تسنیم   |  اجتماعی  |  

تبدیل جشن‌ها به وحشت؛ هشدار درباره استفاده از� گازهای غیرمجاز در بادکنکها

رئیس اتحادیه کشوری تولید کنندگان و توزیع کنندگان گازهای طبی و صنعتی از تقلبی خطرناک در پوشش این صنف خبر داد.

تبدیل جشن‌ها به وحشت؛ هشدار درباره استفاده از� گازهای غیرمجاز در بادکنکها

- اخبار اجتماعی -

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ پیکان کلانتری طالقانی؛ رئیس تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان گازهای طبی و صنعتی با اشاره به تقلبی خطرناک در پوشش این صنف درباره حزئیات این تقلب اظهار کرد: گاز هلیوم،گازی بی‌رنگ، بی‌بو و غیرسمی در صدر گازهای مشهور به گازهای نجیب قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: تمام گازهای تک اتمی مانند هلیوم، نئون، آرگون و زنون بصورت 1% در جو و 7% در ذخایر گازهای طبیعی وجود دارد و در دمای اتاق غیرقابل اشتعال هستند و در واقع میل ترکیب با اکسیژن را ندارند.

کلانتری طالقانی افزود: برابر شکایات تلفنی از سوی مصرف‌کنندگان و گزارش بازرسان، اخیراً با افزایش قیمت این گاز و مقرون به صرفه نبودن استفاده از آن در بادکنکها متأسفانه عده‌ای فروشنده غیرمجاز و سیار پس از تزریق گاز مایع بوتان و پروپان که از گازهای سبک حساب می‌شوند اما ارزانتر از گاز هلیوم هستند، نسبت به توزیع بادکنکهای جشن تولد، عروسی و حتی همایشها در سطح قنادی‌ها و فروشگاه‌های لوازم جشن و پذیرایی، اقدام می‌کنند.

وی ادامه داد: در نتیجه این گازهای جایگزین که به شدت قابلیت اشتعال دارند، در جشن  که معمولاً از کبریت و فندک برای روشن کردن شمعها استفاده می‌شود و امکان انفجار و آتش‌سوزی را به شدت بالا می‌برند.

بازی تغییر صدا احتمال مسمومیت تنفسی را در پی دارد

رئیس اتحادیه کشوری گازهای طبی و صنعتی تصریح کرد: متأسفانه در سالهای گذشته با پدیده دیگری نیز به نام بازی تغییر صدا و احساس تنفس عمیق با استنشاق گاز هلیوم که به گاز بادکنک هم در بین مردم مشهور شده مواجه شده‌ایم که مضرات و خطرات آن از سوی جامعه پزشکی گوشزد شده و تحت کنترل درآمده است اما امکان دارد تعدادی به اشتباه با تصور اینکه گاز غیرسمی هلیوم را استنشاق می‌کنند دچار مسمومیت تنفسی غیرقابل بازگشت با گازهای جایگزین و تقلبی شوند.

وی متذکر شد: به همین خاطر اطلاعات جمع‌آوری شده از طریق بازرسان اتحادیه در اختیار سرهنگ رضا دوست؛ ریاست محترم پلیس نظارت بر اماکن عمومی ناجا قرار گرفت و قرار شد با افرادی که سلامت افراد را بازیچه درآمدهای نامشروع خود قرار داده‌اند پس از شناسایی با شدت و قاطعیت برخورد قانونی شود و مراتب به آگاهی مردم برسد.

کلانتری طالقانی با بیان اینکه لازم است از طریق رسانه‌ها نسبت به آگاه‌سازی شهروندان و اصناف درگیر اقدام شود، گفت: خوشبختانه تاکنون تلفات جانی در این رابطه گزارش نشده و فقط شاهد حوادث قابل کنترل بوده‌ایم و به لحاظ پیشگیری از بروز صدمات جانی و مالی از شهروندان و سایر نهادهای درگیر تقاضا می‌کنیم هرگونه اطلاعات و مشاهدات خود را مستقیما به شماره تماس 88536987-021 اعلام کنند.

تذکر جدی پلیس فتا به مدیران سایتهای "دیوار و شیپور"

انتهای پیام/

بازی گاز تولید   اخبار برگزیده
  

وزیر صنعت معدن و تجارت اعلام کرد: اگر خودرو تا عید مرتب عرضه شود، یقیناً قیمت پایین می‌آید.
نامه نیوز صنعت خودرو معدن 

  

یک سایت حامی دولت ضمن اعتراض به سخنان روحانی درباره ارزانی اجناس و قاچاق پرسید: نمی‌دانید یا تجاهل می‌کنید؟!
نامه نیوز ایران گرانی عراق 

  

در جریان بررسی کلیات بودجه 98 با تصویب مجلس ماهانه 300 تومان از مشترکین برق و گاز برای بیمه خسارات اخذ می‌شود.
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی گاز بودجه 

