ایلنا   |  گوناگون  |  

بیانیه مشترک معلمان و مربیان غیررسمی برای رفع تبعیض/ تاکید بر راهکار مبتنی بر حل مسئله از طریق مشارکت گروه‌ها

معلمان و مربیان غیررسمی سال‌های1400-1392 شاغل در مدارس دولتی در راستای رفع بی‌عدالتی و تبعیضات ناروا در حوزه مصوبات و قوانین تبدیل وضعیت قبل و پس از سال 1392 بیانیه‌ای را صادر کردند.

بیانیه مشترک معلمان و مربیان غیررسمی برای رفع تبعیض/ تاکید بر راهکار مبتنی بر حل مسئله از طریق مشارکت گروه‌ها

معلمان و مربیان غیررسمی سال‌های1400-1392 شاغل در مدارس دولتی در راستای رفع بی‌عدالتی و تبعیضات ناروا در حوزه مصوبات و قوانین تبدیل وضعیت قبل و پس از سال 1392 بیانیه‌ای را صادر کردند.

به گزارش ایلنا، در بخشی از بیانیه این گروه از معلمان آمده است: در چشم‌انداز 5 سال آینده، عمده‌ترین چالش دولت و به تبع وزارت آموزش و پرورش مسئله ساماندهی هزاران نفر معلم غیر رسمی در وزارت آموزش و پرورش با درنظر گرفتن بازنشستگی 400هزار نفری معلمان و عدم پاسخگویی ظرفیت سخت‌افزاری و نرم‌افزاری تامین نیروی انسانی از طریق دانشجو معلم و کنکور سراسری است. سال‌هاست که طرح‌های غیرکارشناسی و تصمیمات غیرمسئولانه، بحران تامین نیروی انسانی را نه تنها حل نکرده بلکه عمیق‌تر نیز نموده است. قربانیان تصمیمات غیراصولی و سلیقه‌ای این وزیر و آن وکیل صرفاً آرزوهای بر باد رفته جوانان فرهیخته‌ای بوده که به عشق معلمی مصائب را تحمل کرده‌اند. فقدان اراده حاکمیت در مواجهه با معلمان غیررسمی و تعیین تکلیف نیروهای بکارگرفته شده بعد از سال 1392 متاسفانه دور و تسلسلی ایجاد کرده که حاصل آن جز آشفتگی و درهم ریختگی و تبعیض و بی‌عدالتی مضاعف چیز دیگری نبوده است. امری که با هر اصولی اعم از اسلامی، اخلاقی و قانونی در ضدیت آشکار قرار دارد. 

این بیناینه افزوده است: معلمان و مربیان غیررسمی بعد از سال 1391 (1392) در چهارچوب عقلانیت معتقدند اتخاذ تصمیم برای سامان بخشی به هر مجموعه‌ای اساساً بدون همراهی بدنه آن مجموعه ناممکن خواهد بود؛ امری که غفلت از آن آسیب‌های فراوانی به جامعه آموزشی کشور تحمیل نموده است. تامین نیروی انسانی آموزش و پرورش و چگونگی تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی (معلمان خرید خدمات آموزشی، معلمان حق التدریس، مربیان پیش دبستانی، سربازمعلمان و معلمان برون‌سپار) در حال حاضر دیگر یک مشکل صرف نبوده بلکه به یک مسئله اساسی بدل گشته و قاعدتاً هر گونه طرح یا پیشنهادی هم که ارائه می‌گردد الزاماً بایستی معطوف به حل مسئله مورد نظر و در راستای گره‌گشایی با همفکری و مشارکت این نیروها ارائه گردد. هیچ تصمیم و طرحی بدون اتکا به نظرات و دغدغه‌های این قشر از فرهنگیان قابل حصول نبوده و قاعدتاً از سوی ایشان پذیرفتنی نیست. دیدگاهی که فاقد مسئله محوری باشد بدون شک راهکار مناسبی نیز ارائه نخواهد داد. مجموعه افراد، نهادها و حتی نمایندگانی که بر جزئیات مسئله آگاهی و اشراف کاملی ندارند قطع به یقین جهت حل مسئله، قابلیت و توانایی لازم برای ارائه راه‌حلی عادلانه و کارشناسانه را ندارند. 

