خواص درمانی عسل

عسل یکی از هدیه های ارزنده طبیعت می باشد و خواص شفابخش آن نیز در روایات یادآور شده است.

عسل یکی از مواد غذایی مفید است که علاوه بر خاصیت خوراکی دارای خاصیت درمانی نیز می باشد.در این مطلب به برخی از خواص آن پرداخته ایم و از این طلایی خوشمزه بیشتر خواهیم نوشت.

"عسل "علاوه بر این که یک غذای کامل به شمار می رود،اکسیر پرارزشی محسوب می شود که سال های سال به عنوان دارو مورداستفاده قرار گرفته است.عسل حاوی حدود 80ماده مفید می باشد تا جایی که می توان گفت هیچ غذایی به اندازه عسل سرشار از مواد غذایی مفید نمی باشد.عسل تمام نیاز بدن را به طور طبیعی تامین نموده و قند آن برای هر رده سنی مناسب می باشد.به گفته برخی دانشمندان "عسل "تاثیر بسزایی در رشد و حیات انسان دارد و برای حفظ سلامت تمام اعضای بدن مفید است.این ماده حیات بخش اکثر عناصر جزیی،مواد معدنی و ویتامین ها را داراست؛ویتامین ها و عناصری که در گل پرورش یافته و در دامان خورشید به وجود آمده اند.مواد زنده ای که عسل به بدن می رساند باعث می شود که این ماده غذایی برتری بسیاری نسبت به سایر مواد قندی داشته باشد.

عسل؛خوراکی ای شفابخش

عسل از قرن ها پیش به عنوان عالی ترین و مقوی ترین غذا شناخته شده است.هم چنین به واسطه ویژگی های شفابخش خود،به عنوان دارو در درمان اکثر بیماری ها در بین تمام ملل کاربرد داشته است.

ماده اصلی عسل شهد گل ها و گیاهان معطر و شفابخش است که توسط زنبورداران،پس از مکیدن آن توسط زنبورها،غلیظ شده و به عنوان یک غذای خوشمزه و کامل در دسترس انسان قرار می گیرد.

عسل یکی از هدیه های ارزنده طبیعت می باشد و خواص شفابخش آن نیز در روایات یادآور شده است.

در اکثر کشورهای جهان از جمله کشور شوروی سابق،که بزرگترین کشور تولید کننده عسل در دنیاست،تاکنون تحقیقات زیادی بر روی فرآورده های زنبور عسل،ژله،گرده،موم،بره موم و زهر زنبور عسل صورت گرفته و خواص پزشکی آن به وسیله پژوهش های علمی و نتایج بالینی،موردتایید بسیاری از محققان و پژوهشگران واقع شده است ولی متاسفانه در کشور ما که عسل تولیدی آن منحصر به فرد و در نوع خود بی نظیر است نه تنها به جنبه دارویی آن توجه نشده است بلکه از نظر مصرف غذایی هم مورد کم لطفی قرار گرفته و این نعمت خدادادی و هدیه آسمانی که به راحتی می توان آن را تولید کرده و در اختیار همگان قرار داد،هنوز ارزش واقعی خود را بین سایر مواد غذایی به دست نیاورده و این امر موجب عدم توجه مردم به آن شده است به طوری که هنوز هم انواع مربا و قندهای مصنوعی را به این غذای مفید و اکسیر حیات که از هر نظر بین سایر مواد غذایی و خوراکی ممتاز است،برتری می دهند که علت اصلی آن عدم شناخت مزایا و ارزش های واقعی عسل می باشد.کشور ما باید تولید عسل را در سطح کشور افزایش داده و با انواع عسل های تقلبی مقابله کرده و موارد منع مصرف آن را پیدا کند.

تاریخچه خواص ضد میکروبی عسل

در عسل های رقیق نشده،میکروب ها در عرض دو روز ازبین می روند.همان میکروب ها در عسل رقیق شده،به نحوی که 60درصد ماده قندی داشته باشد،در عرض یک روز ازبین خواهند رفت.همچنین محلول های رقیق50درصد شکر،میکروب ها به کندی تلف می شوند و بالاخره در محلول هایی که فقط ده درصد عسل دارند اجرام میکروبی در عرض چند روز تلف خواهند شد.

عسل دارای مقدار کمی آب بوده،فشار اسمزی آن فوق العاده زیاد است.در چنین شرایطی،عسل آب درون باکتری را جذب می کند و سبب می شود باکتری نتواند زندگی عادی خود را ادامه داده و رشد و تکثیر کند.

بنابراین بعضی باکتری ها در محیط عسل ازبین می روند و برخی دیگر قدرت تکثیر خود را ازدست می دهند؛چون که عسل دارای یک خاصیت باکتریواستاتیک است مانند بعضی آنتی بیوتیک ها.متخصصان این پدیده را "عمل جلوگیری کننده "نام نهاده اند.

