ایلنا   |  اقتصادی  |  

افزایش رضایتمندی بیمه‌ای مردم از بیمه گریزی پیشگیری می‌کند

میزان حق بیمه تابعی از نرخ تورم نیست و صنعت بیمه بیش از سودآوری به کاهش فشار اقتصادی مردم و تامین رضایت حداکثری بیمه‌گذاران تاکید دارد.

افزایش رضایتمندی بیمه‌ای مردم از بیمه گریزی پیشگیری می‌کند

میزان حق بیمه تابعی از نرخ تورم نیست و صنعت بیمه بیش از سودآوری به کاهش فشار اقتصادی مردم و تامین رضایت حداکثری بیمه‌گذاران تاکید دارد.

به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل بیمه مرکزی ، غلامرضا سلیمانی با اعلام این مطلب افزود: با وجود افزایش چهل و پنج درصدی حق بیمه در سال جاری، نرخ بیمه شخص ثالث تنها 37 درصد رشد دارد و حتی در برخی از رشته ها، نرخ بیمه نامه ها کاهش پیدا کرده است.

رئیس کل بیمه مرکزی از راهکارهایی نظیر افزایش بهره وری و کنترل ضریب خسارت به عنوان مسیرهای اصلی کاهش نرخ حق بیمه نام برد و افزود: غیر از رشته بیمه شخص ثالث که بیمه نامه اجباری محسوب می شود و نرخ مشخصی دارد در سایر رشته ها رقابت قابل قبولی وجود دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح عملکرد سال گذشته صنعت بیمه پرداخت و اظهار داشت: در حال حاضر وضعیت آیین‌نامه راننده محوری با هماهنگی نیروی انتظامی پیگیری می شود و کارهای مقدماتی نظیر احراز هویت رانندگان در حال انجام است.

رئیس شورای عالی بیمه در پاسخ به پرسشی در زمینه نحوه انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، تصریح کرد: تخفیف بیمه نامه شخص ثالث، امتیاز خاص اشخاص محتاط است و به همین خاطر غیر از افراد درجه یک خانواده، قابل انتقال به غیر نیست.

 سلیمانی با تاکید بر این نکته که افزایش میزان رضایتمندی مردم، ضریب بیمه‌گریزی را کاهش می دهد، به ضرورت بازنگری در آیین نامه مربوط به خودروهای نامتعارف  اشاره کرد و با تاکید بر اهمیت سرمایه اعتماد در صنعت بیمه گفت: در خصوص مساله خودروهای نامتعارف از مجلس شورای اسلامی خواهشمندیم که قانون را به گونه‌ای تغییر دهند تا شرکت‌های بیمه بتوانند سقف خسارت را پرداخت کنند.

رئیس کل بیمه مرکزی در ادامه با ابراز رضایت از رشد قابل قبول در رشته های بیمه درمان تکمیلی، خاطرنشان کرد: در بیمه های غیر اجباری هیچگونه تعرفه ای وجود ندارد و کیفیت و کمیت پرداخت خسارات به نرخ و شرایط خرید بیمه نامه و میزان تعهد بیمه گر، بستگی دارد.

دکتر سلیمانی در ادامه از هماهنگی نهاد ناظر صنعت بیمه با سازمان تامین اجتماعی و همچنین سازمان بیمه سلامت خبرداد و گفت: با توجه به اجرای طرح سپاس و حذف نسخه های فیزیکی در آینده نزدیک، میزان رضایتمندی مردم از خدمات بیمه ای نیز در این بخش افزایش چشمگیری خواهد یافت.

رئیس کل بیمه مرکزی در پاسخ مجری برنامه گفتگوی ویژه خبری در خصوص نارضایتی برخی از بیمه گذاران از نحوه خدمات رسانی شرکت بیمه آتیه سازان حافظ تصریح کرد: همانگونه که بارها اشاره شد شرکت آتیه سازان حافظ زیر نظر بیمه مرکزی نیست و تا تعیین تکلیف شیوه فعالیت آن، نهاد ناظر صنعت بیمه به هیچ عنوان پاسخگوی عملکرد این شرکت نخواهد بود.

