ایلنا   |  فرهنگی  |  

دفاتر: ایرلاین‌ها حق ندارند روی کارمزد تخفیف دهند/سایت‌های فروش: برخی ایرلاین‌ها تا هفت درصد تخفیف را مجاز دانستند/دستگاه‌های نظارتی ورود کنند

نشست خبری انجمن دفاتر مسافرتی ایران پیرامون موضوع نوع نرخ‌گزاری آنلاین فروش بلیت در حالی برگزار شد که دفاتر مسافرتی از قانونی صحبت کردند که طبق آن ایرلاین‌ها حق تخفیف روی کارمزد را نخواهند داشت. قانونی که هنوز ارائه نشده و قرار است بخشنامه مربوط به آن در اختیار اهالی رسانه قرار گیرد.

دفاتر: ایرلاین‌ها حق ندارند روی کارمزد تخفیف دهند/سایت‌های فروش: برخی ایرلاین‌ها تا هفت درصد تخفیف را مجاز دانستند/دستگاه‌های نظارتی ورود کنند

نشست خبری انجمن دفاتر مسافرتی ایران پیرامون موضوع نوع نرخ‌گزاری آنلاین فروش بلیت در حالی برگزار شد که دفاتر مسافرتی از قانونی صحبت کردند که طبق آن ایرلاین‌ها حق تخفیف روی کارمزد را نخواهند داشت. قانونی که هنوز ارائه نشده و قرار است بخشنامه مربوط به آن در اختیار اهالی رسانه قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نشست خبری انجمن دفاتر مسافرتی ایران با حضور حرمت‌الله رفیعی (رئیس صنف انجمن دفاتر مسافرتی ایران)، نماینده‌ای از سایت‌های آنلاین فروش بلیت و تعدادی از آژانس‌داران با موضوع رسیدگی به نرخ‌های فروش بلیت آنلاین سفر  در محل این انجمن برگزار شد.

رفیعی در ابتدای این مراسم گفت: متاسفانه مسئولان گردشگری کشور از هر جایی انتخاب می‌شوند و بنده به شخصه به همین دلیل با هر تغییری در این صنعت مخالفم. چراکه تنها بخش خصوصی می‌تواند به صنعت گردشگری کمک کند و مشکلاتی که در حال حاضر به وجود آمده به دلیل همین موضوع است. در چند روز گذشته شاهد این بودیم که به شدت مرا مورد خطاب قرار داده و متهم می‌کنند که با ارزان‌فروشی مخالفم. در صورتی که بنده در چند سال گذشته که حتی ارزش پول ما بیشتر از حالا بود؛ در زمان‌هایی همچون اربعین که دوستان قیمت را نجومی بالا می‌بردند، با این موضوع مخالفت کردم که به همین دلیل مورد انتقاد بسیاری از افراد این صنف قرار گرفتم که چرا با این گران‌فروشی‌ها مخالفت می‌کنید. ولی در نهایت با اصرار بنده این نرخ در حال حاضر به درستی تعیین می‌شود.

وی افزود: همه جا شعار می‌دهند که صنعت گردشگری ایران جز 10 کشور اول جهان است اما در عمل با گران کردن خدمات گردشگری کاری می‌کنیم که گردشگران به کشورمان نیایند. موضوعی که در حال حاضر در خصوص سایت‌های آنلاین فروش مطرح است؛ طبق قانون تخلف محسوب می‌شود چراکه دفاتر مسافرتی محصولی از خود را نمی‌فروشند و به این ترتیب نرخی را خودشان تعیین نمی‌کنند که بخواهند آن را گران یا ارزان بفروشند. موضوعی که مطرح است بر سر کارمزدی است که طبق قانون هیچ کس نباید آن را ارزان‌تر از حد مجاز به فروش برساند. چراکه کارمزد 3 تا 9 درصدی برای هزینه‌های جاری آژانس بوده و نمی‌توان به این ترتیب آن را ارزان کرد.

وی ادامه داد: به شخصه به عنوان رئیس صنف انجمن مسافرتی دفاتر ایران با هیچ‌یک از اعضای خودم که 5 هزار دفتر هستند، مشکلی نداشته و ندارم و حتی به استارتاپ‌هایی که در این فضا وارد شدند در زمان خودش تبریک گفته‌ام اما اگر تخلفی صورت گیرد براساس وظیفه باید به آن رسیدگی کنم. براساس قانون حاکم بر ایرلاین‌ها هیچ ایرلاینی نمی‌تواند خارج از تعرفه تعریف شده تخفیف بیشتری را ارائه دهد و همه ملزم به رعایت آن هستند. کسی نمی‌تواند روی کارمزد تخفیف دهد و اگر ایرلاینی چنین کاری انجام داده باشد، تخلف کرده است. همین جا از دستگاه‌های نظارتی دعوت می‌کنم که به این صنف ورود کنند و همه چیز را زیر نظر خود قرار دهد تا هرکس تخلفی انجام می‌دهد، تخلفش مشخص شود و کسی نتواند حقی از مردم ضایع کند.

