برنا   |  سیاسی  |  

فرمانده کل ارتش:در 40 سال انقلاب یک روز بدون مبارزه نداشتیم/ به دشمن لبخند نخواهیم زد

امیر سرلشکر موسوی بیان کرد: تاریخ، تبریز را همواره به خاطر خواهد داشت که در 29 بهمن 56 با گرامیداشت شهدای مظلوم قم، آتش انقلاب را فروزان کرد و مبدا چهلم هایی ‌شد که طومار رژیم منحوس پهلوی را درهم پیچید.

فرمانده کل ارتش:در 40 سال انقلاب یک روز بدون مبارزه نداشتیم/ به دشمن لبخند نخواهیم زد

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا؛ «امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی»، فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در راهپیمایی 22 بهمن ماه در جمع مردم تبریز گفت: تبریز غیور در 29 بهمن 56 چهلمین روز را پایه گذاشت، و امروز در 22 بهمن 97 پرچم پر افتخار چهلمین سال را پر شکوه تر از هر جشن دیگری به اهتزاز درآورده است، زنده باد آذربایجان، زنده باد تبریز.

 وی با بیان اینکه هویت تبریز و آذربایجان با غیرت و مردانگی و آزادگی، وطن خواهی و میهن دوستی و دفاع از اسلام و قرآن و اهل بیت پیوندی ناگسستنی داشته و دارد افزود: آن زمان که مردم بسیاری از کشورهای جهان کمترین آشنایی با ارزش‌های انسانی نداشتند، تبریز طلایه دار مشروطیت، آزادی خواهی و مبارزه با استعمار خارجی و استبداد داخلی شد.

فرمانده کل ارتش در ادامه اظهار کرد: در طول این چهل سال تبریز و آذربایجان همواره مایه روشنی چشم، نقطه امید و تکیه گاه مستحکم انقلاب و ایران سربلند اسلامی بوده است که فقط در مقطع هشت ساله دفاع مقدس بیش از 10 هزار شهید و 23 هزار جانباز سهم مردم شجاع، ولایت‌مدار و بابصیرت آذربایجان شرقی در آزمون بزرگ الهی بود که از آن با سربلندی و شایستگی بیرون آمدند، درود بر تبریز و درود بر آذربایجان.

امیر سرلشکر موسوی با بیان این مطلب که امروز 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد، ما بیش از 14 هزار و ششصد روز را پشت سر گذاشته‌ایم و یک روز آن هم بدون مبارزه نبوده است تصریح کرد: 14 هزار و 600 روزی که از طرف دشمنان هر روز یک خباثت جدید، یک توطئه جدید، یک حمله، یک ترفند و یک فتنه جدید، یک مصیبت جدید، یک ائتلاف و یک شعب جدید، یک خندق، یک احزاب و یک جاهلیت جدید، یک نفاق جدید، یک عاشورا و یک تهدید و یک تحریم جدید را شاهد بودیم و در مقابل هر روز یک پیروزی برای ملت آفریده شد، و یک ناکامی جدید و عصبانیت جدید برای دشمن بوجود آمد.

وی افزود: این است درس بزرگ انقلاب برای جهانیان و برای آیندگان، ما یک روز بدون مبارزه نداشته‌ایم، اما اینک این ماییم، ملت بزرگ ایران، سرافراز و پیروز و رو به پیش،  نظام سلطه با تمام توان رو در روی ما ایستاده و 14600 روز است که به خود وعده فردا می دهد، اما ما با خداییم و خدا با ما است و وعده فردای شیطان محقق نخواهد شد.

فرمانده کل ارتش در ادامه بابیان اینکه ما سختی داریم، مشکلات داریم، اما به دشمن لبخند نخواهیم زد گفت: این سختی ها و مشکلات، نه در تاریخ کشور ما اولین بار است و نه در تاریخ چهل ساله انقلاب اولین بار است، ما به دشمن لبخند نخواهیم زد و با اتحاد و انسجام و مقاومت این سختی ها را هم پشت سر خواهیم گذاشت، ما به دشمن لبخند نخواهیم زد، چون ملت ما می‌داند هزینه سازش با دشمن کمتر از هزینه مقاومت نیست به اضافه ذلت و خواری و ما به دشمن لبخند نخواهیم زد، هزینه مقاومت را می پردازیم و سرانجام پیروزی پر افتخار را به دست خواهیم آورد.

