماری مؤثر است. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، این آزمایشگاه توضیح داد که این نتایج موقت و اولیه آزمایش های بالینی است که در مقیاسی وسیع در انگلیس و برزیل انجام شده است. آسترازنکا و آکسفورد دو شیوه متفاوت از تزریق این واکسن را بررسی کردند...
سلامت‌نیوز سلامت ماه ویروس 

  

پلمب دو آزمایشگاه تست جعلی کرونادو واحد آزمایشگاهی تست جعلی کرونا در میبد و اردکان توسط پاسداران گمنام امام زمان(عج) در سازمان اطلاعات سپاه الغدیر پلمب شدند.
گسترش مراجع هزینه