فردا   |  سیاسی  |  

رفتار دوگانه جریان اصلاحات در قبال لاریجانی

عضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید شورای نگهبان نه معصوم است و نه علم غیب دارد. به همین دلیل نیز مبرا از اشتباه نیست، اما در جامعه قانونمند باید حتی از تصمیم غلط یک نهاد قانونی تبعیت کرد.

رفتار دوگانه جریان اصلاحات در قبال لاریجانی

اعتمادآنلاین: با گذشت چند روز از اعلام نتایج بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری هنوز صدای واحد و رسمی‌ای از جریان اصلاحات برای انتخابات 1400 شنیده نمی‌شود. رد صلاحیت اسحاق جهانگیری، مسعود پزشکیان، مصطفی تاجزاده و حتی علی لاریجانی شرایط خاصی را در این اردوگاه تعریف کرده است، چنان‌که درباره حمایت از محسن مهرعلیزاده و ناصر همتی نیز ابهامات و اختلافات زیادی وجود دارد. با وجود این اصولگرایان این جریان را متهم به اتخاذ سیاست نخ‌نمای کمبود کاندیدا در انتخابات می‌کنند.

محسن کوهکن، عضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین با رد این ادعا و شرایط موجود در اردوگاه اصلاح‌طلبان گفت: معمولاً جریان اصلاحات مدعی انتخابات بی‌رقابت است و از اینکه کاندیداهای مورد نظرشان در عرصه انتخابات حضور ندارند انتقاد می‌کنند، اما همیشه محرز شده که دقیقه 90 تصمیم می‌گیرند از چه کسی حمایت کنند و در عرصه حاضر شوند.

او با بیان اینکه این سیاست نخ‌نما شده ادامه داد: الان هم آقایان مهرعلیزاده و همتی مرتبط با جریان اصلاحات و کارگزاران سازندگی در عرصه حضور دارند و چهره‌های صفرکیلومتر و تازه‌نفسی هم نیستند چراکه یکی از آنها معاون رئیس‌جمهور و دیگری رئیس بانک مرکزی در دولت فعلی بوده است.

کوهکن با رد انتقاد اصلاح‌طلبان نسبت به برگزاری انتخابات فاقد رقابت و یکدست گفت: چنین مساله‌ای صحت ندارد و این‌طور نیست که این هفت نفر هیچ تفاوتی با یکدیگر نداشته باشند. از هر 2 جریان کسانی در عرصه حضور دارند و تفاوت‌های گفتمانی نیز در مناظرات مشخص خواهد شد.

او خاطرنشان کرد: البته در بین این هفت کاندیدا فردی که همانند برخی از چهره‌های گذشته حاضر باشد برای یک دستمال قیصریه را به آتش بکشد وجود ندارد زیرا شخصیت، مشی و طبع هیچ کدام از این چهره‌ها تنش‌آفرینی نیست.

رفتار دوگانه جریان اصلاحات در قبال علی لاریجانی

کوهکن در ادامه با تاکید بر دوگانگی رفتار اصلاح‌طلبان در عرصه انتخابات گفت: اصلاح‌طلبان تا دیروز می‌گفتند نباید مثل روحانی به دنبال لاریجانی رفت و امروز مدعی شده‌اند که چرا لاریجانی رد صلاحیت شده است؟ اینها تا دیروز در حمایت از لاریجانی یکدست نبودند و می‌گفتند ناچار از حمایت از لاریجانی هستیم، اما حالا پیگیر علت رد صلاحیت او شده‌اند.

او ادامه داد: الان هم با استفاده از عدم احراز صلاحیت علی لاریجانی به دنبال سیاست نخ‌نمای گذشته هستند تا شاید بتوانند در 10 روز آخر همانند سال 76 یا 92 موجی به راه اندازند و کفه را به نفع خود سنگین کنند؛ اما به 2 دلیل امسال این کار سخت است.

اصلاح‌طلبان نمی‌توانند در 1400 جریان‌سازی کنند

عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری دلایل خود را چنین تشریح کرد: خود اصلاح‌طلبان اعلام کرده‌اند که 33 سال از این 40 سال مجموعه کشور دست‌شان بوده و نمی‌توانند خود را مبرا از اشتباهات بدانند.

او دلیل دوم را نزدیکی سیاسی و ائتلاف اصلاح‌طلبان با دولت روحانی به شمار آورد و گفت: نکته دوم اینکه از صدر و ذیل دولت روحانی، آقایان اصلاح‌طلب حضور داشتند و تحلیل جامعه از عملکرد دولت به اصلاح‌طلبان بر‌می‌گردد.

