تاثیر قطعی معدل در کنکور از چه سالی اعمال می‌شود؟

سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به مصوبه شورای سنجش و پذیرش مبنی بر تاثیر مثبت 30درصدی معدل در کنکور سال 98، گفت: این تصمیم در راستای قانون و اختیارت این شورا است و مغایرتی با قانون اصلاح سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها ندارد. نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی افزود: اگرچه تصمیم قبلی شورای سنجش و پذیرش مبنی بر تاثیر قطعی 30 درصدی معدل در…

تاثیر قطعی معدل در کنکور از چه سالی اعمال می‌شود؟

سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به مصوبه شورای سنجش و پذیرش مبنی بر تاثیر مثبت 30درصدی معدل در کنکور سال 98، گفت: این تصمیم در راستای قانون و اختیارت این شورا است و مغایرتی با قانون اصلاح سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها ندارد.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی افزود: اگرچه تصمیم قبلی شورای سنجش و پذیرش مبنی بر تاثیر قطعی 30 درصدی معدل در کنکور نیز جزو اختیارت این شورا بود اما به دلیل اعتراضات داوطلبان به نمایندگان به دلیل نبود زیرساخت در مناطق محروم و پشت کنکوری‌هایی که از تاثیر قطعی معدل در زمان امتحانات خود اطلاعی نداشتند کمیسیون آموزش مجلس پیشنهاد داد شورا درباره تاثیر قطعی تجدید نظر کند.

سخنگوی فراکسیون فرهنگیان مجلس معتقد است اگرچه داوطلبان می‌توانستند با ترمیم معدل نمرات خود را ارتقا دهند اما این اقدام هزینه‌های زیادی برای خانواده‌ها ایجاد می‌کرد.

جایگزینی کنکور با تاثیر قطعی معدل شدنی است

وی در پاسخ به اینکه آیا می‌توان در سال‌های آینده تاثیر قطعی معدل را جایگزین کنکور کرد یا باید به دنبال مدل دیگری برای این آزمون بود، بیان کرد: جایگزینی کنکور با تاثیر معدل شدنی است اما عطف به ماسبق شدن آن مشکل ایجاد می‌کند افرادی که در گذشته دپیلم گرفتند برای ورود به دانشگاه باید براساس قوانین قبلی ارزیابی شوند اما تاثیر معدل برای دانش آموزانی که در آینده دپیلم می گیرند بایستی به صورت قطعی اعمال شود.

فارغ التحصیلان جدید باید بدانند در سال های آینده تاثیر معدل در کنکور قطعی خواهد بود و بر این اساس به امتحانات خود توجه ویژه ای داشته باشند

میرزاده با بیان اینکه یکی از دلایل شورای سنجش و پدیرش برای تبدیل تاثیر قطعی به مثبت پشت کنکوری ها بود، اظهار کرد: فارغ التحصیلان جدید باید بدانند در سال های آینده تاثیر معدل در کنکور قطعی خواهد بود و بر این اساس به امتحانات خود توجه ویژه ای داشته باشند.

داوطلبان ورود به دانشگاه برای ادامه تحصیل در برخی رشته ها و دانشگاه ها نیازی به شرکت در کنکور ندارند

این نماینده مردم در مجلس تاکید کرد: داوطلبان ورود به دانشگاه برای ادامه تحصیل در برخی رشته‌ها و دانشگاه‌ها نیازی به شرکت در کنکور ندارند و می‌توانند براساس سوابق تحصیلی خود در این مراکز پذیرفته شوند؛ این دانشگاه‌ها صندلی خالی بسیاری دارند. سازمان سنجش باید اسامی رشته محل‌ها را پیش از برگزاری کنکور به درستی اطلاع رسانی کند با این اقدام از یک سو داوطلبانی که مایل به ادامه تحصیل در این رشته محل ها هستند در کنکور شرکت نکرده و از سوی دیگر هزینه ای برای کلاس‌های آموزشی و تست نمی‌کنند؛ براساس قانون باید 85 ظرفیت پذیرش دانشجو در کشور براساس سوابق تحصیلی انجام گیرد.

در سال‌های آینده تاثیر معدل در کنکور قطعی اعمال می‌شود؟

وی در پاسخ به اینکه آیا در سال‌های آینده تاثیر معدل در کنکور قطعی اعمال می‌شود، توضیح داد: قطعا این تاثیر در سال‌های آینده قطعی خواهد بود. هر سال باید میزان آن نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: آموزش و پرورش نیز باید هرچه سریع تر امتحانات سه سال آخر متوسطه را به صورت نهایی و استاندارد برگزار کند.

