آیین کلنگ زنی پروژه احداث دیوار توری واحد انباشت و برداشت شرکت فولاد خوزستان برگزار شد

آیین کلنگ زنی پروژه احداث دیوار توری واحد انباشت و برداشت شرکت فولاد خوزستان با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خوزستان و هیات همراه برگزار شد.

آیین کلنگ زنی پروژه احداث دیوار توری واحد انباشت و برداشت شرکت فولاد خوزستان برگزار شد

به گزارش خبرنگار روابط عمومی، آیین کلنگ زنی پروژه احداث دیوار توری واحد انباشت و برداشت شرکت فولاد خوزستان با حضور محمدجواد اشرفی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خوزستان و هیات همراه، امین ابراهیمی مدیرعامل و جمعی از مسئولان شرکت فولادخوزستان، روز سه‌شنبه مورخ 18 خردادماه 1400 در واحد انباشت و برداشت بخش مواد اولیه برگزار شد.

محمد جواد اشرفی در نشست بررسی طرح‌های زیست‌ محیطی فولاد خوزستان که پس از این مراسم برگزار شد، اظهار داشت: فولاد خورستان با اجرای پروژه های زیست‌ محیطی، الگویی برای صنایع استان است.

وی افزود: این شرکت با احداث 500 هکتار فضای سبز در محدوده سایت صنعتی و محیط پیرامونی خود نقش موثری در بهبود کیفیت هوای اهواز داشته است.

در ادامه امین ابراهیمی مدیرعامل فولاد خوزستان اظهار داشت: با تکمیل و بهره برداری از پروژه زیست محیطی احداث دیوار توری واحد انباشت و برداشت که با هزینه  2000 میلیارد ریال در مدت 24 ماه اجرا خواهد گردید، علاوه بر کاهش انتشار غبار و آلودگی هوا، سالانه از هدر رفت 18 هزار تن سنگ آهن با ارزش بیش از 500 میلیارد ریال جلوگیری به عمل خواهد آمد.

وی افزود: به منظور کنترل و کاهش انتشار گرد و غبار به عنوان مهم ترین جنبه زیست محیطی شرکت، در حال حاضر 23 پروژه با هزینه بالغ بر 8000 میلیارد ریال در دست پیگیری و اجرا می باشند.

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان افزود: جهت حصول اطمینان از  تکمیل و اجرای پروژه های زیست محیطی مطابق برنامه زمانبندی مصوب، کمیته‌ ای به ریاست قائم مقام شرکت در امور سلامت و بهداشت کارکنان تشکیل گردیده که به صورت مستمر پیشرفت پروژه ها را مورد پایش قرار می‌دهد.

ابراهیمی در ادامه گفت: مطابق  استانداردهای زیست محیطی جاری، یک چهارم مساحت واحدهای صنعتی باید به فضای سبز اختصاص داده شود. در حالی که شرکت فولاد خوزستان، 500 هکتار معادل 5 برابر استاندارد تعریف شده، فضای سبز ایجاد نموده است.

وی تاکید نمود: یکی از چالش‌های شرکت فولاد خوزستان، توسعه شهری در حریم اطراف شرکت است که برای رفع این مشکل و امکان توسعه فضای سبز در محیط پیرامونی و به ویژه اراضی 72 هکتاری واقع در ضلع جنوب غربی شرکت مساعدت و همکاری دستگاه‌های اجرایی استان جهت تملک این اراضی الزامی است.

وی ادامه داد: در حال حاضر ظرفیت تولید شرکت معادل سه میلیون و 800 هزار تن در سال است که برای تحقق اهداف تولید براساس چشم انداز  1404 توسعه شرکت، نیاز به تملک زمین‌ های بیشتر است.

ابراهیمی در پایان ضمن تشکر از همکاری و حمایت‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان ابراز امیدواری نمود که شرکت فولاد خوزستان بتواند در آینده به عنوان یک صنعت سبز جایگاه خود را پایدار و ثابت نماید.

