ایرنا   |  اقتصادی  |  

تغییر الگوی کشت اصفهان نیازمند برنامه ریزی جدی است

اصفهان- ایرنا- رییس مجمع نمایندگان استان اصفهان گفت: باید برنامه ریزی جدی برای تغییر الگوی کشت استان صورت بگیرد، گفت: اکنون با سیستم غرقابی و کشت های آب بر مشکلات کشاورزی دو چندان خوهد شد.

تغییر الگوی کشت اصفهان نیازمند برنامه ریزی جدی است

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی روز پنجشنبه در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان در اتاق بازرگانی افزود: در زمان حال زعفران در شهرستان فلاورجان کشت می شود که جوابگو بوده و به آب کمتری نیاز دارد.وی ادامه داد: با توجه به شرایط موجود و کم آبی و خشکسالی باید به سمت کشت های زودبازده و با نیاز آبی کم پیش برویم.رییس مجمع نمایندگان استان اصفهان با اشاره به جاری شدن آب در زاینده رود، بیان کرد: در این مدت شاهد نشاط و شادابی مردم و حضور توریست و گردشگر فراوان در اصفهان بودیم و این در حالی است که اگر آب در زاینده رود جاری شود بسیاری از مشکلات و گرفتاری ها برطرف می شود.** نرخ بیکاری اصفهان 2.8 درصد از متوسط کشوری بالاتر استنماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نرخ بیکاری استان 14.1 درصد است، گفت: نرخ بیکاری استان 2.8 درصد از متوسط کشوری بیشتر بوده که برای اصفهان پسندیده نیست.حمیدرضا فولادگر با بیان اینکه اصفهان برخوردار در وضعیت نامناسبی قرار دارد، تصریح کرد: این استان در رتبه کسب و کار جز استان های نامناسب قرار گرفت از این رو باید موانع سرمایه گذاری در اصفهان از میان برداشته شود.وی ادامه داد: بخش عمده موانع سرمایه گذاری به کسب و کار و سخت گیری ها بر می گردد که پیشنهاد می کنم موارد و مشکلات به صورت ثابت در جلسات رسیدگی شود.نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بروز رسانی قانون بهبود کسب و کار در دستور کار مجلس قرار دارد، افزود: رتبه کشور در قانون بهبود کسب و کار در سال 2019 با چهار رتبه تنزل به 128 رسیده است.وی با بیان اینکه بیش از سه سال از ابلاغ قانون رفع موانع کسب و کار گذشته است، اظهارداشت: این ابلاغیه در راستای مباحث بانکی، دولتی و مطالبات آن ها، بخش صنعت، معدن، کشاورزی و فعالیت های دانش بنیان مورد رصد و پیگیری قرار گرفته است.فولادگر با اشاره به الحاق 2 ماده در قانون رفع موانع تولید اضافه کرد: در راستای این قانون و در ستاد تسهیل که به صورت کشوری قانونمند شد، در این قانون اختیارات به استاندار که ریاست ستاد را برعهده دارد تفویض شده است.وی با اشاره به قانون حداکثر استفاده از تولید داخل و حمایت از کالای ایرانی گفت: این قانون تصویب شده و شورای نگهبان ایراداتی به این قانون گرفته است که به زودی برطرف و به روز می شود.به گفته نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، قانون حداکثر استفاده از تولید داخل و حمایت از کالای ایرانی گام مهمی در جهت حمایت از تولید داخل است.شاخص فضای کسب و کار در این استان که در پاییز سال 1395 برابر با 5.73 بود در پایان پائیز امسال به 6.57 تنزل کرده است.هفتادویکمین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان با دستور کار مردمی کردن اقتصاد مقاومتی و نیاز آن به راهبرد و سیاست های اجرایی به ریاست معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری در اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد.9913/6026/

استان اصفهان اصفهان ایرنا   اخبار برگزیده
  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (شنبه 4 اسفند 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز شنبه 4 اسفند ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز کاری قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

متهم ردیف اول التهاب در بازار خودرودر هفته‌ای که گذشت رشد بهای 5 تا 25 میلیونی محصولات تولید داخل خبر از آغاز التهابی تازه در بازار خودرو داد. در حالی که کارشناسان بارها به وزارت صمت درباره لزوم توجه به رشد تولید در کنار اعمال سیاست‌ آزادسازی قیمت‌ها هشدار دادند، این پیام از سوی سیاست‌گذار دریافت نشد...
خودروتک ایران خودرو خودرو خودروسازان 

  

دهن کجی قیمت ها به پیش فروش خودروسازانیک کارشناس صنعت خودروسازی گفت: رفتارهای دولتی و خودروسازان مبنی بر اینکه بازار خودرو دارای حاشیه سود قابل توجهی است، در کنار افزایش تقاضا و ورود سرمایه‌های سرگردان عاملی شد تا در روزهای اخیر شاهد رشد قیمت‌ها در بازار خودرو باشیم و پیش‌فروش‌ها هم نتوانند تاثیری بر آن بگذارند.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودروسازان 

