برنا   |  سیاسی  |  

فرمانده کل ارتش:در 40 سال انقلاب یک روز بدون مبارزه نداشتیم/ به دشمن لبخند نخواهیم زد

امیر سرلشکر موسوی بیان کرد: تاریخ، تبریز را همواره به خاطر خواهد داشت که در 29 بهمن 56 با گرامیداشت شهدای مظلوم قم، آتش انقلاب را فروزان کرد و مبدا چهلم هایی ‌شد که طومار رژیم منحوس پهلوی را درهم پیچید.

فرمانده کل ارتش:در 40 سال انقلاب یک روز بدون مبارزه نداشتیم/ به دشمن لبخند نخواهیم زد

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا؛ «امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی»، فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در راهپیمایی 22 بهمن ماه در جمع مردم تبریز گفت: تبریز غیور در 29 بهمن 56 چهلمین روز را پایه گذاشت، و امروز در 22 بهمن 97 پرچم پر افتخار چهلمین سال را پر شکوه تر از هر جشن دیگری به اهتزاز درآورده است، زنده باد آذربایجان، زنده باد تبریز.

 وی با بیان اینکه هویت تبریز و آذربایجان با غیرت و مردانگی و آزادگی، وطن خواهی و میهن دوستی و دفاع از اسلام و قرآن و اهل بیت پیوندی ناگسستنی داشته و دارد افزود: آن زمان که مردم بسیاری از کشورهای جهان کمترین آشنایی با ارزش‌های انسانی نداشتند، تبریز طلایه دار مشروطیت، آزادی خواهی و مبارزه با استعمار خارجی و استبداد داخلی شد.

فرمانده کل ارتش در ادامه اظهار کرد: در طول این چهل سال تبریز و آذربایجان همواره مایه روشنی چشم، نقطه امید و تکیه گاه مستحکم انقلاب و ایران سربلند اسلامی بوده است که فقط در مقطع هشت ساله دفاع مقدس بیش از 10 هزار شهید و 23 هزار جانباز سهم مردم شجاع، ولایت‌مدار و بابصیرت آذربایجان شرقی در آزمون بزرگ الهی بود که از آن با سربلندی و شایستگی بیرون آمدند، درود بر تبریز و درود بر آذربایجان.

امیر سرلشکر موسوی با بیان این مطلب که امروز 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد، ما بیش از 14 هزار و ششصد روز را پشت سر گذاشته‌ایم و یک روز آن هم بدون مبارزه نبوده است تصریح کرد: 14 هزار و 600 روزی که از طرف دشمنان هر روز یک خباثت جدید، یک توطئه جدید، یک حمله، یک ترفند و یک فتنه جدید، یک مصیبت جدید، یک ائتلاف و یک شعب جدید، یک خندق، یک احزاب و یک جاهلیت جدید، یک نفاق جدید، یک عاشورا و یک تهدید و یک تحریم جدید را شاهد بودیم و در مقابل هر روز یک پیروزی برای ملت آفریده شد، و یک ناکامی جدید و عصبانیت جدید برای دشمن بوجود آمد.

وی افزود: این است درس بزرگ انقلاب برای جهانیان و برای آیندگان، ما یک روز بدون مبارزه نداشته‌ایم، اما اینک این ماییم، ملت بزرگ ایران، سرافراز و پیروز و رو به پیش،  نظام سلطه با تمام توان رو در روی ما ایستاده و 14600 روز است که به خود وعده فردا می دهد، اما ما با خداییم و خدا با ما است و وعده فردای شیطان محقق نخواهد شد.

فرمانده کل ارتش در ادامه بابیان اینکه ما سختی داریم، مشکلات داریم، اما به دشمن لبخند نخواهیم زد گفت: این سختی ها و مشکلات، نه در تاریخ کشور ما اولین بار است و نه در تاریخ چهل ساله انقلاب اولین بار است، ما به دشمن لبخند نخواهیم زد و با اتحاد و انسجام و مقاومت این سختی ها را هم پشت سر خواهیم گذاشت، ما به دشمن لبخند نخواهیم زد، چون ملت ما می‌داند هزینه سازش با دشمن کمتر از هزینه مقاومت نیست به اضافه ذلت و خواری و ما به دشمن لبخند نخواهیم زد، هزینه مقاومت را می پردازیم و سرانجام پیروزی پر افتخار را به دست خواهیم آورد.