در ابتدای این نشست کریم سرخی رییس واحد امور محیط زیست فولاد خوزستان گزارشی از روند اجرایی پروژه های زیست‌محیطی جاری از جمله افزایش ظرفیت فن G5.019 و نصب غبارگیر الکترواستاتیک واحد گندله‌سازی 2، نصب غبار گیر الکترواستاتیک اسکرین استیشن گندله سازی 2 و تاور 16، کنترل غبار در تاور 18، احداث رینگ شستشوی محوطه و انبار نگهداری آهن اسفنجی در واحد احیای شماره 2 و احداث سالن نگهداری قراضه خشک در ضلع شمالی ارائه نمود.

وی در ادامه گفت: ساخت تیکنر برای غبارگیرهای واحد مواد رسانی، بهبود عملکرد غبارگیرهای MH7 و MH8، ساخت سیستم برش خرسک جدید و نصب 4 دستگاه غبارگیر جدید در واحدهای احیا و مواد رسانی از دیگر پروژه های مهمی هستند که با هدف کاهش انتشار غبار در دست اجرا می باشند.

استان خوزستان اهواز آلودگی هوا   اخبار برگزیده
  

شایعات عجیب درباره دختر رئیسی و همتی / واکنش همتی چه بود؟+ سنداین روزها شایعات زیادی درباره کاندیداهای ریاست جمهوری شکل گرفته است؛ شایعاتی که شکل آن‌ها تغییر پیدا کرده و خانواده‌ نامزدها را هدف قرار داده است.
نامه نیوز وام کودکان شورای نگهبان 

  

اقدامات اسرائیل هیچ سنخیتی با اندیشه‌های یهود ندارد/ زمان آن فرارسیده که اسرائیل را مجبور به پرداخت هزینه‌های بازسازی غزه کنیمحقوق بشر، حقوق بشر است و طبق منشور سازمان ملل متحد بخشی از حقوق بین الملل قلمداد می‌گردد. خواه پرونده سین کیانگ و اویغورها، میانمار و روهینگیا باشد یا اسرائیل و اعراب فلسطینی. روش صحیح دفاع از حقوق بین الملل از طریق سازمان ملل متحد است و از تحقیقات مستقل تحت نظارت شورای حقوق بشر سازمان ملل آغاز می‌شود.
ایلنا سازمان ملل متحد سازمان ملل شورای حقوق بشر سازمان ملل 

  

بمب نقل و انتقالاتی در پرسپولیس؟+جزئیات بیشتریکی از افراد فعال در امور نقل و انتقالات که با بازیکنان خارجی ارتباط خوبی دارد، مدعی شد یکی از بازیکنان خارجی مطرح در فوتبال ایران خیلی دوست دارد پرسپولیسی شود.
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال بازی 

  

مصوبه‌ای برای جلوگیری از واگذاری سِمت‌‌های متعدد به مسئولان نداریم/ برخی چند شغله‌ها حتی صلاحیت یک شغل را هم را ندارند/ "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم استعضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم است، گفت: در حقیقت مقوله تربیت در کشور ما خاموش است، اگر احساس مسئولیت را در بحث تربیت تفهیم می‌کردند، خیلی از مشکلات کاسته می‌شد.
ایلنا شورای عالی انقلاب فرهنگی عکس رسانه 

  

رفتار دوگانه جریان اصلاحات در قبال لاریجانیعضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید شورای نگهبان نه معصوم است و نه علم غیب دارد. به همین دلیل نیز مبرا از اشتباه نیست، اما در جامعه قانونمند باید حتی از تصمیم غلط یک نهاد قانونی تبعیت کرد.
فردا علی لاریجانی شورای نگهبان بانک مرکزی 

  

گاف نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره چینرئیس اتاق ایران و چین ادعای علی رضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در 1400 را درباره چین زیر سئوال برد.
۵۵ آنلاین انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری چین 

  

