ایرنا   |  اجتماعی  |  

مداخلات فرهنگی در پیشگیری از اعتیاد مهمترین اولویت است

بروجرد - ایرنا - دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان گفت: رویکرد دولت اجتماعی شدن و ترویج گفتمان مبارزه با مواد مخدر است که همین موضوع ضرورت انجام مداخلات فرهنگی را بیشتر می کند.

مداخلات فرهنگی در پیشگیری از اعتیاد مهمترین اولویت است

به گزارش ایرنا، مجتبی بیرانوند روز پنجشنبه در نشست شورای مبارزه با مواد مخدر در سالن جلسات فرمانداری بروجرد اظهارداشت: با توجه به اینکه حاشیه نشینی یکی از آسیب های اجتماعی پس از سیل است.وی افزود: با توجه به وقوع سیل کم سابقه ای که ابتدای امسال در لرستان رخ داد، مباحث روانشناسی و برنامه های تاب آوری اجتماعی در مناطق سیل زده بخوبی اجرا و مدیریت شد.بیرانوند با اشاره به اینکه در بخش اجرا همچنان موضوع اقدامات فرهنگی و مداخلات فرهنگی در راستای پیشگیری از اعتیاد در اولویت قرار دارد، بیان کرد: در این حوزه باید دردمندانه وعنوان یک دغدغه اصلی عمل کرد.وی اضافه کرد: با اینکه در حوزه مقابله با مواد مخدر لرستان استان لرستان رتبه دوم را در کشور دارد اما در بخش اقدامات فرهنگی که دستگاه های فرهنگی باید اقدام کنند به مداخلات فرهنگی بیشتر نشده است. دبیرشورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان ادامه داد: بطور کلی در حوزه مبارزه با مواد مخدر تلاش های زیادی انجام شده و هزینه های زیادی از جمله شهدای حوزه مبارزه با مواد مخدر داشته ایم که همگی این تلاش ها در واقع مسئولیت ما در برابر مبارزه با مواد مخدر را سنگین تر می کند.وی با تاکید بر اجرای برنامه های کاهش آسیب گفت: اگر برنامه هایی همچون توزیع صد هزار سرنگ در پاتوق های مصرف مواد مخدر اجرا می شود باید با احساس مسئولیت نسبت به جمع آوری همان سرنگ ها اقدام کرد تا با مصرف مجدد بقایای آنها آسیب های بیشتری انتقال داده نشود.بیرانوند افزود: برای کاهش کار دستگاه های مقابله ای با مواد مخدر و دستگاه های درمانی در حوزه اعتیاد و بیماری های ناشی از آن در اولین گام باید اقدامات فرهنگی در این حوزه را جدی تر گرفت.وی با تاکید بر ضرورت درمان معتادان متجاهرافزود: اگر در شهرستان امکان درمان و ساماندهی معتادان متجاهر وجود نداشت با همکاری نیروی انتظامی و شهرداری باید به مرکز استان انتقال داده شوند.وی با تاکید بر اینکه معتاد متجاهر به هیچ وجه نباید در سطح شهر پرسه بزند، اظهارداشت: در مرکز استان ظرفیت نگهداری و ساماندهی 450 نفر در اختیار بهزیستی قرار دارد که باید در صورت مشاهده معتادان متجاهر به این مراکز انتقال داده شوند.دبیر شورای مبارزه بامواد مخدر لرستان با اشاره به مشکلات دارویی که در کلینیک های درمان اعتیاد وجود دارد، بیان کرد: موضوع دارو و درمان باید در این بخش باید حل شود تا جلوی حیف و میل هایی دارویی که در این حوزه وجود دارد گرفته شود.بیرانوند اضافه کرد: پنج استان بعنوان پایلوت اجرای جدایی درمان از دارو انتخاب شده اند که لرستان هم آمادگی برای پایلوت بودن در این بخش را اعلام کرده است.1920/7273

