ایلنا   |  اقتصادی  |  

تقویت استارت‌آپ‌های بیمه‌ای، نیاز صنعت بیمه است

استارت آپ های بیمه ای در محورهای مختلف می توانند به صنعت بیمه کشور کمک نمایند.

تقویت استارت‌آپ‌های بیمه‌ای، نیاز صنعت بیمه است

استارت آپ های بیمه ای در محورهای مختلف می توانند به صنعت بیمه کشور کمک نمایند.

به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، مدیر کل نظارت بر شبکه خدمات بیمه ای بیمه مرکزی با بیان این مطلب در نشست تخصصی «نحوه سرمایه گذاری استارت آپ های بیمه ای به عنوان کانالی برای جذب سرمایه گذاری» که در دومین روز از نمایشگاه کیش اینوکس برگزار شد، از "تداوم فروش سنتی بیمه نامه ها با سرعت بالا"، "امکان مقایسه پوشش های بیمه ای و حق بیمه آنها"، "ارائه تحلیل های آماری به شرکت های بیمه ای"، "مشاوره به بیمه گذاران"، "ارائه خدمات درحوزه ارزیابی خسارت" و "ارائه خدمات تلفیقی به صورت آنلاین" به عنوان محورهای ارایه خدمات بیمه ای توسط استارت آپ ها نام برد.

مهرداد رضایی با بیان این مطلب که در حال حاضر و برابر با آخرین اطلاعات کسب شده از وزارت صمت، 163 استارتاپ در حوزه خدمات بیمه ای مشغول به فعالیت هستند گفت: این استارت آپ ها در حوزه های اگریگیتوری، نمایندگی ها و ارزیابی خسارت به ارائه خدمات تخصصی بیمه ای می پردازند.

رضایی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تصویب آیین نامه مربوط به فعالیت استارت آپ های بیمه ای گفت: با تایید و تهیه دستورالعمل های مختلف و تخصصی، در آینده ای نزدیک مجوزهای کارگزاری بیمه ای برخط توسط بیمه مرکزی صادر خواهدشد.

مدیر کل نظارت بر شبکه خدمات بیمه ای ادامه داد: پس از تصویب آیین نامه مرتبط با فعالیت های استارت آپی در شورای عالی بیمه و با صدور فراخوان جذب کارگزاران برخط تا کنون بیش از 40 مورد تقاضا برای صدور مجوز مربوطه ثبت نام کرده اند.

رضایی از خدمات بیمه ای با نظارت بیمه مرکزی به عنوان مزیت کارگزاران برخط نسبت به استارت آپ های موجود نام برد و گفت: کسانی که مسیر آیین نامه را طی می کنند می توانند با اطمینان بیشتری به ارائه خدمات خود بپردازند، چرا که با ارتباط این استارت آپ ها با سامانه سنهاب، شائبه منفی ناشی ازنحوه تعیین نرخ حق بیمه ها نیز از بین می رود.

وی درخصوص میزان سرمایه لازم برای راه اندازی استارت آپ های بیمه ای، گفت: این سرمایه با توجه به شرایط مختلف مانند نوع تخصص و حرفه و مباحث تکنولوژیکی متفاوت است.

رضایی با بیان این نکته که صنعت بیمه در حال حاضر ظرفیت و توانمندی لازم را برای فعالیت و تقویت استارت آپ های بیمه ای دارد گفت: رویکرد بیمه مرکزی به عنوان مقام ناظر در این خصوص، رویکردی حمایتی است چرا که اعتقاد بر این است که استارت آپ های بیمه ای مکمل فروشندگان سنتی اند و شبکه فروش بیمه باید خود را تجهیز نموده تا با استفاده از تکنو لوژیهای جدید خدمات مناسب تر و سریع تر ارایه نماید.

مدیرکل نظارت بر شبکه خدمات بیمه ای در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت بازاریابی در صنعت بیمه کشور از نیاز به تدوین آیین نامه نحوه فعالیت بازاریابان بیمه ای خبر داد.

