ایلنا   |  فرهنگی  |  

دفاتر: ایرلاین‌ها حق ندارند روی کارمزد تخفیف دهند/سایت‌های فروش: برخی ایرلاین‌ها تا هفت درصد تخفیف را مجاز دانستند/دستگاه‌های نظارتی ورود کنند

نشست خبری انجمن دفاتر مسافرتی ایران پیرامون موضوع نوع نرخ‌گزاری آنلاین فروش بلیت در حالی برگزار شد که دفاتر مسافرتی از قانونی صحبت کردند که طبق آن ایرلاین‌ها حق تخفیف روی کارمزد را نخواهند داشت. قانونی که هنوز ارائه نشده و قرار است بخشنامه مربوط به آن در اختیار اهالی رسانه قرار گیرد.

دفاتر: ایرلاین‌ها حق ندارند روی کارمزد تخفیف دهند/سایت‌های فروش: برخی ایرلاین‌ها تا هفت درصد تخفیف را مجاز دانستند/دستگاه‌های نظارتی ورود کنند

نشست خبری انجمن دفاتر مسافرتی ایران پیرامون موضوع نوع نرخ‌گزاری آنلاین فروش بلیت در حالی برگزار شد که دفاتر مسافرتی از قانونی صحبت کردند که طبق آن ایرلاین‌ها حق تخفیف روی کارمزد را نخواهند داشت. قانونی که هنوز ارائه نشده و قرار است بخشنامه مربوط به آن در اختیار اهالی رسانه قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نشست خبری انجمن دفاتر مسافرتی ایران با حضور حرمت‌الله رفیعی (رئیس صنف انجمن دفاتر مسافرتی ایران)، نماینده‌ای از سایت‌های آنلاین فروش بلیت و تعدادی از آژانس‌داران با موضوع رسیدگی به نرخ‌های فروش بلیت آنلاین سفر  در محل این انجمن برگزار شد.

رفیعی در ابتدای این مراسم گفت: متاسفانه مسئولان گردشگری کشور از هر جایی انتخاب می‌شوند و بنده به شخصه به همین دلیل با هر تغییری در این صنعت مخالفم. چراکه تنها بخش خصوصی می‌تواند به صنعت گردشگری کمک کند و مشکلاتی که در حال حاضر به وجود آمده به دلیل همین موضوع است. در چند روز گذشته شاهد این بودیم که به شدت مرا مورد خطاب قرار داده و متهم می‌کنند که با ارزان‌فروشی مخالفم. در صورتی که بنده در چند سال گذشته که حتی ارزش پول ما بیشتر از حالا بود؛ در زمان‌هایی همچون اربعین که دوستان قیمت را نجومی بالا می‌بردند، با این موضوع مخالفت کردم که به همین دلیل مورد انتقاد بسیاری از افراد این صنف قرار گرفتم که چرا با این گران‌فروشی‌ها مخالفت می‌کنید. ولی در نهایت با اصرار بنده این نرخ در حال حاضر به درستی تعیین می‌شود.

وی افزود: همه جا شعار می‌دهند که صنعت گردشگری ایران جز 10 کشور اول جهان است اما در عمل با گران کردن خدمات گردشگری کاری می‌کنیم که گردشگران به کشورمان نیایند. موضوعی که در حال حاضر در خصوص سایت‌های آنلاین فروش مطرح است؛ طبق قانون تخلف محسوب می‌شود چراکه دفاتر مسافرتی محصولی از خود را نمی‌فروشند و به این ترتیب نرخی را خودشان تعیین نمی‌کنند که بخواهند آن را گران یا ارزان بفروشند. موضوعی که مطرح است بر سر کارمزدی است که طبق قانون هیچ کس نباید آن را ارزان‌تر از حد مجاز به فروش برساند. چراکه کارمزد 3 تا 9 درصدی برای هزینه‌های جاری آژانس بوده و نمی‌توان به این ترتیب آن را ارزان کرد.