رئیس شورای عالی بیمه با ابراز رضایت از برپایی مجامع و گزارش حسابرسی شرکت های بیمه، خاطرنشان کرد: شرکت‌های بیمه به لحاظ توانگری مالی و ساختار مدیریتی روند رو به رشدی دارند و با توجه به تصویب آیین نامه سرمایه گذاری و حضور شرکت های بیمه در بورس و همچنین افزایش سرمایه اجباری حداقل دوبرابری از قدرت کافی برای ایفای تعهدات خود بهره مند هستند.

وی افزود: شیوه بنگاه داری در صنعت بیمه با نهادهای مشابه، تفاوت اساسی دارد و بر مبنای دریافت حق بیمه، سرمایه‌گذاری هوشمندانه و تولید نقدینگی است.

دکتر سلیمانی، سرمایه گذاری آگاهانه و هدفمند را ماموریت اصلی صنعت بیمه دانست و با اشاره به ضرورت توسعه بنگاه های بیمه ای در کشور، گفت: افزایش ضریب نفوذ بیمه در گرو توسعه عملیات بیمه گری و تاسیس شرکت‌های جدید بیمه‌ای است که از عوامل مهم توسعه این صنعت به شمار می‌رود.

رئیس کل بیمه مرکزی، وضعیت ضریب نفوذ بیمه های غیر زندگی را در مقایسه با کشورهای منطقه و همچنین کشورهای در حال توسعه، رضایت بخش دانست و اظهار داشت:

برای افزایش ضریب نفوذ بیمه نگاه تخصصی را در بخش بیمه‌های زندگی حاکم کرده ایم و خوشبختانه با شفافیت عملکردی و همچنین سودآوری قابل توجه این بیمه نامه می توانیم در رقابت با بازارهای موازی نظیر بانک، بورس، مسکن، طلا و ارز موفق‌تر عمل کنیم.

دکتر غلامرضا سلیمانی در پایان با بیان این مطلب که حضور پرقدرت شرکت های دانش بنیان، استارت آپ ها و مجموعه‌ های نوآور در صنعت بیمه یک ضرورت آشکار است، تصریح کرد: هم اکنون 18 شرکت استارتاپی با مجوز رسمی بیمه مرکزی در صنعت بیمه فعالیت می کنند و مجموعه های دیگر نیز با احترام به قانون و الزام به حرکت در چارچوب آیین نامه می توانند به این قافله بپیوندند.

شایان ذکر است دکتر غلامرضا سلیمانی_ رئیس کل بیمه مرکزی_در گفتگوی ویژه خبری روز پنجشنبه آخرین آمار صنعت بیمه را اعلام کرد و به پرسش های مردم در خصوص مسائل متنوع بیمه ای نیز پاسخ داد.

انتهای پیام/

بیمه شخص ثالث بیمه شرکت های بیمه   اخبار برگزیده
  

استان خوزستان در نتیجه انتصاب‌های شما به تابلوی بحران‌های کشور تبدیل شده استنماینده اهواز گفت: علت اینکه در هفته پایانی کار دولت دوازدهم این سوال را مطرح می‌کنم این است که یک پیام جدی به دولت آینده و وزرای آینده بدهیم که ما نمایندگان در کار نظارت اغماض نخواهیم کرد.
ایلنا استیضاح اهواز کار 

  

فرانسه: تعویق مذاکرات امکان احیای برجام را به خطر می‌اندازدسخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه از ایران به خاطر به تعویق افتادن آغاز دور جدید مذاکرات احیای توافق هسته ای انتقاد کرد.
فردا فرانسه ایران ایران و آمریکا 

  

ورود مجلس به ماجرای اعترضات اخیر در چند شهرسخنگوی نشست فراکسیون مستقلین ولایی گفت: جهت بررسی مسائل اجتماعی و اعتراضات اخیر و گرانی‌ها، این فراکسیون خواستار جلسه اختصاصی به صورت علنی یا غیرعلنی در صحن برای بررسی این موضوع شدند.
مثلث وزارت بهداشت رئیس جمهور دولت 

  

توصیه مهم رهبر انقلاب به رئیسی درباره چینش کابینهعضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از توصیه رهبر انقلاب به ابراهیم رئیسی در چینش کابینه روایت کرد.
۵۵ آنلاین رهبر انقلاب مجمع تشخیص مصلحت نظام محمد حسین صفار هرندی 

  