کوهکن افزود: حتی جهانگیری هم نمی‌توانست این کفه را عوض کند چون هشت سال است در مقام نماد دولت حضور داشته و در آخرین نظرسنجی‌ها در وضعیتی بود که نمی‌شد روی او به عنوان مهره‌ای برای تغییر شرایط جریان اصلاحات در پایگاه آرای انتخابات 1400 حساب کرد.

او توضیح داد: با برگزاری مناظرات و برنامه‌های تبلیغاتی فضای جامعه بیش از امروز انتخاباتی می‌شود؛ به طور حتم امسال بحث‌های جدی، کارشناسی و حتی چالشی در مناظرات طرح می‌شود، اما این 7 نفر شخصیت‌هایی نیستند که برای 2 رأی قیصریه را آتش بزنند.

شورای نگهبان معصوم نیست و جایزالخطاست

عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری درباره تصمیم شورای نگهبان مبنی بر رد صلاحیت چهره‌ای همچون علی لاریجانی و تایید ترکیب فعلی کاندیداها گفت: نمی‌توانیم بگوییم همه تصمیمات شورای نگهبان صد درصد درست بوده است و باید بین نیت و عمل شورای نگهبان تفاوت قائل شد.

کوهکن صحبت‌های خود را این‌طور به پایان رساند: اعضای شورای نگهبان معصوم نیستند و علم غیب ندارند؛ همین 2 ویژگی مؤید آن است که این شورا مصون از تصمیم خطا نیست، اما در جامعه قانونمند باید حتی از تصمیمات غلط یک شورای قانونی تبعیت کرد و اجازه نداد تصمیم شخصی، تصمیم شورا را زیر سوال ببرد؛ کمااینکه آقای لاریجانی نیز همین رفتار را از خود نشان داد.

چکیده گفت‌وگو با محسن کوهکن

-معمولاً جریان اصلاحات مدعی و منتقد انتخابات بی‌رقابت است، اما این سیاست دیگر نخ‌نما شده و جواب نمی‌دهد

-آقایان مهرعلیزاده و همتی مرتبط با جریان اصلاحات و کارگزاران سازندگی در عرصه حضور دارند و چهره‌های صفرکیلومتر و تازه‌نفسی نیستند

-در بین این هفت نفر کاندیدا فردی که همانند برخی از چهره‌های گذشته حاضر باشد برای یک دستمال قیصریه را به آتش بکشد وجود ندارد زیرا شخصیت، مشی و طبع هیچ کدام از این چهره‌ها تنش‌آفرینی نیست

-اصلاح‌طلبان نمی‌توانند در انتخابات پیش‌ رو جریان‌سازی کنند. حتی اسحاق جهانگیری در وضعیتی نبود که چنین توانی داشته باشد و نظرسنجی‌ها نیز این مساله را تایید می‌کرد

-از صدر و ذیل دولت روحانی آقایان اصلاح‌طلب حضور داشتند و تحلیل جامعه از عملکرد دولت به اصلاح‌طلبان برمی‌گردد

-باید بین نیت و عمل شورای نگهبان تفاوت قائل شد

-اعضای شورای نگهبان معصوم نیستند و علم غیب ندارند؛ همین 2 ویژگی مؤید آن است که این شورا مصون از تصمیم خطا نیست

-در یک جامعه قانونمند باید حتی از تصمیمات غلط یک شورای قانونی تبعیت کرد و اجازه نداد تصمیم شخصی، تصمیم شورا را زیر سوال ببرد؛ کمااینکه آقای لاریجانی نیز همین رفتار را از خود نشان داد

 

علی لاریجانی شورای نگهبان بانک مرکزی   اخبار برگزیده
  

شایعات عجیب درباره دختر رئیسی و همتی / واکنش همتی چه بود؟+ سنداین روزها شایعات زیادی درباره کاندیداهای ریاست جمهوری شکل گرفته است؛ شایعاتی که شکل آن‌ها تغییر پیدا کرده و خانواده‌ نامزدها را هدف قرار داده است.
نامه نیوز وام کودکان شورای نگهبان 

  

