ایبنا   |  فرهنگی  |  

6943 اهل قلم عضو صندوق اعتباری هنر هستند

معاون اعضاء صندوق اعتباری هنر، بازبینی آئین‌نامه اهل قلم از سوی موسسه خانه کتاب را نشانه دغدغه‌مندی مدیران ارشد موسسه دانست و گفت: اصل جریان خدمت‌ر‌سانی به اصحاب واقعی فرهنگ مکتوب خد‌‌شه‌دار می‌‌شود.

6943 اهل قلم عضو صندوق اعتباری هنر هستند

منصور وحیدی‌فر، معاون اعضاء صندوق اعتباری هنر در گفت‌و‌‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) درباره عضویت اهل قلم در صندوق اعتباری هنر بیان کرد: در مجموع 6943 اهل قلم عضو صندوق هستند که از این تعداد 2211 نفر از خدمات بیمه تامین‌اجتماعی و 2388 نفر از تسهیلات بیمه تکمیلی استفاده می‌کنند. وی اضافه کرد: مادامی که صندوق اعتباری هنر منابع کافی در اختیار داشته باشد محدودیتی برای ارائه تسهیلات وجود ندارد. معاون اعضاء صندوق اعتباری هنر افزود: تایید صلاحیت هنرمندان برای دریافت تسهیلات از سوی صنوف، واحد‌های تخصصی و معاونت‌های مربوطه انجام می‌‌شود و در زمینه اهل قلم، موسسه خانه کتاب به‌عنوان متولی و نماینده تا‌‌م‌الاختیار معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افراد صاحب صلاحیت را به صندوق معرفی می‌کند. وی تاکید کرد: افراد تماما از سوی خانه کتاب معرفی می‌شوند و صندوق هیچ دخل و تصرفی در شناسایی افراد ندارد و آئین‌نامه اهل قلم معیار است.             وحیدی‌فر درباره رویکرد موسسه خانه کتاب برای بازبینی آئین‌نامه اهل قلم گفت: از مدیریت موسسه خانه کتاب برای این تصمیم تشکر می‌کنم. شکل‌گیری جریان بازبینی آیین‌نامه را به فال نیک می‌‌گیریم زیرا با این اقدام، اطلاعات اهل قلم و فرهنگ به‌روزرسانی، ‌افراد فعال و غیر‌فعال این حوزه شناسایی و جریان ارائه خدمات به اهل قلم با کیفیت بهتری دنبال خواهد شد. انتظار جامعه هدف حمایت بهتر از اهل قلم واقعی است  وی درباره تاثیر بازبینی آیین‌نامه اهل قلم در ساماندهی وضعیت نشر بیان کرد: بازبینی آیین‌نامه اهل قلم به این معناست که مدیران ارشد موسسه خانه کتاب به مشکلات بازار نشر واقف‌اند و دغدغه شناسایی اهل قلم واقعی را دارند. انتظار جامعه هدف نیز این است که مولف واقعی، مورد حمایت بهتر و بیشتر قرار بگیرد.   معاون اعضا صندوق اعتباری هنر تاکید کرد: در نبود ممیزی‌های واقعی و صحیح، اصل جریان خدمت‌ر‌سانی به اصحاب واقعی فرهنگ مکتوب خد‌‌شه‌دار می‌‌شود. در این شرایط افرادی که محق دریافت تسهیلات نیستند، خدمات دریافت می‌کنند و افراد محق از این تسهیلات محروم می‌مانند. تاکید دارم هر ارزیابی اگر منجر به نتیجه مطلوب شود، به بهره‌وری بهتر ختم می‌شود.     وحیدی‌فر ادامه داد: بین صندوق اعتباری هنر و موسسه خانه کتاب تعامل سازنده و منظم و مطلوبی وجود دارد. جریان معرفی افراد ذی‌صلاح نیز براساس آئین‌نامه‌های موجود انجام می‌شود و تاکید می‌کنم، کمترین مشکل در این رابطه وجود دارد. تسهیلات صندوق اعتباری هنر شامل اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه در سه قالب بیمه تامین اجتماعی، بیمه تکمیلی و تسهیلات قرض‌الحسنه اعطا می‌شود. این مسئولیت از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به صندوق اعتباری هنر واگذار شده است.

