ایرنا   |  فرهنگی  |  

افزایش بودجه آموزش و پرورش نسبت به سایر ردیف ها چشمگیر است

اراک - ایرنا - استاندار مرکزی گفت: افزایش بودجه آموزش و پرورش درسال آتی نسبت به سایر ردیف ها به لحاظ اهمیت این حوزه، چشمگیر است.

افزایش بودجه آموزش و پرورش نسبت به سایر ردیف ها چشمگیر است

به گزارش ایرنا، سید«علی آقازاده» روز دوشنبه در دویست و چهل و یکمین شورای آموزش و پرورش استان مرکزی افزود: البته آموزش و پرورش به حمایت و کمک خیران برای ارایه خدمات آموزشی مطلوب تر نیاز دارد.وی اظهار داشت: توجه به کیفیت در شورای آموزش و پرورش استان مرکزی همواره مورد توجه بوده و لازم است در حرکت به سمت جلو، این شورا هم به کیفیت و هم به کمیت توجه بیشتری داشته باشد.استاندار مرکزی گفت: سواد آموزی در استان 10 رتبه ارتقا یافته و لازم است کسب این رتبه را به تلاشگران این حوزه تبریک گفت.آقازاده افزود: سهمیه استان در سوآموزی بیش از 100 درصد محقق شده است و باید در مناسبتی از فعالان این بخش تقدیر شود.وی اظهار داشت: استان مرکزی در کنکور سراسر در رشته های پایه رتبه خوبی کسب کرده است باید از این ظرفیت در ارتقای رتبه پژوهش علمی استان استفاده شود.استاندار مرکزی گفت: تقویت بنیه علمی شهرستان ها برای افزایش رتبه کنکور باید مورد توجه قرار گیرد و برای این مهم تا قبل از پایان سال اعتباری لحاظ می شود.مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی نیز گفت: حجم ابلاغی سواد آموزی استان در سال گذشته یک هزار و 300 نفر بود که که با موفقیت انجام شد و به سبب این موفقیت حجم ابلاغی سهمیه استان در سال جاری به یک هزار و 900 نفر رسید که استان موفق به جذب 17 نفر بیشتر از سهمیه خود شده است.«شهریار فولادوند» در ادامه افزود: 21 هزار و 402 نفر سال 97 در کنکور سراسری در استان مرکزی ثبت نام کردند که از این تعداد هفت هزار و 477 نفر پذیرفته شدند.وی اظهار داشت: درصد قبولی استان 34 و 9 دهم درصد است که میانگین کشور 32 و 4 دهم درصد عنوان می شود.وی اضافه کرد: رتبه استان مرکزی در مجموع چهار رشته های ریاضی، هنر، زبان و تجربی 11 است. مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی در ادامه گفت :ساخت چهارهزار واحد مسکونی در کوی کوثر اراک پیش بینی شده است که تاکنون 2 هزار واحد آن محقق و خانواده ها ساکن شده اند بنابراین نیاز به فضای آموزشی در این منطقه جدی است.فولادوند افزود: لازم است بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، اراضی آموزشی را در اختیار آموزش و پرورش قرار دهد تا با ساخت واحدهای آموزشی نیاز منطقه تامین شود.تصویب عوارض ماده 13 شورای آموزش و پرورش به میزان پنج درصد توسط شهرداری ها و بهره گیری از ظرفیت دانش آموزان در رشته های علوم پایه برای افزایش رتبه علمی استان، از جمله مصوبات شورای آموزش و پرورش استان مرکزی بود.227 هزار دانش آموز در 2269 مرکز آموزشی در استان مرکزی به تحصیل اشتغال دارند.6991/3075

بودجه آموزش کنکور   اخبار برگزیده
  

عرضه 60 هزار خودرو در دو ماه آینده توسط ایران خودرواقتصاد نیوز: قائم مقام مدیرعامل ایران خودرو در بازاریابی، فروش و امور مشتریان از برنامه تجاری‌سازی و عرضه حدود 60 هزار دستگاه خودرو ظرف کم تر از دوماه آینده خبر داد و گفت: با افزایش عرضه، قیمت در بازار به شرایط واقعی نزدیک خواهد شد.
اقتصادنیوز ایران خودرو خودرو بازار خودرو 

  

در این مطلب نگاهی نزدیک‌تر به پهپاد ساقط شده آمریکایی‌ها می اندازیم که یکی از پیچیده ترین، بزرگ‌ترین و گران قیمت‌ترین پهپاد‌های مورد استفاده ارتش ایالات متحده است.
نامه نیوز بوئینگ موشک هواپیما 

  

صدر:قدم به قدم در حال بازگشت به لیست سیاه FATF هستیمعضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: هر میزان تصویب پالرمو و CFT به تاخیر بیفتد اقدامات تقابلی FATF بیشتر خواهد شد.
مثلث مجمع تشخیص مصلحت نظام رئیس جمهور جمهوری اسلامی 

  