در ادامه این بیانه به تاثیرپذیری ناآگاهانه‌ی برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی اشاره و از انفعال نمایندگان در برابر برخی مصوبات بالادستی انتقاد شده است.

نویسندگان این بیانیه دیدگاه‌های دولت و به تبع آن‌عدم مسئولیت‌پذیری دولت و مجلس را مورد نقد قرار دادند و تاکید کردند که ورود نهادهای غیرمرتبط و مداخلات آنها در امور حاکمیتی آموزش و پرورش و همچنین اقدامات غیرکارشناسی برخی نمایندگان مجلس در جهت نگارش آیین‌نامه برای مصوبه‌ی 3177 شورای انقلاب فرهنگی و معرفی آن به عنوان طرح، آشفتگی بدنبال خواهد داشت. 

نویسندگان این بیانیه در مورد راهکارها یادآور شدند: بر این باوریم تعامل میان گروه‌های یاد شده، وزارت آموزش و پرورش و کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری تنها راه برون رفت از وضعیت فعلی بوده و معتقدیم بدون در نظر گرفتن دغدغه‌ها و شرایط حاکم بر این معلمان، نه تنها مسئله‌ای حل نمی‌گردد بلکه سیکل معیوب استخدام-قراردادی همچنان به حیات پر از خود ادامه می‌دهد. امری که دقیقاً برخلاف فرمایشات حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب مبنی بر ساماندهی نیروی انسانی آموزش و پرورش است. با توجه به وضعیت موجود مشفقانه توصیه می‌کنیم، مسئولین و نهادهای دخیل در امر آموزش و پرورش یعنی وزارت آموزش و پرورش و کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی از تصمیمات خلق الساعه پرهیز کرده و برای خاتمه دادن به آشفتگی، بی‌عدالتی و تبعیض حاکم مابین معلمان غیر رسمی (شاغل در مدارس دولتی) بعداز سال 1392 با معلمان غیررسمی (شاغل در مدارس دولتی) قبل از سال 1392 در یک تعامل دوسویه با گروه‌های چهارگانه راهکاری مبتنی بر حل مسئله را طراحی نمایند. 

در بخش پایانی این بیانیه آمده است: پیرو بیانات مقام معظم رهبری اراده همه ما بایستی معطوف بر ساماندهی به معلمان موجود با ارائه راهکار اصولی باشد. هر طرحی که ارائه می‌شود باید با نیازهای آموزش و پرورش و گروه‌های پنج‌گانه همخوانی معناداری داشته و اصول اولیه عدالت و جامعیت در آن جاری و ساری باشد. لذا با توجه به موارد مطرح شده تنها با لحاظ نمودن دغدغه گروه‌های پنج‌گانه است که حل مسئله رخ می‌دهد در غیر این صورت دوگانگی، تبعیض و بی‌عدالتی مستمراً بازتولید شده و شوربختانه چشم‌انداز روشنی برای آموزش و پرورش کشورمان نخواهیم داشت. 

◇معلمان خرید خدمات آموزشی سال‌های 1400-1393

◇معلمان حق‌التدریس سال‌های 1400-1392

◇مربیان پیش‌دبستانی سال‌های 1400-1391

◇سرباز معلمان سال‌های 1400-1391

◇معلمان برون‌سپار سال‌های 1400-1391

کنکور مجلس شورای اسلامی وزارت آموزش و پرورش   اخبار برگزیده
  

همه توان دولت متمرکز بر خرید واکسن است/ واکسیناسیون به معنی مصونیت نیست/ همچنان باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیمرئیس جمهور، گفت: امروز همه توان دولت متمرکز بر خرید واکسن است، شرایط ما به گونه‌ای است که هر مقدار که بتوانیم واکسن را تهیه می‌کنیم. البته همه مردم ما می‌دانند واکسن امروز مشابه ماسک در روزهای اولیه بیماری است. همانطور که در روزهای ابتدایی بر سر ماسک دعوا و درگیری بود، محموله‌ها را در فرودگاه توقیف می‌کردند. اکنون همان شرایط برای واکسن ایجاد شده است.
ایلنا دولت دوازدهم دولت خبرنگار 

