مهر   |  علمی  |  

توانمندسازی دانشجویان سیاست محوری وزارت علوم است

به گزارش خبرنگار مهر، محمد هادی عسگری در نشست خبری سومین رویداد ملی استارتاپی کارآفرینی اجتماعی با محوریت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و طلاق، اظهار داشت: یکی از سیاست‌های محوری حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم توانمندسازی نسل جوان دانشجویی است که مدیران بالقوه فردای ایران اسلامی بشمار می‌روند. وی ادامه داد: زمینه توانمندسازی دانشجویان ضمن آموزش و تحصیل، با توجه به برگزاری…

توانمندسازی دانشجویان سیاست محوری وزارت علوم است

به گزارش خبرنگار مهر، محمد هادی عسگری در نشست خبری سومین رویداد ملی استارتاپی کارآفرینی اجتماعی با محوریت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و طلاق، اظهار داشت: یکی از سیاست‌های محوری حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم توانمندسازی نسل جوان دانشجویی است که مدیران بالقوه فردای ایران اسلامی بشمار می‌روند.

وی ادامه داد: زمینه توانمندسازی دانشجویان ضمن آموزش و تحصیل، با توجه به برگزاری برنامه‌ها و دوره‌های گوناگون و سرفصل‌هایی که به‌صورت آموزش غیررسمی و فعل و انفعالات در دانشگاه انجام می‌شود که بی تردد ضریب موفقیت دانش آموختگان دانشگاه‌ها افزایش می‌یابد.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: اگر ما توسعه و دستیابی به توسعه همه جانبه و پایدار را آرمان ملی بدانیم که آسیب‌های اجتماعی به عنوان یک عامل مخل وارد می‌شود و فرآیند دستیابی به توسعه را از طریق درگیر کردن ذهن و ضمیر کارگزاران توسعه با اخلال مواجه می‌کند.

عسگری افزود: ما باید به سمت برنامه‌هایی حرکت کنیم که مجموعه کنشگران فعال دانشجویی توانمند را ایجاد کنیم تا در آینده مدیران و کارگزاران ارزشمند و دانش آموخته و با صلاحیت بتوانند اجرای امور کشور را در دست بگیرند.

وی ابراز داشت: این دوره استارتاپ یکی از برنامه‌های حوزه آسیب‌های اجتماعی بود که دانشگاه اصفهان میزبان آن است و به علت شیوع همه‌گیری کرونا تصمیم گرفته شد به صورت ملی و در همه دانشگاه‌های تحت پوشش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شود.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دانشگاه اصفهان را یکی از دانشگاه‌های مؤثر در فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی کشور دانست و گفت: تلاش می‌شود که زمینه مشارکت و حضور حداکثری دانشجویان دارای ایده برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی با محوریت طلاق را شاهد باشیم که در این باره جلسات هم اندیشی مفصلی نیز برگزاری شده که امید است نتایج و برنامه‌های آن در سپهر فرهنگی- اجتماعی کشور مورد استفاده جوانان فرهیخته ایران اسلامی قرار گیرد.

سومین رویداد ملی استارتاپی کارآفرینی اجتماعی با 40 ایده

در ادامه ابراهیم رضایی مدیرکل فرهنگی دانشگاه اصفهان و دبیر سومین رویداد ملی استارتاپی کارآفرینی اجتماعی، اظهار داشت: مهلت ثبت نام در این رویداد تا دو روز دیگر 21 خردادماه است و از 12 تا 16 تیرماه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت حضوری در دانشگاه اصفهان برگزار خواهد شد.

رضایی با اشاره به اینکه تعداد شرکت‌کنندگان در این رویداد استارتاپی 40 نفر است، افزود: همه این افراد در باره آسیب‌های اجتماعی با موضوع طلاق ایده دارند؛ البته ایده‌ها تا 10 تیرماه نهایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه جلسات کارگاه‌ها به صورت ایده شو و بوم کسب و کار پیش‌بینی شده است، خاطرنشان کرد: برگزاری کارگاه‌ها به صورت مجازی از 23 خرداد تا 6 تیر خواهد بود که هفت کارگاه تخصصی و سه کارگاه انتقال تجربه پیش‌بینی شده است؛ چهار کارگاه حضوری نیز از 12 تا 16 تیر تحت عنوان کار تیمی، آموزش بوم ایده، کارآفرینی اجتماعی و ارائه به سرمایه گذار برگزار خواهد شد.

دبیر سومین رویداد ملی استارتاپی کارآفرینی اجتماعی دانشگاه اصفهان اضافه کرد: مسابقه ایده شو از صبح 12 تیرماه برگزار و ایده‌های برتر برگزیده خواهند شد؛ کارگاه‌ها نیز به مدت سه روز خواهد بود و 16 تیر ماه اختتامیه این رویداد ملی برگزار خواهد شد.