امیر سرلشکر موسوی با اشاره به اینکه همانطور که ما از دوران دفاع مقدس با افتخار یاد می‌کنیم فرزندان شما ملت بزرگ در آینده از ایستادگی و مقاومت شما با افتخار یاد خواهند کرد اظهار کرد: انقلاب ما انقلاب الله اکبر است و نقطه مقابل آن طرز تفکر ذلیلانه و شرک آمیزی است که در مقابل هر گردن کلفتی سر به عبودیت خم می‌کنند، و خواسته های خود را از او طلب می‌کنند، نظام سلطه دنیا را این چنین می خواهد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه نظام سلطه از کشورهای مورد علاقه خود به عنوان گاو شیرده یاد می کنند و در واقع مشخص می کنند که دیگران را چگونه می‌خواهند تصریح کرد: بعضی تصور نکنند دو قطبی انقلاب اسلامی در مقابل نظام سلطه، یک تقابل تاکتیکی و روشی است، این تقابل، مبنایی است. انتخاب راه الله در مقابل راه شیطان است و سرانجام راه شیطان، اضمحلال و دوزخ است و  نکته دیگر شکست سیاسی نظام سلطه در مقابل انقلاب اسلامی است، ما می گوییم می‌خواهیم مستقل باشیم، نظام سلطه می‌گوید شما باید هر چه ما می‌گوییم اجرا کنید.

فرمانده کل ارتش مهمترین  اتفاق در انقلاب اسلامی را استقلال و رهایی ما از چنگ نظام سلطه عنوان کرد و افزود: این رفتار ما وقتی برای ملت‌های تحت سلطه الگو شود و آنها این راه را دنبال کنند، فاتحه استکبار جهانی خوانده خواهد شد و نظام سلطه از این عاقبت وحشت دارد، آنها می دانند وقتی یک ملت اراده کند بر هر دشمنی پیروز خواهد شد و هر مشکلی را پشت سر خواهد گذاشت و ملت ایران به پیروی از قمر بنی هاشم حضرت ابوالفضل العباس(ع) پرچم انقلاب را آن‌چنان محکم در دست خواهند گرفت که حتی اگر زخم‌های دشمن دست های ما را تکه تکه کند، هیچ اثری از ضربت دشمن بر پرچم اسلام نخواهد دید.

امیر سرلشکر موسوی در پایان سخنان خود ضمن درود بر روح بلند علماء، شهدا و آزادمردان خطه آذربایجان اظهار کرد: همگام با خیل عظیم این مردم بار دیگر با آرمان های حضرت امام خمینی(ره) و شهدای گرانقدر تجدید عهد و با رهبر حکیم و فرزانه انقلاب تجدید بیعت می‌کنیم و در این روز بزرگ و این اجتماع عظیم و کم نظیر، آمادگی همه مردم و فرزندان غیور ملت در نیروهای مسلح را برای حفاظت و حراست از آرمان های والای انقلاب اسلامی و ایران عزیز اعلام می نماییم.

ارتش جمهوری اسلامی ایران 22 بهمن تبریز   اخبار برگزیده
  

قیمت 7 خودرو سایپا برای فروش فوری امروز اعلام شدفروش فوری محصولات گروه خودروسازی خودرو از ساعت 10 صبح امروز آغاز شد.
خودروتک قیمت خودرو سایپا 

  

شب گذشته پاریس نخوابید. هزاران نفر از مردم پاریس دیشب اطراف کلیسای در حال سوختن حلقه زدند ، دعا کردند و اشک ریختند
نامه نیوز پاریس آتش سوزی رئیس جمهور 

  

فیلم /دعوای شدید توییتری با مهناز افشار پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین: Your browser doesn't support video. Please download the file: video/mp4 video/webm
مثلث مهناز افشار 

  

بانک‌ها تا 40 روز دیگر مکلف به ارائه رمز یکبار مصرف هستندرئیس پلیس فتا گفت: بانک‌ها تا 40 روز دیگر مکلف به ارائه رمز یکبار مصرف به کاربران هستند.
مثلث بانک مرکزی بانک پلیس فتا 

  

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه ساز و کار متناظر برای اینستکس هفته گذشته در ایران راه اندازی شد تاکید کرد که اروپایی‌ها نسبت به انجام تعهداتشان در ایران بسیار عقب هستند.
نامه نیوز وزارت خارجه کار ایران 

  

عرضه یک خودرو محبوب در فروش فوری ایران خودرو (قیمت)شرکت ایران خودرو در راستای تنظیم بازار خودرو اولین مرحله فروش فوری محصولات خود در سال 98 را از فردا آغاز می کند.
خودروتک ایران خودرو خودرو بازار خودرو 

  

