ساده ترین ترفندهای ضد چروک دور چشم | 6 ترفند فوق العاده خانگی برای جلوگیری از چروک شدن دور چشم!

هرچه پوست خود را در وضعیت خشک‌ و کم آب تری قرار دهید سریع‌تر منجر به پیری زودرس ، چین و چروک و خطوط ریز عمیق‌تر می‌شود.

ساده ترین ترفندهای ضد چروک دور چشم | 6 ترفند فوق العاده خانگی برای جلوگیری از چروک شدن دور چشم!

بهترین و ارزان ترین راه جلوگیری از چروک شدن دور چشم

با افزایش سن، پوست مقداری از خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد که طبیعی است؛ با این حال، بسیاری از عوامل محیطی در ظاهر شدن خطوط ریز اطراف چشم و افزایش عمق آنها ممکن است نقش داشته باشند.

پوست اطراف چشم اولین ناحیه ای است که چین و چروک های آزاردهنده در آن شروع به ظاهر شدن می کنند. این به این دلیل است که پوست در آنجا کاملا نازک و پر از رگ های خونی است برای همین باید مراقبت در این بخش از صورت را با حساسیت بیشتری دنبال کنیم.

درست است که نمیتوانیم روند پیری را متوقف کنیم، اما کارهای زیادی وجود دارد که می‌توانیم برای کاهش این چین و چروک مزاحم انجام دهیم. در ادامه ماسک ها و لوسین های خانگی دور چشم که در مطالب قبلی معرفی کردیم این بار میخواهیم ساده ترین ترفندهای ضد چروک دور چشم را معرفی کنیم. نکته مهم این است که شاید این ترفندها به ظاهر ساده باشند اما لازم است بدانید بسیاری از افرادی که جوان تر از سن شان بنظر میرسند، راز جوانی پوست صورت خود را همین موارد به ظاهر ساده عنوان کرده اند.

برای جلوگیری از چروک شدن دور چشم ضد آفتاب را جدی بگیرید

حقیقت این است که نور ماوراء بنفش می تواند تأثیر کاملاً منفی بر سلول های پوست ما داشته باشد و بدترین تاثیر منفی آن، پیری پوست است و این بدان معناست که استفاده نکردن از کرم ضد آفتاب در طول روزی که قرار است در معرض نور آفتاب باشید، یکی از بدترین عاداتی است که می توانید داشته باشید. اشعه های مضر خورشید یکی از بزرگترین دلایل ایجاد خطوط ریز روی صورت است پس استفاده روزانه از کرم ضد آفتاب را یکی از واجبات مراقبت از پوست خود در نظر بگیرید.

برای جلوگیری از چروک شدن دور چشم عینک آفتابی را دست کم نگیرید

حتما برای شما اتفاق افتاده است که در یک روز آفتابی بیرون از خانه رفته و لحظه ای که خورشید به صورت شما برخورد داشته، شروع به چروک کردن چشمان خود کرده اید. این معمولاً به این معنی است که چشمان شما به راحتی نمیتواند نور خورشید را تحمل کند و مجبورید برای کمتر شدن فشار نور خورشید روی چشمانتان، آن ها را جمع کنید که خود یکی از اصلی ترین دلایل چروک شدن دور چشم است، به همین دلیل این ایده عالی است که همیشه عینک آفتابی داشته باشید.

برای جلوگیری از چروک شدن دور چشم پوزیشن خواب خود را اصلاح کنید

در مطالب قبلی هم بارها و بارها به این مسئله اشاره کردیم که وضعیت خواب شما از دلایلی است که باعث ایجاد چین و چروک در اطراف چشم شود. خوابیدن به شکلی که پوست صورت شما تحت فشار بوده و یا تماسی با بالشت و... داشته باشد به هیچ وجه توصیه نمیشود چراکه می تواند چین و چروک هایی را روی صورت شما ایجاد کرده و با گذشت سال ها آنها را عمیق تر کند. بنابراین، سعی کنید یاد بگیرید به پشت بخوابید که این نه تنها برای جلوگیری از چین و چروک عالی است، بلکه به جلوگیری از آکنه نیز کمک می کند.

برای جلوگیری از چروک شدن دور چشم از غذاهای ناسالم اجتناب کنید

خوردن غذاهای ناسالم و غذاهای حاوی قند مصنوعی به پوست ما آسیب جدی وارد می‌کند. این مواد غذایی نه تنها باعث آکنه و ریزش مو می شود، بلکه موجب ظاهر شدن خطوط ریز روی صورت نیز می شوند. وقتی بیش از حد از این غذاها می خورید، خون مولکول هایی ایجاد می کند که به کلاژن و خاصیت ارتجاعی پوست آسیب رسانده و در نهایت موجب پیری پوست می شود.