گفتنی است در این نشست که با حضور خبرنگاران بیمه ای و در سالن رازی مرکز همایش های بین المللی جزیره کیش برگزار شد، مدیر کل حوزه ریاست بیمه مرکزی نیز حضور داشت.

استارت آپ شرکت های بیمه بیمه   اخبار برگزیده
  

واعظی: عملکرد قالیباف با روحانی قابل مقایسه نیسترییس دفتر رییس جمهوری با انتقاد از بیانیه تبلیغاتی شهردار پیشین تهران در جریان ثبت نام در انتخابات مجلس گفت: به جای این که برنامه و سیاست‌های خود را بگویند و از خودشان حرف بزنند فکر می‌کنند اگر به دولت حمله کنند مردم به آنها اقبال نشان می دهند.
مثلث محمود واعظی محمد باقر قالیباف انتخابات مجلس 

  

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رهبر انقلاب رویه اخیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در انطباق مصوبات مجلس با سیاستهای کلی نظام را موجب متوقف شدن برخی مصوبات مجلس دانست و خواستار صدور دستور مقتضی برای حل این مشکل شد.
نامه نیوز علی مطهری تهران مجلس شورای اسلامی 

  

رییس دفتر رییس جمهوری با انتقاد از بیانیه تبلیغاتی شهردار پیشین تهران در جریان ثبت نام در انتخابات مجلس گفت: به جای این که برنامه و سیاست‌های خود را بگویند و از خودشان حرف بزنند فکر می‌کنند اگر به دولت حمله کنند مردم به آنها اقبال نشان می دهند.
نامه نیوز مصاحبه محمد باقر قالیباف انتخابات مجلس 

  

بازداشت مدیری که به بهانه دور زدن تحریم‌ها، مرتکب فساد میلیون دلاری شداقتصادنیوز: رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه «راهکارهای دور زدن تحریم‌ها تعریف‌ شده است و نباید این موضوع یعنی دور زدن تحریم‌ها مجوز و بهانه‌ای برای فساد باشد» گفت: در همین راستا اخیراً پرونده‌ای داشتیم که فردی در یک دستگاهی به بهانه دور زدن تحریم‌ها مرتکب فساد ده‌ها میلیون دلاری شد و با بخشی از این پول‌ها برای خود و همسرش، ویلا و خودرو خریده است.
اقتصادنیوز بازداشت سازمان بازرسی کل کشور احمد توکلی 

  

اعتراض‌‌مان را نسبت به رای صادره برای نجفی به دیوان عالی کشور می‌بریموکیل مدافع محمدعلی نجفی با اشاره به رای صادر شده علیه موکلش گفت: این رای قطعی نیست و قابل اعتراض است. ما قطعا باتوجه به آنچه که در سامانه سنا نوشته شده و قتل را عمد دانسته اعتراض‌مان را به دیوان عالی کشور خواهیم کرد.
ایلنا محمدعلی نجفی سنا قتل 

  

ماجرای ذرت های آلوده به کجا رسید؟رئیس سازمان ملی استاندارد آخرین وضعیت امحاء ذرت‌ های آلوده را تشریح کرد.
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور استاندارد وزارت جهاد کشاورزی 

  

حسن روحانی: از چارچوب خطوط قرمز نظام عبور نخواهیم کردرئیس جمهور، ایجاد اشتغال و مبارزه با فقر مطلق را 2 هدف مهم دولت دوازدهم توصیف کرد و با تأکید بر اینکه دولت تمام توان خود را برای تحقق آن بکار گرفته است، اظهارداشت: در شرایط خاص منطقه‌ای و جهانی که در آن قرار گرفته‌ایم از همه دستگاه‌ها و رسانه ملی، روزنامه‌ها و فضای حقیقی و مجازی، درخواست می‌کنم که واقعیت‌ را به درستی به مردم اطلاع‌رسانی کند.
مثلث حسن روحانی فضای مجازی دولت دوازدهم 

  

