خواص درمانی عسل

عسل یکی از هدیه های ارزنده طبیعت می باشد و خواص شفابخش آن نیز در روایات یادآور شده است.

عسل یکی از مواد غذایی مفید است که علاوه بر خاصیت خوراکی دارای خاصیت درمانی نیز می باشد.در این مطلب به برخی از خواص آن پرداخته ایم و از این طلایی خوشمزه بیشتر خواهیم نوشت.

"عسل "علاوه بر این که یک غذای کامل به شمار می رود،اکسیر پرارزشی محسوب می شود که سال های سال به عنوان دارو مورداستفاده قرار گرفته است.عسل حاوی حدود 80ماده مفید می باشد تا جایی که می توان گفت هیچ غذایی به اندازه عسل سرشار از مواد غذایی مفید نمی باشد.عسل تمام نیاز بدن را به طور طبیعی تامین نموده و قند آن برای هر رده سنی مناسب می باشد.به گفته برخی دانشمندان "عسل "تاثیر بسزایی در رشد و حیات انسان دارد و برای حفظ سلامت تمام اعضای بدن مفید است.این ماده حیات بخش اکثر عناصر جزیی،مواد معدنی و ویتامین ها را داراست؛ویتامین ها و عناصری که در گل پرورش یافته و در دامان خورشید به وجود آمده اند.مواد زنده ای که عسل به بدن می رساند باعث می شود که این ماده غذایی برتری بسیاری نسبت به سایر مواد قندی داشته باشد.

عسل؛خوراکی ای شفابخش

عسل از قرن ها پیش به عنوان عالی ترین و مقوی ترین غذا شناخته شده است.هم چنین به واسطه ویژگی های شفابخش خود،به عنوان دارو در درمان اکثر بیماری ها در بین تمام ملل کاربرد داشته است.

ماده اصلی عسل شهد گل ها و گیاهان معطر و شفابخش است که توسط زنبورداران،پس از مکیدن آن توسط زنبورها،غلیظ شده و به عنوان یک غذای خوشمزه و کامل در دسترس انسان قرار می گیرد.

عسل یکی از هدیه های ارزنده طبیعت می باشد و خواص شفابخش آن نیز در روایات یادآور شده است.

در اکثر کشورهای جهان از جمله کشور شوروی سابق،که بزرگترین کشور تولید کننده عسل در دنیاست،تاکنون تحقیقات زیادی بر روی فرآورده های زنبور عسل،ژله،گرده،موم،بره موم و زهر زنبور عسل صورت گرفته و خواص پزشکی آن به وسیله پژوهش های علمی و نتایج بالینی،موردتایید بسیاری از محققان و پژوهشگران واقع شده است ولی متاسفانه در کشور ما که عسل تولیدی آن منحصر به فرد و در نوع خود بی نظیر است نه تنها به جنبه دارویی آن توجه نشده است بلکه از نظر مصرف غذایی هم مورد کم لطفی قرار گرفته و این نعمت خدادادی و هدیه آسمانی که به راحتی می توان آن را تولید کرده و در اختیار همگان قرار داد،هنوز ارزش واقعی خود را بین سایر مواد غذایی به دست نیاورده و این امر موجب عدم توجه مردم به آن شده است به طوری که هنوز هم انواع مربا و قندهای مصنوعی را به این غذای مفید و اکسیر حیات که از هر نظر بین سایر مواد غذایی و خوراکی ممتاز است،برتری می دهند که علت اصلی آن عدم شناخت مزایا و ارزش های واقعی عسل می باشد.کشور ما باید تولید عسل را در سطح کشور افزایش داده و با انواع عسل های تقلبی مقابله کرده و موارد منع مصرف آن را پیدا کند.

تاریخچه خواص ضد میکروبی عسل

در عسل های رقیق نشده،میکروب ها در عرض دو روز ازبین می روند.همان میکروب ها در عسل رقیق شده،به نحوی که 60درصد ماده قندی داشته باشد،در عرض یک روز ازبین خواهند رفت.همچنین محلول های رقیق50درصد شکر،میکروب ها به کندی تلف می شوند و بالاخره در محلول هایی که فقط ده درصد عسل دارند اجرام میکروبی در عرض چند روز تلف خواهند شد.

عسل دارای مقدار کمی آب بوده،فشار اسمزی آن فوق العاده زیاد است.در چنین شرایطی،عسل آب درون باکتری را جذب می کند و سبب می شود باکتری نتواند زندگی عادی خود را ادامه داده و رشد و تکثیر کند.

بنابراین بعضی باکتری ها در محیط عسل ازبین می روند و برخی دیگر قدرت تکثیر خود را ازدست می دهند؛چون که عسل دارای یک خاصیت باکتریواستاتیک است مانند بعضی آنتی بیوتیک ها.متخصصان این پدیده را "عمل جلوگیری کننده "نام نهاده اند.