حمایت و معرفی ایده‌های برتر به سرمایه‌گذاران

رضایی گفت: برای ترغیب شرکت کنندگان و تیم‌های استارتاپی تبلیغات مناسبی در سطح شهر و استان اصفهان و کشور با حمایت وزارت کشور و وزارت علوم انجام شده است ضمن اینکه امسال این رویداد ابتر رها نمی‌شود و مقرر شد که ایده‌های برتر به سرمایه گذاران خصوصی و دولتی معرفی شوند تا ایده‌های خود را به نتیجه برسانند.

مدیر مدیرکل فرهنگی دانشگاه اصفهان با اشاره به اینکه سازمان ورزش و جوانان به ایده‌های برتر دو دوره قبل که یکی از آنها سال 97 در دانشگاه اصفهان برگزار شده بود، تا سقف 100 میلیون تومان تسهیلات داد، گفت: ایده‌هایی که در رویدادهای دوره‌های قبل ارائه شده بودند توسط وزارت علوم و حتی خیران حمایت مالی شد.

رضایی در خصوص تأثیر گذاری این ایده‌ها در کاهش آسیب‌های اجتماعی جامعه اظهار داشت: وظیفه دانشگاه بسترسازی برای فعالیت دانشجویان در زمینه استارتاپ‌ها و ارائه ایده‌های علمی است تا در نهایت محصولی علمی عرضه شود و دستگاه‌هایی مانند استانداری، بهزیستی و قوه قضائیه از آنها حمایت و استفاده کنند.

وضعیت نامطلوب ازدواج و طلاق دانشجویان

مدیرکل فرهنگی دانشگاه اصفهان با بیان اینکه وضعیت آمار طلاق و ازدواج در کشور مطلوب نیست، گفت: برخی از نقاط استان اصفهان، مانند شاهین شهر وضعیت خوبی به لحاظ ازدواج و طلاق ندارد و به نسبت بر اساس آمار در کشور هم همین طور است.

رضایی بدون اشاره به آمار وضعیت ازدواج و طلاق دانشجویی را نیز نامطلوب دانست و گفت: بی شک آمار ازدواج و طلاق دانشجویی اکنون نسبت به دهه‌های 70 و 80 خوب نیست زیرا سن ازدواج‌ها بالا رفته، میزان ازدواج کم و طلاق بیشتر شده است.

وی تصریح کرد: وزارت کشور و وزارت علوم اعتقاد دارند اگر این استارتاپ‌ها راه اندازی شود به عنوان یک بازو و یکی از هزاران کاری که می‌توان انجام داد، شاید بتوان وضعیت ازدواج و طلاق را در سطح کشور بهبود بخشید.

وزارت کشور وزارت علوم استان اصفهان   اخبار برگزیده
  

شایعات عجیب درباره دختر رئیسی و همتی / واکنش همتی چه بود؟+ سنداین روزها شایعات زیادی درباره کاندیداهای ریاست جمهوری شکل گرفته است؛ شایعاتی که شکل آن‌ها تغییر پیدا کرده و خانواده‌ نامزدها را هدف قرار داده است.
نامه نیوز وام کودکان شورای نگهبان 

  

اقدامات اسرائیل هیچ سنخیتی با اندیشه‌های یهود ندارد/ زمان آن فرارسیده که اسرائیل را مجبور به پرداخت هزینه‌های بازسازی غزه کنیمحقوق بشر، حقوق بشر است و طبق منشور سازمان ملل متحد بخشی از حقوق بین الملل قلمداد می‌گردد. خواه پرونده سین کیانگ و اویغورها، میانمار و روهینگیا باشد یا اسرائیل و اعراب فلسطینی. روش صحیح دفاع از حقوق بین الملل از طریق سازمان ملل متحد است و از تحقیقات مستقل تحت نظارت شورای حقوق بشر سازمان ملل آغاز می‌شود.
ایلنا سازمان ملل متحد سازمان ملل شورای حقوق بشر سازمان ملل 

  

بمب نقل و انتقالاتی در پرسپولیس؟+جزئیات بیشتریکی از افراد فعال در امور نقل و انتقالات که با بازیکنان خارجی ارتباط خوبی دارد، مدعی شد یکی از بازیکنان خارجی مطرح در فوتبال ایران خیلی دوست دارد پرسپولیسی شود.
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال بازی 

  

مصوبه‌ای برای جلوگیری از واگذاری سِمت‌‌های متعدد به مسئولان نداریم/ برخی چند شغله‌ها حتی صلاحیت یک شغل را هم را ندارند/ "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم استعضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم است، گفت: در حقیقت مقوله تربیت در کشور ما خاموش است، اگر احساس مسئولیت را در بحث تربیت تفهیم می‌کردند، خیلی از مشکلات کاسته می‌شد.
ایلنا شورای عالی انقلاب فرهنگی عکس رسانه 

  

رفتار دوگانه جریان اصلاحات در قبال لاریجانیعضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید شورای نگهبان نه معصوم است و نه علم غیب دارد. به همین دلیل نیز مبرا از اشتباه نیست، اما در جامعه قانونمند باید حتی از تصمیم غلط یک نهاد قانونی تبعیت کرد.
فردا علی لاریجانی شورای نگهبان بانک مرکزی 

