بورس و ارز قله جدیدی ثبت کردند

یکی از روش‌های پیش‌بینی قیمت‌ها، نگاه به روند گذشته آنها است. بر این اساس در این صفحه روندهای قیمتی بازارهای مهم ایران و جهان به نمایش گذاشته شده‌اند. همچنین در متن مربوط به هر قسمت روند آتی قیمت‌ها براساس شواهد موجود پیش‌بینی شده‌اند.

بورس و ارز قله جدیدی ثبت کردند

 سریال رکوردشکنی بازار سهام در روز چهارشنبه از دو مجرا ادامه یافت. از یک طرف، تداوم ورود پول‌های جدید به بازار منجر به رشد همه‌جانبه قیمت سهام و جهش 3/ 4 درصدی شاخص کل به سطح بی‌سابقه 6/ 1 میلیون واحدی شد. ضمن اینکه رکورد مشارکت در عرضه‌اولیه‌های سهام با عرضه سهام «سیتا» به بیش 5/ 4 میلیون نفر ارتقا یافت. فقط در روز گذشته حدود 3/ 2 هزار میلیارد تومان پول از جانب سرمایه‌گذاران حقیقی وارد معاملات سهام شد تا کل جریان ورود سرمایه‌های خرد به بازار سهام از ابتدای سال به رقم چشمگیر 57 هزار میلیارد تومان برسد. صف‌بندی مستحکم خریداران در دو روز اخیر امید به ادامه رشد شاخص سهام در هفته آینده را بالا برد. فضای تورمی حاکم بر کل کشور به موازات سیاست‌های سرکوب قیمتی در بازار رقیب، بورس را به‌عنوان تنها گزینه جذاب سرمایه‌گذاری تبدیل کرده است.

بازار سکه

همگرایی سکه در دو بازار

بازار سکه روز چهارشنبه با حمایت طلای جهانی و همسو با نرخ داخلی دلار رکورد جدیدی ثبت کرد. قیمت هر سکه طرح جدید ساعت 16 معاملات دیروز 110 هزار تومان رشد کرد و به سطح بی‌سابقه 9 میلیون و 100 هزار تومان رسید. پیشروی طلای جهانی به بالاترین سطح در 8 سال گذشته در کنار صعود نرخ‌های داخلی ارز زمینه‌ای فراهم کرد تا سکه طی روز گذشته در معاملات فیزیکی با قدرت از مرز 9 میلیون تومان عبور کند. در بورس کالا هم شاهد افزایش یک درصدی قیمت اوراق سکه –تحویل یک‌روزه- تا سطح 9 میلیون و 95 هزار تومان بودیم. به‌رغم محدودیت‌های ناظر بازار برای سرکوب قیمت‌ها، تشکیل صف‌های خرید برای گواهی سپرده سکه در بورس کالا نشان داد که تب خرید دارایی‌های امن و خرید طلا در بین فعالان بازارها بالاست و با وضع محدودیت فرونمی‌نشیند.

بازار طلای جهانی

صعود اونس به اوج 8 ساله

اونس طلای نقدی دیروز تا سطح هزار و 790 دلار رفت و ضمن ثبت بالاترین سطح قیمتی از سال 2012 در ساعت 16 به قیمت هزار و 781 دلار رسید. اونس طلای نقدی دیروز تا اوج هزار و 800 دلاری هم پیش رفت. تشدید عدم قطعیت در اقتصاد جهانی در اثر موج جدید ابتلا به کرونا در آمریکا و دیگر نقاط جهان توام با بسته‌های پولی بانک‌های مرکزی همچنان محرک اصلی افزایش سرمایه‌گذاری در طلاست. صحبت‌های ریاست بانک مرکزی و خزانه‌داری آمریکا در کنار اظهارنظر نگران‌کننده رئیس بانک فدرال نیویورک درخصوص ترمیم طولانی‌مدت آثار کرونا منجر به تحریک قیمت طلا شد. قیمت طلا دیروز در هند هم رکورد تاریخی جدیدی را به ثبت رساند. البته طلا عصر چهارشنبه پیش از انتشار صورتجلسه نشست فدرال رزرو، PMI آمریکا در ژوئن و همچنین داده‌های اشتغال غیرکشاورزی این کشور تحت فشار قرار گرفت.

