اعتماد   |  سیاسی  |  

تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران در مجلس در هفته آینده

تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی هفته بعد در صحن علنی مجلس شورای اسلامی بررسی می‌شود.

تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران در مجلس در هفته آینده

اعتمادآنلاین| در دستور کار هفته بعد مجلس شورای اسلامی، گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی در مورد لایحه دوفوریتی شوراهای حل اختلاف و گزارش کمیسیون عمران درباره طرح جهش تولید و تامین مسکن (ارجاع از جلسه علنی)  در جلسه علنی بررسی می‌شود.

 

همچنین گزارش کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل چهل و چهارم(44) قانون اساسی در مورد طرح اصلاح مواد (1) و (7) قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل(44) قانون اساسی و اصلاحات بعدی آن (اعاده شده از شورای. محترم نگهبان 2) و گزارش کمیسیون فرهنگی در موردطرح فهرست قوانین و احکام نامعتبر در حوزه ورزش (اعاده شده از شورای محترم نگهبان 1) و گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی در موردلایحه یک فوریتی الحاق یک تبصره به ماده (14) قانون صدور چک مصوب 1355 و اصلاحات بعدی آن از دیگر برنامه‌های نمایندگان در هفته آینده خواهد بود.

 

نمایندگان مجلس گزارش‌ شور دوم کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در مورد طرح یک فوریتی اصلاح ماده الحاقی مصوب سیزدهم شهریور 97 به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریس و آموزش‌یاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب پانزدهم مهر 88 و اصلاحات و الحاقات بعدی آن را بررسی خواهند کرد.

 

گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در مورد لایحه نحوه کمک های اشخاص حقیقی و حقوقی به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور وگزارش کمیسیون قضایی و حقوقی در موردلایحه موافقتنامه انتقال محکومین بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت فدراسیون روسیه از دیگر برنامه های نمایندگان در هفته آینده خواهد بود.

 

همچنین گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی در موردلایحه های معاهده معاضدت حقوقی متقابل در امور مدنی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری فدرال برزیل، معاهده استرداد مجرمین بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری فدرال برزیل و پروتکل اصلاح موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت فدراسیون روسیه جهت معاضدت در پرونده‌های مدنی و جزایی از دیگر موضوعات قابل بحث نمایندگان در صحن علنی مجلس شورای اسلامی خواهد بود.

 

گزارش کمیسیون انرژی در موردلایحه نحوه واگذاری اموال، تأسیسات، ماشین‌آلات و هرگونه مالکیت مربوط به تأسیسات آب و فاضلاب وگزارش کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس در موردطرح اصلاح موادی از قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی هفته آینده در صحن بررسی می‌شود.

 

نمایندگان مجلس گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در مورد:طرح جهش تولید دانش بنیان و گزارش کمیسیون انرژی در مورد طرح الحاق نه (9) تبصره به قانون حمایت از توسعه صنایع پایین دستی نفت خام و میعانات گازی با استفاده از سرمایه‌گذاری مردمی را در هفته آینده در صحن علنی بررسی می‌کنند.

 

گزارش کمیسیون عمران در مورد لایحه تصویب اصلاحات کنوانسیون بین المللی استانداردهای آموزش، صدور گواهینامه و نگهبانی برای دریانوردان (اس‌تی‌اس دبلیو 1978 (1357) و گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد طرح مالیات بر عایدی سرمایه، در  هفته پیش‌رو از سوی نمایندگان مجلس در جلسه علنی بررسی می‌شود.

 

منبع: ایرنا

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران ورزش   اخبار برگزیده
  

افزایش قیمت کارخانه خودرو برای فصل زمستان منتفی شدسرانجام در حالی که این احتمال وجود داشت که به مانند دو فصل قبل قیمت کارخانه خودرو در زمستان نیز افزایش پیدا کند، با اعلام رئیس شورای رقابت افزایش قیمت کارخانه خودرو فعلا منتفی شد.
خودروتک افزایش قیمت قیمت ایران خودرو 

  

مقصر اصلی سقوط بورس کیست؟آیا مقصر اصلی ریزش‌های پی در پی در بورس را می‌توانیم به دلار نسبت دهیم. تحلیلگران چه دورنمایی را در بازار سهام پیش‌بینی کرده‌اند.
گسترش بورس تهران ایران تهران 

  

