ایبنا   |  فرهنگی  |  

گروه‌های اجتماعی بیشترین نقش را در توسعه کتاب دارند

نشست هم‌اندیشی ششمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب و سومین دوره جشنواره استانی در بهاباد استان یزد برگزار شد.

گروه‌های اجتماعی بیشترین نقش را در توسعه کتاب دارند

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به نقل از روابط عمومی شبکه ترویج کتاب‌خوانی ایران، نشست هم‌اندیشی ششمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب کشور و سومین دوره جشنواره استانی در بهاباد استان یزد با حضور معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و مسئولین شهرستان بهاباد برگزار شد.   سیدخلف حوتی‌نژاد، معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در این نشست ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع افرادی که سهم زیادی در توسعه کتابخوانی به ویژه در بین کودکان و نوجوانان دارند، گفت: جامعه ای که براساس دانایی محوری جلو برود می‌تواند به مباحث دینی، اخلاقی، سلامت و آموزش خود بپردازد.   وی در ادامه گفت: ما در جامعه نیاز به مروجین کتاب و کتابخوانی داریم و گروه‌های اجتماعی بیشترین نقش را در توسعه آن دارند.   حوتی نژاد افزود: هر مدرسه باید یک پایگاه دانایی باشد و تمام تمرکزشان را باید بر روی کتاب بگذارند. حمایت‌های دهیاری‌ها، شوراها و دیگر نهادهای مربوطه در ادامه محمد هوشمندبهابادی، معاون فرماندار بهاباد گفت: با حمایت‌های دهیاری‌ها، شوراها و دیگر نهادهای مربوطه این ظرفیت وجود دارد که کارهای فرهنگی مناسب در روستاهای شهرستان مخصوصاً در زمینه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی صورت گیرد.   در ادامه اسماعیل زاده سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهاباد با اشاره به برگزاری ششمین جشنواره روستاهای دوستدار کتاب گفت: انتظار ما این است که به کتابخانه به عنوان یک نهاد اجتماعی نگریسته شود و از این طریق بتوانیم نسبت به ریل‌گذاری فرهنگی در روستاها اقدام کنیم.   در پایان این جلسه نمایندگان روستا ها نیز به تبادل نظر و اعلام نظرات خود پرداختند.

ایران مدرسه کتابخانه   اخبار برگزیده
  

ایرنا- وزیر امور خارجه پیشین انگلیس معتقد است که آمریکا بدون پشتوانه منطقی از برجام خارج شد و لازم است که اولاً به این توافق بازگردد و ثانیاً متوجه اشتباه خود شود.
نامه نیوز ایران ایران و آمریکا حسن روحانی 

  

توضیحاتی در مورد رفع فیلتر تلگرامرئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در خصوص احتمال رفع فیلتر تلگرام توضیحاتی ارائه داد.
مستقل‌آنلاین تلگرام وزارت کشور کارت ملی هوشمند 

  

خط قرمز وزارت کشور در انتخابات/رایزنی با شورای نگهبان نتیجه دادرئیس ستاد انتخابات کشور با اشاره به اینکه تاکنون کار سازماندهی شده در داخل کشور برای تحریم انتخابات نداشته‌ایم، گفت: همه گروه‌های سیاسی کشور، مشارکت در انتخابات را ترجیح خواهند داد.
مثلث وزارت کشور ستاد انتخابات کشور انتخابات مجلس 

  

پیش فروش بزرگ ایران خودرو با عرضه 9 مدل (قیمت)مرحله سوم پیش فروش محصولات ایران خودرو از امروز (30 مهرماه جاری) آغاز می شود.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

رمزگشایی از 2 مدل کاندیدای توقف تولید پراید و 405داستان حذف پراید و یک خودرو دیگر که احتمالا پژو 405 است اکنون به اینجا رسیده است که نه به طور کامل بلکه مدل هایی از این 2 خودرو از چرخه تولید خودرو کشور حذف می شوند. با توجه به شواهد موجود می توان پی برد که کدام مدل از این دو خودرو برای سال آینده خط تولید را ترک خواهند کرد.
خودروتک خودروسازان تولید ایران خودرو 

  

ارائه گزارش حمله به نفتکش ایران به سازمان ملل/ تکذیب ادعای دستگیری در نهاد ریاست جمهوری/ برگزاری چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت‌زادهخودکفایی ایران در تولید جنگنده‌ها، رایزنی وزارت اقتصاد با اتاق بازرگانی برای بازگرداندن ارز حاصل از صادرات، ارائه گزارش حمله به نفتکش ایران به سازمان ملل، تکذیب اعطای وام 18 میلیارد و 400 میلیون دلاری به ایران توسط ژاپن، تکذیب ادعای دستگیری در نهاد ریاست جمهوری، برگزاری چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت‌زاده، ادعای آژانس امنیت ملی آمریکا درباره استفاده روسیه از زیرساخت‌ها...
ایلنا ایران خودرو ایران ایران و روسیه 

  

ترامپ: به وعده انتخاباتی‌ام عمل می‌کنماقتصادنیوز : رئیس‌جمهور آمریکا بار دیگر تأکید کرد که طبق وعده‌ای که در جریان انتخابات سال 2016 به حامیان خود داده است، سربازان آمریکایی را به کشورشان بازخواهد گرداند.
اقتصادنیوز دونالد ترامپ ترامپ رئیس جمهور 

  

ایران ارزان‌ترین بنزین را در منطقه دارد و از همین رو قاچاق بنزین از این کشور همواره جذابیت بالایی برای قاچاقچیان داشته است اما آیا بنزین در ایران در مقایسه با درآمد سرانه،‌ در واقعیت نیز ارزان‌ترین بنزین در خاورمیانه به شمار می‌آید.
نامه نیوز بنزین درآمد ایران 

  

کاخ سفید به دنبال درگیری مستقیم و نظامی با تهران نخواهد بودمحمد جواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان در گفت‌وگو با شبکه المسیره گفت: اگر شرایط مناسب فراهم شود، من آماده سفر به ریاض برای حل اختلافات خواهم بود.
مستقل‌آنلاین کاخ سفید دونالد ترامپ جمهوری اسلامی ایران 

  

دکتر ظریف: من آماده سفر به عربستان هستموزیر خارجه کشورمان گفت که آماده سفر به عربستان برای حل اختلافات است.
مثلث یمن سفر عربستان