ایلنا   |  فرهنگی  |  

هم‌اندیشی نمایندگان موسیقی تئاتر ایران با مدیرکل هنرهای نمایشی

اعضای هیات مدیره انجمن صنفی سراسری موسیقی تئاتر ایران با کاظم نظری مدیرکل هنرهای نمایشی دیدار و گفتگو کردند.

هم‌اندیشی نمایندگان موسیقی تئاتر ایران با مدیرکل هنرهای نمایشی

اعضای هیات مدیره انجمن صنفی سراسری موسیقی تئاتر ایران با کاظم نظری مدیرکل هنرهای نمایشی دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی انجمن سراسری صنفی موسیقی تئاتر ایران، اعضای هیات مدیره انجمن مذکور طی نشستی با کاظم نظری مدیر جدید اداره‌کل هنرهای نمایشی گفتگو و تبادل نظر کردند.

این جلسه با حضور کاظم نظری مدیرکل اداره هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سعید ذهنی رییس انجمن صنفی موسیقی تئاتر ایران، شهرام نجاتی نایب رئیس انجمن، شروین عباسی دبیر، ریچارد عیسی‌پور و فرشاد فزونی از اعضای اصلی هیات مدیره و علی المعی بازرس این انجمن برگزار شد.

در این نشست که به منظور دیدار و معارفه و ارائه دیدگاه‌ها برگزار شده بود، طرفین به طرح و بررسی مسائل پرداخته و تبادل نظر کردند.

در این نشست سعید ذهنی رئیس انجمن سراسری صنفی موسیقی تئاتر ایران ضمن بیان این نکته در ابتدا، هدف از این ملاقات صرفاً به منظور تامین و جلب کمک مالی یک سویه صورت نگرفته، عنوان کرد که این یک هم اندیشی برای دست یافتن به تعاملی دو جانبه با اداره کل هنرهای نمایشی کشور است.

او خاطرنشان کرد: انجمن موسیقی بر این باور است با توجه به ظرفیت‌های بالقوه‌ای که در اعضای خود اعم از آهنگسازان، نوازندگان و خوانندگان و همچنین طراحان حرفه‌ای صدای تئاتر سراغ دارد، می‌تواند در جهت تولید و اجرای قطعات موسیقی در افتتاحیه‌ها و اختتامیه‌های جشنواره‌های معتبر و رسمی که زیر نظر اداره‌کل هنرهای نمایشی برگزار می‌شود حضوری ثابت و فعال داشته باشد.

ذهنی عنوان کرد: سزاوار است ساخت و اجراهای موسیقی در این مراسم توسط زحمت‌کشان موسیقی تئاتر صورت پذیرد تا از این راه در تعاملی دو جانبه هم بازویی توانمند در کنار اداره هنرهای نمایشی باشد و هم با توجه به استقلال انجمن‌ها از خانه تئاتر در جهت تقویت و بهبود وجهه معنوی و مادی اعضای انجمن  گامی موثر برداشته شود.

او در ادامه افزود: انجمن موسیقی بر آن است تا با بازدید از نمایش‌های مطرح اجرا شده در طول سال به ارزیابی دقیق و کارشناسانه از سطح کیفی و کمی موسیقی تئاتر دست یابد،؛ در این راستا اداره کل هنرهای نمایشی با فراهم کردن این شرایط و توجیه مدیران سالن‌های نمایشی زیر نظر مرکز و گروه‌های اجرایی مذکور می‌تواند در تعاملی سازنده با انجمن صنفی سراسری موسیقی تئاتر در راستای ارتقای سطح علمی و هنری موسیقی تئاتر قدم بردارد.  

سپس دیگر اعضای حاضر هیات مدیره انجمن صنفی موسیقی تئاتر ایران، هر کدام به توالی پیرامون دایره مسائل جاری مواردی را مطرح کردند که مطالبه استفاده از آهنگسازان و صاحبنظران عرصه موسیقی تئاتر برای ارزیابی و داوری جشنواره‌های بین‌المللی و استانی و همچنین برقراری پشتوانه حمایتی دولتی علی الخصوص از کانال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از جمله این موارد بود.