اقدامات اسرائیل هیچ سنخیتی با اندیشه‌های یهود ندارد/ زمان آن فرارسیده که اسرائیل را مجبور به پرداخت هزینه‌های بازسازی غزه کنیمحقوق بشر، حقوق بشر است و طبق منشور سازمان ملل متحد بخشی از حقوق بین الملل قلمداد می‌گردد. خواه پرونده سین کیانگ و اویغورها، میانمار و روهینگیا باشد یا اسرائیل و اعراب فلسطینی. روش صحیح دفاع از حقوق بین الملل از طریق سازمان ملل متحد است و از تحقیقات مستقل تحت نظارت شورای حقوق بشر سازمان ملل آغاز می‌شود.
ایلنا سازمان ملل متحد سازمان ملل شورای حقوق بشر سازمان ملل 

  

بمب نقل و انتقالاتی در پرسپولیس؟+جزئیات بیشتریکی از افراد فعال در امور نقل و انتقالات که با بازیکنان خارجی ارتباط خوبی دارد، مدعی شد یکی از بازیکنان خارجی مطرح در فوتبال ایران خیلی دوست دارد پرسپولیسی شود.
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال بازی 

  

مصوبه‌ای برای جلوگیری از واگذاری سِمت‌‌های متعدد به مسئولان نداریم/ برخی چند شغله‌ها حتی صلاحیت یک شغل را هم را ندارند/ "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم استعضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم است، گفت: در حقیقت مقوله تربیت در کشور ما خاموش است، اگر احساس مسئولیت را در بحث تربیت تفهیم می‌کردند، خیلی از مشکلات کاسته می‌شد.
ایلنا شورای عالی انقلاب فرهنگی عکس رسانه 

  

رفتار دوگانه جریان اصلاحات در قبال لاریجانیعضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید شورای نگهبان نه معصوم است و نه علم غیب دارد. به همین دلیل نیز مبرا از اشتباه نیست، اما در جامعه قانونمند باید حتی از تصمیم غلط یک نهاد قانونی تبعیت کرد.
فردا علی لاریجانی شورای نگهبان بانک مرکزی 

  

گاف نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره چینرئیس اتاق ایران و چین ادعای علی رضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در 1400 را درباره چین زیر سئوال برد.
۵۵ آنلاین انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری چین 

  

کراس اوور جدید چینی با برند ایرانی به نمایندگی ها رسید + عکسبهمن موتور در ادامه دور جدید فعالیت خود در بازار خودروهای کراس اوور شهری ، دومین محصول خود را راهی نمایندگی های فروش کرد.
خودروتک بازار خودرو عکس خودرو 

  

صداوسیما امروز برای کاندیداها چه برنامه ای دارد؟امروز سه شنبه (11 خرداد ماه) و در پنجمین روز از تبلیغات نامزدها در صداوسیما، پنج برنامه تلویزیونی و چهار برنامه رادیویی مربوط به کاندیداهای ریاست جمهوری برای نخستین بار به پخش‌ می رسد.
مثلث ایران محسن رضایی ماه 

  

خداحافظی بازار خودرو با دلالانچهارشنبه گذشته طرح اخذ مالیات از عایدی سرمایه در صحن علنی مجلس مصوب شد. این طرح با هدف حذف دلالان و سفته‌بازان در بازارهای عمومی کشور از جمله بازار خودرو و مسکن در دستور کار قرار گرفته بود. به نظر می‌رسد تصویب کلیات طرح در صحن علنی مجلس تا حدود زیادی بر کاهش رانت بازار‌ها از جمله خودرو تاثیرگذار باشد.
خودروتک بازار خودرو خودرو مالیات 

  

همتی جفت پوچسه شب پیش در حالیکه همتی در کلاب‌هاوس گفتگوی مستقیم داشت، جو انتخاباتی بازار ارز را زیر و رو کرد. دلار بیش از 600 تومان رشد کرد و به کانال 24هزار تومانی قدم گذاشت.
مستقل‌آنلاین ارز قیمت ارز نرخ ارز 

  

دروغ گویی به سبک احمدی نژاد!احمدی نژاد : آقای دکتر الهام ممکنه در یک جلسه بقیه هیچ وقت حضور نداشته.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد عکس شورای نگهبان 

  

قالیباف رئیس مجلس باقی ماندانتخابات هیات رئیسه مجلس در سال دوم در صحن علنی مجلس برگزار شد.
۵۵ آنلاین اصولگرایان فریدون عباسی 

  

یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود قرار دهد/ شأن سپاه اجل از این است که بازوی یک جناح شود/ سیاست بنزینی دولت خاتمی درست بود/ احمدی‌نژاد نباید خدمات جریان‌های دیگر را به نام خودش می‌زدمعاون سیاسی وزیر کشور دولت نهم، گفت: به نظر من یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود داشته باشد اما در حد خودش و در حاشیه نه در متن.
ایلنا فیزیک مکانیک دولت 

  

مجمع نیروهای خط امام به رد صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اعتراض کرددر پی رد صلاحیت گسترده نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان، مجمع نیروهای خط امام بیانیه‌ای صادر کرد.
ایلنا امام خمینی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  اخبار داغ
  

پیش ‌بینی بورس برای فردا (یک تیر)محمد باقر خادمی کارشناس بازار سرمایه گفت: روند بازار تا یکی دو ماه آینده معقول‌تر نسبت به حال شود و مثبت پیش برود.
گسترش سرمایه ماه پتروشیمی 

  

کانال های جدید تامین مالی در مناطق آزاد با راه اندازی بورس بین المللمشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با بیان اینکه بورس بین‌الملل در کیش به زودی و پس از صدور مجوز از سوی شورای عالی بورس افتتاح خواهد شد، گفت: این بورس برای جذب سرمایه‌های خارجی و تامین مالی ارزی راه‌اندازی می‌شود.
شما‌نیوز مناطق آزاد بانک مرکزی بانک 

  

آیا واقعا پلاسما درمانی مبتلایان به کرونا شکست خورد؟متخصصان عفونی می‌گویند: پلاسما درمانی عوارض زیادی دارد و دیگر استفاده نمی‌شود اما معاون فنی سازمان انتقال خون ایران تأکید می‌کند که برای استفاده از این روش از سوی پزشکان مقاومت وجود دارد. اگر از آن به موقع استفاده شود، منجر به کاهش مرگ‌های کرونایی می‌شود.
برنا انتقال خون ایران مرگ 

  

هنرمند مشهوری که بر اثر کرونا درگذشتمصطفی قادرپناه از هنرمندان شناخته‌شده و ماهر در عرصه ساخت تار بر اثر بیماری کرونا درگذشت.
۵۵ آنلاین هنرمندان موسیقی خانه موسیقی 

  

بورس خرداد ماه را با بازدهی مثبت به پایان بردامروز 31 خرداد 1400 شاخص کل بورس تهران تا سطح یک میلیون و 168 هزار واحد بالا آمد و خرداد ماه را 14 هزار واحد بالاتر از آخرین روز کاری اردیبهشت به پایان برد.
۵۵ آنلاین بورس کالا بورس تهران ماه 

  

151 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شدامروز برای دهمین روز متوالی ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و 151 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد. در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل با رشد 4 هزار و 833 واحدی به رقم یک میلیون و 168 هزار و 589 واحد رسید.
گسترش پول بورس تهران مالکیت 

  

سردرد کرونایی چه مدلی است؟تنها راهی که از طریق آن می توان متوجه شد که آیا سردرد به علت ویروس کرونا ایجاد شده است یا خیر، این است که ببینید همراه با سردرد چه علائم دیگری دارید.
برنا ویروس 

  

زالی: توقف سیر نزولی کرونا در تهرانفرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به کاهش میزان بستری‌ها در مراکز درمانی اعلام کرد: سیر نزولی کرونا در پایتخت متوقف شده است.
۵۵ آنلاین علیرضا زالی درمان تهران 

  

توضیحاتی مهم درباره نامه اولویت تزریق واکسن کروناروابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت اعلام کرد: نامه منتشر شده تحت عنوان دستورالعمل اجرایی اولویت تزریق واکسن کووید 19 جعلی است.
اقتصادنیوز روابط عمومی وزارت بهداشت دستورالعمل 

  

بورس تهران سبز پوش به استقبال تابستان رفتاقتصادنیوز: امروز 31 خرداد 1400 شاخص کل بورس تهران تا سطح یک میلیون و 168 هزار واحد بالا آمد و خرداد ماه را 14 هزار واحد بالاتر از آخرین روز کاری اردیبهشت به پایان برد.
اقتصادنیوز بورس تهران تهران شاخص 

  

اطلاعیه وزارت بهداشت درباره زمان تزریق دوز دوم واکسن کرونادر اطلاعیه وزارت بهداشت تاکید شده است که افرادی که اولین واکسن کووید 19 را دریافت کرده اند، تا قبل ا
خبرفوری وزارت بهداشت درمان سلامت