وی ادامه داد: به شخصه به عنوان رئیس صنف انجمن مسافرتی دفاتر ایران با هیچ‌یک از اعضای خودم که 5 هزار دفتر هستند، مشکلی نداشته و ندارم و حتی به استارتاپ‌هایی که در این فضا وارد شدند در زمان خودش تبریک گفته‌ام اما اگر تخلفی صورت گیرد براساس وظیفه باید به آن رسیدگی کنم. براساس قانون حاکم بر ایرلاین‌ها هیچ ایرلاینی نمی‌تواند خارج از تعرفه تعریف شده تخفیف بیشتری را ارائه دهد و همه ملزم به رعایت آن هستند. کسی نمی‌تواند روی کارمزد تخفیف دهد و اگر ایرلاینی چنین کاری انجام داده باشد، تخلف کرده است. همین جا از دستگاه‌های نظارتی دعوت می‌کنم که به این صنف ورود کنند و همه چیز را زیر نظر خود قرار دهد تا هرکس تخلفی انجام می‌دهد، تخلفش مشخص شود و کسی نتواند حقی از مردم ضایع کند.

وی در بخش پایانی صحبت‌هایش گفت: مسئولان گردشگری می‌گویند ما می‌خواهیم 50 هزار فرصت شغلی ایجاد کنیم ولی با عملکردهایی به این صورت که به نوعی می‌توان آن را رقابت ناسالم نامید، به سمتی می‌رویم که 60 هزار نفری که در دفاتر مسافرتی کار می‌کنند، بیکار شوند. ما نیاز داریم که در حال حاضر دستگاه‌های نظارتی به این موضوع ورود کنند تا تخلفات افراد مشخص شود.

در ادامه نیما قاضی (مدیر یکی از سایت‌های آنلاین فروش) گفت: وقتی کارمان را شروع کردیم بلیت پرواز داخلی به قدری بود که به هیچ وجه صرفه اقتصادی چندانی نداشت ولی در حال حاضر با مطالعه چند ساله تکنولوژی‌های موجود جهان کاری انجام دادیم که این مشکل حل شود تا بتوانیم با سود کمتری به مردم خدمات دهیم.

وی افزود: البته در این راه اشکالاتی هم وجود داشته که همواره سعی کردیم آنها را رفع کنیم. کاری که سایت‌های آنلاین فروش می‌کنند سود کم روی فروش بیشتر است در نهایت باید بگویم ما همه چیزمان شفاف است و همه نهاد‌های نظارتی روی ما کنترل دارند که تخلفی انجام ندهیم و حقی از کسی ضایع نشود. ما هم مثل بقیه مالیات می‌دهیم و تخفیفی که به وجود آمده براساس توافقی است که با برخی ایرلاین‌ها انجام شده است. برخلاف صحبت‌های آقای رفیعی برخی ایرلاین‌ها به ما این اجازه را داده‌اند که تا 7 درصد تخفیف دهیم وگرنه ما خارج از تعرفه موجود به کسی تخفیف نخواهیم داد.

در پایان این جلسه قرار شد که رئیس انجمن صنفی دفاتر مسافرتی قانونی که ایرلاین‌ها را ملزم به این می‌کند تا روی نرخ کارمزد بلیت تخفیف ارائه ندهند را به خبرنگاران ارائه دهد. همچنین نیما قاضی وعده داد تا گزارش مالی چندین ماهه خود را منتشر کند تا شبهاتی که درباره گران‌فروشی و ارزان فروشی در بعضی بازه‌های زمانی مطرح می‌شود، پاسخ داده باشد.