در ادامه با بیان اینکه موسیقی تئاتر وزنه‌ وزین و برگه اعتبار آثار نمایشی است و خصوصا نمایه مهمی برای تئاتر کشور و اعتبار و آبروی آن محسوب می‌شود ابراز امیدواری شد تا با برقراری مساعدت‌های لازم در چشم‌انداز پیش‌ رو شاهد مواردی چون داوری‌های غیر کارشناسانه در حوزه داوری موسیقی تئاتر نباشیم و با این رویه در انتظار اعتلای دست‌آوردهای اداره کل هنرهای نمایشی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حمایت از  موسیقی تئاتر ایران باشیم.

در این نشست چند طرح دیگر نیز از سمت حاضرین در مقام نمایندگان موسیقی تئاتر ایران تبیین شد که خلاصه آن به این شرح است:

انجمن صنفی سراسری موسیقی تئاتر ایران آمادگی علمی و عملی خود را به جهت برگزاری ورک شاپ ها و سخنرانی های تخصصی در زمینه ی موسیقی تئاتر در تهران و ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سراسر استان های کشور اعلام میدارد و این مهم در تعامل سازنده با اداره کل هنرهای نمایشی میسر و راهگشای علاقه مندان حوزه موسیقی تئاتر خصوصا در شهرستان ها خواهد بود.

سپس بیان شد: هنرمندان موسیقی تئاتر ایران از سال 1368 تا کنون مطالبه و درخواست حمایت از تولید و نشر موسیقی تئاتر را دارند و چنانچه اداره کل هنرهای نمایشی در این حوزه حمایت های خصوصاً معنوی را مبذول بدارد و ساز و کار اجرایی و اداری لازم را برقرار کند همین امر سبب شناخت و گسترش موسیقی تئاتر در جامعه خواهد بود همانگونه که نشر و تولید موسیقی فیلم جایگاه خود را یافته است.

در خلال این گفتگو، کاظم نظری مدیر کل اداره هنرهای نمایشی ضمن تایید موارد عنوان شده و تاکید بر اهمیت آنها و حساسیت و اهمیت جایگاه موسیقی در امور  نمایشی و آثار نمایشی کشور، با مطلوب خواندن طرح‌های ارائه شده گفت: این یک نشست بسیار کارساز و مثبتی بود که حتما نتایج خوبی در پی خواهد داشت.

وی ابراز امیدواری کرد که با تعامل دوجانبه با انجمن صنفی موسیقی تئاتر ایران به نقاط روشنی دست خواهیم یافت و ضمن پیگیری در مورد مطالبات این انجمن مساعدت خود را جهت اجرا و حصول مراتب مذکور اعلام کرد.

در پایان ذکر شد که ادامه برگزاری نشست‌هایی از این دست با انجمن موسیقی و سایر انجمن‌های صنفی هنرهای نمایشی با یکدیگر و همینطور با اداره کل هنرهای نمایشی امری لازم است و می‌تواند بسیار راه‌گشا باشد و هر دو طرف ضمن تایید این موضوع، بر آن به‌عنوان یک اصل تاکید کردند.

انتهای پیام/

موسیقی موسیقی فیلم تئاتر   اخبار برگزیده
  

جزئیات افزایش حقوق سربازان از زبان سردار تقی مهریحوادث رکنا: رئیس سازمان وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کل کشور (فراجا) جزئیات افزایش حقوق سربازان را تشریح کرد و گفت: معوقات حقوق در ماه های آینده به حساب سربازان و پایوران واریز می شود.
مثلث سربازی یارانه خودرو 

  

ریزش شاخص بازار سهام در روز آخر اردیبهشت/خروج نیم تریلیون تومان سرمایه از بورساقتصادنیوز: در معاملات امروز 31 اردیبهشت بازار سهام، ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و 447 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد.
اقتصادنیوز شاخص سهام سرمایه 

  

دستور رئیس سازمان بازرسی کل کشور در رابطه با ورود به موضوعات کلان بانکیرئیس سازمان بازرسی کل کشور با صدور دستوری به معاونت اقتصادی خواستار ورود این معاونت به موضوعات کلان بانک‌ها شد و با تاکید بر اینکه بانک‌ها نقش مهمی در اقتصاد کشور دارند، بر ضرورت شناسایی افراد متخصص و با تجربه برای همکاری با سازمان بازرسی برای ورود به موضوعات کلان بانک ها تاکید کرد.
ایلنا سازمان بازرسی کل کشور بانک مرکزی بانک 