بازار اوراق مسکن افت ادامه‌دار اوراق مسکن

بازار اوراق مسکن روز گذشته هم برخلاف سایر بازارهای دارایی در مسیر نزولی حرکت کرد. قیمت هر ورقه امتیاز تسهیلات دی 97 طی دادوستدهای روز چهارشنبه 3/ 3 درصد کاهش یافت و به سطح 65 هزار تومان تنزل کرد. میانگین قیمت کل اوراق هم با افتی یکسان به کانال 65 هزار تومان برگشت. سومین افت متوالی اوراق مسکن در شرایطی رخ می‌دهد که رشد قیمت املاک در تهران بر اساس آخرین آمار شتاب بیشتری گرفته است. بر اساس گزارش مرکز آمار شاخص قیمت املاک مسکونی تهران در خردادماه امسال 3/ 11 درصد افزایش داشته که در مقایسه با اردیبهشت 8/ 1 واحد درصد بیشتر بوده است. علاوه بر سیاست‌های محدودکننده دولت در حوزه مستغلات و جذابیت دارایی‌های رقیب، رشد قیمت در معاملات فیزیکی و عدم افزایش سقف اعتباری اوراق وام را می‌توان عامل اصلی فشار بر قیمت «تسه»ها دانست.

بازار نفت

حمایت‌های دوجانبه از نفت

بهای نفت ساعت 16 روز چهارشنبه با حمایت دوجانبه تقاضا و عرضه 2 درصد افزایش یافت و به سطح 1/ 40 دلار رسید. به‌رغم نگرانی از روند افزایشی ابتلا به کرونا، تنزل بیش از انتظار موجودی نفت و بنزین در آمریکا این سیگنال را به بازار ارسال کرد که تقاضا افزایشی است. موسسه نفت آمریکا عصر سه‌شنبه در برآورد هفتگی خود از کاهش 16/ 8 میلیون بشکه‌ای ذخایر نفت این کشور خبر داد، در حالی که تحلیلگران انتظار افت 7/ 2 میلیون بشکه‌ای ذخایر را داشتند. افت تولیدات نفت اوپک در ژوئن به کمترین سطح در دو دهه اخیر هم از قیمت‌ها حمایت کرد. داده‌های مثبت از اقتصاد چین و آلمان نیز خوش‌بینی مضاعفی را در بین فعالان بازارهای کامودیتی به وجود آورد. عصر چهارشنبه آمارهای مهمی از اقتصاد آمریکا منتشر می‌شود که در مسیریابی نفت اثرگذار است.

 

منبع: اقتصاد نیوز

بورس کالا نیویورک وام   اخبار برگزیده
  

آیا قرار است جهانگیری کاندیدای انتخابات 1400 شود؟یک فعال سیاسی اصولگرا بیان کرد: برخی تلاش دارند از آقای جهانگیری تصویر جدیدی خلق کنند تا او بتواند آبرومندانه در انتخابات ریاست جمهوری سال 1400 نامزد شود. سهم آقای جهانگیری از پاسخگویی وضع موجود کمتر از آقای روحانی نیست. او مسئول ارشد اجرایی در دولت محسوب می‌شود.
اعتماد انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری اسحاق جهانگیری 

  

تصویب قانون مالیات بر خانه‌های خالی + جزئیاتنمایندگان مجلس با تصویب تبصره های 10 گانه ماده 54 قانون مالیات های مستقیم، سازوکار اخذ مالیات از خانه های خالی را مشخص کردند.
ایلنا قانون قانون خدمات کشوری مالیات 

  

خبری خوش درباره واکسن کروناشرکت "نواواکس"(Novavax) اعلام کرد که واکسن کرونا ویروس ساخت این شرکت نتایج امیدوارکننده‌ای داشته است.
اقتصادنیوز ویروس سیستم ایمنی فناوری 

  

وعده دولت برای کنترل قیمت خودروصادقی نیارکی گفت: اکنون نوسانات زیادی در اقتصاد کشور وجود دارد اما قیمت خودرو را در سطح خودروسازان کنترل می‌کنیم.
خودروتک دولت قیمت افزایش قیمت 

  

رئیس جمهور چرا به دنبال حاشیه سازی است؟نماینده دلیجان گفت: رئیس جمهور می تواند یک نفر را برای وزارت صمت معرفی کند. بهتر بود مشاوران رئیس جمهور خبر می‌دادند که چقدر بازار آشفته است البته به صورت حضوری نه از پشت شیشه دودی ماشین!
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور قیمت موبایل 

  

شب ‌عزل ‌ در جماران / هاشمی : پیش امام گریه کردمدو روز بعد آیت‌الله امینی از قم به من تلفن کردند و گفتند امام به دبیرخانه خبرگان دستور دادند که جلسه خبرگان را تشکیل دهید که این مسئله را حل کنید و تمام کنید. من به ایشان گفتم خب حالا شما بیایید تهران، ما هنوز بر این مسئله حرف داریم.
مثلث محمدرضا گلزار گریه نوروز 

  

فارس/ معاون دفتر نشر آثار رهبر انقلاب به حاشیه‌سازی معدودی از نمایندگان مجلس واکنش نشان داد.
نامه نیوز رهبر انقلاب قیمت جنایت 

  