هنرمندان خانه کتاب ایران   اخبار برگزیده
  

واکنش خاص ظریف در آمریکاوزیر امور خارجه کشورمان به اعدام 37 تن از مخالفان حکومت سعودی واکنش نشان داد.
مثلث اعدام خبرآنلاین نیویورک 

  

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه اگر روزی از حضور در برجام ضرر کنیم، از آن خارج خواهیم شد، گفت: افزایش قدرت چین، جهان را از خطر تک قطبی شدن می‌رهاند.
نامه نیوز ایران ایران و چین چین 

  

قیمت خودرو / قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (چهارشنبه 4 اردیبهشت 1397) / قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز چهارشنبه 4 اردیبهشت 98 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

بی کیفیت ترین خودرو های تولید داخل را بشناسید (اینوگرافی)وزارت صنعت، معدن و تجارت در تازه‌ترین گزارش خود به رتبه‌بندی خودروهای داخلی بر اساس کیفیت پرداخته است. در این گزارش خودروهای پراید و پژو پارس در گروه بی‌کیفیت‌ترین‌ها جای گرفته‌اند.
خودروتک خودرو تولید صنعت 

  

بعد از آن که صدف خادم، بوکسور زن ایرانی که برای اولین بار در مبارزه رسمی بین‌المللی، مقابل رقیب خود به پیروزی رسید، ادعا شد حکم بازداشت او در ایران صادر شده و از این رو خانم خادم با لغو برنامه خود برای بازگشت به کشور، در همان فرانسه مانده است. با این حال پیگیری‌ها نشان می‌دهد شکایتی از او مطرح نشده است.
نامه نیوز بازداشت بازی زنان 

  

گمانه زنی ها درباره قیمت جدید بنزینبراساس ارزیابی های انجام شده، اجرای چنین طرحی می تواند به معنای تورم 4 درصدی برای چند دهک مرفه جامعه باشد اما دهک های پایین 1 و 2 و 3 هیچ افزایش تورم مستقیمی را که ناشی از این طرح باشند تجربه نخواهند کرد. ثابت ماندن نرخ گاز CNG و گازوییل یکی از محورهای مهم این طرح سهمینه بندی بنزین است که در راستای جلوگیری از تورم حمل و نقل کالا در نظر گرفته شده است.
خودروتک قیمت افزایش قیمت سهمیه بندی بنزین 

  

استقلال در گروه مرگ به دنبال معجزهاستقلال با شکسن برابر الهلال برای صعود به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا نیاز به خلق یک معجزه دارد.
مثلث استقلال مرگ بازی 

  

اینستااگرام فیلتر می شود؟/ پیشنهاد عضو هیات رییسه مجلس را بخوانیدخانه ملت نوشت: عضو هیئت رییسه مجلس با تاکید بر اینکه حق ایران است که از اینستاگرام شکایت و اعلان جرم کند، گفت: اگر مدیران اینستاگرام رفتار خود را جبران نکردند، می‌توان برای استفاده از آن محدودیت قائل شد.
مثلث مجلس شورای اسلامی کمیسیون فرهنگی مجلس هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی 

  

بازار در شوک قیمت جدید پرایدقیمت پراید در حالی از مرز 50 میلیون تومان عبور کرده است که بازار خودرو در سکون و رکودی کامل به سر می‌برد.
خودروتک بازار خودرو خودرو قیمت 

  

رئیس گروه اقدام علیه ایران در وزارت خارجه آمریکا در واکنش به عدم تمدید معافیت‌های نفتی گفت می خواهیم ایران یک کشور عادی شود.
نامه نیوز ایران جمهوری اسلامی ایران برنامه موشکی ایران 