  

وزیر امور خارجه روسیه با زیر سوال بردن ادعای تحریم کنندگان در غرب و اتحادیه اروپا مبنی بر اینکه تحریم های آنان ملت ها را هدف قرار نمی دهد، اظهار داشت: در درجه اول این مردم کشورها هستند که از تحریم ها ضربه می خورند.
نامه نیوز سرگئی لاوروف روسیه باراک اوباما 

  

«هرکسی هر نوعی تغییر می‎خواهد، پای صندوق آراست.» این سخنان حسن روحانی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و تکرار آن در سفر به هرمزگان حکایت از تحرکات مخالفینی دارد که این روزها کمر به طرح استیضاح و عدم کفایت سیاسی او بسته‎اند...
نامه نیوز حسن روحانی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

وزیر صنعت معدن و تجارت اعلام کرد: اگر خودرو تا عید مرتب عرضه شود، یقیناً قیمت پایین می‌آید.
نامه نیوز صنعت خودرو معدن 

  

یک سایت حامی دولت ضمن اعتراض به سخنان روحانی درباره ارزانی اجناس و قاچاق پرسید: نمی‌دانید یا تجاهل می‌کنید؟!
نامه نیوز ایران گرانی عراق 

  

در جریان بررسی کلیات بودجه 98 با تصویب مجلس ماهانه 300 تومان از مشترکین برق و گاز برای بیمه خسارات اخذ می‌شود.
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی گاز بودجه 

  

خداحافظ بشار رسن؟شنیدیم یک باشگاه از امارات، یک تیم قطری و همین‌طور یک تیم متمول شهرستانی ایران برای جذب بشار رسن ابراز علاقه کرده‌اند.
خودروتک پرسپولیس برانکو ایران 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (سه شنبه 30 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز سه شنبه 30 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  اخبار داغ
  

مهدی فرجی: نوسانات ارزی به کیفیت «ن خ» لطمه‌ای وارد نکرده!مهدی فرجی از مراحل ساخت مجموعه تلویزیونی «ن خ» گفت.
برنا تهران تلویزیون خبرنگار 

  

دیهیم: در روزهای آینده بازار ارز متعادل‌تر می‌شودیک اقتصاددان با بیان اینکه، عواملی مثل سفرهای خارجی آستانه نوروز، اجلاس اخیر FATF و برخی تصمیمات دولت روی قیمت ارز موثر بوده است، گفت: به نظر می‌رسد با کاهش تقاضا در روزهای آتی قیمت ارز تا حدودی متعادل تر شود.
تسنیم ارز قیمت ارز بانک مرکزی 

  

امروز در بازار ارز و سکه چه گذشت؟ شنبه 4 اسفنددر نخستین روز هفته بازار طلا و ارز تهران با کاهش نرخ‌های بازگشایی آغاز به کار کرد اما در ادامه وارد سیر صعودی قیمت‌ها شد. این روند صعودی بعدازظهر با شیب بیشتری ادامه یافت. سکه تا نیمه بالای کانال 4.7 میلیون تومانی بالا رفت. دلار به میانه کانال 13 هزار تومانی رسید و طلای آبشده روی مرز 1.9 میلیونی ایستاد.
خودروتک بازار طلا و ارز ارز یورو 

  

دور چهارم رقابت های آزاد ایروفلوت روسیه با پیروزی ارزشمند طباطبایی برابر حریف روسی خود به پایان رسید.
صراط روسیه مسکو یورو 

  

معافیت مالیاتی مشوق ورود ارز صادراتی به کشور استتهران- ایرنا- عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات انتقال پول از خارج به کشور، گفت: معافیت مالیاتی به عنوان ابزاری در دست دولت و مجلس، مشوق و انگیزه ای برای وارد کردن ارز صادراتی به کشور است.
ایرنا ارز تهران ایرنا 

  

سامانه های مبارزه با قاچاق کالا تا پایان اسفند آماده می شودتهران- ایرنا- وزیر کشور گفت: سامانه مبارزه با قاچاق کالا و ارز تا پایان اسفند آماده می شود و مرحله بعد اتصال این سامانه ها با یکدیگر است.
ایرنا سازمان بازرسی کل کشور قاچاق تهران 

  

رئیس اتحادیه قالیشویی از کلاهبرداری قالیشویی‌های غیر مجاز به بهانه ارائه خدمات ارزان خبر داد
صراط کلاهبرداری خودرو صدا و سیما 

  

اهدای سه نشان ارزشمند بسکتبال ایران به موزه ورزشفدراسیون بسکتبال چند نشان ارزشمند خود را به موزه ورزش تقدیم کرد.
برنا بسکتبال ایران موزه