آقای لاریجانی عاقل‌تر از این حرف‌هاست که به ریاست جمهوری فکر کندکنایه‌های صریح به قالیباف: امیدوار به ریاست مجلس نباشید. به حدادعادل و عارف نگاه کنید. اینگونه شیپور زدن یعنی نمی‌دانید چه چیزی را قرار است فتح کنید.
مستقل‌آنلاین ریاست جمهوری تهران 

  

2 محصول جدید ایران‌خودرو آماده ورود به بازار (تصاویر لو رفته)به زودی، دو محصول سمند ال.ایکس ای.اف7 پلاس(EF7 LX+) و سورن ای.ال.ایکس پلاس (ELX+) در سبد محصولات ایران خودرو قرار می‌گیرد.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

هزینه گازسوز کردن پراید چقدر است؟محسن جوهری، رییس هیات مدیره انجمن صنفی CNG کشور درباره وضعیت قیمت مخازن اظهار کرد: متاسفانه با توجه به این که تقاضا بیشتر از عرضه مخازن CNG در بازار است، قیمت‌ها به شدت بالا رفته است. در حال حاضر برای گازسوز کردن خودروها مردم می‌توانند به سامانه IRNGV.ir مراجعه کنند و پس از آن‌اطلاع‌رسانی‌های لازم انجام می‌شود.
خودروتک هزینه قیمت گاز 

  اخبار داغ
  

افشارزاده: علی‌نژاد در وزارت ورزش هم می‌تواند مثل فدراسیون ووشو موفق باشددبیرکل پیشین کمیته ملی المپیک اعتقاد دارد که وزیر ورزش و جوانان انتخاب خوبی برای پست معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای انجام داده است.
تسنیم بهرام افشارزاده وزارت ورزش و جوانان ورزش 

  

والورده: 3 امتیاز بازی با سوسیداد به اندازه بردن رئال مادرید ارزش داردارنستو والورده رقیب آتی بارسلونا را خطرناک می‌داند.
تسنیم والورده بازی بارسلونا 

  

تبلیغات کاغذی انتخابات بر روی افزایش تورم و نرخ کاغذ تاثیر می گذاردمدیر مسئول روزنامه ابتکار گفت: تبلیغات کاغذی نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی حتما تورم کنونی در
خبرفوری تبلیغات انتخابات مجلس تورم 

  

گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلاوارز پایتخت؛ نزول دلاروسکه به زیر مرزهای روانیاقتصادنیوز: در روزهای پایانی هفته‌ای که گذشت بازار شاهد ریزش قیمت‌ها بود تا بازدهی دلار و سکه در هفته گذشته منفی شود. قیمت دلار در بازار آزاد روز گذشته (پنجشنبه) به زیر مرز روانی 13 هزار تومانی نزول کرد و از آنجا تا محدوده 12700 تومانی پایین رفت. از سوی دیگر در بازار طلا سکه طرح جدید از مرز روانی 4.5 میلیون تومانی پایین آمد و تا نیمه پایین کانال 4.4 میلیون تومانی کاهش یافت...
اقتصادنیوز بازار طلا و ارز پایتخت ایران 

  

هفته‌ای که گذشت، بازار‌های مهم کشور علاوه بر روند آرام تا حدودی صعود را تجربه کردند که با چراغ قرمز‌های نظارتی این صعود تا حدودی کنترل شد.
صراط نرخ ارز ارز قیمت ارز 

  

قیمت سکه و طلا ارزان شدهمزمان با کاهش نرخ دلار در بازار و عقب نشینی قیمت طلا در بازارهای جهانی، قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی نیز با کاهش مواجه شد.
شما‌نیوز قیمت سکه و طلا دلار 

  

قائم مقام وزیر صنعت:در تامین ارز هیچ محدودیتی نداریمقائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت، صدور برخی بخشنامه‌های دولتی را پاسخ به‌هنگام به متغیرهای بیرونی ناشی از تحریم دانست و گفت: تلاش داریم تا سنگ‌ها را از جلوی پای صادرکنندگان برداریم.
شما‌نیوز صنعت صادرات نفت کاهش صادرات