امیر سرلشکر موسوی با اشاره به اینکه همانطور که ما از دوران دفاع مقدس با افتخار یاد می‌کنیم فرزندان شما ملت بزرگ در آینده از ایستادگی و مقاومت شما با افتخار یاد خواهند کرد اظهار کرد: انقلاب ما انقلاب الله اکبر است و نقطه مقابل آن طرز تفکر ذلیلانه و شرک آمیزی است که در مقابل هر گردن کلفتی سر به عبودیت خم می‌کنند، و خواسته های خود را از او طلب می‌کنند، نظام سلطه دنیا را این چنین می خواهد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه نظام سلطه از کشورهای مورد علاقه خود به عنوان گاو شیرده یاد می کنند و در واقع مشخص می کنند که دیگران را چگونه می‌خواهند تصریح کرد: بعضی تصور نکنند دو قطبی انقلاب اسلامی در مقابل نظام سلطه، یک تقابل تاکتیکی و روشی است، این تقابل، مبنایی است. انتخاب راه الله در مقابل راه شیطان است و سرانجام راه شیطان، اضمحلال و دوزخ است و  نکته دیگر شکست سیاسی نظام سلطه در مقابل انقلاب اسلامی است، ما می گوییم می‌خواهیم مستقل باشیم، نظام سلطه می‌گوید شما باید هر چه ما می‌گوییم اجرا کنید.

فرمانده کل ارتش مهمترین  اتفاق در انقلاب اسلامی را استقلال و رهایی ما از چنگ نظام سلطه عنوان کرد و افزود: این رفتار ما وقتی برای ملت‌های تحت سلطه الگو شود و آنها این راه را دنبال کنند، فاتحه استکبار جهانی خوانده خواهد شد و نظام سلطه از این عاقبت وحشت دارد، آنها می دانند وقتی یک ملت اراده کند بر هر دشمنی پیروز خواهد شد و هر مشکلی را پشت سر خواهد گذاشت و ملت ایران به پیروی از قمر بنی هاشم حضرت ابوالفضل العباس(ع) پرچم انقلاب را آن‌چنان محکم در دست خواهند گرفت که حتی اگر زخم‌های دشمن دست های ما را تکه تکه کند، هیچ اثری از ضربت دشمن بر پرچم اسلام نخواهد دید.

امیر سرلشکر موسوی در پایان سخنان خود ضمن درود بر روح بلند علماء، شهدا و آزادمردان خطه آذربایجان اظهار کرد: همگام با خیل عظیم این مردم بار دیگر با آرمان های حضرت امام خمینی(ره) و شهدای گرانقدر تجدید عهد و با رهبر حکیم و فرزانه انقلاب تجدید بیعت می‌کنیم و در این روز بزرگ و این اجتماع عظیم و کم نظیر، آمادگی همه مردم و فرزندان غیور ملت در نیروهای مسلح را برای حفاظت و حراست از آرمان های والای انقلاب اسلامی و ایران عزیز اعلام می نماییم.

ارتش جمهوری اسلامی ایران 22 بهمن تبریز   اخبار برگزیده
  

وزیر صنعت معدن و تجارت اعلام کرد: اگر خودرو تا عید مرتب عرضه شود، یقیناً قیمت پایین می‌آید.
نامه نیوز صنعت خودرو معدن 

  

یک سایت حامی دولت ضمن اعتراض به سخنان روحانی درباره ارزانی اجناس و قاچاق پرسید: نمی‌دانید یا تجاهل می‌کنید؟!
نامه نیوز ایران گرانی عراق 

  

در جریان بررسی کلیات بودجه 98 با تصویب مجلس ماهانه 300 تومان از مشترکین برق و گاز برای بیمه خسارات اخذ می‌شود.
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی گاز بودجه 

  