وی در بخش پایانی صحبت‌هایش گفت: مسئولان گردشگری می‌گویند ما می‌خواهیم 50 هزار فرصت شغلی ایجاد کنیم ولی با عملکردهایی به این صورت که به نوعی می‌توان آن را رقابت ناسالم نامید، به سمتی می‌رویم که 60 هزار نفری که در دفاتر مسافرتی کار می‌کنند، بیکار شوند. ما نیاز داریم که در حال حاضر دستگاه‌های نظارتی به این موضوع ورود کنند تا تخلفات افراد مشخص شود.

در ادامه نیما قاضی (مدیر یکی از سایت‌های آنلاین فروش) گفت: وقتی کارمان را شروع کردیم بلیت پرواز داخلی به قدری بود که به هیچ وجه صرفه اقتصادی چندانی نداشت ولی در حال حاضر با مطالعه چند ساله تکنولوژی‌های موجود جهان کاری انجام دادیم که این مشکل حل شود تا بتوانیم با سود کمتری به مردم خدمات دهیم.

وی افزود: البته در این راه اشکالاتی هم وجود داشته که همواره سعی کردیم آنها را رفع کنیم. کاری که سایت‌های آنلاین فروش می‌کنند سود کم روی فروش بیشتر است در نهایت باید بگویم ما همه چیزمان شفاف است و همه نهاد‌های نظارتی روی ما کنترل دارند که تخلفی انجام ندهیم و حقی از کسی ضایع نشود. ما هم مثل بقیه مالیات می‌دهیم و تخفیفی که به وجود آمده براساس توافقی است که با برخی ایرلاین‌ها انجام شده است. برخلاف صحبت‌های آقای رفیعی برخی ایرلاین‌ها به ما این اجازه را داده‌اند که تا 7 درصد تخفیف دهیم وگرنه ما خارج از تعرفه موجود به کسی تخفیف نخواهیم داد.

در پایان این جلسه قرار شد که رئیس انجمن صنفی دفاتر مسافرتی قانونی که ایرلاین‌ها را ملزم به این می‌کند تا روی نرخ کارمزد بلیت تخفیف ارائه ندهند را به خبرنگاران ارائه دهد. همچنین نیما قاضی وعده داد تا گزارش مالی چندین ماهه خود را منتشر کند تا شبهاتی که درباره گران‌فروشی و ارزان فروشی در بعضی بازه‌های زمانی مطرح می‌شود، پاسخ داده باشد.

ایران پول بخش خصوصی   اخبار برگزیده
  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (چهارشنبه 24 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز چهارشنبه 24 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

دریافت سود بیشتر، در صورت حفظ سهام عدالت توسط مشمولانعضو هیات عامل و معاون برنامه ریزی، توسعه منابع و امور پشتیبانی تاکید کرد: اگر مشمولان، سهام عدالت خود را نگه دارند طی سالهای آینده سود بیشتری دریافت خواهند کرد.
ایلنا سود سهام عدالت سهام 

  

نرم افزار Waze برای پلیس دردسرساز شداداره‌ی پلیس نیویورک از گوگل درخواست کرد نمایش اطلاعات مکانی مربوط‌به ایستگاه‌های بازرسی DWI را در برنامه‌ی ویز حذف کند؛ زیرا باعث سوءاستفاده‌ی قانون‌شکنان می‌شود.
خودروتک پلیس استرالیا نیویورک 

  

مستندات آنفلوانزای خوکی در کشور/ ادعای یک مورد فوتی به گزارش خبرنگار مهر، به دنبال اظهارات همایون هاشمی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، مبنی بر وجود مواردی از آنفلوانزای خوکی در کشور، مدیران وزارت بهداشت این موضوع را تکذیب کردند. اما، این پایان ماجرا نبود، زیرا به دنبال تکذیب مسئولان وزارت بهداشت، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، ادعا وزارت بهداشت را تکذیب کرد. همایون هاشمی با بیان اینکه صدور تکذیبیه بدون تحقیق در مورد وجود…
مهر آنفلوانزای خوکی درمان کمیسیون بهداشت و درمان مجلس 

  

زمان فعال شدن کارت سوخت مشخص شدعضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از فعال شدن دوباره کارت سوخت در کشور خبر داد.
خودروتک کمیسیون انرژی مجلس انرژی مجلس شورای اسلامی 

  

قیمت در بازار خودرو به کدام سمت می رود؟نگرانی نسبت به آغاز دور جدید تحریم ها در سال جاری شرایط ویژه ای را در اقتصاد رقم زد به گونه‌ای که آثار تحریم در اقتصاد کشور پیش خور شد و شاهد افزایش قیمت طلا و ارز بودیم که سایر بازارها از جمله بازار خودرو را تحت تاثیر خود قرار داد.
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

