ایرنا   |  اجتماعی  |  

مداخلات فرهنگی در پیشگیری از اعتیاد مهمترین اولویت است

بروجرد - ایرنا - دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان گفت: رویکرد دولت اجتماعی شدن و ترویج گفتمان مبارزه با مواد مخدر است که همین موضوع ضرورت انجام مداخلات فرهنگی را بیشتر می کند.

مداخلات فرهنگی در پیشگیری از اعتیاد مهمترین اولویت است

به گزارش ایرنا، مجتبی بیرانوند روز پنجشنبه در نشست شورای مبارزه با مواد مخدر در سالن جلسات فرمانداری بروجرد اظهارداشت: با توجه به اینکه حاشیه نشینی یکی از آسیب های اجتماعی پس از سیل است.وی افزود: با توجه به وقوع سیل کم سابقه ای که ابتدای امسال در لرستان رخ داد، مباحث روانشناسی و برنامه های تاب آوری اجتماعی در مناطق سیل زده بخوبی اجرا و مدیریت شد.بیرانوند با اشاره به اینکه در بخش اجرا همچنان موضوع اقدامات فرهنگی و مداخلات فرهنگی در راستای پیشگیری از اعتیاد در اولویت قرار دارد، بیان کرد: در این حوزه باید دردمندانه وعنوان یک دغدغه اصلی عمل کرد.وی اضافه کرد: با اینکه در حوزه مقابله با مواد مخدر لرستان استان لرستان رتبه دوم را در کشور دارد اما در بخش اقدامات فرهنگی که دستگاه های فرهنگی باید اقدام کنند به مداخلات فرهنگی بیشتر نشده است. دبیرشورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان ادامه داد: بطور کلی در حوزه مبارزه با مواد مخدر تلاش های زیادی انجام شده و هزینه های زیادی از جمله شهدای حوزه مبارزه با مواد مخدر داشته ایم که همگی این تلاش ها در واقع مسئولیت ما در برابر مبارزه با مواد مخدر را سنگین تر می کند.وی با تاکید بر اجرای برنامه های کاهش آسیب گفت: اگر برنامه هایی همچون توزیع صد هزار سرنگ در پاتوق های مصرف مواد مخدر اجرا می شود باید با احساس مسئولیت نسبت به جمع آوری همان سرنگ ها اقدام کرد تا با مصرف مجدد بقایای آنها آسیب های بیشتری انتقال داده نشود.بیرانوند افزود: برای کاهش کار دستگاه های مقابله ای با مواد مخدر و دستگاه های درمانی در حوزه اعتیاد و بیماری های ناشی از آن در اولین گام باید اقدامات فرهنگی در این حوزه را جدی تر گرفت.وی با تاکید بر ضرورت درمان معتادان متجاهرافزود: اگر در شهرستان امکان درمان و ساماندهی معتادان متجاهر وجود نداشت با همکاری نیروی انتظامی و شهرداری باید به مرکز استان انتقال داده شوند.وی با تاکید بر اینکه معتاد متجاهر به هیچ وجه نباید در سطح شهر پرسه بزند، اظهارداشت: در مرکز استان ظرفیت نگهداری و ساماندهی 450 نفر در اختیار بهزیستی قرار دارد که باید در صورت مشاهده معتادان متجاهر به این مراکز انتقال داده شوند.دبیر شورای مبارزه بامواد مخدر لرستان با اشاره به مشکلات دارویی که در کلینیک های درمان اعتیاد وجود دارد، بیان کرد: موضوع دارو و درمان باید در این بخش باید حل شود تا جلوی حیف و میل هایی دارویی که در این حوزه وجود دارد گرفته شود.بیرانوند اضافه کرد: پنج استان بعنوان پایلوت اجرای جدایی درمان از دارو انتخاب شده اند که لرستان هم آمادگی برای پایلوت بودن در این بخش را اعلام کرده است.1920/7273