خداحافظ بشار رسن؟شنیدیم یک باشگاه از امارات، یک تیم قطری و همین‌طور یک تیم متمول شهرستانی ایران برای جذب بشار رسن ابراز علاقه کرده‌اند.
خودروتک پرسپولیس برانکو ایران 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (سه شنبه 30 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز سه شنبه 30 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

بی کیفیت ترین خودروهای داخلی مشخص شدند / دی 1397شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، جدیدترین گزارش خود از میزان کیفیت خودروهای تولیدی در کشور را منتشر کرد که به بررسی آن می‌پردازیم.
خودروتک خودرو تولید پژو 

  

برای خرید خودرو فعلا دست نگه داریدیک کارشناس صنعت خودرو گفت: افزایش اخیر قیمت خودرو در بازار غیرواقعی بوده و این مساله تنها جوسازی دلالان است و صراحتاً باید اعلام کنم که در این شرایط به نفع و صلاح مردم نیست که اقدام به خرید خودرو کنند، چرا که قیمت‌ها به این شکل باقی نخواهد ماند.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

صعود دسته جمعی قیمت خودروهای داخلی / پراید به 45 میلیون رسید!گزارش امروز قیمت خودرو حکایت از روند صعودی قیمت‌‌ها دارد به نحوی که قیمت انواع خودروهای داخلی تا 13 میلیون تومان گران شده است.
خودروتک قیمت کاهش قیمت ها خودرو 

  

تابلو قیمت خودروهای داخلی قرمز شدبازار خودرو با نزدیکی به آخرین ماه سال، به واسطه حضور گسترده دلالان و واسطه‌گران قیمت‌های شگفت انگیزی به خود می‌بیند...
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (چهارشنبه 24 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز چهارشنبه 24 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  اخبار داغ
  

مرغ ارزان شد + جزئیاتمدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: با توزیع مرغ تنظیم بازاری 11 هزار و 500 تومانی قیمت هرکیلوگرم مرغ در بازار آزاد حدود 2 هزار تومان ارزان شده است.
خودروتک تنظیم بازار واردات بخش خصوصی 

  

هدیه با ارزش سردار «قاسم سلیمانی» به «آرین غلامی»«آرین غلامی»، قهرمان شطرنج ایران، از دیدارش با سردار قاسم سلیمانی، خبر داد.
برنا قاسم سلیمانی شطرنج ایران 

  

مشاور بشار اسد: اتحادیه عرب بدون سوریه بی ارزش استمشاور بشار اسد درباره بازگشت سوریه به اتحادیه عرب گفت: هیچ مسئله جدیدی در این باره وجود ندارد. اتحادیه عرب بدون سوریه هیچ ارزشی ندارد. از رئیس پارلمان سوریه برای حضور در نشست‌های پارلمان عربی دعوت شده و این مسئله خوبی است...
انصاف‌نیوز مشاور بشار اسد اتحادیه عرب 

  

وزارت امور اقتصادی و دارایی در گزارشی پیش بینی کرد، حداکثر تورم در سال 97 بالغ بر 27.8 درصد و رشد اقتصادی در بدبینانه ترین حالت منفی 2.5 درصد است.
نامه نیوز وزارت امور اقتصادی و دارایی اقتصاد اقتصاد ایران 

  

دولت مقصر تورم افسار گسیخته امروز در کشور استعضو کمیسیون اقتصادی مجلس از ضعف تیم مدیریتی و اقتصادی دولت گفت و اظهار داشت: در تورم افسارگسیخته ای که در کشور ایجاد شده ، دولت مقصر است زیرا قطعا توان مهار آن را داشت اما موفق نبود.
تسنیم دولت تورم کمیسیون اقتصادی مجلس 

  

تشکیل بزرگ‌ترین پرونده تخلف ارزی در خراسان رضویمدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی از تشکیل بزرگ‌ترین پرونده تخلف ارزی در این استان با طرح شکایت 5 ب
خبرفوری تعزیرات بانک یورو 

  

مرغ 2 هزار تومان ارزان شدمدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: با توزیع مرغ تنظیم بازاری 11 هزار و 500 تومانی قیمت هرکیلوگرم مرغ در بازار آزاد حدود 2 هزار تومان ارزان شده است.
تسنیم تنظیم بازار واردات بخش خصوصی