قیمت انواع پراید صفر کیلومتر در بازار + جدولشاید باورکردنی نباشد ولی قیمت پراید 111 سفید به 41 میلیون و 500 هزار و مدل رنگی این خودرو با 200 هزار تومان افزایش قیمت خرید و فروش می شود.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

جزئیات کامل پیش فروش محصولات ایران خودرو از فرداشرایط پیش فروش مشارکت در تولید محصولات ایران‌خودرو به مناسبت دهه مبارک فجر بهمن ماه 97 از روز دوشنبه 97/11/15 لغایت 97/11/30 اعلام شد.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

مجلس پیش فروش خودرو را ممنوع کردسخنگوی کمیسیون صنایع و معادن گفت :بازار خودرو به دلیل مسائلی که بعد از برجام اتفاق افتاد دچار تلاطم شد و خودروسازها عملا نتوانستند به وعده‌هایی که در خصوص زمان تحویل خودروها و نوع خودروها به مشتریان داده بودند، عمل کنند.تا زمانی که خودروهای پیش‌فروش قبلی تحویل نشده پیش‌فروش خودروی جدید خلاف قانون خواهد بود.
خودروتک واردات خودرو خودرو خودروسازان 

  

ایران خودرو دعوتنامه جدید می دهد / بازپرداخت اضافه دریافت ها به مشتریانمعاون مدیرعامل­ در بازاریابی و فروش ایران‌خودرو گفت:­ ایران‌خودرو خود را مکلف به اجرای قوانین و ضوابط ابلاغی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت می داند.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  اخبار داغ
  

گزارش ویژه از مبارزه بوکس زیر زمینی بانوان ایرانبانوی بوکسور ایران از روزهای سخت تمرین برای رشته‌ای که به آن علاقه داشت صحبت کرده است.
ایلنا بازی بوکس ایران 

  

تحلیل رئیس کل بانک مرکزی از علت شوک ارزیرئیس کل بانک مرکزی : شوک ارزی نتیحه یک جنگ اقتصادی بود که کنترل شد و هدف ما این است که این کنترل بیشتر شود.
خودروتک بانک مرکزی بانک جنگ 

  

لیگ برتر هندبال|سقوط زاگرس و پیروزی ارزشمند نیروی زمینی برابر نفت‌وگازهفته شانزدهم مسابقات هندبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور امروز با برگزاری سه دیدار به پایان رسید.
تسنیم لیگ برتر هندبال فولاد 

  

دور باطل افزایش تورم و فقر طبقه متوسطروند افزایشی تورم علاوه بر اثرگذاری بر شاخص‌های کلان اقتصادی همچنین روی وضعیت فقر طبقات مختلف و افزا
خبرفوری تورم ثروت حوزه 

  

پیام هشدار آمیز رئیس کل بانک مرکزی به برخی تحلیل گران ارزیرئیس کل بانک مرکزی نوشت: متأسفانه در شرایط جنگ اقتصادی و بیم از استفاده بدخواهان و سودجویان و علیرغم میل باطنی، برخی اطلاعات اقتصادی و توانایی ها قابل ارائه عمومی نیست، لذا به دوستان اقتصادی توصیه می کنم در ارائه تحلیل احتیاط لازم را داشته باشند.
خودروتک بانک مرکزی بانک جنگ 

  

گوشی ارزان جدید سونی را از نزدیک ببینیددر طول این چند روز باقی مانده به برگزاری کنگره جهانی موبایل در اسپانیا ما تمرکز ویژه‌ای بر روی پوشش
خبرفوری سونی اندروید موبایل 

  

پاکستان در مبارزه با تروریست‌ها کوتاهی نکندزاهدان- ایرنا- امام جمعه شهرستان خاش سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه تروریستها و گروهک های خرابکار پس از انجام جنایت و ایجاد شرارت و ناامنی در ایران به پاکستان پناه می برند از دولت آن کشور خواست با این اشرار و تروریستهای خائن با قاطعیت برخورد کند.
ایرنا پاکستان حمله تروریستی ایرنا 

  

ورزش باید مطابق ارزش ها و موازین اسلامی باشدقصرشیرین- ایرنا- امام جمعه قصرشیرین گفت: ورزش موجب نشاط و پویایی و شادی در جامعه می شود اما ورزش کردن باید طبق موازین و ارزش های اسلامی باشد.
ایرنا ورزش ورزش بانوان جوانان 

  

مبارزه با تروریسم و داعش از مواضع مشترک ایران و روسیه استدر حاشیه اجلاس کمیته فرهنگی و اجتماعی مجمع بین المجالس آسیایی (APA) در بانکوک هیأت پارلمانی ایران با
خبرفوری تروریسم فاطمه ذوالقدر روسیه