ایران پول بخش خصوصی   اخبار برگزیده
  

​قیمت روغن موتور داخلی و خارجی سر به فلک کشید! +جزئیات​اقتصاد نیوز:شاید اگر در هفته‌های اخیر برای تعویض روغن موتور مراجعه کرده باشید متوجه یک موضوع عجیب شده باشید که یا به طور کلی بعضی از برندهای ایرانی و خارجی وجود ندارند و خبری از محصولاتشان نیست و یا اینکه حداقل با 50 درصد قیمت بالاتر نسبت به قبل به فروش می‌رسند که طبیعتا هزینه‌هایتان را به شدت بالا برده است.
اقتصادنیوز قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

افزایش حقوق معلمان جدید به کجا رسید؟رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی از مذاکره با رئیس سازمان اداری و استخدامی برای افزایش حقوق دانشجومعلمان خبر داد که او هم معتقد بود حداقل حقوق دانشجومعلمان یک‌میلیون و 563هزار تومان است.
خودروتک رئیس جمهور مجلس شورای اسلامی سازمان امور اداری و استخدامی 

  

پاسخ صریح به فرستادگان امریکا برای مذاکرهایران پاسخ خود به سفرهای پیدا و پنهان مقام‌های کشورهای مختلف برای کاهش تنش‌ بین واشنگتن و تهران را اعلام کرد.
مثلث ایران روزنامه ایران دونالد ترامپ 

  

راغفر اظهار داشت: در این سی سال اخیر هر موقع اقتصاد ایران با بحران روبه‌رو شد، بانک جهانی و صندوق بین المللی پول اطلاعیه داده‌اند که اقتصاد ایران در مسیر صحیح و سالمی است یا این نهادها همیشه از افراد خود در در درون سیستم حمایت کرده‌اند. بطوریکه در زمان آقای احمدی نژاد رییس بانک جهانی گفته بود الگوی ایران در موضوع یارانه‌ها را باید جهانی کرد یعنی وقاحت در حد اعلا.
نامه نیوز حسین راغفر دلار اتاق بازرگانی 

  

کاهش قیمت خودرو ادامه داردعضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است کاهش قیمت ارز در روزهای اخیر و برخورد با دلالان فضای مجازی باعث کاهش قیمت خودرو شد.
خودروتک قیمت ارز قیمت خودرو 

  

رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی گفت که گمان نمی‌کند ایران خواستار جنگ باشد و آنها قطعا خواستار جنگ با آمریکا نیستند.
نامه نیوز دونالد ترامپ ترامپ ایران 

  

جزییات جدید از تلاش چند کشور برای میانجیگری میان ایران و آمریکا/ بن علوی توضیح دادوزیر خارجه عمان بر تلاش با طرف‌های دیگر برای آرام‌سازی تنش در منطقه میان آمریکا و ایران تاکید کرد.
مثلث ایران ایران و آمریکا رئیس جمهور 

  

بیانیه مهم روس ها درباره ایرانوزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که افزایش غنی سازی توسط تهران، نقض توافقنامه هسته ای محسوب نمی شود.
مثلث روسیه ایران غنی سازی 

  

رقیب حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 گفت: باید انصاف به خرج داد، آقای روحانی در اداره کشور دچار گرفتاری های زیادی شده است. او از پس اداره کشور در حوزه اقتصاد، تولید و توزیع بر نمی آید. دولت معارض هایی دارد که برخی شان از دولت قوی تر هستند. یعنی دولت نمی تواند هزینه ها را تأمین و با قاچاق مبارزه کند و حرفش را به کرسی بنشاند.
نامه نیوز محمد غرضی حسن روحانی پتروشیمی 

  

پیشنهاد حذف همیشگی قیمت خودرو از سایت های خرید و فروشرئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران با تاکید بر اینکه لزومی برای درج قیمت‌ خودروها در سایت‌های خرید و فروش اینترنتی وجود ندارد، گفت: افزایش قیمت‌ها در پی درج قیمت‌های ساختگی در بازارهای خرید و فروش مجازی خودرو در شرایطی اتفاق می‌افتد که خرید و فروش در بازار خودرو کم است.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  اخبار داغ
  

ادامه روند کاهشی ارزش بیت‌کوینانتظار می‌رود که ارز بیت کوین به دلیل نرخ کاهشی ورود نقدینگی به این بازار در حال پایین آمدن باشد. این در حالی است که خط حمایت هفت هزار و 200 دلار برای این ارز ایجاد شده است.
ایلنا بیت کوین ارز مجازی ارز 