  

خداحافظ بشار رسن؟شنیدیم یک باشگاه از امارات، یک تیم قطری و همین‌طور یک تیم متمول شهرستانی ایران برای جذب بشار رسن ابراز علاقه کرده‌اند.
خودروتک پرسپولیس برانکو ایران 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (سه شنبه 30 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز سه شنبه 30 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

بی کیفیت ترین خودروهای داخلی مشخص شدند / دی 1397شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، جدیدترین گزارش خود از میزان کیفیت خودروهای تولیدی در کشور را منتشر کرد که به بررسی آن می‌پردازیم.
خودروتک خودرو تولید پژو 

  

برای خرید خودرو فعلا دست نگه داریدیک کارشناس صنعت خودرو گفت: افزایش اخیر قیمت خودرو در بازار غیرواقعی بوده و این مساله تنها جوسازی دلالان است و صراحتاً باید اعلام کنم که در این شرایط به نفع و صلاح مردم نیست که اقدام به خرید خودرو کنند، چرا که قیمت‌ها به این شکل باقی نخواهد ماند.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

صعود دسته جمعی قیمت خودروهای داخلی / پراید به 45 میلیون رسید!گزارش امروز قیمت خودرو حکایت از روند صعودی قیمت‌‌ها دارد به نحوی که قیمت انواع خودروهای داخلی تا 13 میلیون تومان گران شده است.
خودروتک قیمت کاهش قیمت ها خودرو 

  

تابلو قیمت خودروهای داخلی قرمز شدبازار خودرو با نزدیکی به آخرین ماه سال، به واسطه حضور گسترده دلالان و واسطه‌گران قیمت‌های شگفت انگیزی به خود می‌بیند...
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (چهارشنبه 24 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز چهارشنبه 24 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  اخبار داغ
  

اهل شاخه: باخت چیزی از ارزش ما کم نکرد / هدف ما با مهاجری والاستبازیکن تیم ماشین سازی می گوید مهاجری مربی بسیار بزرگ و شناخته شده ای است، هدف ما با او هدف والایی است و انشالله که با او بالای جدول باشیم.
ایلنا بازی ورزشگاه جدول 

  

دو مهاجم مشترکا ارزشمندترین مهاجمان دنیای فوتبال از دید نرانسفرمارکت لقب گرفتند.
نود فوتبال 

  

بانک مرکزی به دنبال کنترل شوک تبدیل رمز ارز به ریالرئیس انجمن بلاک‌چین ایران تاکید کرد: بانک مرکزی در پیش نویس سند رمز ارز در حوزه تبدیل ارز رمزنگار به ریال، محدودیت‌هایی دارد که این مساله به منظور پیشگیری از شوک بازار رمز ارز به ریال است.
ایلنا بانک مرکزی بانک سازمان بورس و اوراق بهادار 

  

دستاوردهای انقلاب اسلامی ارزشمند و نیازمند صیانت استمراغه- ایرنا- عضو خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه با تاکید بر لزوم تبیین ارزش های انقلابی و اسلامی گفت: با وجود مشکلات اقتصادی، دستاوردهای انقلاب اسلامی ارزشمند بوده و نیازمند صیانت است.
ایرنا رهبر انقلاب خانواده پوشش 

  

پیگیر بومی‌سازی و به روزرسانی صنعت فولاد هستیم/ ادعای عدم بازگشت ارز صادرات فولاد به دلیل برخی ناهماهنگی‌ها مطرح شدمعاون وزیر صنعت تاکید کرد:‌ قطعا صنایع کشور باید قانون کشور و سیاست‌های دولت و بانک مرکزی را رعایت کنند.
ایلنا دولت فولاد صنعت فولاد 

  

هدف سمپوزیوم کیش، بومی‌سازی تولید فولاد بود/ بازگشت ارز صادرات فولاد برای بانک مرکزی اثبات شده استمدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان تاکید کرد: در حال حاضر برای بانک مرکزی نیز اثبات شده است که فولادسازان ارز صادراتی را در داخل کشور ارائه کرده‌اند و اگر مقداری از ارز هم وارد نشده به دلیل مصرفی ارزی شرکت‌های فولادی است.
ایلنا جزیره کیش تولید فولاد 

  

توضیحات نوبخت درباره تعیین تکلیف مابه‌التفاوت نرخ ارز در سال 98رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور توضیحاتی درباره تعیین تکلیف مابه‌التفاوت نرخ ارز در سال 98 ارائه کرده است.
تسنیم محمدباقر نوبخت نرخ ارز ارز 

  

کشف ارز خارجی در مرز بازرگانفرمانده هنگ مرزی ماکو گفت: با تلاش ماموران مستقر در گمرک بازرگان ارز قاچاق به ارزش یک میلیارد و 130
خبرفوری ارز خودرو گمرک