تسنیم   |  اجتماعی  |  

پاسخ هلال‌احمر به ادعای کم‌کاری در جاده‌های برف‌گیر: در حد توان امدادرسانی کردیم+ تصاویر و فیلم

رئیس سازمان امداد و نجات هلال‌احمر درباره انتقادات از کم‌کاری هلال‌احمر در جاده‌های برفگیر گفت: هفته گذشته نیروهای امدادی هلال احمر در 22 استان درگیر با برف حضور فعالی را داشتند و توانستند خدمات امدادی را به خانواده‌ها ارائه کنند.

پاسخ هلال‌احمر به ادعای کم‌کاری در جاده‌های برف‌گیر: در حد توان امدادرسانی کردیم+ تصاویر و فیلم

- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم،  علی‌رغم اعلام سازمان هواشناسی مبنی بر ورود سامانه بارشی در بازه زمانی 20 تا 25 بهمن در کشور  و کاهش دما در اکثر شهرها و همچنین بارش برف، انتظار می‌رفت دستگاه‌های مسئول از جمله  جمعیت هلال احمر آمادگی لازم را برای ارائه خدمت‌رسانی در این شرایط داشته باشند اما بازهم  شاهد غافلگیری سازمان‌ها از جمله جمعیت هلال احمر بودیم.

رضا اکبری معاون راه‌های فرعی و روستایی سازمان راهداری در گفت‌وگو با تسنیم  با اشاره به فعالیت سامانه بارشی اعلام کرد: این سامانه استان‌های گیلان، مازندران، اردبیل، زنجان و قزوین را بیش از همه استان‌ها درگیر کرده است.

وی با اشاره به بارش حجم زیاد برف زیاد و تشکیل صف خودرو در آزادراه قزوین-رشت، گفت: به همین دلیل  ماشین‌ها با حدود 10  کیلومتر ترافیک از سمت آزادراه قزوین-رشت گرفتار برف شده‌اند.

در حالی برخی از هموطنان به دلیل بارش برف شدید و انسداد برخی از مسیرها در راه مانده‌ بودند که مسئولان جمعیت هلال احمر مدعی هستند نیروهای این مجموعه در مسیرهای مسدود شده حضور داشته و اقدامات لازم برای خدمت رسانی به هموطنان انجام می‌دهند.

مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با اشاره به امدادرسانی به 20 هزار و 176 نفر از هموطنان در پی بارش برف در 19 محور از مناطق مختلف کشور گفت: در 72 ساعت گذشته، امدادگران با حضور در 19 محور اقدام به خدمت‌رسانی کرده‌‌اند و با توجه به شرایط جوی در مناطق مختلف کشور، 5 هزار و 440 نفر از هموطنان به دلیل شرایط جوی در محل‌های در نظر گرفته شده از سوی جمعیت هلال احمر اسکان داده شدند علاوه بر اینکه برای آنها خدماتی نیز از جمله توزیع غذا و پتو در نظر گرفته شده است.

 

سلیمی  عنوان کرد: براساس آمار،  2 تُن خرما، بالغ بر 2 هزار بسته غذایی 72 ساعته و بالغ بر 5 هزار پتو در بین افراد اشاره شده تقسیم شده که خوشبختانه هم اکنون در شرایط خوبی به سر می‌برند و با برگشت شرایط مطلوب جوی، مشکلی را برای ادامه مسیر نخواهند داشت. در حال حاضر محور قزوین ــ رشت به‌دلیل بارش برف شرایط مناسبی را برای تردد ندارد و پیش‌بینی‌ می‌شود در روزهای آینده و با افزایش دما شرایط بهتری در محورهای مختلف بخصوص محور قزوین ــ رشت ایجاد شود.

وی در پاسخ به این پرسش که بسیاری از خانواده‌ها نسبت به امدادرسانی هلال احمر منتقد بوده و اعلام کرده‌اند خدمات این نهاد قابل قبول نبوده است و حتی در برخی محورها حضور نداشتند، گفت: از آغاز بارش برف در اتوبان قزوین - رشت 80 نیروی امدادی جمعیت هلال احمر مستقر شدند. ضمن اینکه در مسیر 25 کیلومتری امام‌زاده هاشم تا رشت در نخستین شب برفی هفته گذشته 80 تیم مستقر بودند که تعداد آنها در روز بعد به 142 تیم افزوده شد و به راه‌ماندگان خدماتی از جمله اسکان اضطراری، توزیع غذا و خرما داده شده است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در ادامه در پاسخ پرسش دیگری مبنی بر اینکه چرا هلال احمر به خودروهای در راه بنزین نداده است و حتی در پاکسازی معابر کمک نکرده است، خاطرنشان کرد: خدمات هلال احمر تعریف شده است و اگر هر فردی ادعا دارد که در هفته گذشته در مسیر برفی در استان‌ها شمالی در راه‌مانده است به ما بگوید. درباره بنزین و اینکه برخی مسافران به خاطر تمام شدن بنزین در راه ماندن هم باید بگویم که ما متولی بنزین نیستیم و تلاشمان را هم برای اسکان اضطراری این افراد انجام دادیم.