  

از جایگاه امر به معروف و نهی از منکر صیانت شوددبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در نامه ای خطاب به معاون حقوق عامه و پیشگیری از جرم دادستان کل کشور خواستار صیانت از جایگاه امر به معروف و نهی از منکر شد.
ایلنا جمهوری اسلامی ایران قوه قضاییه جمهوری اسلامی 

  

فوت 9 نفر بیمار کرونایی دیگر / کویید 19 همچنان کشته می دهدآمار امروز کرونا طبق اعلام وزارت بهداشت اعلام شد.
۵۵ آنلاین بیمارستان وزارت بهداشت درمان 

  

آبله میمون ویروس جدید/اروپا به قرنطینه می رودسازمان بهداشت جهانینشستی اضطراری برای بحث در مورد شیوع آبله میمون پس از تایید بیش از 100 مورد در اروپا برگزار کرد.
مستقل‌آنلاین ویروس سازمان بهداشت جهانی مادرید 

  

اظهارات خطیب زاده درباره تامین حقابه ایران از هیرمندایرنا/ سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: از مجاری حقوقی موضوع برقراری حقابه ایران از رودخانه هیرمند را پیگیری می کنیم تا حقابه این رودخانه مرزی که ایران مستحق آن است از سوی افغانستان تامین شود.
نامه نیوز ایران جمهوری اسلامی ایران ایرنا 

  

وزیر کشور: وعده‌های امام (ره) در حال تحقق استوزیر کشور گفت: وعده های امام رحمت الله مانند فروپاشی غرب و دینداری مردم یکی پس از دیگری در حال تحقق است.
فردا امام خمینی وزارت بهداشت وزارت علوم 

  

توصیه به طارمی:به ایتالیا و اسپانیا بروتوصیه ملی‌پوش سابق کشورمان به طارمی؛ به اسپانیا یا ایتالیا برو
خانه فوتبال مصاحبه مهدی طارمی ایتالیا 

  

علائم اولیه آبله میمون چیست؟در پی هشدار سازمان جهانی بهداشت مبنی بر احتمال گسترش بیماری عفونی و واگیردار آبله میمون، موارد تازه‌ای از ابتلا به این بیماری در دو کشور دیگر اروپایی شناسایی شد.
مستقل‌آنلاین درمان کمردرد وزارت بهداشت 

  

قالیباف: زمانی که من فرمانده بودم جرائم 70 درصد کاهش داشتقالیباف: زمانی که فرمانده نیروی انتظامی بودم جرائم در ماه رمضان 70 درصد کاهش داشت. 4 سالی که من فرمانده نیروی انتظامی بودم خیلی دقیق می‌توانم بگویم بیش از 70 درصد جرایم در ماه رمضان کاهش پیدا می‌کرد.
مستقل‌آنلاین نیروی انتظامی ماه ماه رمضان 

  

فوری/ شاخص کل بورس به ابرکانال 1/6 میلیون واحد رسیدشاخص کل بورس با رشد 16 هزارو 200 واحدی به ابرکانال 1.6 میلیون واحد رسید در سطح یک میلیون و 600 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز شاخص 

  

آمریکا دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت زدنیروی هوایی آمریکا اعلام کرد دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت که سرعت پروازش پنج برابر سرعت صوت بوده، زده است.
۵۵ آنلاین موفقیت نیروی هوایی اوکراین 

  

مردم: آقای احمدی نژاد مملکت را درست کنید!مردم بوشهر خطاب به محمود احمدی نژاد: آقای احمدی نژاد دست ما جوانها را بگیرید، مملکت را درست کنید.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد یارانه 

  اخبار داغ
  

خبر مهم مجلس در مورد بورسنمایندگان مجلس شوری اسلامی دولت را مکلف کردند هر ساله مبلغ سوخت مازاد نیروگاه‌های تجدیدپذیر یا حواله معادل آن را برای فروش یا عرضه در بورس انرژی در لوایح بودجه سنواتی پیش‌بینی کند.
گسترش مجلس شورای اسلامی کمیسیون انرژی مجلس دولت 