  

ملایی در مبارزه اول به پیروزی رسیددر رقابت‌های گرندپریکس چین سعید ملایی نماینده گرجستان را شکست داد.
برنا چین گرجستان روابط عمومی 

  

با این تکنیک های ارزان رطوبت به‌ موهای شما باز می‌گردداقتصادنیوز: ترکیب تخم مرغ و ماست، بهترین ماسک را برای موهای خشک و آسیب دیده فراهم می آورد.
اقتصادنیوز پوست ماسک رنگ 

  

تورهای ورودی از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف شدند به گزارش خبرنگار مهر، مالیات بر ارزش افزوده «مالیات غیر مستقیمی» است که مصرف‌کننده (خریدار) آن را به همراه بهای خرید کالا یا خدمات می‌پردازد و دریافت‌کننده (فروشنده) موظف است مقدار مالیات دریافتی را به خزانه دولت واریز کند. از آنجا که فروشنده نیز ضمن خرید اولیه چنین مالیاتی را پرداخته ولی مصرف‌کننده محسوب نمی‌شود، حق دارد کل «مالیات‌های ارزش افزوده» پرداختی خود را از کل «مالیات…
مهر مالیات مالیات بر ارزش افزوده خبرنگار 

  

چرا قیمت تجهیزات پزشکی با ارز دولتی 4 برابر شده است به گزارش خبرگزاری مهر، وحید کریمی، با گلایه از اینکه تعرفه های خدمات پزشکی بدون در نظر گرفتن واقعیت های اقتصادی و تنگناهای حاکم بر موسسات پزشکی اعلام شده است، گفت: در حال حاضر شاهد افزایش 4 تا 5 برابری قیمت تجهیزات پزشکی هستیم. وی افزود: هیئت دولت از اختیاراتش استفاده کند و از جامعه پزشکان در برابر اتفاقات اقتصادی مراقبت نماید تا ادامه فعالیت موسسات پزشکی با کیفیت مقبول ممکن گردد…
مهر قیمت افزایش قیمت تجهیزات پزشکی 

  

تاثیر استعفای نخست وزیر انگلیس بر ارزش پونداقتصاد نیوز: پس از استعفای نخست وزیر محافظه کار انگلیس، ارزش پوند در برابر سایر ازرها تقویت شد.
اقتصادنیوز انگلیس پوند اقتصاد 

  

چه ابهاماتی تحقیق و تفحص از سیاست ارزی دولت در سال 97 را کلید زد؟ سید فرید موسوی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به بررسی تحقیق و تفحص از سیاست ارزی دولت و ارزیابی عملکرد سامانه نیما و بررسی آثار، آسیب ها، آفات و مفاسد احتمالی اجرای مصوبه ارزی 1397 در کمیسیون متبوع خود، گفت: تحقیق و تفحصی که توسط تعدادی از نمایندگان ارائه شده صرفا مربوط بانک مرکزی نیست، بلکه عملکرد مجموعه ای از دستگاه ها…
خانه‌ملت مجلس شورای اسلامی ارز دولتی دولت 

  

بانک مرکزی شرط پذیرش، بررسی، تحویل اسناد حمل واصله و صدور اعلامیه تأمین ارز برای واردکنندگان در صورت عدم حواله وجه ارزی را به بانک‌ها ابلاغ کرد.
نامه نیوز ارز بانک مرکزی بانک 

  

شرکت مدلل: بیشترین ارز دولتی را گرفته‌ایم/ با آیت‌الله مکارم شیرازی ارتباطی نداریماقتصادنیوز: بزرگترین دریافت کننده ارز دولتی برای واردات هیچ ارتباطی با آیت الله مکارم شیرازی ندارد. این نکته را حمید اسماعیلی نماینده گروه مدلل در استان خوزستان گفته است.
اقتصادنیوز ارز ارز دولتی قرارداد