دلایل رئیس بیمارستان آتیه مبنی بر رد خبر «متروپل تهران در شهرک غرب قد کشید؟!»

جناب آقای علی اصغر شفیعیانمدیر مسئول محترم انصاف نیوز در تاریخ 1401/5/13 خبری تحت‌عنوان “متروپل تهران در شهرک غرب قد کشید؟!” [لینک] در پایگاه خبری و تحلیلی انصاف نیوز منتشر شد که بر خلاف واقع و از مصادیق شایعات و نشر اکاذیب میباشد...

دلایل رئیس بیمارستان آتیه مبنی بر رد خبر «متروپل تهران در شهرک غرب قد کشید؟!»

جناب آقای علی اصغر شفیعیانمدیر مسئول محترم انصاف نیوز

در تاریخ 1401/5/13 خبری تحت‌عنوان “متروپل تهران در شهرک غرب قد کشید؟!” [لینک] در پایگاه خبری و تحلیلی انصاف نیوز منتشر شد که بر خلاف واقع و از مصادیق شایعات و نشر اکاذیب میباشد. لذا ضرورت دارد دستور فرمایید توضیحات و پاسخ ذیل وفق مقررات مربوطه جهت تنویر اذهان عمومی در پایگاه خبری و تحلیلی انصاف نیوز منتشر شود.

عنوان : دلایل ارائه شده توسط رئیس بیمارستان آتیه مبنی بر کذب بودن خبر ” متروپل تهران در شهرک غرب قد کشید؟! “

توضیحات: بیمارستان غرب تهران (آتیه 2) بر اساس مجوز صادره از شهرداری منطقه 2 تهران به شماره 20030009 در 35 طبقه که 9 طبقه آن زیر زمین، یک طبقه همکف و 25 طبقه روی همکف قرار دارد با زیر بنایی به متراژ 177،540 متر مربع در تاریخ 1393/8/7 عملیات اجرایی خود را آغاز نمود. افزایش متراژ به میزان 13،226 مترمربع، بر خلاف ادعای آقای کوروش خدابنده، بر قامت بنا افزوده نشده بلکه از ابتدای انجام محاسبات در متراژ طبقات همکف تا هفتم وجود داشته و پس از تایید محاسبات توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش آموزش پزشکی به متراژ پروانه هم اضافه گردیده است.

مطالعات ترافیکی توسط یکی از شرکت‌های رتبه یک معتمد معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران انجام شده و مورد تایید مراجع ذیربط قرار گرفته است.

ساختمان تاکنون در دو نوبت در تاریخ‌های 1397/12/27 و 1400/2/28 گواهی عدم خلاف گرفته که موید رعایت کلیه مقررات مربوطه در زمان اجرای مستحدثات می‌باشد.

سازه پروژه با مقاومت لازم جهت پایداری در مقابل زمین لرزه به بزرگی 8/2 در مقیاس ریشتر احداث شده و توسط سازمان نظام مهندسی کشور به عنوان سازه برتر فولادی کشور در سال 1397 انتخاب گردیده بود و با توجه به رعایت تمامی آیین‌نامه‌های زلزله، ایمنی و آتش نشانی، از نظر رعایت ایمنی، رتبه اول را کسب کرده است.

مضافا با جهت این که پروژه به صورت مشارکتی با شهرداری می‌باشد ناظرین مستقر در پروژه و نظارت مستمر ایشان موید رعایت تمامی استانداردها و ضوابط مربوطه در عملیات اجرایی پروژه می‌باشد.

در خصوص ادعای آقای خدابنده مبنی بر تعیین زمان آماده شدن بیمارستان در سال 99، با کمی تأمل در تصویری که حسب ظاهر، شخص ایشان در اختیار انصاف نیوز قرار داده‌ است، تاریخ خاتمه پروژه برای 177،540 متر مربع زیربنا 1398/8/7 و برای 190،766 مترمربع زیربنا 1401/10/7 تعیین شده بود. جای بسی تعجب دارد که تنها دلیلی را که در راستای اثبات ادعاهای به عمل آمده در اختیار انصاف نیوز قرار داده‌ است، خود موید کذب بودن اظهارات ایشان می‌باشد.