تحریف دوباره FATF/چرا چین و روسیه با ایران همکاری بانکی ندارند؟روایتی تازه از علت عدم همکاری بانکی کشورهای روسیه وچین با ایران طی هفته جاری موجب شد بار دیگر مساله تبعات عدم الحاق ایران به کنوانسیون‌های FATF مطرح شده و ضریب پیدا کند.
۵۵ آنلاین چین ایران و چین روزنامه 

  

ماجرای جنایت در ساختمان 118 چیست؟جوان 28ساله که سه سال قبل به دنبال لاف پولداری برای یک زن مطلقه، زن عمویش را برای سرقت طلا خفه کرده بود، صبح روز گذشته با گذشت فرزندان مقتول، از قصاص نفس نجات یافت.
مملکت‌آنلاین جنایت سرقت بازداشت 

  

احمدی‌نژاد: علاقه ندارم هیچکس در زندان باشد/ نظر من، نظر رسمی جمهوری اسلامی نیست‏محمود احمدی نژاد در گفتگو با ریچاد اسپنسر خبرنگار روزنامه تایمز لندن به پرسش‌های او در باره مسائل مختلف منطقه‌ای و بین المللی پاسخ داد.
رویداد۲۴ احمدی نژاد زندان یمن 

  اخبار داغ
  

یک شرکت آمریکایی که به تولید واکسن‌ بیماری‌های عفونی مشغول است، اعلام کرده که در تولید واکسن کرونا پیشرفت‌های گسترده‌ای داشته است.
نامه نیوز تولید جنایت ویروس 

  

کدام شهرهای کشور در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند؟فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت: حدود 170 شهر ایران در وضعیت قرمز قرار دارند و اکثر شهرهای کشور فاقد مصونیت کرونا هستند.
مثلث تهران استانداری تهران ایران 

  

کشف سریعترین راه تشخیص کرونا/اعلام جزئیات وام ودیعه‌ی تهرانی‌ها/کربلا قرنطینه شد/‌ مقصر اصلی انفجار کلینیک سینا مشخص شدکرونا در هفته گذشته هم همچنان در گوشه و کنار دنیا سرتیتر بسیاری از اخبار بود و گویا تمامی ندارد اما در همین گیر و دار اخبار بسیاری در حوزه اجتماعی منتشر شد با هم به مرور برخی از این اخبار خواهیم پرداخت.
برنا وام کربلا انفجار 

  

اسم واکسن کرونا، ساخت آمریکا فاش شدشرکت "نواواکس"(Novavax) اعلام کرد که واکسن کرونا ویروس ساخت این شرکت نتایج امیدوارکننده‌ای داشته است.
اقتصادنیوز ویروس سیستم ایمنی فناوری 

  

کرونا در آمریکا هر 80 ثانیه جان یک نفر را می‌گیرداقتصاد نیوز: یافته‌های تازه در آمریکا از شتاب گرفتن مرگ و میر ناشی از کرونا در این کشور و مرگ یک تن در هر 80 ثانیه حکایت دارد.
اقتصادنیوز دونالد ترامپ ترامپ دموکرات 

  

فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونای تهران با بیان اینکه شرایط تهران همچنان قرمز است، گفت:‌ درخواست ستاد کرونا تهران و استانداری تهران که در کمیته امنیتی انتظامی و اجتماعی وزارت کشور مطرح شد و امیدواریم مورد تایید ستاد ملی نیز قرار بگیرد این است که کلیه محدودیت‌های اعمال شده تاکنون در تهران برای هفته آینده نیز تمدید شود...
نامه نیوز تهران استانداری تهران استان البرز 

  

روسیه دارویی به نام "آویفایر" برای درمان کووید 19 وارد بازار کرده است. ترکیب این دارو شباهت زیادی به آویگان تولید ژاپن دارد که در برخی کشورها، از جمله آلمان برای درمان کووید 19 استفاده می‌شود. کریل دمیتریف، رئیس صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه چندی پیش در تلویزیون روسیه گفت: «ما موفقیت خوبی در تولید دارو داشتیم. این دارو در حال حاضر به بیش از 15 کشور جهان صادر می‌شود...
رویداد۲۴ روسیه آلمان رئیس جمهور 

  

قیمت عرضه اولیه جدید بورسیتعداد 105 میلیون سهم شرکت پتروشیمی ارومیه، با نماد معاملاتی "شاروم" در فرابورس ایران عرضه اولیه و هر سهم این شرکت 630 تومان کشف قیمت شد.
مستقل‌آنلاین قیمت پتروشیمی ارومیه 

  

عکس | اثر عجیب کرونا بر چهره کارلوس کی روشکارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی کلمبیا پس از ماه‌ها تعطیلی به خاطر کرونا، با همکارانش برای اردوی ماه آینده این تیم برنامه ریزی کرد.
خودروتک کارلوس کی روش کلمبیا بازی