مواد مخدر درمان پیشگیری از اعتیاد   اخبار برگزیده
  

دامنه‌های غیرایرانیِ خبرگزاری «فارس» به دلیل تحرم‌های آمریکا، مسدود شده و تنها دامنه «ir.» این خبرگزاری در دسترس است.
نامه نیوز دستورالعمل ایالات متحده آمریکا ترافیک 

  

نماینده پیشین ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: شخصا معتقدم تصمیم به خروج از NPT در صورت بازگشت تحریم‌های بین‌المللی از سوی شورای امنیت تصمیم خوبی است و حتی در موارد دیگری هم که کشور با خطراتی مواجه شده است که این تصمیم می‌توانست اجرا شود.
نامه نیوز سازمان ملل متحد سازمان ملل آژانس بین المللی انرژی اتمی 

  

در آستانه انتخابات؛ نمایندگان مجلس به یاد کارگران افتادند/ از پرداخت یارانه 75 هزار تومانی تا رسمی شدن همه‌ قراردادی‌ها!در شرایطی که کارگر، دستمزدش یک‌چهارم خط فقر است و نمی‌داند که آیا همین فردا شاغل خواهد ماند یا خیر، نمی‌تواند به هیچ کدام از پروپاگانداهای بی‌پشتوانه و بعضاً غیرکارشناسانه در رابطه با یارانه و مزد و همسان‌سازی اعتماد کند؛ با این حال، سوال اساسی یعنی مطالبه‌ی اساسی همچنان پابرجاست: چرا در طول چندین دوره از ادوار پیاپی مجلس، هیچ زمان هیچ تلاشی برای اجرای قانون کار و احقاق حقوق کار...
ایلنا درآمد انتخابات ریاست جمهوری انتخابات مجلس 

  

پیش فروش 5 محصول ایران خودرو از امروز با موعد تحویل یک سالهطرح جدید فروش فوری و اقساطی محصولات ایران خودرو از5 تا 6 بهمن ماه آغاز خواهد شد.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

خودروسازان باز هم دپو می کنند؟آن طور که از خطوط تولید خودروسازان خبر می‌رسد در دی‌ماه سال جاری به نسبت سال گذشته تولید افزایش مناسبی را تجربه کرده با این حال تغییری در میزان عرضه به بازار توسط خودروسازان ایجاد نشده است.
خودروتک خودروسازان بازار خودرو تولید 

  

آمریکا رسماً فرمانده نیروی قدس را تهدید به ترور کرد!هوک در مصاحبه با روزنامه «الشرق الاوسط» با تکرار ادعا‌های بی‌اساس علیه سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده شهید نیروی قدس، تهدید کرد اگر سردار قاآنی هم مانند وی به نظامیان آمریکایی آسیب بزند، او را نیز ترور می‌کنند.
مستقل‌آنلاین قدس دونالد ترامپ ایران 

  

خواننده لس‌آنجلسی وسط اجرا در تهران دستگیر شدرئیس پلیس اماکن تهران بزرگ از دستگیری سامان خواننده معروف لس‌آنجلسی در حین اجرای کنسرت در شمال تهران خبر داد.
مستقل‌آنلاین خواننده تهران پلیس 

  

مرکل: تا زمانی که توافق بهتری در کار نیست، برجام را نابود نکنیمصدراعظم آلمان در بیاناتی مدعی شد که تا توافق بهتری نسب به برجام حاصل نشود، دیگر کشورها نباید این توافق بین‌المللی را کنار بگذارند.
مثلث آنگلا مرکل نیویورک تایمز کار 

  

نماینده مجلس: برای افزایش حقوق کارکنان، در صحن علنی مجلس تلاش می‌کنیمیک عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: افزایش 15 درصدی حقوق کارکنان دولت که در لایحه بودجه 99 دیده شده، به هیچ وجه جوابگوی کمبودهای سبد هزینه خانوار نیست.
مثلث کمیسیون اجتماعی مجلس درآمد دولت 

  

