ایرنا   |  فرهنگی  |  

کیفیت محوری رکن آموزش در حوزه های علمیه است

سمنان - ایرنا - مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور گفت: رویکرد حوزه های علمیه تقویت بنیه علمی طلبه ها و کیفیت بخشی به آموزش است و در جامعه امروز طلبه و مبلغ سطحی نمی تواند پاسخگوی نیاز جامعه باشد.

کیفیت محوری رکن آموزش در حوزه های علمیه است

به گزارش ایرنا، آیت ‌الله علیرضا اعرافی روز شنبه در آیین تودیع و معارفه مدیر حوزه های علمیه برادران استان سمنان در سالن اجتماعات شورای سیاستگذاری ائمه جمعه این استان افزود: در 2 سال گذشته ورودی حوزه ها کاهش یافته و کیفیت محوری در آموزش مدنظر برنامه ریزی ها قرار گرفته است.وی ادامه داد: حوزه علمیه نماد علم و دانش آوری است و در دنیای تکنولوژی و فناوری باید مرزهای دانش و علوم طلبه ها به منظور اثر بخشی بر ذهن مخاطب تقویت شود و تحقق این راهبرد در اولویت برنامه ریزی های حوزه های علمیه کشور قرار دارد.به گفته اعرافی، جهان امروز تشنه معارف دینی و حقایق الهی و اسلامی است و حوزه علمیه باید در تراز پاسخگویی قرار بگیرد و تمدنی و بین المللی باشد.وی تاکید کرد در عصری که دانش افراد افزایش یافته، حوزه علمیه باید پاسخگوی پرسش های افراد باشد.وی اظهار داشت: برای آموزش هدفمند به طلبه ها نظام جامع رشته های حوزوی تدوین شده که در این سند راهبردی پنج ساله، 200 رشته جدید و بازنگری شده متناسب با نیاز روز جامعه اسلامی و ایرانی در دروس حوزوی، متون درسی نظام آموزشی حوزه ها و مدرسه های علمیه تعریف شد.اعرافی تصریح کرد: اخلاق مهمترین رکن در پرورش یک انسان وارسته است و حوزه های علمیه نیازمند طلبه هایی است که با غلبه بر هوای نفسانی و اخلاق نیکو، دل های مخاطبان را متحول کرده و بعد معنوی افراد را افزایش دهد.مدیر حوزه های علمیه کشور با بیان این که فرهنگ حوزه، فرهنگ معامله نیست گفت: در حوزه پیش از هر چیز باید پایه های اخلاقی و اعتقادی تقویت شود.وی ابراز داشت: درکنار محرومان و مستمندان، سیاسی و انقلابی، فرامرزی و بین المللی بودن از ویژگی های حوزه های علمیه در طول تاریخ است.وی یادآور شد: کارکرد حوزه های علمیه فراتر از کار جناحی است و داشتن راهبرد اندیشه و عمق فکر سیاسی جزء اجتناب ناپذیر حوزه های علمیه است چرا که اگر این گونه نباشد حوزه بازیچه دشمنان قرار می گیرد.مدیر حوزه های علمیه کشور گفت: پیشرفت کمی و کیفی حوزه های علمیه منحصر به افزایش امکانات تحصیلی نیست بلکه رکن اصلی آن به روحیه جهادی و علمی طلبه ها وابسته است.به گزارش ایرنا، در این آیین از زحمات هفت ساله حجت‌ الاسلام والمسلمین سید علی مهدی‌ نژاد مدیر سابق تقدیر و حجت‌ الاسلام والمسلمین محمدحسن رستمیان به عنوان مدیر جدید حوزه‌های علمیه برادران استان سمنان معرفی ‌شد.7342/7408

آموزش مدرسه حوزه   اخبار برگزیده
  

وزیر صنعت معدن و تجارت اعلام کرد: اگر خودرو تا عید مرتب عرضه شود، یقیناً قیمت پایین می‌آید.
نامه نیوز صنعت خودرو معدن 

  

یک سایت حامی دولت ضمن اعتراض به سخنان روحانی درباره ارزانی اجناس و قاچاق پرسید: نمی‌دانید یا تجاهل می‌کنید؟!
نامه نیوز ایران گرانی عراق 

  

در جریان بررسی کلیات بودجه 98 با تصویب مجلس ماهانه 300 تومان از مشترکین برق و گاز برای بیمه خسارات اخذ می‌شود.
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی گاز بودجه 

  

خداحافظ بشار رسن؟شنیدیم یک باشگاه از امارات، یک تیم قطری و همین‌طور یک تیم متمول شهرستانی ایران برای جذب بشار رسن ابراز علاقه کرده‌اند.
خودروتک پرسپولیس برانکو ایران 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (سه شنبه 30 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز سه شنبه 30 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

