ایلنا   |  اجتماعی  |  

تلاشی برای تصدی مسئولیتم نکردم

رییس سابق سازمان حج و زیارت گفت: هیچگاه برای تصدی این مسئولیت تلاش نکردم.

تلاشی برای تصدی مسئولیتم نکردم

رییس سابق سازمان حج و زیارت گفت: هیچگاه برای تصدی این مسئولیت تلاش نکردم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حمید محمدی، رییس سابق سازمان حج و زیارت در مراسم تکریم و معارفه رییس جدید این سازمان گفت: حدود دوسال قبل این مسئولیت سنگین به من سپرده شد و امروز در حالی آن را واگذار می کنم که با لطف خدا و تلاش همه شاهد برگزاری دو حج موفق بودیم که موجب رضایت زائران بود.

وی با بیان اینکه هیچگاه برای کسب این مسئولیت تلاش نکردم، خاطرنشان کرد: بعد از حج 96 خواستم مسئولیت تغییر کند و دلایل خود را هم داشتم، حضور در این مسئولیت مسیری است که خدا مقدر کرده است و باید با خالصانه کارکردن کارنامه درخشانی هم پیدا کرد.

رییس سابق سازمان حج و زیارت خاطرنشان کرد: در شرایطی مسئولیت را پذیرفتم که روابط قطع بود و فاجعه منا سایه سنگینی برای مردم داشت و وحشت از نبود امنیت وضعیت بسیار سختی را ایجاد کرده بود حجت الاسلام قاضی عسکر تلاش کرد فضای داخل را مساعد کند و ما تلاش کردیم خواسته های جمهوری اسلامی ایران برآورده شود.

محمدی با بیان اینکه حج و زیارت خانه خدا حاصل یک کار جمعی است، تصریح کرد: حج یک مجموعه بزرگی است که حاصل زحمات همه دستگاههای مسئول است. اما مجموعه کارگزاران حج و زیارت یک مجموعه انسانی در اختیار حج و زیارت نیست بلکه یک ظرفیت بزرگ برای پیشبرد اهداف سازمان و خدمت به زائران است و نقش جدی در حوزه حج و عتبات به این مجموعه داده شده است.بنابراین بخش عمده موفقیت های حاصل شده مرهون حضور جدی و پررنگ کارگزاران است البته ما هم در خصوص آموزش به آنها تلاش کردیم.

وی با اشاره به اینکه قانون‌مداری در این مدت سرلوحه بود، گفت: تصمیم گیری ها قانونمند شد و از اخذ تصمیمات فردی در این مدت خارج شدیم و معتقدیم اگر برنامه ای قرار است به درستی انجام شود باید به درستی برنامه ریزی شود که با جلسات کارشناسی این امر محقق شد. به نیروهای سازمان نگاه ویژه داشتیم و در این دوره برای حوزه مدیران از نیروهای سازمان استفاده کردیم، البته هزینه هم دادیم چون برخی ها دوست داشتند افراد آنها مدیر شوند که ما قبول نکردیم.

وی ادامه داد: جوان گرایی در عرصه کارگزاران و ارتقای پلکانی از دیگر اقدامات ما بود که آثار پربرکتی هم داشت. دفاع و صیانت از حقوق دفاتر زیارتی را وظیفه خود می دانستیم تا دیگران به طورغیرقانونی وارد نشوند، البته درحوزه عتبات با این موضوع روبرو هستیم، اقدامات خوبی در حوزه دولت الکترونیک داشتیم. مستندسازی از دیگر اقدامات ما در سازمان بود و اطلاع رسانی و برای ارتباط با مردم تلاش بسیاری شد توجه به بازنشستگان و معیشت آنها نیز از دیگر اقدامات ما بود تا در این شرایط بد اقتصادی کمک حال بازنشستگان باشیم.

او ادامه داد: در اربعین امسال یک میلیون و 850 هزار نفر به صورت متمرکز ویزا دریافت کردند و در برخی شهرها روزانه ویزا صادر می شد.

وی ادامه داد: در خصوص حج 98 قطعا مشکل چندانی نخواهیم داشت.

سازمان حج و زیارت ویزا جمهوری اسلامی   اخبار برگزیده
  

دردسر عجیب برای فوتبالیست مشهور/ حبس موقت تا زمان صدورحکم نهاییفوتبالیست مشهور تا زمان حکم نهایی در حبس می ماند.
برنا تایلند فوتبال بازداشت 

  

باشگاه استقلال به شایعات نقل و انتقالاتی واکنش نشان دادباشگاه استقلال به شایعات نقل و انتقالاتی که این روزها در رسانه‌ها مطرح می‌شود واکنش نشان داد.
برنا باشگاه استقلال استقلال رسانه 

  

چراغ سبز برانکو به بازگشت طارمیاحتمالا در نقل و انتقالات بازیکن سابق قرمز ها بار دیگر به جمع سرخپوشان اضافه می‌شود.
برنا برانکو مهدی طارمی باشگاه پرسپولیس 

  