سلیمی در پاسخ به سوال دیگری که خانواده‌های در راه‌مانده به دلیل بارش برف در مناطق شمالی همچنان معتقد به کم کاری هلال احمر هستند، چرا هلال احمر نتواسته است بر اساس وظایفش عمل کند، عنوان کرد: در هفته گذشته نیروهای امدادی هلال احمر در 22 استان درگیر با برف حضور فعالی را داشتند و توانستند خدمات امدادی را به خانواده‌ها ارائه کنند و این نهاد در حد توانش امدادرسانی کرده است و در این زمینه توانسته است که خدمات امدادی و اسکان اضطرای به خانواده‌ها بدهد.

وی با اشاره به بازگشت شرایط جوی به عالت عادی گفت: در حال حاضر شرایط نسبت به روزهای گذشته بهتر شده است اما نیروهای امدادی همچنان در آمادگی کامل بسر می‌برند و همچنان خدمت رسانی ادامه دارد.

به گزارش تسنیم در حالی مسئولان جمعیت هلال‌احمر مدعی‌اند که حضور موثر و پررنگی برای امداد رسانی در مسیرهای مسدود شده به دلیل بارش برف دارند که عکس‌ها و فیلمی‌های منتشر شده خلاف این ادعا را بیان می‌کند به طوری که بسیاری از هموطنان ساعت‌های زیادی را در مسیرهای مسدود شده ماندند و خبری از امداد رسانی جمعیت هلال احمر نبوده و همین امر مشکلات خانواده‌های در راه مانده را افزایش داده است.

در روزهای گذشته و با توجه به شرایط جوی تعداد قابل توجهی از خانواده‌ها که کودک و نوزدان نیز به همراه آنها بوده ساعت‌های زیادی را در مسیرهای مسدود شده ماندند بعضا مجبور شدند راه‌های طولانی را در میان برف پیاده‌روی کنند تا به سرپناهی مناسب برسند و خود را از سرما نجات دهند. 

امدادرسانی به 20000 نفر و توزیع بسته‌های غذایی و پتو به راه‌ماندگان در جاده‌های برفی

7 کشته و 78 مصدوم در پی ریزش بهمن و برف در استان گیلانتصادف در بزرگراه آزادگان پس از بارش چند سانتی‌ برف؛ ادعای شهرداری: اقدام لازم انجام شده بود

انتهای پیام/

هلال احمر خودرو جاده   اخبار برگزیده
  

ادعای پمپئو درباره پیشنهاد کمک آمریکا به ایران برای مقابله با «کرونا»وزیر خارجه آمریکا طی سخنانی بی‌اساس مدعی شد که این کشور برای مقابله با شیوع ویروس «کرونا» به ایران پیشنهاد کمک داده است.
ایلنا مایک پمپئو ایران ویروس 

  

تصویر اثرگذار دو پرستار زن در مرز قرنطینه و عادی در کاشاندر روزهای سخت مبارزه با کرونا تصویر این دو پرستار در صف اول مبارزه با بیماری حسابی وایرال شده است. ملاقات دو دوست در مرز بین محیط قرنطینه و محیط عادی بیمارستانی در کاشان
۵۵ آنلاین پرستار کاشان 

  

دست زدن به نازل بنزین ممنوع شدشرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران طی اطلاعیه‌‌ای اعلام کرد: تمامی عملیات اختصاصی در جایگاه‌های CNG توسط اپراتورها انجام می‌شود و سرنشینان خودرو با توجه به محدودیت‌های ایجاد شده در راستای پیشگیری از کرونا ویروس، حق دست زدن به نازل را ندارند.
خودروتک بنزین خودرو ویروس 

  

کلید زنگ متصل به پایه صندلی‌ای که رهبر انقلاب روز گذشته برای پزشکان و پرستاران پیام تشکر داده بودند، مورد توجه و البته هجمه جدید رسانه‌های ضدانقلاب قرار گرفت.
نامه نیوز فضای مجازی رهبر انقلاب خواننده 

  