احمدی‌نژاد: حاضرم که تضمین محضری دهمدست همه دولتها را می بوسم می گویم شما بیایید و کل کشور را اصلاح کنید و همیشه خودتان باشید و من حاضر هستم که تضمین محضری دهم و بگویم من حتی یک صندلی هم از شما نمی خواهم و شما فقط اصلاحات ساختاری انجام دهید و همیشه خودتان رأی بیاورید.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد شورای نگهبان یارانه 

  

تخت روانچی: شاید برجامی نداشته باشیم که دولت بعدی بخواهد آن را ادامه دهدنماینده ایران در سازمان ملل با بیان اینکه برجام موضوعی بوده که مجموعه نظام درباره آن صحبت کرده است و الان به مرحله حساسی داریم می رسیم و بر اساس مصوبه مجلس داریم پیش می رویم، گفت: اگر روزی برجام هم وجود نداشت، انتهای دنیا نیست، ما کار خودمان را ادامه می دهیم و بر اساس منافع ملی مان تصمیم می گیریم که در آن زمان چه اقدامی انجام دهیم...
مثلث مجید تخت روانچی دولت ایران 

  

سقوط دلار ادامه دارد/ نرخ در آستانه ورود به کانال 20 هزار تومانصرافی‌های بانک‌ها از صبح امروز، سی‌ام دی‌ماه، قیمت دلار را برای فروش به مردم 21 هزار و 590 تومان اعلام کرده‌اند که نسبت به روز گذشته کاهش 600 تومانی دارد. نرخ خرید در این صرافی‌ها نیز 21 هزار و 90 تومان است.
ایلنا دلار دلار آمریکا صرافی 

  

فرزند آیت الله مصباح یزدی شایعه مطرح شده در فضای مجازی مبنی بر درگذشت مرحوم آیت الله مصباح یزدی بعد از تزریق واکسن فایزر به ایشان را شایعه ای دروغین خواند. او گفت: این شایعه ای است که تصویر آن را با ترفندهای فتوشاپ و امثال آن درست کرده اند.
نامه نیوز ایران خودرو خودرو فضای مجازی 

  

علت نمازخواندن ظریف جلوی جان کری/ با صدام مذاکره کردم لذت بردم؟/ از نظر رهبری هنوز برجام نه بوی گند می دهد و نه دفن شدهوزیر امور خارجه گفت: ما، ترامپ و سیاست فشار حداکثری آمریکا را با مقاومت مردم شکست دادیم.
اقتصادنیوز محمدجواد ظریف جان کری نماز 

  

وظیفه سیاست خارجی جلوگیری از موفقیت سیاست‌های آمریکا استوزیر امورخارجه کشورمان تاکید کرد:سیاست خارجی در واقع وظیفه و هدفش جلوگیری از موفقیت سیاست‌های آمریکا، رقبا و دیگران است.
۵۵ آنلاین سیاست خارجی موفقیت ریاست جمهوری 

  

اصولگرایان، رئیسی را برای انتخابات می‌خواهنداز شنیده‌ها و اخبار بر می‌آید اصولگرایان به آمدن ابراهیم رئیسی تمایل بیشتری دارند تا دیگر نامزدها. اخیرا یک تشکل اصولگرا از رئیسی برای شرکت در انتخابات دعوت کرده بود و حمیدرضا ترقی هم به برنا گفته در نظرسنجی‌ها، رئیسی بسیار جلوتر از قالیباف است.
مستقل‌آنلاین اصولگرایان ائتلاف اصولگرایان انتخابات ریاست جمهوری 

  

قیمت خودرو همراه با دلار می ریزدنایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی تهران گفت: طی چند روز گذشته به دلیل کاهش نرخ دلار، قیمت ها در بازار خودرو کاهشی شده است و هر روز شاهد ریزش قیمت ها در این بازار هستیم.
خودروتک قیمت خودرو بازار خودرو 

  

در بازی جنجالی: پرسپولیس بالاخره بعد از فینال آسیا بردپرسپولیس به اولین برد خود در لیگ برتر بعد از فینال لیگ قهرمانان آسیا دست یافت.
مملکت‌آنلاین بازی پرسپولیس فینال 

  

شرط ایران برای مذاکره برجامی با آمریکا: شرایط را به قبل از دولت ترامپ برگردانندرئیس دفتر رئیس‌جمهور موضع ایران در قبال بازگشت احتمالی آمریکا به برجام را بازگشت شرایط تحریمی به دوره قبل از دولت ترامپ اعلام کرد.
مثلث ایران ترامپ وام ازدواج 

  

افشاگری درباره علت فروش 12 برابری تابلوی آیدین آغداشلو در حراج بزرگ تهرانفروش 12 برابری تابلوی آیدین آغداشلو در حراج تهران، انتقاد‌هایی را به دنبال داشت که موضوع این گزارش است.
اقتصادنیوز آیدین آغداشلو تهران ایران 