عسل طبیعت میکروب   اخبار برگزیده
  

واکنش خاص ظریف در آمریکاوزیر امور خارجه کشورمان به اعدام 37 تن از مخالفان حکومت سعودی واکنش نشان داد.
مثلث اعدام خبرآنلاین نیویورک 

  

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه اگر روزی از حضور در برجام ضرر کنیم، از آن خارج خواهیم شد، گفت: افزایش قدرت چین، جهان را از خطر تک قطبی شدن می‌رهاند.
نامه نیوز ایران ایران و چین چین 

  

قیمت خودرو / قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (چهارشنبه 4 اردیبهشت 1397) / قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز چهارشنبه 4 اردیبهشت 98 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

بی کیفیت ترین خودرو های تولید داخل را بشناسید (اینوگرافی)وزارت صنعت، معدن و تجارت در تازه‌ترین گزارش خود به رتبه‌بندی خودروهای داخلی بر اساس کیفیت پرداخته است. در این گزارش خودروهای پراید و پژو پارس در گروه بی‌کیفیت‌ترین‌ها جای گرفته‌اند.
خودروتک خودرو تولید صنعت 

  

بعد از آن که صدف خادم، بوکسور زن ایرانی که برای اولین بار در مبارزه رسمی بین‌المللی، مقابل رقیب خود به پیروزی رسید، ادعا شد حکم بازداشت او در ایران صادر شده و از این رو خانم خادم با لغو برنامه خود برای بازگشت به کشور، در همان فرانسه مانده است. با این حال پیگیری‌ها نشان می‌دهد شکایتی از او مطرح نشده است.
نامه نیوز بازداشت بازی زنان 

  

گمانه زنی ها درباره قیمت جدید بنزینبراساس ارزیابی های انجام شده، اجرای چنین طرحی می تواند به معنای تورم 4 درصدی برای چند دهک مرفه جامعه باشد اما دهک های پایین 1 و 2 و 3 هیچ افزایش تورم مستقیمی را که ناشی از این طرح باشند تجربه نخواهند کرد. ثابت ماندن نرخ گاز CNG و گازوییل یکی از محورهای مهم این طرح سهمینه بندی بنزین است که در راستای جلوگیری از تورم حمل و نقل کالا در نظر گرفته شده است.
خودروتک قیمت افزایش قیمت سهمیه بندی بنزین 

  

استقلال در گروه مرگ به دنبال معجزهاستقلال با شکسن برابر الهلال برای صعود به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا نیاز به خلق یک معجزه دارد.
مثلث استقلال مرگ بازی 

  

اینستااگرام فیلتر می شود؟/ پیشنهاد عضو هیات رییسه مجلس را بخوانیدخانه ملت نوشت: عضو هیئت رییسه مجلس با تاکید بر اینکه حق ایران است که از اینستاگرام شکایت و اعلان جرم کند، گفت: اگر مدیران اینستاگرام رفتار خود را جبران نکردند، می‌توان برای استفاده از آن محدودیت قائل شد.
مثلث مجلس شورای اسلامی کمیسیون فرهنگی مجلس هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی 

  

بازار در شوک قیمت جدید پرایدقیمت پراید در حالی از مرز 50 میلیون تومان عبور کرده است که بازار خودرو در سکون و رکودی کامل به سر می‌برد.
خودروتک بازار خودرو خودرو قیمت 

  

رئیس گروه اقدام علیه ایران در وزارت خارجه آمریکا در واکنش به عدم تمدید معافیت‌های نفتی گفت می خواهیم ایران یک کشور عادی شود.
نامه نیوز ایران جمهوری اسلامی ایران برنامه موشکی ایران 

  اخبار داغ
  

امام جمعه کرج: مسجد مرکز مبارزه با استکبار در تاریخ شیعه استکرج - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج گفت: در تاریخ شیعه مسجد به عنوان مرکز مبارزه با استکبار و ظلم به شمار می رود و اگر از این مهم فاصله بگیریم نشان از نفوذ در آن است.
ایرنا کرج مسجد مرکز رسیدگی به امور مساجد 

  

یک مقام میراث فرهنگی:طرح تورهای ارزان قیمت درکشور کلید خوردبوشهر- ایرنا- دبیرستاد هماهنگی خدمات سفرسازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت که طرح تورهای ارزان قیمت به عنوان مهمترین پروژه این سازمان در کشور کلید خورده است.
ایرنا میراث فرهنگی قیمت استان بوشهر 

  

طرح تورهای ارزان قیمت در کشور کلید خوردبوشهر- ایرنا- دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفرسازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: پروژه تورهای ارزان قیمت به عنوان مهمترین پروژه این سازمان در کشور کلید خورده است.
ایرنا قیمت درآمد استان بوشهر 

  

وزیر دفاع: ارزشی برای ‌رفتارهای غیرقانونی ترامپ قائل نیستیمتهران - ایرنا - وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با محکوم کردن ‌اقدام ترامپ در تروریست خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: ذره‌ای برای ‌رفتارهای غیرقانونی و فاقد اصول و قواعد بین‌المللی ترامپ ارزش و اعتبار قائل نیستیم.
ایرنا وزارت دفاع ترامپ تهران 

  

وزیر دفاع: برای ‌رفتارهای ترامپ ارزش قائل نیستیمامیر حاتمی، وزیر دفاع ایران با محکوم کردن ‌اقدام ترامپ در تروریست خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ذره‌ای برای ‌رفتارهای غیرقانونی و فاقد اصول و قواعد بین‌المللی ترامپ ارزش و اعتبار قائل نیستیم...
انصاف‌نیوز امیر حاتمی وزیر دفاع وزارت دفاع ترامپ 

  

ارزانی برق دلیل نپرداختن مطالبات مالکان نیروگاه های تجدیدپذیر استتهران- ایرنا - معاون توسعه بخش غیردولتی سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق (ساتبا)، ضمن تایید مشکلات موجود در نپرداختن مطالبات مالکان نیروگاههای تجدیدپذیر، اظهار داشت: پایین بودن قیمت برق دلیل اصلی ناتوانی وزارت نیرو در پرداخت بدهی های خود است.
ایرنا برق تهران ایرنا 

  

ارزش بازار فرابورس 8 درصد افزایش یافتمعاملات فرابورس ایران در نخستین هفته کاری این بورس در اردیبهشت‌ماه 98 با رشد متغیرهای شاخص کل و ارزش
خبرفوری ایران ماه شاخص