بیشتر بخوانید:

تاثیر معدل در کنکور 98 مثبت است/

پایان پیام

کنکور سازمان سنجش مجلس شورای اسلامی   اخبار برگزیده
  

خبر مهم برای دوستاران 90/ بازگشت عادل فردوسی پور و پخش مجدد برنامهمثلث آنلاین: عضو شورای نظارت بر صدا و سیما از بررسی موضوع پخش مجدد برنامه 90 از رسانه ملی در نشست آتی شورای نظارت بر صدا و سیما خبر داد.
مثلث روزنامه صدا و سیما رسانه 

  

قیمت و شرایط فروش فوری امروز ایران خودروایران خودرو شرایط فروش فوری دو محصول خود را برای تنظیم بازار اعلام کرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

ساعاتی پس از انتشار عکس تبلیغاتی یک آرایشگاه زنانه در بابل در فضای مجازی ، مسئولان این شهرستان اعلام کرده اند که فرد متخلف دستگیر و آرایشگاه وی پلمپ شده است.
نامه نیوز تبلیغات بازداشت بازی 

  

قیمت خودرو / قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (دوشنبه 2 اردیبهشت 1397) / قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز دوشنبه 2 اردیبهشت 98 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

روزنامه واشنگتن پست به نقل از دو مقام وزارت خارجه آمریکا گزارش داد، مایک پمپئو وزیر خارجه این کشور روز دوشنبه اعلام خواهد کرد که معافیتهای تحریمی واردکنندگان نفت ایران از دوم ماه می (12 اردیبهشت) دیگر تمدید نخواهد شد؛ اقدامی که تبعاتی برای بازارهای جهانی نفت دارد.
نامه نیوز ترامپ ایران نفت 

  

آیا لوپتگی سرمربی تیم ملی می شود؟کسانی که کلینزمن را به خوبی می‌شاسند عقیده دارند او به ایران نخواهد آمد.
مثلث ایران فدراسیون فوتبال رئال مادرید 

  

قیمت 7 خودرو سایپا برای فروش فوری امروز اعلام شدفروش فوری محصولات گروه خودروسازی خودرو از ساعت 10 صبح امروز آغاز شد.
خودروتک قیمت خودرو سایپا 

  

شب گذشته پاریس نخوابید. هزاران نفر از مردم پاریس دیشب اطراف کلیسای در حال سوختن حلقه زدند ، دعا کردند و اشک ریختند
نامه نیوز پاریس آتش سوزی رئیس جمهور 

  

فیلم /دعوای شدید توییتری با مهناز افشار پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین: Your browser doesn't support video. Please download the file: video/mp4 video/webm
مثلث مهناز افشار 

  

بانک‌ها تا 40 روز دیگر مکلف به ارائه رمز یکبار مصرف هستندرئیس پلیس فتا گفت: بانک‌ها تا 40 روز دیگر مکلف به ارائه رمز یکبار مصرف به کاربران هستند.
مثلث بانک مرکزی بانک پلیس فتا 

  اخبار داغ
  

رشد اندک قیمت انواع سکه و ارز در بازار آزادتهران- ایرنا- بهای انواع ارز و مسکوکات در بازار تهران امروز (سه شنبه) اندکی بالا رفت؛ به طوری که هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید چهار میلیون و 865 هزار تومان فروش رفت.
ایرنا قیمت یورو ارز 

  

انتقال کارشناس ارزیاب بنیاد مسکن با گاری در مناطق سیل زده+ویدئوفیلمی که مدعی است کارشناس ارزیاب بنیاد مسکن با گاری برای تعیین خسارت منازل روستایی از سیل منتقل می ش
خبرفوری مسکن سیل 

  

تولید سامانه مبارزه با سرمازدگی در آذربایجان غربی حمایت شودارومیه - ایرنا - سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی گفت: تولید سامانه های هوشمند مبارزه با سرمازدگی و تگرگ و حمایت از این تولیدات در آذربایجان غربی در اولویت برنامه های مدیران و مسوولان استانی قرار گیرد.
ایرنا تولید ارومیه ایرنا 

  

پیام تبریک جامعه روحانیت مبارز به فرمانده جدید سپاهتهران –ایرنا- دبیر و عضو هیات رئیسه جامعه روحانیت مبارز کشور در پیام های جداگانه انتصاب سردار سرلشکر حسین سلامی و محمدعلی جعفری به فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و قرارگاه حضرت بقیه الاعظم 'ارواحنافداه' را تبریک گفتند.
ایرنا جامعه روحانیت مبارز سپاه پاسداران تهران 

  

روح الله مومن نسب مدعی بارداری با دو گیگ اینترنت اخیرا نیروهای اصولگرا را به خاطر حضور در اینستاگرام نواخته است، اصولگرایان در پاسخ به اظهارات مومن نسب علیه او دست به افشاگری زده‌اند.
نامه نیوز اصولگرایان فیلترینگ اینستاگرام 

  

آخرین قیمت دلار، ارز، سکه و طلا امروز 98/2/3 + جدولاقتصادنیوز؛ امروز سه‌شنبه3 اردیبهشت 1398 بازار طلا و ارز تهران روز آرامی را سپری کرد. قیمت طلا و سکه با کاهش نامحسوس و قیمت دلار و سایر ارزها با افزایش اندک مواجه شدند.
اقتصادنیوز قیمت دلار ارز 

  

جوانان ارزشمندترین سرمایه های اجتماعی هستندکرمانشاه- ایرنا- سرپرست فرمانداری روانسر گفت: جوانان ارزشمندترین سرمایه های اجتماعی کشور هستند و حفظ این سرمایه ها برای ما مهم است.
ایرنا جوانان سرمایه کرمانشاه