هفته سختی در پیش است؛ پیک اصلی کرونا در روزهای آتی/ کاهش ساعت کاری ادارات/ کنترل ترددها بجای قرنطینه/ مرخصی زندانیان با شرایط خاص/ تعطیلی مدارس و دانشگاه‌هااقتصادنیوز؛ سعید نمکی وزیر بهداشت در پایان پنجمین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا ضمن توضیح درباره شرایط کشور در زمینه شیوع ویروس کرونا، به تشریح تصمیمات این نشست پرداخت.
اقتصادنیوز درمان ساعت کار دورکاری 

  

اطلاعیه سازمان لیگ فوتبال برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونامرکز پزشکی سازمان لیگ فوتبال ایران اطلاعیه‌ای را در ارتباط با وظایف بخش‌های مختلف فوتبال برای مقابله با ویروس کرونا صادر کرد.
مملکت‌آنلاین لیگ برتر فوتبال بازی 

  

روسیه دوست است یا خیانتکار؟ / گزارش دیلی صباح درباره سیاست های جدید مسکوروسیه از سال 1971 تا کنون در بندر طرطوس سوریه پایگاه دریایی در اختیار دارد و به تازگی به نوسازی و تجهیز آن مبادرت کرده است. روسیه در غرب سوریه نیز پایگاه هوایی حمیمیم را در اختیار دارد. بزرگترین دستاور جنگ داخلی سوریه دسترسی پیدا کردن روسیه به آب های گرم مدیترانه است.
مثلث روسیه ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا 

  

اگر می خواهید خودرو بخرید، الان بخرید (دلیل)آنچه مشخص است در آغازین روزهای هر سال همراه با تعیین میزان ارزش افزوده، بیمه، هزینه شماره‌گذاری و مالیات خودرو، قیمت‌ها به‌طور طبیعی در شرکت‌های خودروساز افزایش می‌یابد.
خودروتک خودرو خودروسازان بیمه 

  

آیا پنیر سیستم ایمنی را تقویت می کند؟پنیر موتزارلا سدیم و کالری کمتری نسبت به اکثر پنیر ها دارد. همچنین حاوی پروبیوتیک است که باعث تقویت سیستم ایمنی بدن میشود.
مستقل‌آنلاین سیستم ایمنی پوکی استخوان وزن 

  

بهترین روش برای پیشگیری کروناشستن مداوم دست‌ها برای مقابله با ویروس کرونا موضوعی مهم است و برای انجام این کار باید 12 مرحله را طی کرد.
مستقل‌آنلاین ویروس کار ایتالیا 

  اخبار داغ
  

بحران حقیقی؛ مبارزه رسانه با بیماری کرونارخساره رستگارمقدم- جامعه‌شناس
برنا رسانه 

  

اعلام ابتلا به کرونا از سوی مقامات ایرانی نماد بارزی از شفافیت ایران استسفارت ایران در پاریس اعلام ابتلا به ویروس کرونا از سوی مقامات ایرانی را نماد بارزی از حقیقت گویی و شفافیت از سوی جمهوری اسلامی برشمرد.
۵۵ آنلاین وزارت بهداشت ایران جمهوری اسلامی ایران 

  

اعلام آمادگی چین برای ارسال کمک‌های تخصصی بیشتر به ایران برای مبارزه با کروناوزیر امور خارجه چین در تماس تلفنی با همتای ایرانی خود ضمن تشکر از وی بابت ابراز همدردی با دولت و ملت چین در اوج بحران کرونا، از آمادگی کشورش برای ارسال کمک‌های تخصصی و همکاری علمی با ایران در زمینه مبارزه با کرونا خبر داد.
۵۵ آنلاین چین ایران دولت 

  

گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلاوارز پایتخت؛ هفته صعودی با کاهش قیمت پایان یافتاقتصادنیوز؛ در اولین هفته از آخرین ماه سال 1398 قیمت‌ها در بازار طلا و ارز تهران با حرکت در مسیر صعودی، رشد قابل توجهی را تجربه کردند، اما در آخرین روز هفته التهاب بازار فروکش کرد و دلار و سکه و طلا با اصلاح قیمتی مواجه شده و روند ملایم کاهشی را پیمودند.
اقتصادنیوز بازار طلا و ارز بازار تهران پایتخت 

  

تسلا در آستانه تبدیل شدن به با ارزش ترین برند خودرویی دنیاگفتنی است که تا تاریخ 26 فوریه، ارزش بازار تسلا به 145 میلیارد دلار رسیده است و اکنون تنها با خودروسازی ژاپنی تویوتا رقابت می‌کند که بیش از 200 میلیارد دلار ارزش دارد.
خودروتک خودرو تویوتا دلار