کراس اوور جدید چینی با برند ایرانی به نمایندگی ها رسید + عکسبهمن موتور در ادامه دور جدید فعالیت خود در بازار خودروهای کراس اوور شهری ، دومین محصول خود را راهی نمایندگی های فروش کرد.
خودروتک بازار خودرو عکس خودرو 

  

صداوسیما امروز برای کاندیداها چه برنامه ای دارد؟امروز سه شنبه (11 خرداد ماه) و در پنجمین روز از تبلیغات نامزدها در صداوسیما، پنج برنامه تلویزیونی و چهار برنامه رادیویی مربوط به کاندیداهای ریاست جمهوری برای نخستین بار به پخش‌ می رسد.
مثلث ایران محسن رضایی ماه 

  

خداحافظی بازار خودرو با دلالانچهارشنبه گذشته طرح اخذ مالیات از عایدی سرمایه در صحن علنی مجلس مصوب شد. این طرح با هدف حذف دلالان و سفته‌بازان در بازارهای عمومی کشور از جمله بازار خودرو و مسکن در دستور کار قرار گرفته بود. به نظر می‌رسد تصویب کلیات طرح در صحن علنی مجلس تا حدود زیادی بر کاهش رانت بازار‌ها از جمله خودرو تاثیرگذار باشد.
خودروتک بازار خودرو خودرو مالیات 

  

همتی جفت پوچسه شب پیش در حالیکه همتی در کلاب‌هاوس گفتگوی مستقیم داشت، جو انتخاباتی بازار ارز را زیر و رو کرد. دلار بیش از 600 تومان رشد کرد و به کانال 24هزار تومانی قدم گذاشت.
مستقل‌آنلاین ارز قیمت ارز نرخ ارز 

  

دروغ گویی به سبک احمدی نژاد!احمدی نژاد : آقای دکتر الهام ممکنه در یک جلسه بقیه هیچ وقت حضور نداشته.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد عکس شورای نگهبان 

  

قالیباف رئیس مجلس باقی ماندانتخابات هیات رئیسه مجلس در سال دوم در صحن علنی مجلس برگزار شد.
۵۵ آنلاین اصولگرایان فریدون عباسی 

  

یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود قرار دهد/ شأن سپاه اجل از این است که بازوی یک جناح شود/ سیاست بنزینی دولت خاتمی درست بود/ احمدی‌نژاد نباید خدمات جریان‌های دیگر را به نام خودش می‌زدمعاون سیاسی وزیر کشور دولت نهم، گفت: به نظر من یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود داشته باشد اما در حد خودش و در حاشیه نه در متن.
ایلنا فیزیک مکانیک دولت 

  

مجمع نیروهای خط امام به رد صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اعتراض کرددر پی رد صلاحیت گسترده نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان، مجمع نیروهای خط امام بیانیه‌ای صادر کرد.
ایلنا امام خمینی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  اخبار داغ
  

وضعیت عجیب یک مرد پس از تزریق دوز دوم واکسن کرونا!به تازگی ویدئویی که وضعیت عجیب یک مرد هندوستانی پس از زدن واکسن کرونا را نشان می‌دهد به سوژه رسانه‌ها تبدیل شده است.
اقتصادنیوز رسانه 

  

بیماری هولناکی که کرونا به ارمغان می‌آورد؛ «سپسیس» سونامی پس از زلزله!محققان دانشگاه هاروارد در تازه‌ترین مطالعات خود دریافتند کووید-19 در موارد حاد و در شرایط عفونت بالا می‌تواند منجر به بروز بیماری مخوفی به نام «سپسیس» شود.
اقتصادنیوز سونامی زلزله دانشگاه هاروارد 

  

احسان علیخانی به کرونا مبتلا شدتهیه کننده برنامه تلویزیونی «عصر جدید» به کرونا مبتلا شد.
اقتصادنیوز 

  

نقشه بورس در 90 دقیقه اول معاملات روز دوشنبهتا این لحظه قیمت سهام اغلب نمادهای پالایشی و خودرویی بازار افزایش داشته و این دو گروه سبزپوش‌های بورس امروز هستند.
اقتصادنیوز قیمت سهام 