فعال سیاسی اصولگرا گفت: شورای ائتلاف نیروهای انقلاب از نامزدهای اصولگرا خواست، تعهد دهند تا اگر در لیست 30 نفره نبودند، از تهران نامزد نشوند.
نامه نیوز انتخابات مجلس بیژن نوباوه جبهه پایداری 

  اخبار داغ
  

کولاکوویچ: در المپیک، بدترین شرایط تمرین، زندگی و حمل و نقل را دارید/ والیبال ایران پتانسیل مبارزه با هر تیمی را داردسرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: تیم ایران، شاید پتانسیل کسب مدال المپیک را نداشته باشد ولی پتانسیل مبارزه با هر تیمی را دارد.
تسنیم المپیک المپیک 2016 والیبال 

  

معرفی باارزش‌ترین ارزهای دیجیتالی​اقتصاد نیوز:بیت‌کوین کماکان باارزش‌ترین ارز دیجیتالی در جهان است.
اقتصادنیوز اقتصاد بیت کوین ارز 

  

راز معطل ماندن تقاضا و ارزان نشدن قیمت خودروشرکت‌های خودروساز در شرایطی از رکورد افزایش تولید در دی‌ماه سال‌جاری خبر می‌دهند که بازار همچنان تشنه عرضه خودرو است. آن طور که از خطوط تولید خودروسازان خبر می‌رسد در دی‌ماه سال جاری به نسبت سال گذشته تولید افزایش مناسبی را تجربه کرده با این حال تغییری در میزان عرضه به بازار توسط خودروسازان ایجاد نشده است.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

بلیط هواداران تراکتور ارزان شدروز یکشنبه تیم پرسپولیس در ورزشگاه آزادی میزبان تراکتور خواهد بود.
ایلنا باشگاه پرسپولیس پرسپولیس ورزشگاه آزادی 

  

پرسپولیس، بلیت تراکتوری‌ها را نیز ارزان کرد!باشگاه پرسپولیس بهای بلیت بازی با تراکتور را در شرایطی کاهش داد که این کاهش قیمت برای جایگاه هواداران تیم میهمان نیز اعمال شده است.
ورزش۳ باشگاه پرسپولیس پرسپولیس بازی 

  

یک قرن همراهی دو ملت ایران و عراق در مبارزه با استکباریک قرن پس از قیام مردم عراق به فتوای آیت‌الله محمدتقی شیرازی علیه انگلیسی‌ها، بار دیگر قیام کردند و برای گرفتن انتقام خون شهیدان سلیمانی و ابومهدی خواهان خروج نظامیان آمریکایی از عراق شدند.
شما‌نیوز دولت جنگ جهانی دوم ایران 

  

گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلاوارز پایتخت؛ ناکامی دوباره دلار و سکه در مرزشکنیاقتصادنیوز؛ روز گذشته پنجشنبه 3 بهمن‌ماه 1398 نرخ‌ها در بازار طلا و ارز تهران افزایشی شدند اما همچنان این جابه‌جایی‌های قیمتی در دامنه‌ای محدود رخ می‌دهد و مرزهای مقاومتی به شکل موثری شکسته نشده‌اند. امروز دلار آمریکا در محدوده 13500 تومانی جابه‌جا شد و نتوانست از این محدوده مقاومتی بالاتر رود و محدوده 13600 تومانی را تجربه کند. سکه طرح جدید هم به رغم صعود تا سقف محدوده 3...
اقتصادنیوز بازار طلا و ارز پایتخت دلار 

  

وزیر ارشاد: کیفیت جشنواره تئاتر فجر امسال را مثبت ارزیابی می‌کنم«سیدعباس صالحی» در دیدار با دست اندرکاران سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر بیان کرد:خبرهایی که ما از قبل شنیدیم، نشان از کیفیت بالای برگزاری این جشنواره دارد و دوستان با توجه به شرایط سختی که وجود داشت مسیر را به شکلی درست پیش برده‌اند.
شما‌نیوز معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جشنواره تئاتر