اشتغالزایی با احیاء "حیات شبانه تهران"

قاسم میرزایی نیکو در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به حیات شبانه و بایدها و نبایدهای آن گفت: به نظر بنده هر چه که تلاش شود تا نشاط ، شادی، رفت و آمد و رفاه مردم مد نظر قرار گیرد، قابل توجه است و در این زمینه همه باید دست به دست یکدیگر دهند تا کار را جلو ببرند نه اینکه بخواهند صورت مسئله را پاک کنند. طرح حیات شبانه با به کارگیری افراد بیشتر در شیفت‌های اضافی…

اشتغالزایی با احیاء "حیات شبانه تهران"

قاسم میرزایی نیکو در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به حیات شبانه و بایدها و نبایدهای آن گفت: به نظر بنده هر چه که تلاش شود تا نشاط ، شادی، رفت و آمد و رفاه مردم مد نظر قرار گیرد، قابل توجه است و در این زمینه همه باید دست به دست یکدیگر دهند تا کار را جلو ببرند نه اینکه بخواهند صورت مسئله را پاک کنند.

طرح حیات شبانه با به کارگیری افراد بیشتر در شیفت‌های اضافی می‌تواند در اشتغال‌زایی موثر باشد

قوانین، سندیکا و اتحادیه‌ها در حیات شبانه نقش دارند

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی، افزود: اینکه بگوییم از چه ساعتی به بعد همه باید تعطیل باشند هنر نکردیم البته در کشورهای دیگر سر یک ساعت معینی تمام مغازه‌ها می‌بندند و تنها برخی از رستوران‌ها یا مغازه‌ها و تفریح‌گاه‌ها باز هستند اما برخی از قوانین، امنیت، مقررات، سندیکا و اتحادیه در این مسئله دخیل است و صِرف اینکه تنها یک نهاد بگوید این طرح اجرا نشود درست نیست البته نیروی انتظامی مقصر نیست اما برای رستوران‌ها به ویژه در تابستان که مردم بتوانند از فضای خوب شبانه استفاده کنند، امر مهمی است.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با بیان اینکه شب‌های جمعه و تعطیلات در طرح حیات شبانه مدنظر قرار گیرد، تصریح کرد: این طرح برای تمام ساعت‌ها و تمام شبانه روز امکان پذیر نیست؛ حتی اگر در دنیا نگاه کنیم می‌بینیم که یکشنبه‌ها، شنبه‌ها یا پنج‌شنبه و جمعه چنین وضعیتی را دارند.

طرح حیات شبانه می‌تواند در اشتغال‌زایی موثر باشد

وی در پاسخ به این سوال که آیا چنین طرحی در ایجاد اشتغال موثر است، اظهار داشت: قطعا در اشتغال‌زایی موثر است؛ زمانی‌که شیفت فعالیتی اضافه می‌شود، قطعا افرادی نیز بدین منظور اضافه می‌شوند چراکه یک فرد نمی‌تواند 24 ساعته بایستد، کارها را بگرداند، به مردم سرویس دهد یا خدمات ارائه کند به همین منظور چنین طرحی می‌تواند برای افراد بیشتری اشتغال‌زایی ایجاد کند.

کمیته های مربوطه باید این طرح را جمع‌بندی کنند

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: به نظر بنده مجموعه و کمیته‌ای که می‌تواند این طرح را به جمع‌بندی برساند، باید در هر استانی که کمیته‌های مربوطه را دارد، درباره این مسئله کار کند./

پایان پیام

تهران خبرنگار مجلس شورای اسلامی   اخبار برگزیده
  

10 خودروی برتر 2019 با کمترین هزینه نگهداریفهرست 10 خودروی ارزان‌قیمت سال 2019 برای مالکیت منتشر شد که در آن محصولاتی از هوندا، تویوتا، مزدا، بی‌ام‌و، هیوندای، فولکس‌واگن و آکورا قرار دارند.
خودروتک خودروی الکتریکی هزینه قیمت 

  

بانک مسکن و دولت به دنبال تصویب طرحی برای تامین مالی بازار اجاره و ایجاد تسهیلاتی برای مستاجران هستند.
نامه نیوز بانک مسکن بانک مرکزی بانک 

  

رئیس گروه دوستی ایران و انگلیس با بیان اینکه لندن این روزها در حال بر باد دادن حیثیت خود با پیروی کردن از آمریکا و اتهام زنی به جمهوری اسلامی است گفت: مردم ایران حواسشان به موضع‌گیری‌های لندن است.
نامه نیوز مصطفی کواکبیان فدراسیون فوتبال تولد 