  

فرمانده ناجا درباره واکسن‌های آمریکا انگلیس و فرانسه: اینها رسوا شدند؛ دیدیم که چگونه این واکسن‌ها موجب مرگ و میر شدسردار حسین اشتری گفت: در موضوع واکسن هم مقام معظم رهبری یک موضوع داشتند. تمام صحبت‌های ایشان گره گشا بود. در موضع ایشان در مورد استفاده نکردن از واکسن‌های آمریکا انگلیس و فرانسه، رسانه‌های بیگانه و تعدادی در داخل موضع گرفتند. این درحالی است که دلسوز تر از ایشان برای ملت ما وجود ندارد. اگر به بیگانه‌ها اعتماد کنیم باید به هوشمندی خود شک کنیم...
۵۵ آنلاین نیروهای مسلح بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس انگلیس 

  اخبار داغ
  

خرید و فروش در بازار خودرو در حالی دوباره قفل شده که مشتریان منتظر کاهش حباب قیمت‌ها در این بازار هستند و البته عقب‌نشینی شورای رقابت برای گران کردن خودرو نیز بر این بازار تاثیرگذار خواهد بود.
نامه نیوز بازار خودرو خودرو قیمت ارز 

  

غربالگری بیماران کرونایی در بازار تهران آغاز شد به گزارش خبرگزاری مهر، امیرعلی فریدونفر با اشاره به اهداف طرح شهید سلیمانی و همکاری دستگاه‌های مردم نهاد، افزود: طرح مذکور با محوریت غربالگری محله محور در سطح جامعه برنامه ریزی شد و اکنون در محله بازار بزرگ تهران با توجه به شلوغی و پرتردد بودن اجرا می‌شود. به گفته رئیس مرکز بهداشت شرق تهران، با توجه به اهمیت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و محدودیت‌ها توسط اصناف و بازاریان پس از…
مهر بازار تهران تهران ویروس 

  

چگونه با اضطراب و بی حوصلگی در روزهای کرونایی مقابله کنیم به گزارش خبرگزاری مهر، بنا بر توصیه‌های وزارت بهداشت، رعایت موارد ذیل می‌تواند نقش اثرگذاری در مقابله با غمگینی و بی حوصلگی افراد در دوران همه گیری ویروس کرونا داشته باشد. در مورد احساس و نگرانی‌های خود از طریق تماس تلفنی و تصویری، با دوستان و خانواده صحبت کنیم. با دوستان و آشنایان خود از طریق تماس تلفنی و تصویری در ارتباط باشیم. سعی کنیم فعالیت‌های هرچند کوچک در منزل انجام دهیم.…
مهر بازی ورزش وزارت بهداشت 

  

ویروس کرونا 80 درصد ریه مهرداد میناوند را درگیر کرده استمهرداد میناوند، بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران این روزها به خاطر درگیری با ویروس کرونا در بیمارستا
خبرفوری ویروس ایران تیم ملی فوتبال ایران 

  

راهکارهای مقابله با بی حوصلگی و اضطراب در روزهای شیوع کرونا به گزارش خبرگزاری مهر، بنا بر توصیه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رعایت موارد ذیل می تواند نقش اثرگذاری در مقابله با غمگینی و بی حوصلگی افراد در دوران همه گیری ویروس کرونا داشته باشد. در مورد احساس و نگرانی های خود از طریق تماس تلفنی و تصویری، با دوستان و خانواده صحبت کنیم. با دوستان و آشنایان خود از طریق تماس تلفنی و تصویری در ارتباط باشیم. سعی کنیم فعالیت های هرچند…
مهر بازی ورزش وزارت بهداشت 

  

قیمت دلار امروز پنجشنبه 1399/11/02| ورود دلار به کانال افزایشیبازار آزاد امروز شاهد افزایش 650 تومانی قیمت دلار است که به 23,500 (بیست و سه هزار و پانصد ) تومان رسید.
اقتصادنیوز قیمت دلار 

  

درگیر شدن مغز به کرونا خطرناک‌تر است یا ریه؟پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود روی موش‌ها دریافته‌اند که حمله کروناویروس به مغز حتی با وجود بهبود یافتن ریه‌ها می‌تواند عوارض شدیدی را به همراه داشته باشد.
اقتصادنیوز مغز موش 

  

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران با اشاره به بستری 284 نفر در شبانه روز گذشته در تهران نسبت به شتابزدگی در در روند لغو محدودیت‌ها در پایتخت هشدار داد.
صراط علیرضا زالی تهران پایتخت