  

شروع پیک پنجم کرونا در این 5 استان‌یک کارشناس حوزه سلامت گفت: در شرق و جنوب کشور پیک پنجم بیماری کووید 19 آغاز شده است.
اقتصادنیوز حوزه سلامت 

  

قیمت دلار و یورو امروز 24 خردادقیمت فروش دلار آمریکا در صرافی بانک ملی ایران به نرخ 23.574 هزار تومان رسید.
برنا قیمت دلار دلار آمریکا 

  

کنترل علائم حیاتی بیماران کرونایی با حسگر پوشیدنیمحققان یک حسگر پوشیدنی ابداع کرده‌اند که می‌تواند علائم حیاتی بیماران مبتلا به کووید-19 را در خانه کنترل کند.
برنا 

  

ادعای نامزدها درباره واردات واکسن کروناموضوع واردات واکسن کرونا توسط بخش خصوصی حتی در مناظره‌های انتخاباتی مطرح شد و باز هم جنجال به پا کرد.
گسترش واردات بخش خصوصی یورو 

  

مهلت جایزه جهانی «داستان ما و کرونا» تمدید شد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، دبیرخانه جایزه جهانی «داستان ما و کرونا» با بخش ویژه «خاطره، روایت و داستان به قلم کادر درمان و مدافعان سلامت» که به‌زودی توسط خانه کتاب و ادبیات ایران برگزار می‌شود، مهلت ارسال اثر به این‌رویداد را تا 28 خرداد تمدید کرد. بر اساس فراخوان این جایزه، هر نویسنده می‌تواند با ارسال یک داستان کوتاه (حداکثر5000 کلمه)…
مهر داستان کوتاه درمان نویسنده 

  

باورهای نادرست و حقایق درباره واکسن کرونابرخی از افراد به دلیل شایعاتی که درباره واکسن‌های کرونا شنیده‌اند و یا ابهاماتی که در ذهن دارند، در واکسن زدن دچار تردید می‌شوند.
۵۵ آنلاین ذهن 

  

واکنش دژپسند به منتقدان رابطه ریزش بورس با سود بین بانکی/بانک مرکزی از 3 مسیر به بورس آسیب زدوزیر اقتصاد گفت: در سال 99 نه تنها نرخ سود بین بانکی تغییر کرد بلکه نرخ سود سپرده‌های یکساله از 15 درصد به 16 درصد افزایش یافت.
اعتماد بانک مرکزی بانک سود 

  

جایزه جهانی «داستان ما و کرونا» تمدید شدمهلت ارسال اثر به جایزه جهانی «داستان ما و کرونا» ویژه فارسی زبانان جهان تا 28 خردادماه سال 1400 تمدید شد.
ایلنا داستان کوتاه درمان نویسنده 

  

خبر خوش ستاد ملی کرونا برای مستاجران + جزئیاتستاد ملی کرونا در هفتاد و دومین جلسه در حمایت از خانوارها در زمینه اجاره املاک مسکونی با پرداخت تسهیلات وام ودیعه مسکن به مستاجران واجد شرایط موافقت کرد.
برنا وام مسکن 

  

سعید محمد: 55 میلیون ایرانی ‌در بورس مالباخته شدندفرمانده سابق قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا گفت: بخش زیاد یارانه‌ 900 هزار میلیارد تومانی انرژی از سوی دولت کنونی به جیب دهک‌های بالای جامعه ریخته شده است.
فردا خودرو درآمد قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا 

  

معرفی بهترین موسسه آموزش اقتصاد و بورساقتصاد و بورس دو واژه آشنا برای همه فعالان اقتصادی مخصوصاً در روزهای کنونی است. اکثر افراد بارها اخبار بورس را از رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی و یا از زبان یکدیگر شنیده‌اند اما این بازار به قدری وسیع است که ممکن است مردم اطلاعات کافی راجع به آن نداشته باشند.
ایلنا آموزش اقتصاد رشد اقتصادی