  

سیستم جدید امتیازدهی رانندگان توسط شرکت تاکسی اینترنتی معروفپیش از این اوبر در حال اجرای رویه مشابهی برای رانندگان حاضر در ناوگان خود بوده است. اسنادی که در سال 2015 به بیرون درز کردند حکایت از آن دارند که حساب رانندگان حائز امتیازی کمتر از 4.6 (از حداکثر 5 امتیاز ممکن)، مسدود می شود.
خودروتک تاکسی خودرو نوآوری 

  

سخنگوی سازمان انرژی اتمی در نشستی خبری در محل تاسیسات آب سنگین اراک (خنداب) به تشریح آخرین اقدامات فنی سازمان انرژی اتمی در راستای اجرای بیانیه اخیر شورای عالی امنیت ملی در توقف برخی تعهدات برجامی پرداخت.
نامه نیوز سازمان انرژی اتمی شورای عالی امنیت ملی اورانیوم 

  

پیشنهاد تحقیق و تفحص از خودروسازان با پیشنهاد وزیر صنعتوزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: هیچ ملاحظه و محدودیتی برای تحقیق و تفحص از خودروسازان در صورت لزوم ندارم.
خودروتک ایران خودرو مجلس شورای اسلامی خودرو 

  

سخنگوی سازمان انرژی اتمی: ایران 6 تیر از سقف 300 کیلوگرم اورانیوم غنی‌شده عبور می‌کندسخنگوی سازمان انرژی اتمی با حضور در مجتمع آب سنگین خنداب به سئوالات خبرنگاران پاسخ داد.
مثلث سازمان انرژی اتمی انرژی ایران 

  

دلار 4200 تومانی با تصمیم سران قوا حذف می‌شود؟اقتصادنیوز: نماینده شورای اقتصادی سران قوا گفت: حذف ارز 4200 تومانی در جلسه پنج شنبه ستاد اقتصادی سران قوا با توجه به دو سناریوی مطرح شده تعیین تکلیف می‌شود.
اقتصادنیوز پتروشیمی ارز ارز دولتی 

  

سران سه قوه آخر هفته درباره قیمت ارز تصمیم گیری می کنندیک مقام مسئول با بیان اینکه در جلسه پنجشنبه هفته جاری سران قوا ادامه روند تخصیص دلار 4200 تومانی تعیین تکلیف می شود، گفت: سران سه قوه قرار است پنج شنبه این هفته در این رابطه تصمیم بگیرند.
مثلث سران سه قوه قیمت ارز قیمت 

  

رئیس کمیته اطلاعات مجلس آمریکا: در مقابل ایران به شدت شکست خورده ایمایرنا: رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا با انتقاد از سیاست های دولت ترامپ درباره توافق هسته ای ایران گفت: من فکر می کنم در بدترین شرایط هستیم و کارزار فشار حداکثری علیه ایران به شدت شکست خورده ایم.
مثلث مجلس نمایندگان آمریکا ایالات متحده آمریکا ایران 

  اخبار داغ
  

ارزیابی توان سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها و آشنایی با نگرش‌های ترافیکی جهاناقتصادنیوز؛ در نهمین جلسه کمیته فرابخشی مرکز پژوهش‌های مجلس به بررسی دو موضوع ارزیابی توان سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های حمل‌ونقل زمینی و آشنایی با نگرش‌های نوین ترافیکی جهان با حضور مدیران، صاحب‌نظران حمل‌ونقل کشور و کارشناسان مرتبط در محل فدراسیون حمل‌ونقل و لجستیک ایران پرداخته شد.
اقتصادنیوز سرمایه مجلس شورای اسلامی پژوهش 

  

کشف 6 شمش طلا و 50 قطعه عتیقه به ارزش 50 میلیاردفرمانده دریابانی استان هرمزگان از کشف 6 شمش طلای یک کیلویی در قشم خبر داد.
تسنیم استان هرمزگان قشم مراجع 

  

سپاه پاسداران ایران کمک بزرگی به مبارزه با داعش کرده استرئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه با انتقاد از نوع بکارگیری ابزار تحریم‌ها در سیاست آمریکا، به تحریم‌شدن سپاه پاسداران ایران از سوی آمریکا با وجود نقش آن در مبارزه با تروریسم منطقه اشاره کرد.
مثلث سپاه پاسداران ایران داعش