پرسپولیس تیم متعصبی است/ سپاهان شانس بیشتری برای برد داردسرمربی سابق تیم فوتبال سپاهان گفت: بزرگترین شاخصه تیم پرسپولیس تعصب آن است همه فکر می‌کردند پرسپولیس چون نتوانسته در پنجره نقل و انتقالات یارگیری کند حالا در بازی‌های آسیایی و لیگ ناموفق است بازیکنانش خسته شده و آسیب دیدگی پیدا کرده‌اند...
برنا پرسپولیس استقلال باشگاه سپاهان 

  

استقلال روند صعودی خود را با قدرت ادامه می‌دهد/ تیم باید نقاط ضعفش را در آسیا ترمیم کند/ پدیده را در تهران می‌بریم و به کورس قهرمانی می‌رسیمپیشکسوت باشگاه استقلال گفت: سومین برد پیاپی استقلال بیانگر این است که تیم روند صعودی خود را با قدرت ادامه می دهد.
برنا باشگاه استقلال استقلال ایران 

  

انفجار انتحاری در چابهارمعاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان از انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در چابهار خبر داد.
برنا انفجار 

  

جایگزین انصاری در استقلال مشخص شدبازیکن سابق استقلال بار دیگر در فصل نقل و انتقالات به جمع آبی‌ها اضافه می‌شود.
برنا استقلال فوتبال قزاقستان 

  

مهر تایید بازگشت جباروف به استقلال!بازیکن اسبق استقلال در آستانه پیوستن به این تیم قرار دارد.
برنا باشگاه استقلال استقلال 

  

تا می توانید مغز بخورید و فرقی نمی کند از کدامیک از مغزها استفاده کنید. بادام، بادام زمینی، فندوق... همگی پر خاصیت هستند.
برنا سرطان پروستات رژیم غذایی مغز 

  

پیش‌بینی پدیده استقلال درست از آب درآمدمهاجم استقلال می گوید این تیم با حمایت می تواند نتایج بهتری کسب کند.
برنا باشگاه استقلال استقلال بازی 

  اخبار داغ
  

همتی: بانک مرکزی بازار ارز را مدیریت و هدایت می کندتهران- ایرنا- رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: این بانک به دور از هیجانات غیر ضرور و با تدبیر لازم بازار ارز را مدیریت و هدایت می کند.
ایرنا بانک مرکزی بانک ارز 

  

مبارزه‌‌ با بیکاری نباید تحت تاثیر زیاده خواهی‌هایِ اتحادیه اروپا قرار بگیرددولتِ ایتالیا به منظور مبارزه با بیکاری و فقر در پیش‌نویس بودجه سال 2019 بدهی خود به کشورهای حوزه یورو را نگنجانده است.حالا کمیسیون اروپا با هدف "تنبیه" دولت "جوزپه کونته" به میدان آمده است.
ایلنا بیکاری کمیسیون اروپا دولت 

  

معافیت های ارزی پاسخگوی مشکلات صادرکنندگان نیستتهران- ایرنا- معاون بازرگانی داخلی وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: برخی معافیت‌های در نظر گرفته شده از سوی دولت برای بازگشت ارز حاصل از صادرات پاسخگوی مشکلات صادرکنندگان نیست و باید مسائل دقیق تر و شفاف تر دیده شود.
ایرنا تهران ایرنا صنعت 

  

ناکارآمد نشان دادن انقلاب دسیسه دشمن است/مبارزه با فقر شوخی‌بردار نیسترئیس کمیته امداد با اشاره به اینکه ناکارآمد نشان دادن انقلاب دسیسه دشمن است، گفت: باید تلاش کنیم به جای پاشیدن نمک به زخم مردم، مرحم زخم‌های آنان باشیم.
فارس فقر کمیته امداد 

  

واردات واکسن دامی با ارز دولتی انجام می‌شود/ اکوسیستم زاینده رود تحت کنترل دامپزشکی است/ خرید ارز از دولت بر عهده اتحادیه‌ها استمعاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور گفت: نحوه تامین واکسیناسیون طیور بر مبنای یک برنامه ملی است که دولت ارز را در اختیار تشکل‌ها و اتحادیه‌ها قرار می‌دهد بنابراین تمامی داروها، آنتی بیوتیک‌ها و واکسن‌ها با ارز 4200 تومانی وارد می‌شود.
ایلنا ارز ارز دولتی زاینده رود 

  

دشمن نمی خواهد ملت ایران از جایگاه ارزشمند خود آگاه باشدقم-ایرنا ـ مدیر مسؤول روزنامه کیهان گفت: نظام سلطه تلاش می کند تا با فتنه انگیزی فراوان، ما را در اقلیت نشان داده و اجازه ندهد که ملت غیور ایران اسلامی به جایگاه بلندی که امروز در آن قرار گرفته است، به خوبی آگاه باشد.
ایرنا ایران قم ایرنا 

  

بالا بودن نرخ ارز به دلیل عدم توسعه تولید استمشهد- ایرنا- مدیرکل دفتر تحقیقات و سیاست های بخشهای تولیدی وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: علت اصلی بالا بودن نرخ ارز در کشور این است که ایران در مراحل اولیه تولید قرار داد و هنوز در این بخش به پیشرفت دست نیافته است.
ایرنا نرخ سود بانکی نرخ ارز ارز