در خصوص زمان خاتمه پروژه همانگونه که همه مخاطبین محترم خبر آگاهی دارند، در کنار سایر ویروس‌های شناخته شده!، ویروس کرونا از آخرین ماه‌های سال 1398 سایه منحوس خود را بر جوامع بشری افکنده که در بعضی از اوقات باعث تعطیلی کامل کارگاه و در بعضی اوقات  کاهش فعالیت تا یک سوم نیروی انسانی را موجب گردیده است. به هر تقدیر کرونا در کنار سایر عوامل از جمله تحریم‌ها، عدم وجود کالاهای مورد نیاز و غیره موجب گردید که شهرداری محترم در دو نوبت لایحه تاخیرات پیش آمده را مورد تایید قرار داده و در حال حاضر بدون لحاظ کردن تاخیرات مجاز در 20 ماه گذشته، آخرین مهلت اتمام پروژه تاریخ 1401/10/7 می‌باشد و علی رغم سنگ‌اندازی‌های بعضی افراد شناخته شده، به امید و حول و قوه الهی این پروژه ملی را در موعد مقرر به اتمام خواهیم رساند.

در خاتمه متذکر می‌شود که سابقه‌ی ابراز دشمنی آقای کوروش خدابنده با این پروژه و بیمارستان آتیه به سال‌های طولانی قبل برمی‌گردد و متاسفانه علی‌رغم بی‌نتیجه بودن تمام اقدامات اداری و قضایی و بعد از عدم اجابت زیاده‌خواهی ایشان از پروژه و بیمارستان، با سوءاستفاده از جو افکار عمومی در خصوص حادثه‌ی موهن متروپل در آبادان و با تلاش برای شبیه‌سازی آن، اقدام جدیدی را آغاز کردند.

لازم به ذکر است نه آقای کوروش خدابنده و نه همسر ایشان در عداد سهام‌داران این پروژه نبوده و نیستند.

دکتر خلیل علیزادهرئیس بیمارستان آتیه

متروپل تهران در شهرک غرب قد کشید؟!

انتهای پیام

برچسب هابیمارستان آتیه خلیل علیزاده کوروش خدابنده

بیمارستان شهرداری تهران تهران   اخبار برگزیده
  

قشم ایر رکورد دار کیفیت و امنیت پروازIATA گواهینامه معتبرIOSA را برای سومین بار تمدید کرد!
اقتصادنیوز 

  

سرلشکر باقری پیام دادسرلشکر باقری با صدور پیامی ضمن تبریک روز خبرنگار تاکید کرد: دشمن در تهاجم ترکیبی همه‌جانبه علیه ملت ایران، همه توان و امکانات خود را بسیج کرده از این رو در مقابله با ایجاد شبهه توسط دشمن در مسیر جهاد تبیین امری ضروری است.
فردا سربازی خبرنگار ایران 

  

هدفگذاری صنعت بیمه در راستای کاهش دغدغه های دولت و مردم استکاهش دغدغه های دولت در خصوص جبران خسارت های مردم در حوادث گوناگون از اهداف دارای اولویت صنعت بیمه به شمار می رود.
ایلنا صنعت بیمه شرکت های بیمه 

  

درخواست اصلاح قانون تسری مالیات به همه دریافتی حقوق بگیرانجمعی از کارکنان دولتی در کارزاری خواستار اصلاح قانون بودجه 1401 در خصوص تسری مالیات به همه دریافتی حقوق بگیران شدند.
ایلنا قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون مالیات 

  

تصویب برنامه عملیاتی توسعه، نصب و راه اندازی ارتباطات سیارمحمد عزیزی در راستای پیاده سازی بستر های لازم برای ایجاد شهر الکترونیک، از تصویب برنامه عملیاتی توسعه 5G در کیش و ابلاغ آن به اپراتورهای ارائه دهنده خدمات ارتباطی در جزیره خبر داد.
ایلنا همراه اول سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی شهر الکترونیک 