بی کیفیت ترین خودروهای داخلی مشخص شدند / دی 1397شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، جدیدترین گزارش خود از میزان کیفیت خودروهای تولیدی در کشور را منتشر کرد که به بررسی آن می‌پردازیم.
خودروتک خودرو تولید پژو 

  

برای خرید خودرو فعلا دست نگه داریدیک کارشناس صنعت خودرو گفت: افزایش اخیر قیمت خودرو در بازار غیرواقعی بوده و این مساله تنها جوسازی دلالان است و صراحتاً باید اعلام کنم که در این شرایط به نفع و صلاح مردم نیست که اقدام به خرید خودرو کنند، چرا که قیمت‌ها به این شکل باقی نخواهد ماند.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

صعود دسته جمعی قیمت خودروهای داخلی / پراید به 45 میلیون رسید!گزارش امروز قیمت خودرو حکایت از روند صعودی قیمت‌‌ها دارد به نحوی که قیمت انواع خودروهای داخلی تا 13 میلیون تومان گران شده است.
خودروتک قیمت کاهش قیمت ها خودرو 

  

تابلو قیمت خودروهای داخلی قرمز شدبازار خودرو با نزدیکی به آخرین ماه سال، به واسطه حضور گسترده دلالان و واسطه‌گران قیمت‌های شگفت انگیزی به خود می‌بیند...
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (چهارشنبه 24 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز چهارشنبه 24 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  اخبار داغ
  

بانک مرکزی به دنبال کنترل شوک تبدیل رمز ارز به ریالرئیس انجمن بلاک‌چین ایران تاکید کرد: بانک مرکزی در پیش نویس سند رمز ارز در حوزه تبدیل ارز رمزنگار به ریال، محدودیت‌هایی دارد که این مساله به منظور پیشگیری از شوک بازار رمز ارز به ریال است.
ایلنا بانک مرکزی بانک سازمان بورس و اوراق بهادار 

  

دستاوردهای انقلاب اسلامی ارزشمند و نیازمند صیانت استمراغه- ایرنا- عضو خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه با تاکید بر لزوم تبیین ارزش های انقلابی و اسلامی گفت: با وجود مشکلات اقتصادی، دستاوردهای انقلاب اسلامی ارزشمند بوده و نیازمند صیانت است.
ایرنا رهبر انقلاب خانواده پوشش 

  

پیگیر بومی‌سازی و به روزرسانی صنعت فولاد هستیم/ ادعای عدم بازگشت ارز صادرات فولاد به دلیل برخی ناهماهنگی‌ها مطرح شدمعاون وزیر صنعت تاکید کرد:‌ قطعا صنایع کشور باید قانون کشور و سیاست‌های دولت و بانک مرکزی را رعایت کنند.
ایلنا دولت فولاد صنعت فولاد 

  

هدف سمپوزیوم کیش، بومی‌سازی تولید فولاد بود/ بازگشت ارز صادرات فولاد برای بانک مرکزی اثبات شده استمدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان تاکید کرد: در حال حاضر برای بانک مرکزی نیز اثبات شده است که فولادسازان ارز صادراتی را در داخل کشور ارائه کرده‌اند و اگر مقداری از ارز هم وارد نشده به دلیل مصرفی ارزی شرکت‌های فولادی است.
ایلنا جزیره کیش تولید فولاد 

  

توضیحات نوبخت درباره تعیین تکلیف مابه‌التفاوت نرخ ارز در سال 98رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور توضیحاتی درباره تعیین تکلیف مابه‌التفاوت نرخ ارز در سال 98 ارائه کرده است.
تسنیم محمدباقر نوبخت نرخ ارز ارز 

  

کشف ارز خارجی در مرز بازرگانفرمانده هنگ مرزی ماکو گفت: با تلاش ماموران مستقر در گمرک بازرگان ارز قاچاق به ارزش یک میلیارد و 130
خبرفوری ارز خودرو گمرک 

  

بیانیه گام دوم رهبر انقلاب پاسداری از ارزش های اسلامی استتهران – ایرنا- امام جمعه موقت ورامین گفت: بیانیه گام دوم رهبر انقلاب پاسداری از ارزش های اسلامی است که باید به درستی تبلیغ و ابعاد مختلف آن تبیین شود.
ایرنا رهبر انقلاب فضای مجازی نماز جمعه 

  

ترویج ارزش های دینی توسط رسانه ها قابل تقدیر استساری - ایرنا - نماینده ولی فقیه در مازندران و امام جمعه ساری گفت : تلاش رسانه ها برای تبلیغ و ترویج ارزش های دینی و پوشش مراسم سیاسی - عبادی قابل تقدیر است و لازم است این رروند ادامه یابد.
ایرنا رسانه جهان اسلام ایرنا