توضیح درباره سرانجام لایحه "آزادی اجتماعات و راهپیمایی‌ها"/ دولت‌ها باید علمدار و پیشگام تحقق آزادی‌های گروهی باشنداستاد دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی درباره سرانجام لایحه "آزادی اجتماعات و راهپیمایی‌ها" توضیحاتی را ارائه کرد.
ایلنا وزارت کشور شورای نگهبان نیروی انتظامی 

  

خبرآنلاین/ عضو مجمع روحانیون مبارز و وزیر کشور دولت اصلاحات گفت: 200 کشور عضو FATF هستند، چگونه ایران خودش را با 2 کشور کاملا منزوی در عرصه بین الملل ، مقایسه می کند؟!
نامه نیوز ایران تهران اصولگرایان 

  

افشاگری درباره وضعیت زندگی و حقوق مخالفان برجامروزنامه آفتاب یزد به نقل ازفرجی راد سفیر اسبق ایران در بلژیک نوشت: «افرادی که مخالف برجام هستند و ادعاهایی را مطرح می‌کنند حداقلش این است که حقوق خوبی می‌گیرند و زندگی مطلوبی دارند»
اقتصادنیوز روزنامه ایران بلژیک 

  

اعلام خودروهای جایگزین برای دعوتنامه داران پژو 206 صندوقدار، تیپ 5 و تندر 90اگر خودروهایی مانند وانت آریسان ، پژو 206 تیپ 5 ، پژو 206 صندوقدار را ثبت نام کرده بودید باید به فکر تغییر علاقه خود باشید چرا که برنامه ای برای تولید و تحویل این خودروها وجود ندارد و جدول تبدیل این تعهدات از سوی ایران خودرو منتشر شده است.
خودروتک پژو ایران خودرو خودرو 

  

شعار این آقایان حل مشکل معیشت بود اما ببینید دنبال چه طرح‌هایی هستند!مبنای طرح ضد اینترنت مجلس به هیچ وجه «صیانت» نیست. کنترل «مرز دیجیتال» را نباید به نیروهای مسلح بدهند. می خواهید نیروهای مسلح را با مردم درگیر کنید؟! شعار این آقایان حل مشکل معیشت مردم بود اما ببینید دنبال چه طرح هایی هستند.
مستقل‌آنلاین اینترنت اینستاگرام کاربران اینترنت 

  

پای خودروهای دست دوم به لیزینگ باز شداز سال گذشته و به دنبال رشد دو برابری قیمت خودرو، شرکت های لیزینگ اعطای تسهیلات به خودروهای کارکرده را در سطحی وسیع دنبال کرده اند؛ تا پیش از این، تنها خودروهای صفر قابلیت لیزینگ داشت اما امروز خودروهای کارکرده و برخی خودروهای ساخت داخل نیز امکان لیزینگ دارد.
خودروتک خودرو قیمت 

  

برای تایید آزادی نماینده فیفا به ایران می آیدکامرانی‌فر:میزبانی تیم ملی در ورزشگاه آزادی قطعی نشده/2 نفر از فیفا و ای اف سی به ایران می‌آیند
خانه فوتبال ورزشگاه آزادی فیفا ایران 

  

احمدی‌نژاد هورالعظیم را بخاطر اکتشاف نفت خشک کردبه جهت بررسی شرایط فوق گفتگو کردیم با دکتر مهدی قمشی استاد دانشگاه شهید چمران اهواز و رئیس دانشکده مهندسی آب و محیط زیست دانشگاه شهید چمران که مشروح آن را می‌خوانیم‌:
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد ایران تهران 

  

اخبار پرسپولیس: خبر خوشحال کننده از اردوگاه سرخ ها + جزئیاتتیم فوتبال پرسپولیس در حالی به مصاف تراکتور تبریز می‌رود که رادوشوویچ، دروازه بان پرسپولیس خواهد بود.
خانه فوتبال پرسپولیس اصفهان فوتبال 

  

ذوالنوری: «روحانی»تنها فردی است که مانع لغو تحریم‌ها بودعضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت:موضع التماس و سازش بود که باعث عدم لغو تحریم ها شد بنابراین دولت آینده حق ندارد این مسیر را ادامه دهد و باید از موضع حکمت، مصلحت و عزت برای مذاکرات ورود کند.
فردا انتخابات ریاست جمهوری سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی 

  