  

جاماندگان یارانه بخوانند | یارانه جدید جاماندگان واریز شداعتراض برای دریافت یارانه امکان‌پذیر شد.
مثلث یارانه عکس دولت 

  

محرومیت فوتبالی لیدر معروف پرسپولیسبا حکم قطعی؛ لیدر پرسپولیس به استادیوم‌ها ممنوع الورود شد!
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال بازار خودرو 

  

وزیر ارتباطات: ماهواره‌بر جدید در روزهای آینده پرتاب می‌شودوزیر ارتباطات:خط تولید مشترک ماهواره خیام را با روسیه راه‎اندازی خواهیم کرد.
فردا ماهواره تولید روسیه 

  

بازنشستگان کارگری خوزستان: دولت افزایش مصوب شورایعالی کار را ابلاغ کندبازنشستگان در اهواز و شوش، خواستار اجرای مصوبات مزدی شورایعالی کار شدند.
ایلنا دولت کار اهواز 

  

رئیسی: دولت در امر به معروف و نهی از منکرات اقتصادی مصمم استرئیس‌جمهور در دیدار اعضای ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر:همه دولتمردان و دستگاه‌های در این رابطه مسئولیت دارند و باید با دقت و جدیت وظایف خود را انجام دهند.
فردا دولت رئیس جمهور 

  

تلاش دولت و رئیس‌جمهور خدمت‌رسانی به مردم استوزیر کشور گفت: در مورد این دولت که امروز خودش را دولت مردمی و متعهد به اسلام و خدمت به مردم می‌داند باید بتوانیم خدمات را تشریح کنیم. دولت و در راس آن آقای رئیس‌جمهور تلا‌شان این است که به مردم خدمت کنند.
ایلنا دولت رئیس جمهور حوزه 

  

تغییر قیمت بنزین تصویب شد؟ | گرانی قیمت بنزین در راه استطرح بنزین برای همه از کیش به پاستور رسیده و منتظر جلسه بررسی در حضور رئیس جمهور است. همزمان با جدی شدن طرح بنزین برای همه، زمزمه‌هایی در خصوص تغییر قیمت بنزین هم شنیده می‌شود. چه تغییراتی در انتظار بنزین است؟
مثلث قیمت افزایش قیمت قیمت مسکن 

  

تمام دغدغه اتحادیه تسهیل شرایط تولید برای تولیدکنندگان استرئیس اتحادیه صنف کفاشان دستدوز گفت:‌ تمام دغدغه اتحادیه تسهیل شرایط تولید برای تولیدکنندگان است.
ایلنا تولید جوانان مسکو 

  

دستیار وزیر خارجه:دایران در بازسازی سوریه برادرانه کنار مردم خواهد بوددستیار وزیر امور خارجه ایران گفت: ملت ایران برادرانه و بدون قید و شرط به منظور بازسازی سوریه، کنار مردم ما بوده و خواهد بود.
فردا سوریه ایران جمهوری اسلامی ایران 

  اخبار داغ
  

خواننده پیشکسوت به علت کرونا در بیمارستان بستری شدروشنک رشیدی برادرزاده امین‌الله رشیدی خبر داد که عمویش در بیمارستان بانک ملی بستری شده است.
اقتصادنیوز بیمارستان بانک ملی بانک 

  

بورس کالا، راه نجات صنعت خودرومحمدرضا نجفی منش دبیر انجمن سازندگان قطعات خودرو گفت: با عرضه خودرو در بورس کالا و کشف واقعی قیمت ها در تقابل عرضه و تقاضا، صف طولانی خریداران قلابی خودرو که ماه هاست برای دریافت رانت از این صف خارج نمی شوند، جمع شده و بدون شک با عرضه های منظم خودرو علاوه بر حمایت از تولیدکننده، شاهد تعادل بازار نیز خواهیم بود.
گسترش بورس کالا صنعت خودرو 