برادر میترا استاد در گفت‌وگویی از احضار‌های جدید در پرونده قتل خواهرش می‌گوید.
نامه نیوز شبکه های مجازی ایران روزنامه 

  

وضعیت کاهشی قیمت خودرو حفظ شدرئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو گفت: طی هفته‌های گذشته رخداد خاصی در بازار خودرو رخ نداده و قیمت ها متعادل است.
خودروتک قیمت خودرو بازار خودرو 

  

نماینده ویژه آمریکا: می خواهیم با ایران به میز مذاکره برویمخبرگزاری تسنیم: نماینده ویژه آمریکا در امور ایران گفت که تمام تلاش امریکا این است که با ایران به میز مذاکره برود.
مثلث ایران و آمریکا جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

اصلاح فروش فوری خودروسازاننایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است روش‌هایی که خودروسازان برای فروش فوری به کار می‌برند، کارساز نبوده و باید اصلاح شود.
خودروتک خودروسازان کمیسیون صنایع و معادن مجلس مجلس شورای اسلامی 

  

ظریف:فقط چند لحظه تا انداختن ترامپ به تله جنگ فاصله وجود داشتایرنا: وزیر امور خارجه به تلاش تیم بی برای افزایش تنش میان ایران و آمریکا اشاره و تاکید کرد: «تیم بی» چند لحظه تا انداختن دونالد ترامپ به تله جنگ فاصله داشته است. خردورزی مانع از این شد؛ ولی تروریسم اقتصادی تنش به بار می‌آورد.
مثلث محمدجواد ظریف دونالد ترامپ ترامپ 

  

پرداخت تسهیلات به مستاجران، روند بازار را مثبت می کندهر چند عده ای معتقدند تزریق نقدینگی به بازار باعث تورم می شود اما اعتقادم بر این است که در حوزه مسکن این گونه نیست زیرا علی رغم این که در دولت های نهم و دهم جلوی تسهیلات بانکی گرفته شد اما سال 91شاهد افزایش 100درصدی قیمت مسکن در شهر تهران بودیم.بنابراین ارایه تسهیلات بانکی از دلایل کنترل قیمت مسکن محسوب نمی شود.
مستقل‌آنلاین تسهیلات بانکی ایران تهران 

  

حملات سایبری متقابل ایران و آمریکامستقل آنلاین/ گروه سیاسی ــ رسانه‌های آمریکا و بعضی شرکت‌های امنیت سایبری گزارش‌هایی در مورد حملات سایبری متقابل آمریکا علیه ایران و برعکس، منتشر کرده‌اند اما مقامات دو کشور هنوز این حملات را تائید نکرده‌اند.
مستقل‌آنلاین جنگ سایبری ایران جمهوری اسلامی ایران 

  اخبار داغ
  

بنزین ارزان خوب است یا گران؟منشأ گرفتاری‌ اقتصاد ایران در بسیاری از مسائل از جمله بنزین، پاسخ غلط به پرسش‌های درست نیست، بلکه عموما ریشه در پاسخ درست به پرسش‌های غلط دارد. به‌عنوان مثال، پاسخ این پرسش که بنزین ارزان خوب است یا گران، کاملا بدیهی است: هیچ کدام، بنزین مجانی از هر دو بهتر است! این پاسخ بدیهی به یک پرسش غلط، منشأ سال‌ها بی‌تدبیری برای مساله بنزین و همه حامل‌های انرژی شده است.
اقتصادنیوز بنزین مالیات اقتصاد 

  

تنها ده درصد مردم جهان از ارز دیجیتال سر در می آورندعلیرغم هیاهوی فراوان بر سر استفاده از ارزهای دیجیتال میزان استفاده از آن در جهان هنوز پایین است و 90 درصد مردم دنیا اطلاعات چندانی در این زمینه ندارند.
مثلث ارز سرقت خبرنگار 

  

کاهش آمار مهاجرت دانشجویان با افزایش قیمت ارز/ آماری دقیقی نداریممعاون وزیر علوم از کاهش مهاجرت دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور به دلیل افزایش قیمت ارز خبر داد.
ایلنا مهاجرت افزایش قیمت قیمت ارز 

  

رئیس فدراسیون بین المللی ورزش‌های زورخانه ای گفت: مطالعاتم در ورزش نشان می دهد که هیچ رشته‌ای به اندازه ورزش‌های زورخانه ای و کشتی پهلوانی حاوی مفاهیم مثبت نیست.
نامه نیوز محسن مهرعلیزاده ورزش ایران 

  

برخی اروپایی‌ها در قاچاق سازمان‌یافته موادمخدر دست دارند/جلسات ستاد مبارزه با موادمخدر با حضور رئیس‌جمهور تشکیل شودبالاتر از مسئله عدم انجام وظیفه مبارزه با مواد مخدر توسط کشور‌های اروپایی معتقدیم که برخی از آن‌ها در این جریان دست دارند.
تسنیم سازمان زندان ها قاچاق مواد مخدر مواد مخدر