برای جلوگیری از چروک شدن دور چشم سیگار و دخانیات را ترک کنید

استعمال دخانیات نه تنها برای سلامت عمومی شما مثل یک سم است، بلکه تأثیر وحشتناکی بر پوست نیز دارد. با سیگار کشیدن، جریان اکسیژن در بدن کاهش می یابد و این خود آسیب بزرگی به اعضای بدن بخصوص پوست محسوب می شود. در مطلب عوارض سیگار بطور کامل در مورد اثرات منفی دخانیات روی پوست صحبت کردیم و دانستید که یکی از عوامل موثر در بروز چین و چروک روی پوست، سیگار است.

برای جلوگیری از چروک شدن دور چشم مرطوب کننده ها را فراموش نکنید

هر نوع پوستی برای حفظ شادابی و جوانی خود نیاز به آبرسانی مناسب دارد. مرطوب کردن روزانه پوست به پوست شما کمک می کند ظاهری شاداب و درخشان داشته باشد. هرچه پوست خود را در وضعیت خشک‌ و کم آب تری قرار دهید سریع‌تر منجر به پیری زودرس ، چین و چروک و خطوط ریز عمیق‌تر می‌شود. بنابراین، مرطوب کننده را به بخشی کلیدی از روتین مراقبت از پوست خود تبدیل کنید.

حرف آخر

اگر شما هم در پی رسیدن به پاسخ سوال " چگونه از چین و چروک چشم جلوگیری کنیم؟ " هستید کافیست با ترفندهای پایه ای مثل آنچه دراین بخش گفته شد، روتین مراقبت و ضد پیری پوست خود را آغاز کنید.

 

منبع: بهداشت نیوز

پوست مواد غذایی خورشید   اخبار برگزیده
  

بازنشستگان کارگری خوزستان: دولت افزایش مصوب شورایعالی کار را ابلاغ کندبازنشستگان در اهواز و شوش، خواستار اجرای مصوبات مزدی شورایعالی کار شدند.
ایلنا دولت کار اهواز 

  

رئیسی: دولت در امر به معروف و نهی از منکرات اقتصادی مصمم استرئیس‌جمهور در دیدار اعضای ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر:همه دولتمردان و دستگاه‌های در این رابطه مسئولیت دارند و باید با دقت و جدیت وظایف خود را انجام دهند.
فردا دولت رئیس جمهور 

  

تلاش دولت و رئیس‌جمهور خدمت‌رسانی به مردم استوزیر کشور گفت: در مورد این دولت که امروز خودش را دولت مردمی و متعهد به اسلام و خدمت به مردم می‌داند باید بتوانیم خدمات را تشریح کنیم. دولت و در راس آن آقای رئیس‌جمهور تلا‌شان این است که به مردم خدمت کنند.
ایلنا دولت رئیس جمهور حوزه 

  

تغییر قیمت بنزین تصویب شد؟ | گرانی قیمت بنزین در راه استطرح بنزین برای همه از کیش به پاستور رسیده و منتظر جلسه بررسی در حضور رئیس جمهور است. همزمان با جدی شدن طرح بنزین برای همه، زمزمه‌هایی در خصوص تغییر قیمت بنزین هم شنیده می‌شود. چه تغییراتی در انتظار بنزین است؟
مثلث قیمت افزایش قیمت قیمت مسکن 

  

تمام دغدغه اتحادیه تسهیل شرایط تولید برای تولیدکنندگان استرئیس اتحادیه صنف کفاشان دستدوز گفت:‌ تمام دغدغه اتحادیه تسهیل شرایط تولید برای تولیدکنندگان است.
ایلنا تولید جوانان مسکو 

  

دستیار وزیر خارجه:دایران در بازسازی سوریه برادرانه کنار مردم خواهد بوددستیار وزیر امور خارجه ایران گفت: ملت ایران برادرانه و بدون قید و شرط به منظور بازسازی سوریه، کنار مردم ما بوده و خواهد بود.
فردا سوریه ایران جمهوری اسلامی ایران 

  

واریزی جدید به حساب این سهامداران | افزایش ارزش سهام عدالت در بازار امروزبا افزایش شاخص کل بورس امروز 1 مرداد 1401، ارزش سهام عدالت 532 هزار تومانی به 11 میلیون 387 هزار و 172 تومان رسید.
مثلث افزایش قیمت سهام عدالت سهام 

  

ایران کانون جوشش دیپلماتیک برای حل مشکلات و چالش‌های منطقه‌ای استسردار رمضان شریف با اشاره به نفوذ،اثرگذاری و نقش بسیج کنندگی جمهوری اسلامی برای حل مسائل منطقه ای گفت: ایران کانون جوشش دیپلماتیک برای حل مشکلات و چالش های منطقه‌ای است.
ایلنا ایران جمهوری اسلامی ایران رئیس جمهور 

  

اسکوچیچ:کریم باقری را برگردانیددرخواست اسکوچیچ از فدراسیون فوتبال برای بازگشت باقری به تیم ملی
خانه فوتبال دراگان اسکوچیچ کریم باقری ایران خودرو 

  