مواد مخدر درمان پیشگیری از اعتیاد   اخبار برگزیده
  

مدیرعامل ایران خودرو بازداشت شد / علی آبادی مدیرعامل جدید ایران خودرو شدهاشم یکه زارع مدیرعامل شرکت ایران خودرو عصر امروز بازداشت شد.
شما‌نیوز ایران خودرو ایران خودرو 

  

آمبولانس‌های تقلبی در تهران!روزنامه شهروند از پدیده راه‌ افتادن آمبولانس‌های تقلبی پرده‌ برداشته و نوشته: برخی خودروهایشان را به شکل تقلبی و جعلی به آمبولانس بدل می‌کنند تا از آزادی عمل آمبولانس‌ها در تهران پرترافیک استفاده کنند و اتفاقا مشتریان دست‌ به‌ نقد و اوضاع خوبی دارند.
مستقل‌آنلاین تهران روزنامه شهروند 

  

قیمت روز گوشی موبایل در بازار ایراناقتصاد نیوز: به گفته فعالان گوشی های موبایل، قیمت این کالا در روزهای اخیر با کاهش کمی مواجه شده است.
اقتصادنیوز قیمت موبایل ایران 

  

در دولت تدبیر شخص متخلف برکنار نمی‌شود بلکه به درجات بالاتر ارتقا می‌یابدوزارت اقتصاد و دارایی قصد دارد ابراهیم حمیدی مدیر عامل معزول بیمه ایران معین را بعنوان مدیرعامل بیمه البرز انتخاب کند. نامبرده مدتی پیش به دلیل تخلفات گسترده در خرید اوراق خارج از بورس و جهت دادن منابع 500 میلیارد تومانی بیمه ایران‌معین به سمت کارگزاری بورس مدبر آسیا که وابسته به بستگانش است از مدیرعاملی شرکت بیمه ایران معین عزل شد...
مستقل‌آنلاین دولت اقتصاد بیمه 

  

چرا ایران برای روسیه و چین مهم است؟په‌په اسکوبار-آسیاتایمز: موقعیت متقابل ایران و روسیه در شطرنج ژئوپلیتیک، آن‌قدر پیچیده است که زبان از توصیف آن قاصر است. ایران، روسیه و چین، مثلثی حیاتی در روند اتحاد چندلایه و بلندمدت اوراسیا خواهند داشت. چابهار بندری عمیق در دریای عمان است و پایه‌ای کلیدی در رویای راه ابریشم کوچک هند است...
مستقل‌آنلاین ایران ایران و روسیه ایران و ونزوئلا 

  

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه به رغم تلاش ده ساله کانون‌های بازنشستگان کشوری برای تصویب قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان در مجلس و نیز با وجود گذشت دو سال از تصویب این قانون مهم هنوز سازمان تأمین اجتماعی از اجرای آن سر باز می‌زند.
نامه نیوز کمیسیون اجتماعی مجلس مجلس شورای اسلامی قانون 

  

وکیل مدافع محمدعلی نجفی از ثبت اعتراضش نسبت به دادنامه صادره در خصوص پرونده موکلش خبر داد و گفت: ما قتل را شبه عمد می دانیم.
نامه نیوز محمدعلی نجفی قتل قوه قضاییه 

  

وضعیت حضور بانوان در ورزشگاه‌ها مشخص شد + جزئیاتسخنگوی دولت در نشست خبری امروز توضیحاتی را پیرامون حضور زنان در ورزشگاه‌ها ارائه کرد.
شما‌نیوز ورزشگاه سخنگوی دولت دولت 

  

آخرین وضعیت زن قاتل چهار شهروند ملایریفرمانده انتظامی شهرستان ملایر از دستگیری زنی که قاتل چهار شهروند ملایری بود، خبر داد و گفت: زن متهم به قتل 4 شهروند ملایری با ذکاوت پلیس شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.
مثلث شهروند خانواده قتل 

  