روحانی: مشکلات خوزستان باید طبق دستور رهبری حل و فصل شودرییس جمهوری با اشاره به بحران کم‌آبی در استان خوزستان گفت: بخشی از مشکلات در این استان کم شده است و حل و فصل مسائل خوزستان طبق دستور دیروز رهبری باید ادامه پیدا کند.
۵۵ آنلاین حسن روحانی استان خوزستان وزارت نیرو 

  اخبار داغ
  

تست کرونای دیوید آلابا مثبت شدخرید جدید رئال مادرید که امروز در تمرینات حضور داشت به کرونا مبتلا شد تا نگرانی به اوج برسد.
۵۵ آنلاین رئال مادرید مادرید بیمارستان 

  

حرکت فواره‌ای شاخص بورسدر روز چهارشنبه شاخص کل بورس رشد اندکی داشت و شاخص هم وزن افت کرد.
اقتصادنیوز شاخص وزن 

  

روز شلوغ سیمانی ها در بورسبعد از تمام فراز و فرودهای یک هفته اخیر در صنعت سیمان، امروز چهارشنبه بورس کالا شاهد عرضه حجم بالایی سیمان در معاملات گروه صنعتی خود بود. معاملاتی که که البته همین امروز هم کم حاشیه نداشت و سایه‌اش بر معاملات بازار اوراق مشهود بود.
گسترش بورس کالا اکو صنعت 

  

چه دیواری کوتاه تر از بورس؟!آشفته بازار سیمان و گرانی این کالا، باعث شده دوباره برخی دیواری کوتاه تر از بورس برای این گرانی پیدا
خبرفوری شهرسازی بورس کالا سیمان 

  

تعجب نکنید اینجا رامسر است/عکس باورنکردنی از شرایط کرونایی رامسرنمازخانه بیمارستان امام سجاد (ع) رامسر به علت افزایش چشم‌گیر مبتلایان تبدیل به بخش کرونا شد/باشگاه خبرنگاران
فردا عکس بیمارستان 

  

آیا واقعا باید حتما با شکم پر واکسن کرونا زد؟اگر می خواهید واکسن کرونا بزنید هرگز ناشتا نباشید چون ممکن است دچار افت فشار خون شوید.
برنا فشار خون 

  

اگر واکسن کرونا را تولید نمی‌کردیم، دنیا آن را به ما نمی‌دادفرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اهمیت تولید علم و فناوری گفت: قطعا اگر ما امروز به توانایی تولید واکسن کرونا دست پیدا نمی‌کردیم کشورهای تولید کننده این واکسن به ما واکسن نمی‌دادند.
ایلنا تهران تولید نیروهای مسلح 

  

معاون درمان ستاد کرونا تهران: هرگونه تجمع به هر شکلی ممنوع استمعاون درمان ستاد کرونا تهران گفت: هرگونه تجمع به هر شکلی ممنوع است و هر کسی بنا به مصالحی اگر قرار است جمعی بالای 30 نفر را شکل دهد، باید از ستاد کرونای استان مجوز بگیرند.
۵۵ آنلاین درمان تهران شهرری 

  

واکسن طاعون براساس واکسن کرونا ساخته شد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل، هرچند طاعون یک بیماری باستانی تصور می‌شود اما در زمان حاضر موارد ابتلاء به آن در مناطق حومه‌ای در آفریقا، آسیا و آمریکا نیز رصد شده است. اکنون محققان کارگروه واکسن آکسفورد مشغول آزمایش یک واکسن برای طاعون هستند که بر اساس واکسن ویروس کرونا ساخته شده است. قرار است در یک آزمایش بالینی 40 فرد بزرگسال 18 تا 55 ساله و سالم این واکسن را دریافت…
مهر آنتی بیوتیک باستانی درمان 

  

حدود 70 درصد مبتلایان به کرونای دلتا این نشانه ها را همگی دارند!رئیس مرکز تحقیقات ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزود: در حال حاضر نشانه‌های جهش دلتا در حدود 70 درصد از مبتلایان به کرونا دیده می‌شود.
برنا ویروس 

  

آمار جهانی کرونا/ روسیه و فرانسه، رکورددار مبتلایان در قاره سبزمجموع مبتلایان به بیماری «کووید-19» ناشی از کروناویروس جدید در جهان تاکنون به 195 میلیون و 992 هزار
خبرفوری روسیه سوئد اوکراین