ایرنا   |  فرهنگی  |  

کیفیت محوری رکن آموزش در حوزه های علمیه است

سمنان - ایرنا - مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور گفت: رویکرد حوزه های علمیه تقویت بنیه علمی طلبه ها و کیفیت بخشی به آموزش است و در جامعه امروز طلبه و مبلغ سطحی نمی تواند پاسخگوی نیاز جامعه باشد.

کیفیت محوری رکن آموزش در حوزه های علمیه است

به گزارش ایرنا، آیت ‌الله علیرضا اعرافی روز شنبه در آیین تودیع و معارفه مدیر حوزه های علمیه برادران استان سمنان در سالن اجتماعات شورای سیاستگذاری ائمه جمعه این استان افزود: در 2 سال گذشته ورودی حوزه ها کاهش یافته و کیفیت محوری در آموزش مدنظر برنامه ریزی ها قرار گرفته است.وی ادامه داد: حوزه علمیه نماد علم و دانش آوری است و در دنیای تکنولوژی و فناوری باید مرزهای دانش و علوم طلبه ها به منظور اثر بخشی بر ذهن مخاطب تقویت شود و تحقق این راهبرد در اولویت برنامه ریزی های حوزه های علمیه کشور قرار دارد.به گفته اعرافی، جهان امروز تشنه معارف دینی و حقایق الهی و اسلامی است و حوزه علمیه باید در تراز پاسخگویی قرار بگیرد و تمدنی و بین المللی باشد.وی تاکید کرد در عصری که دانش افراد افزایش یافته، حوزه علمیه باید پاسخگوی پرسش های افراد باشد.وی اظهار داشت: برای آموزش هدفمند به طلبه ها نظام جامع رشته های حوزوی تدوین شده که در این سند راهبردی پنج ساله، 200 رشته جدید و بازنگری شده متناسب با نیاز روز جامعه اسلامی و ایرانی در دروس حوزوی، متون درسی نظام آموزشی حوزه ها و مدرسه های علمیه تعریف شد.اعرافی تصریح کرد: اخلاق مهمترین رکن در پرورش یک انسان وارسته است و حوزه های علمیه نیازمند طلبه هایی است که با غلبه بر هوای نفسانی و اخلاق نیکو، دل های مخاطبان را متحول کرده و بعد معنوی افراد را افزایش دهد.مدیر حوزه های علمیه کشور با بیان این که فرهنگ حوزه، فرهنگ معامله نیست گفت: در حوزه پیش از هر چیز باید پایه های اخلاقی و اعتقادی تقویت شود.وی ابراز داشت: درکنار محرومان و مستمندان، سیاسی و انقلابی، فرامرزی و بین المللی بودن از ویژگی های حوزه های علمیه در طول تاریخ است.وی یادآور شد: کارکرد حوزه های علمیه فراتر از کار جناحی است و داشتن راهبرد اندیشه و عمق فکر سیاسی جزء اجتناب ناپذیر حوزه های علمیه است چرا که اگر این گونه نباشد حوزه بازیچه دشمنان قرار می گیرد.مدیر حوزه های علمیه کشور گفت: پیشرفت کمی و کیفی حوزه های علمیه منحصر به افزایش امکانات تحصیلی نیست بلکه رکن اصلی آن به روحیه جهادی و علمی طلبه ها وابسته است.به گزارش ایرنا، در این آیین از زحمات هفت ساله حجت‌ الاسلام والمسلمین سید علی مهدی‌ نژاد مدیر سابق تقدیر و حجت‌ الاسلام والمسلمین محمدحسن رستمیان به عنوان مدیر جدید حوزه‌های علمیه برادران استان سمنان معرفی ‌شد.7342/7408

آموزش مدرسه حوزه   اخبار برگزیده
  

دردسر عجیب برای فوتبالیست مشهور/ حبس موقت تا زمان صدورحکم نهاییفوتبالیست مشهور تا زمان حکم نهایی در حبس می ماند.
برنا تایلند فوتبال بازداشت 

  

باشگاه استقلال به شایعات نقل و انتقالاتی واکنش نشان دادباشگاه استقلال به شایعات نقل و انتقالاتی که این روزها در رسانه‌ها مطرح می‌شود واکنش نشان داد.
برنا باشگاه استقلال استقلال رسانه 

  

چراغ سبز برانکو به بازگشت طارمیاحتمالا در نقل و انتقالات بازیکن سابق قرمز ها بار دیگر به جمع سرخپوشان اضافه می‌شود.
برنا برانکو مهدی طارمی باشگاه پرسپولیس 

  

پرسپولیس تیم متعصبی است/ سپاهان شانس بیشتری برای برد داردسرمربی سابق تیم فوتبال سپاهان گفت: بزرگترین شاخصه تیم پرسپولیس تعصب آن است همه فکر می‌کردند پرسپولیس چون نتوانسته در پنجره نقل و انتقالات یارگیری کند حالا در بازی‌های آسیایی و لیگ ناموفق است بازیکنانش خسته شده و آسیب دیدگی پیدا کرده‌اند...
برنا پرسپولیس استقلال باشگاه سپاهان 