  

بایدن: ریاض برای تعامل با واشنگتن باید با نقض حقوق بشر مقابله کندرئیس جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای گفت که ریاض برای تعامل با واشنگتن باید با نقض حقوق بشر مقابله کند.
۵۵ آنلاین ریاض واشنگتن پست واشنگتن 

  

علی مطهری در انتخابات 1400 به چه کسی رای می دهد؟/ ظریف به درد ریاست جمهوری نمی خورد/ با رئیس جمهور شدن یک روحانی مخالفمعلی مطهری گفت: آقای ظریف به درد وزارت خارجه می‌خورد نه ریاست جمهوری. آقای ظریف هم استقامت لازم در برابر دخالت‌های خارج از دولت را ندارد. کسی باید بیاید که محکم و مقتدر در مقابل این دخالت‌ها بایستد تا هرکسی کار خود را انجام بدهد
اقتصادنیوز علی مطهری ریاست جمهوری رئیس جمهور 

  

روحانی به مردم برای عید 1400رییس جمهور: همه ما دلمان میخواهد شب عید شب آرامی برایمان باشد.
گسترش 

  

انتقاد کارشناس آمریکایی به تعلل بایدن در بازگشت به برجامکارشناس آمریکایی توییتی در مورد برجام منتشر کرد.
ایلنا دولت ایران دیپلماسی 

  

خبر جدید از نتیجه برررسی لوایح FATF در مجمعدبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه در حال حاضر و برای تصویبFATF پیشنهاد لازم از کمیسیون های مجلس به صحن مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شده است، گفت: فعلا سه -چهار پیشنهاد در رابطه با اف ای تی اف توسط مجلس به مجمع تشخیص ارسال شده که پس از بررسی در نهایت مشخص خواهد شد کدام پیشنهاد رأی خواهد آورد.
مثلث ازدواج مجمع تشخیص مصلحت نظام شورای نگهبان 

  

به هر قیمتی در انتخابات شرکت نمی‌کنیمسخنگوی نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان گفت: اگر به کاندیدا رسیدیم اما رد صلاحیت شد، خواهیم گفت؛ کاندیدا نداریم.
فردا انتخابات مجلس اصلاح طلبان رئیس جمهور 

  

افشاگری عموی علی انصاریان درباره رابطه علی پروین و انصاریان + عکس دردآورشیخ حسین انصاریان عموی مرحوم علی انصاریان از رفقای قدیمی علی پروین است.
خانه فوتبال علی پروین حسین انصاریان پرسپولیس 

  

جو بایدن، رئیس‌جمهوری امریکا، گفته با حمله هوایی بامداد جمعه به سوریه بنا داشته به ایران بگوید: «اعمال شما بدون پاسخ نخواهد ماند. حواس‌تان را جمع کنید.»
نامه نیوز ایران یارانه رئیس جمهور 

  

حضرت آیت‌الله چرا سلیقه شخصی‌تان را بنام دین و اسلام مظلوم مطرح می‌کنید؟متاسفانه با تأثیر فرهنگ غرب زن و همسر در خانه همدیگر را با اسم کوچک صدا می‌زنند، در لایه اول زندگی که صمیمیت بین زن و شوهر حاکم است اگر همدیگر را با اسم کوچک صدا بزنند مانعی ندارد، اما در لایه دوم که لایه ظاهری زندگی است باید حرمت زن و شوهر حفظ شود.
مستقل‌آنلاین ایران ترامپ فرانسه 

  