عسل طبیعت میکروب   اخبار برگزیده
  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (شنبه 4 اسفند 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز شنبه 4 اسفند ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز کاری قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

متهم ردیف اول التهاب در بازار خودرودر هفته‌ای که گذشت رشد بهای 5 تا 25 میلیونی محصولات تولید داخل خبر از آغاز التهابی تازه در بازار خودرو داد. در حالی که کارشناسان بارها به وزارت صمت درباره لزوم توجه به رشد تولید در کنار اعمال سیاست‌ آزادسازی قیمت‌ها هشدار دادند، این پیام از سوی سیاست‌گذار دریافت نشد...
خودروتک ایران خودرو خودرو خودروسازان 

  

دهن کجی قیمت ها به پیش فروش خودروسازانیک کارشناس صنعت خودروسازی گفت: رفتارهای دولتی و خودروسازان مبنی بر اینکه بازار خودرو دارای حاشیه سود قابل توجهی است، در کنار افزایش تقاضا و ورود سرمایه‌های سرگردان عاملی شد تا در روزهای اخیر شاهد رشد قیمت‌ها در بازار خودرو باشیم و پیش‌فروش‌ها هم نتوانند تاثیری بر آن بگذارند.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودروسازان 

  

وزیر امور خارجه روسیه با زیر سوال بردن ادعای تحریم کنندگان در غرب و اتحادیه اروپا مبنی بر اینکه تحریم های آنان ملت ها را هدف قرار نمی دهد، اظهار داشت: در درجه اول این مردم کشورها هستند که از تحریم ها ضربه می خورند.
نامه نیوز سرگئی لاوروف روسیه باراک اوباما 

  

«هرکسی هر نوعی تغییر می‎خواهد، پای صندوق آراست.» این سخنان حسن روحانی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و تکرار آن در سفر به هرمزگان حکایت از تحرکات مخالفینی دارد که این روزها کمر به طرح استیضاح و عدم کفایت سیاسی او بسته‎اند...
نامه نیوز حسن روحانی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

وزیر صنعت معدن و تجارت اعلام کرد: اگر خودرو تا عید مرتب عرضه شود، یقیناً قیمت پایین می‌آید.
نامه نیوز صنعت خودرو معدن 

  

یک سایت حامی دولت ضمن اعتراض به سخنان روحانی درباره ارزانی اجناس و قاچاق پرسید: نمی‌دانید یا تجاهل می‌کنید؟!
نامه نیوز ایران گرانی عراق 

  

در جریان بررسی کلیات بودجه 98 با تصویب مجلس ماهانه 300 تومان از مشترکین برق و گاز برای بیمه خسارات اخذ می‌شود.
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی گاز بودجه 

  

خداحافظ بشار رسن؟شنیدیم یک باشگاه از امارات، یک تیم قطری و همین‌طور یک تیم متمول شهرستانی ایران برای جذب بشار رسن ابراز علاقه کرده‌اند.
خودروتک پرسپولیس برانکو ایران 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (سه شنبه 30 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز سه شنبه 30 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  اخبار داغ
  

مهدی فرجی: نوسانات ارزی به کیفیت «ن خ» لطمه‌ای وارد نکرده!مهدی فرجی از مراحل ساخت مجموعه تلویزیونی «ن خ» گفت.
برنا تهران تلویزیون خبرنگار 

  

دیهیم: در روزهای آینده بازار ارز متعادل‌تر می‌شودیک اقتصاددان با بیان اینکه، عواملی مثل سفرهای خارجی آستانه نوروز، اجلاس اخیر FATF و برخی تصمیمات دولت روی قیمت ارز موثر بوده است، گفت: به نظر می‌رسد با کاهش تقاضا در روزهای آتی قیمت ارز تا حدودی متعادل تر شود.
تسنیم ارز قیمت ارز بانک مرکزی 

  

امروز در بازار ارز و سکه چه گذشت؟ شنبه 4 اسفنددر نخستین روز هفته بازار طلا و ارز تهران با کاهش نرخ‌های بازگشایی آغاز به کار کرد اما در ادامه وارد سیر صعودی قیمت‌ها شد. این روند صعودی بعدازظهر با شیب بیشتری ادامه یافت. سکه تا نیمه بالای کانال 4.7 میلیون تومانی بالا رفت. دلار به میانه کانال 13 هزار تومانی رسید و طلای آبشده روی مرز 1.9 میلیونی ایستاد.
خودروتک بازار طلا و ارز ارز یورو 

  

دور چهارم رقابت های آزاد ایروفلوت روسیه با پیروزی ارزشمند طباطبایی برابر حریف روسی خود به پایان رسید.
صراط روسیه مسکو یورو 

  

معافیت مالیاتی مشوق ورود ارز صادراتی به کشور استتهران- ایرنا- عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات انتقال پول از خارج به کشور، گفت: معافیت مالیاتی به عنوان ابزاری در دست دولت و مجلس، مشوق و انگیزه ای برای وارد کردن ارز صادراتی به کشور است.
ایرنا ارز تهران ایرنا 

  

سامانه های مبارزه با قاچاق کالا تا پایان اسفند آماده می شودتهران- ایرنا- وزیر کشور گفت: سامانه مبارزه با قاچاق کالا و ارز تا پایان اسفند آماده می شود و مرحله بعد اتصال این سامانه ها با یکدیگر است.
ایرنا سازمان بازرسی کل کشور قاچاق تهران 

  

رئیس اتحادیه قالیشویی از کلاهبرداری قالیشویی‌های غیر مجاز به بهانه ارائه خدمات ارزان خبر داد
صراط کلاهبرداری خودرو صدا و سیما 

  

اهدای سه نشان ارزشمند بسکتبال ایران به موزه ورزشفدراسیون بسکتبال چند نشان ارزشمند خود را به موزه ورزش تقدیم کرد.
برنا بسکتبال ایران موزه