  

استقلال روند صعودی خود را با قدرت ادامه می‌دهد/ تیم باید نقاط ضعفش را در آسیا ترمیم کند/ پدیده را در تهران می‌بریم و به کورس قهرمانی می‌رسیمپیشکسوت باشگاه استقلال گفت: سومین برد پیاپی استقلال بیانگر این است که تیم روند صعودی خود را با قدرت ادامه می دهد.
برنا باشگاه استقلال استقلال ایران 

  

انفجار انتحاری در چابهارمعاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان از انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در چابهار خبر داد.
برنا انفجار 

  

جایگزین انصاری در استقلال مشخص شدبازیکن سابق استقلال بار دیگر در فصل نقل و انتقالات به جمع آبی‌ها اضافه می‌شود.
برنا استقلال فوتبال قزاقستان 

  

مهر تایید بازگشت جباروف به استقلال!بازیکن اسبق استقلال در آستانه پیوستن به این تیم قرار دارد.
برنا باشگاه استقلال استقلال 

  

تا می توانید مغز بخورید و فرقی نمی کند از کدامیک از مغزها استفاده کنید. بادام، بادام زمینی، فندوق... همگی پر خاصیت هستند.
برنا سرطان پروستات رژیم غذایی مغز 

  

پیش‌بینی پدیده استقلال درست از آب درآمدمهاجم استقلال می گوید این تیم با حمایت می تواند نتایج بهتری کسب کند.
برنا باشگاه استقلال استقلال بازی 

  اخبار داغ
  

همتی: بانک مرکزی بازار ارز را مدیریت و هدایت می کندتهران- ایرنا- رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: این بانک به دور از هیجانات غیر ضرور و با تدبیر لازم بازار ارز را مدیریت و هدایت می کند.
ایرنا بانک مرکزی بانک ارز 

  

مبارزه‌‌ با بیکاری نباید تحت تاثیر زیاده خواهی‌هایِ اتحادیه اروپا قرار بگیرددولتِ ایتالیا به منظور مبارزه با بیکاری و فقر در پیش‌نویس بودجه سال 2019 بدهی خود به کشورهای حوزه یورو را نگنجانده است.حالا کمیسیون اروپا با هدف "تنبیه" دولت "جوزپه کونته" به میدان آمده است.
ایلنا بیکاری کمیسیون اروپا دولت 

  

معافیت های ارزی پاسخگوی مشکلات صادرکنندگان نیستتهران- ایرنا- معاون بازرگانی داخلی وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: برخی معافیت‌های در نظر گرفته شده از سوی دولت برای بازگشت ارز حاصل از صادرات پاسخگوی مشکلات صادرکنندگان نیست و باید مسائل دقیق تر و شفاف تر دیده شود.
ایرنا تهران ایرنا صنعت 

  

ناکارآمد نشان دادن انقلاب دسیسه دشمن است/مبارزه با فقر شوخی‌بردار نیسترئیس کمیته امداد با اشاره به اینکه ناکارآمد نشان دادن انقلاب دسیسه دشمن است، گفت: باید تلاش کنیم به جای پاشیدن نمک به زخم مردم، مرحم زخم‌های آنان باشیم.
فارس فقر کمیته امداد 

  

واردات واکسن دامی با ارز دولتی انجام می‌شود/ اکوسیستم زاینده رود تحت کنترل دامپزشکی است/ خرید ارز از دولت بر عهده اتحادیه‌ها استمعاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور گفت: نحوه تامین واکسیناسیون طیور بر مبنای یک برنامه ملی است که دولت ارز را در اختیار تشکل‌ها و اتحادیه‌ها قرار می‌دهد بنابراین تمامی داروها، آنتی بیوتیک‌ها و واکسن‌ها با ارز 4200 تومانی وارد می‌شود.
ایلنا ارز ارز دولتی زاینده رود 

  

دشمن نمی خواهد ملت ایران از جایگاه ارزشمند خود آگاه باشدقم-ایرنا ـ مدیر مسؤول روزنامه کیهان گفت: نظام سلطه تلاش می کند تا با فتنه انگیزی فراوان، ما را در اقلیت نشان داده و اجازه ندهد که ملت غیور ایران اسلامی به جایگاه بلندی که امروز در آن قرار گرفته است، به خوبی آگاه باشد.
ایرنا ایران قم ایرنا 

  

بالا بودن نرخ ارز به دلیل عدم توسعه تولید استمشهد- ایرنا- مدیرکل دفتر تحقیقات و سیاست های بخشهای تولیدی وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: علت اصلی بالا بودن نرخ ارز در کشور این است که ایران در مراحل اولیه تولید قرار داد و هنوز در این بخش به پیشرفت دست نیافته است.
ایرنا نرخ سود بانکی نرخ ارز ارز