اقدامات مجلس برای حمایت از اقشار تحت پوشش نهادهای حمایتیرئیس مجلس گفت: حمایت کامل و توجه به توانمندسازی افرادِ دارای نیازهای ویژه و تمامی افرادی که بر اساس قانون به هر شکلی نیازمند حمایت نهادهای حمایتی کشور هستند، وظیفه قطعی و حاکمیتی ماست.
فردا مجلس شورای اسلامی پوشش جمهوری اسلامی ایران 

  

مطالبات بازنشستگان قانونی پیگیری می‌شوددبیرخانه کارگر استان زنجان گفت: با هرگونه تجمع غیرقانونی و خودسرانه که منجر به سوءاستفاده منافقان و دشمنان نظام و ملت شود مخالف هستیم و مطالبات خود را از راه قانونی و صلح‌آمیز پیگیری می‌کنیم.
ایلنا جمهوری اسلامی ایران سازمان تامین اجتماعی تامین اجتماعی 

  

مردم باید با حقوق عامه آشنا شوندعضو حقوقدان شورای نگهبان گفت:‌ بخشی از آنچه به آحاد مردم مربوط می‌شود این است که این حقوق برای آن‌ها تبیین شود. ممکن است بسیاری از افراد ندانند که از نظر حقوقی این‌ها یک حق است؛ ولی چیزهای کلی غیرحقوقی ممکن است در ذهن باشد. طبیعتاً اولین کار این است که مردم نسبت به این حقوق آشنا شوند و دستگاه‌ها باید تلاش کنند، اما خود مردم هم باید این حقوق را در خودشان به رسمیت بشناسند.
ایلنا شورای نگهبان ذهن کار 

  

ادامه بردهای پیش فصل پورتو با طارمیپیروزی پورتو با طارمی در دیدار دوستانه
خانه فوتبال فوتبال مهدی طارمی ایران خودرو 

  

درخواست ولیعهد کویت از ایرانولیعهد کویت در اظهاراتی گفت که ایران را به همکاری بیشتر با آژانس بین المللی انرژی اتمی دعوت می کنیم.
مثلث کویت ایران خودرو ایران 

  اخبار داغ
  

طلسمی که در بورس سرانجام شکست!اقتصادنیوز: پس از 35 روز معاملاتی بالاخره حقیقی ها دست از خروج پول خود از بازار سهام برداشتند و به این بازار نقدینگی تزریق کردند.
اقتصادنیوز سهام پول نقدینگی 

  

قیمت سکه زندانی شد/ طلا اوج گرفتاقتصادنیوز: بررسی قیمت سکه در نیمه اول مرداد 1401 نشان می دهد که این فلز گران بها در محدوده 14میلیون و 800 هزار تومان تا 15 میلیون تومان زندانی شده است.
اقتصادنیوز قیمت 

  

شناسایی 3379 مبتلای جدید به کرونا و فوت 54 بیماربراساس آخرین وضعیت کرونا در کشور، 54 بیمار مبتلا به کووید19 در کشور جان خود را از دست داده اند و 130 شهرستان در وضعیت قرمز قرار دارند.
ایلنا وزارت بهداشت روابط عمومی 

  

3379 ابتلا و 54 فوتی جدید کرونا در کشور/ 259 شهر در وضعیت قرمز و نارنجیبنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت طی شبانه روز گذشته 3379 بیمار مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شدند و 54 نفر نیز به علت ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.
برنا وزارت بهداشت روابط عمومی 

  

کره شمالی 2 نشست درباره پاندمی کرونا برگزار می‌کندبا وجود اینکه کره شمالی مدعی است از اواخر ژوئیه 2022 هیچ مورد جدیدی از ابتلا به کرونا نداشته اما رسانه دولتی کره شمالی امروز (دوشنبه) گزارش کرد، دولت پیونگ یانگ قرار است در هفته‌های پیش رو دو نشست کلیدی شامل بررسی سیاست ضد اپیدمی کرونا در کره شمالی برگزار کند.
نامه نیوز کره شمالی رسانه دولت 

  

هشدار :امیکرون طولانی در این افراد | زمان مناسب تزریق واکسن کرونابه طور متوسط فردی که به کووید19 مبتلا می‌شود، بین چهار تا شش ماه مصونیت دارد. بعد از آن باید مجددا واکسن تزریق کند یا خودش را مصون نگه دارد تا مبتلا نشود.
خانه فوتبال درمان ماه یارانه 

  

این استان رتبه نخست واکسیناسیون دُز سوم و چهارم کرونا را داردسیدمحمود حسینی پور نوری گفت: واکسیناسیون فعال در مناطق روستایی و حضور در درب منازل و تزریق واکسن، طراحی سامانه رصد وضعیت اصناف و ارائه دهندگان خدمت واکسیناسیون و انجام تست کرونا و قرار دادن اطلاعات در اختیار مدیران دستگاه های دولتی و اصناف از جمله اقدامات مهم در این راستا بوده است.
اقتصادنیوز واکسیناسیون