  

خبر مهم برای سکه بازان /ریزش سنگین قیمت سکهقیمت‌ طلا و سکه امروز یکشنبه 23 مرداد 1401، همچنان روند کاهشی دارد. سکه طرح جدید از پنجشنبه تا کنون، 700 هزار تومان ریزش را تجربه کرده است. این روزها قیمت طلا و سکه بر خلاف نرخ اونس جهانی نزولی است. سیگنال‌های موثر بر بازار را بخوانید.
فردا قیمت ارز قیمت افزایش قیمت 

  

در آخرین نشست اعضای هیات رییسه سازمان لیگ فوتسال کشور قوانین سخت‌گیرانه‌ای در مورد چگونگی حضور هواداران در نظر گرفته شد.
ورزش۳ فوتسال 

  

پیش بینی قیمت سکه | هشدار به خریداران سکهقیمت سکه در روزهای گذشته با نوساناتی همراه بود. با اینکه در بازار جهانی قیمت طلا در حال افزایش است، اما در بازارهای داخلی طلا و سکه شاهد کاهش قیمت بودیم. علت این ریزش چیست؟ آیا اکنون زمان مناسبی برای سرمایه‌گذاری در بازار طلا و سکه است؟
نامه نیوز قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

لیست قیمت خودرو امروز در بازار | ثبات قیمت خودرو امروز در بازاردر ادامه مطالب قیمت خودروهای پر فروش روز را میخوانید.
خانه فوتبال قیمت ایران خودرو خودرو 

  

سهم‌های پیشران بورس در معاملات23 مردادامروز قیمت سهام زکشت (کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت) رشد 6 درصدی را ثبت کرد و بیشترین رشد روزانه را داشت.
اقتصادنیوز قیمت سهام کشاورزی 

  

رتبه پایین بورس در رعایت حقوق سهامداران خرددبیرکل کانون نهادهای سرمایه گذاری گفت: رتبه بورس ایران در رعایت حقوق سهامداران خرد، در جایگاه پایینی نسبت به بورسهای دنیا قرار دارد.
گسترش سرمایه ایران دولت 

  

افزایش قربانیان کرونا در کشور(23مرداد)متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 83 بیمار مبتلا به کووید19 در کشور جان خود را از دست دادند.
گسترش وزارت بهداشت روابط عمومی 

  

تلاطم برجامی در بورس /رشد فروش در بازار سهاماقتصادنیوز: بورس تهران همواره به اخبار و حواشی برجام واکنش نشان داده است. در روزهای اخیر نیز با افزایش امیدواری به احیای برجام بازار رشد کرده و با کاهش امیدها نزول کرده است.
اقتصادنیوز بورس تهران سهام تهران 

  

83 فوتی جدید کرونا در کشور و بیش از 6 نفر طی 24 ساعت گذشته مبتلا شدندبنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته 6هزار و 279 بیمار کووید 19 در کشور شناسایی شدند و متاسفانه 83 بیمار نیز جان باختند.
برنا وزارت بهداشت 

  

آمار کرونا امروز 23 مرداد | تعداد شوکه کننده فوتی‌های کرونا امروزبنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته 6هزار و 279 بیمار کووید 19 در کشور شناسایی شدند و متاسفانه 83 بیمار نیز جان باختند.
نامه نیوز وزارت بهداشت خودرو دولت 

  

83 فوتی جدید کرونا در کشوردر شبانه روز گذشته 6هزار و 279 بیمار کووید 19 در کشور شناسایی شدند و متاسفانه 83 بیمار نیز جان باختند.
ایلنا وزارت بهداشت بیمارستان 

  

83 بیمار مبتلا کرونایی دیگر جان باختندمتاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 83 بیمار مبتلا به کووید19 در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری، به 142 هزار و 944 نفر رسید.
برنا