ظریف بار دیگر دربازه مذاکره با آمریکا موضع گیری کردوزیر امور خارجه کشورمان بار دیگر تاکید کرد که ایران تمایلی برای گفت‌وگو با آمریکا بر سر توافق هسته‌ای جدید ندارد.
مثلث ایران هسته ای سفر 

  اخبار داغ
  

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه در طول هشت ماه گذشته ارزش پول ملی ما مجدداً 40 درصد تقویت شده است، تاکید کرد: اکنون بر نرخ ارز کنترل داریم و ثبات نسبی بر بازار ارز حاکم شده است
برنا پول صندوق بین المللی پول شورای پول و اعتبار 

  

ایرنا - سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان ملل و سایر سازمان های بین المللی مستقر در وین گفت: یکجانبه گرایی و تحریم های غیرقانونی، تهدید بزرگی برای مبارزه با جرائم سازمان یافته فراملی است.
نامه نیوز ایرنا جمهوری اسلامی ایران تروریسم 

  

تحلیل بورس و بازارهای ارز، سکه و خودرو در هفته‌ای که گذشتایرنا نوشت: طی هفته گذشته، قیمت سکه، یک درصد افت کرد. دلار در کانال 11 هزار و 600 تومانی تثبیت شد و بورس 1.8 درصد رشد کرد. بازار خودرو نیز ثبات در قیمت برخی محصولات و کاهش یک میلیون‌تومانی برخی دیگر را در آخرین هفته مردادماه، از سر گذراند. دلار هفته گذشته را در کانال … نوشته تحلیل بورس و بازارهای ارز، سکه و خودرو در هفته‌ای که گذشت اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.
انصاف‌نیوز بورس تهران ایران خودرو سکه و طلا 

  

رییس بانک مرکزی: ارزش پول ملی در 8ماه گذشته 40درصد تقویت شده«عبدالناصر همتی»، رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه در طول هشت ماه گذشته ارزش پول ملی ما مجدداً 40 درصد تقویت شده است، تاکید کرد: اکنون بر نرخ ارز کنترل داریم و ثبات نسبی بر بازار ارز حاکم شده است به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی،‌ عبدالرضا همتی در گفت‌وگو با لستر هولت، خبرنگار … نوشته رییس بانک مرکزی: ارزش پول ملی در 8ماه گذشته 40درصد تقویت شده اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.
انصاف‌نیوز بانک مرکزی بانک پول 

  

ضرغامی: زنده باد دومینوی مبارزه با فسادضرغامی از تشکیل مثلث قوه قضائیه، دستگاه‌های اطلاعاتی و فعالان رسانه‌ای در موج جدید مقابله با مفاسد اقتصادی حمایت کرد.
مثلث رسانه مفاسد اقتصادی 

  

عبدالناصرهمتی درگفت‌وگو با NBC: اکنون با کنترل نرخ ارز ثبات نسبی بر بازار حاکم شده‌است + فیلماقتصادنیوز؛ عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی ایران در گفت‌وگو با لستر هولت، خبرنگار شبکه تلویزیونی ان‌بی‌سی (NBC) آمریکا با بیان اینکه در طول هشت ماه گذشته ارزش پول ملی ما مجدداً 40 درصد تقویت شده است، تاکید کرد: اکنون بر نرخ ارز کنترل داریم و ثبات نسبی بر بازار ارز حاکم شده است.
اقتصادنیوز بانک مرکزی شورای پول و اعتبار بانک 

  

«رئیسی» در مبارزه با فساد سرد نخواهد شدرئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: «رئیسی» همراهان خوبی دارد و در مبارزه با فساد سرد نخواهد شد.
خبرفوری مدرسه درآمد پدر 

  

تورم مرداد ماه به 42.2 درصد رسیدمرکز آمار اعلام کرد: نرخ تورم سالانه مرداد ماه 98 برای خانوار‌های کشور به 42.2 درصد رسید که نسبت به
خبرفوری تورم ماه ایران