رئیس جمهور آمریکا تلاش کرد تصمیم خود در مورد قرار دادن سپاه پاسداران در لیست گروه های تروریستی را به استراتژی تحریمهای شدید علیه ایران ارتباط دهد. در همین رابطه، دولت ترامپ مدعی شد که به دلیل حمایت ایران از فعالیتهای تروریستی، به فشارهای مالی خود علیه این کشور ادامه می دهد.
نامه نیوز دولت کاخ سفید ایران 

  

آخرین خبر از قیمت طلا، سکه و دلار +جدولقیمت دلار در بازار تهران با 180 تومان افزایش به 14,230 (چهارده هزار و دویست و سی ) تومان رسید و قیمت سکه نیز در بازار با نوسان روبرو بود و در آخرین ساعت به زیر 5 میلیون تومان رسید.
مثلث بازار تهران قیمت یورو 

  

پیش بینی قیمت جدید برای پراید در بازاررئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو با اشاره به ثبات بازار خودرو در روزهای آغازین سال جدید، کمبود متقاضی و نیز عرضه‌های صورت گرفته توسط خودروسازان، پیش‌بینی کرد در صورت ادامه عرضه خودرو توسط خودروسازان روند کاهش قیمت‌ها ادامه یابد و به عنوان مثال پراید به حدود 37 میلیون تومان برسد.
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

شاید علت سفر نتانیاهو، جلب موافقت پوتین با حمله نظامی سنگین به نیروهای ایرانی و مستشاران ایرانی باشد، تا امکان ترمیم قدرت بازدارندگی اسرائیل در مقابله های نظامی اخیر فراهم شود.
نامه نیوز انتخابات اسرائیل سفر ونزوئلا 

  اخبار داغ
  

کشف لاستیک قاچاق در نیشابور با ارزش بیش از یک میلیارد ریالفرمانده انتظامی نیشابور: یک میلیارد و 230 میلیون ریال لاستیک خارجی قاچاق در نیشابور کشف شد.
خبرفوری قاچاق خودرو ریال 

  

تمرکز عجیب مأموران جهانی مبارزه با دوپینگ روی حدادیملی‌پوش پرتاب دیسک کشورمان از زمان حضورش در قطر دو بار تست دوپینگ داده است.
ورزش۳ دوومیدانی دوپینگ احسان حدادی 

  

انتشار فهرست جدید دریافت کنندگان ارز نیمایی و دولتیایرنا نوشت: بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با هدف شفاف سازی و اطلاع رسانی عمومی، فهرست دریافت کنندگان ارز دولتی و سامانه نیما را به روزرسانی و منتشر کرد. سه شنبه گذشته بود که بانک مرکزی، فهرست دریافت کنندگان ارز دولتی و نیمایی را تا بیست و هفتم فروردین 1398 منتشر کرد...
انصاف‌نیوز ارز ارز دولتی نرخ ارز 

  

تمرکز عجیب مأموران جهانی مبارزه با دوپینگ بر روی احسان حدادیملی‌پوش پرتاب دیسک کشورمان از زمان حضورش در قطر دو بار تست دوپینگ داده است.
تسنیم دوومیدانی دوپینگ خبرنگار 

  

آگاهی از ارزش های منظر روستایی نیاز به عاریه الگوی شهری نیستتهران - ایرنا- رئیس پژوهشکده بناها و بافت های فرهنگی تاریخی گفت: با آگاهی رسانی و آگاهی یافتن از ارزش های منظر روستایی، نیاز به عاریه گرفتن الگوهای شهری برطرف شده و نسبت به حفظ آنها جدیت بیشتری توسط چه جوامع محلی و چه سایر افراد به عمل می آید.
ایرنا سازگار با محیط زیست تهران ایرنا 

  

بازار ارز با ثبات نسبی همراه است/ یورو 15 هزار و 450 توماننظارت‌های بانک مرکزی تا حدودی التهاب بازار ارز را که در ابتدای سال حکفرما شده بود کاهش و به یک ثبات
خبرفوری ارز بانک مرکزی بانک 

  

برتری ارزشمند سلتاویگو مقابل خیروناسلتاویگو در بالایدوس مقابل خیرونا به برتری ارزشمند دست یافت.
خبرفوری فوتبال فوتسال جدول 

  

فهرست جدید دریافت کنندگان ارز نیمایی و دولتی منتشر شدتهران- ایرنا- بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با هدف شفاف سازی و اطلاع رسانی عمومی، فهرست دریافت کنندگان ارز دولتی و سامانه نیما را به روزرسانی و منتشر کرد.
ایرنا ارز ارز دولتی نرخ ارز