  

حرکت خلاف جهت قیمت سکه و طلااقتصادنیوز: قیمت دلار امروز یکشنبه 1 خرداد 1401 در صرافی ملی و بازار متشکل ارزی افزایش را تجربه کرد اما بازار طلا شاهد حرکت خلاف جهت قیمت سکه و طلا بود
اقتصادنیوز قیمت سکه و طلا دلار 

  

مصباحی مقدم: ورود خودرو به بورس کالا می تواند به قیمت گذاری دستوری خودرو پایان دهدعضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ورود خودرو به بورس کالا می تواند به قیمت گذاری دستوری خودرو پایان دهد و این اتفاق به نفع تولیدکننده و مصرف کننده خواهد بود.
فردا غلامرضا مصباحی مقدم خودرو بازار خودرو 

  

قیمت دلار در بازار متشکل؛ یکشنبه 1 خرداد 1401اقتصادنیوز:قیمت دلار در بازار متشکل امروز بالا رفت.
اقتصادنیوز قیمت دلار 

  

بازارگردان‌ها به ترمز بورس ایران تبدیل شده‌اند/ سازمان بورس، بازارگردان‌ها را از نقش اصلی خود دور کرده استیک تحلیلگر بازار سرمایه گفت: در حال حاضر با توجه به دستورالعمل‌های سازمان بورس، بازارگردان‌ها از نقش اصلی خود دور شده‌اند و به نوعی به ترمز بازار سرمایه تبدیل شده‌اند. بدیهی است که بازارگردان نباید هر روز و لحظه معامله کند...
ایلنا ایران دستورالعمل سرمایه 

  

تاثیرگذارترین نمادهای بورس امروزشاخص بورس امروز را با صعود آغاز کرد و در نهایت با رشد بیش از 2 هزار و 456 واحدی به کار روزانه خود پایان داد.
گسترش بورس تهران شاخص تهران 

  

قیمت سکه امروز چند شد؟ | قیمت سکه در بازار تهرانقیمت هر قطعه سکه طرح جدید بهار آزادی 14میلیون و 400 هزار تومان است
۵۵ آنلاین قیمت بازار تهران تهران 

  

شروع صعودی بورس در خرداد /رشد دسته جمعی شاخص‌هااقتصادنیوز: در اولین روز کاری خرداد ماه تمامی شاخص‌های بازار سهام رشد کردند.
اقتصادنیوز شاخص سهام ماه 

  

شناسایی 312 بیمار مبتلا به کرونا در کشوروزارت بهداشت از شناسایی 312 بیمار جدید مبتلا به کرونا و جانباختن 3 بیمار دیگر خبر داد.
ایلنا وزارت بهداشت درمان آموزش 

  

کاهش اهدای عضو در دوران کرونا/ چند درصد بزرگسالان کارت اهدا دارند؟بعد از دوسال وقفه در برگزاری جشن اهدای عضو به دلیل شیوع ویروس کرونا، این مراسم دیروز و همزمان با روز ملی اهدای عضو، با حضور ورزشکاران و هنرمندان به عنوان سفیران اهدا، خانواده اهدا کننده و گیرنده‌ی عضو، و اهالی رسانه به همت انجمن اهدای عضو ایرانیان در محل سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد.
اقتصادنیوز اهدای عضو ویروس خانواده 

  

آمار کرونا امروز یکشنبه 1 خرداد 1401 در ایرانبنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته 312 بیمار کووید 19 در کشور شناسایی شدند و متاسفانه سه نفر نیز به دلیل این بیماری جان خود را از دست دادند.
نامه نیوز محمدرضا گلزار ایران وزارت بهداشت 

  

آمار فوتی های کرونا امروز اول خرداد/ 312 بیمار جدید کرونا در کشوربنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته 312 بیمار کووید 19 در کشور شناسایی شدند و متاسفانه سه نفر نیز به دلیل این بیماری جان خود را از دست دادند.
اقتصادنیوز وزارت بهداشت