اسفند 99 برای خرید خودرو بهتر است یا اوایل 1400؟رفت و برگشت های قیمت خودرو برای بسیاری از خریداران واقعی خودرو که قصد خرید خودرو برای مصرف و نه فروش در آینده را دارند نوعی دودلی برای ورود به بازار خودرو ایجاد کرده است. بررسی سیگنال های موجود در بازار خودرو تا حدی می تواند پاسخگوی این سوال باشد که الان برای خرید خودرو بهتر است یا اوایل سال آینده؟
خودروتک خودرو بازار خودرو سود 

  

جزئیات 2 طرح فروش خودرو همزمان سایپا از امروز + قیمت هادو طرح فروش فوق‌العاده خودرو و پیش فروش محصولات سایپا در قالب طرح عید تا عید از امروز شنبه آغاز می‌شود.
خودروتک خودرو بازار خودرو سایپا 

  

ادامه سقوط بیت کوینسقوط بیت کوین در بازار جهانی ادامه‌دارد.
مملکت‌آنلاین قیمت بیت کوین بیت کوین قیمت 

  

واکنش غیرمنظره بانک مرکزی به دفتر رئیس جمهوربانک مرکزی ایران در توییتی به برخی شائبه‌ها درباره دستکاری قیمت ارز توسط دولت و بانک مرکزی پاسخ داد.
گسترش بانک مرکزی بانک رئیس جمهور 

  

سقوط ادامه‌دار بیت کوین در بازار جهانیاقتصادنیوز :در ممعاملات امروز بازار جهانی ارزهای مجازی قیمت هر توکن بیت کوینبیش از 8 درصد ریخت.
اقتصادنیوز بیت کوین قیمت 

  اخبار داغ
  

250هزار دوز واکسن کرونا اهدایی چین به تهران می‌رسدسخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: ظرف امشب و فردا محموله 250هزار دوز واکسن کرونا، اهدایی دولت و ملت چین وارد تهران خواهد شد.
۵۵ آنلاین چین تهران دارو 

  

تاکنون 70 جهش ویروس کرونا در ایران شناسایی شده استرئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا تا امروز، افزون بر 70 جهش در ایران شناسایی شده است.
برنا ویروس ایران روابط عمومی 

  

دولت ، متولدین سال 1400را سهامدار بورس میکندنمایندگان مجلس دولت را مکلف به تخصیص یک درصد از یک دوازدهم هزینه‌های شرکت‌های دولتی به متولدین سال 1400 جهت خریداری واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری در بورس کردند.
۵۵ آنلاین دولت مجلس شورای اسلامی هزینه 

  

غیبت مهاجم مشکوک به کرونای پرسپولیس مقابل سایپاغیبت یک بازیکن پرسپولیس مقابل سایپا قطعی شد
خانه فوتبال بنیامین بهادری پرسپولیس سایپا 

  

متولدان سال 1400 سهام‌دار بورس می‌شوندنمایندگان مجلس در جلسه علنی عصر امروز (شنبه 9 اسفندماه) و در ادامه بررسی جزییات لایحه بودجه 1400 دولت را مکلف کردند که برای متولدان سال 1400 منابعی را جهت خریداری واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری پذیرفته شده در بورس اختصاص دهد.
اعتماد سهام مجلس شورای اسلامی بودجه 

  

فوری/ خبر مهم بورسی برای متولدین سال آیندهنمایندگان مجلس دولت را مکلف کردند یک درصد از یک دوازدهم هزینه‌های شرکت‌های دولتی را به متولدین سال 1400 جهت خریداری واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری در بورس اختصاص دهد.
گسترش مجلس شورای اسلامی دولت هزینه 

  

ردیابی یک شاخه جدید ویروس کرونا در نیویورک!دو گروه از محققان در بررسی های جداگانه ای شاخه جدیدی از ویروس کرونا ردیابی کرده اند که در شهر نیویورک شایع شده است.
برنا ویروس نیویورک 

  

متولدین سال 1400 سهامدار بورس می‌شوندنمایندگان مجلس دولت را مکلف به تخصیص یک درصد از یک دوازدهم هزینه‌های شرکت‌های دولتی به متولدین سال 1400 جهت خریداری واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری در بورس کردند.
ایلنا مجلس شورای اسلامی دولت هزینه