  اخبار داغ
  

در روز دوم مسابقات کشتی آزاد قهرمانی آسیا 4 ایرانی به مدال طلا رسیدند و ایران مقتدرانه بر سکوی نخست قاره کهن ایستاد.
ورزش۳ ایران آسیا کشتی آزاد 

  

رشد 1300درصدی ارزش پرونده های پارسال سازمان حمایت برای تخلفتهران- ایرنا- رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: پارسال ارزش پرونده های تشکیل شده برای متخلفان یک هزار و 300 درصد و گشت های مشترک 32 درصد افزایش داشت که با همکاری و همراهی تعزیرات حکومتی میسر شد.
ایرنا تهران ایرنا بودجه 

  

صدور پروانه مقاوم سازی خانه های ارزشمند دنبال می شودتهران- ایرنا- معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران با بیان اینکه تاکنون چیزی با عنوان پروانه مقاوم سازی خانه های ارزشمند نداشته ایم گفت: صدور این نوع پروانه و تشویقات برای مقاوم سازی بناهای تاریخی با ارائه لایحه ای به شورای شهر دنبال می شود.
ایرنا شهرسازی برج میلاد میراث فرهنگی 

  

رئیس اتحادیه: دریافت مالیات بر ارزش افزوده از رستوان ها منطقی نیستشیراز-ایرنا- رئیس اتحادیه رستوران ها و سفره خانه های سنتی شیراز گفت: موضوع دریافت مالیات بر ارزش افزوده از رستوران ها منطقی نیست و همین امر سبب بروز بسیاری از مشکلات برای این واحدهای صنفی شده است.
ایرنا مالیات مالیات بر ارزش افزوده شیراز 

  

ارز دانشجویی تا پایان اردیبهشت تعیین تکلیف می‌شودرئیس سازمان امور دانشجویان گفت: ارز دانشجویی 6 ماه اول سال تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری تعیین تکلیف می‌شود، منتظر بخشنامه جدید بانک مرکزی هستیم.
برنا ارز ماه بانک مرکزی 

  

گردشگری پایدار شهری بخش ارزشمندی از صنعت گردشگری استدبیر ستاد گردشگری شهرداری کرمان تصریح کرد: عدم توجه به بُعد پایداری گردشگری، می‌تواند این صنعت را دچار انحرافات جدی کند.
برنا گردشگری صنعت میراث فرهنگی 

  

معاون سازمان میراث فرهنگی:هر گردشگر معادل ارزش 30 بشکه نفت ارزآوری داردتبریز- ایرنا- معاون سرمایه گذاری، حقوقی و امور مجلس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور با بیان اینکه اقتصاد گردشگری مقابل اقتصاد نفت قابل دفاع است، گفت: سفر یک گردشگر به کشور معادل درآمد فروش 30 بشکه نفت است.
ایرنا میراث فرهنگی گردشگری نفت 

  

«ذخیره خوارزمشاهی» اولین اثر داروسازی به زبان فارسی در انتظار چینی‌شدنسیدحسین عابدینی در خلال سی‌و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: در زمینه طب سنتی کتاب‌های زیادی داریم که می‌توانیم به دنیای شرق عرضه کنیم مهم‌ترین آن «ذخیره خوارزمشاهی» است این اثر اولین منبع علمی فارسی بعد از «قانون» ابن‌سینا است.
ایبنا زبان فارسی ابن سینا حوزه 

  

ماشین آلات تزریق پلاستیک، از اشتغال زایی تا ارز آوریصنعت تزریق پلاستیک همواره در صدر موفق ترین صنایع کشور در بخش اقتصاد داخلی و خارجی و همچنین اشتغال زایی به شمار می آید.
ایلنا ظروف پلاستیکی پلاستیک بازی