  

گاف نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره چینرئیس اتاق ایران و چین ادعای علی رضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در 1400 را درباره چین زیر سئوال برد.
۵۵ آنلاین انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری چین 

  

کراس اوور جدید چینی با برند ایرانی به نمایندگی ها رسید + عکسبهمن موتور در ادامه دور جدید فعالیت خود در بازار خودروهای کراس اوور شهری ، دومین محصول خود را راهی نمایندگی های فروش کرد.
خودروتک بازار خودرو عکس خودرو 

  

صداوسیما امروز برای کاندیداها چه برنامه ای دارد؟امروز سه شنبه (11 خرداد ماه) و در پنجمین روز از تبلیغات نامزدها در صداوسیما، پنج برنامه تلویزیونی و چهار برنامه رادیویی مربوط به کاندیداهای ریاست جمهوری برای نخستین بار به پخش‌ می رسد.
مثلث ایران محسن رضایی ماه 

  

خداحافظی بازار خودرو با دلالانچهارشنبه گذشته طرح اخذ مالیات از عایدی سرمایه در صحن علنی مجلس مصوب شد. این طرح با هدف حذف دلالان و سفته‌بازان در بازارهای عمومی کشور از جمله بازار خودرو و مسکن در دستور کار قرار گرفته بود. به نظر می‌رسد تصویب کلیات طرح در صحن علنی مجلس تا حدود زیادی بر کاهش رانت بازار‌ها از جمله خودرو تاثیرگذار باشد.
خودروتک بازار خودرو خودرو مالیات 

  

همتی جفت پوچسه شب پیش در حالیکه همتی در کلاب‌هاوس گفتگوی مستقیم داشت، جو انتخاباتی بازار ارز را زیر و رو کرد. دلار بیش از 600 تومان رشد کرد و به کانال 24هزار تومانی قدم گذاشت.
مستقل‌آنلاین ارز قیمت ارز نرخ ارز 

  

دروغ گویی به سبک احمدی نژاد!احمدی نژاد : آقای دکتر الهام ممکنه در یک جلسه بقیه هیچ وقت حضور نداشته.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد عکس شورای نگهبان 

  

قالیباف رئیس مجلس باقی ماندانتخابات هیات رئیسه مجلس در سال دوم در صحن علنی مجلس برگزار شد.
۵۵ آنلاین اصولگرایان فریدون عباسی 

  

یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود قرار دهد/ شأن سپاه اجل از این است که بازوی یک جناح شود/ سیاست بنزینی دولت خاتمی درست بود/ احمدی‌نژاد نباید خدمات جریان‌های دیگر را به نام خودش می‌زدمعاون سیاسی وزیر کشور دولت نهم، گفت: به نظر من یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود داشته باشد اما در حد خودش و در حاشیه نه در متن.
ایلنا فیزیک مکانیک دولت 

  

مجمع نیروهای خط امام به رد صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اعتراض کرددر پی رد صلاحیت گسترده نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان، مجمع نیروهای خط امام بیانیه‌ای صادر کرد.
ایلنا امام خمینی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  اخبار داغ
  

تصاویر تکان‌دهنده از صف سالمندان برای واکسیناسیون کرونا در بوستان هنرمندانتصاویر تکان‌دهنده از صف سالمندان برای واکسیناسیون کرونا در بوستان هنرمندان
فردا سالمندان واکسیناسیون هنرمندان 

  

آیا واقعا کلر استخرها ضد کرونا است؟عضو ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: استفاده از کلر در آب استخرها بهترین ماده ضدعفونی‌کننده ویروس کرونا است و مردم در این زمینه نگرانی نداشته باشند.
برنا ویروس 

  

خبرهای نگران‌کننده از موج بعدی کرونااقتصادنیوز : مجموعه مهمترین اخبار کرونایی روز را اینجا بخوانید.
اقتصادنیوز 

  

این سردردها به دلیل کروناست​تنها راهی که از طریق آن می توان متوجه شد که آیا سردرد به علت ویروس کرونا ایجاد شده است یا خیر، این است که ببینید همراه با سردرد چه علائم دیگری دارید.
برنا ویروس 

  

پیش ‌بینی بورس برای فردا (یک تیر)محمد باقر خادمی کارشناس بازار سرمایه گفت: روند بازار تا یکی دو ماه آینده معقول‌تر نسبت به حال شود و مثبت پیش برود.
گسترش سرمایه ماه پتروشیمی 

  

کانال های جدید تامین مالی در مناطق آزاد با راه اندازی بورس بین المللمشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با بیان اینکه بورس بین‌الملل در کیش به زودی و پس از صدور مجوز از سوی شورای عالی بورس افتتاح خواهد شد، گفت: این بورس برای جذب سرمایه‌های خارجی و تامین مالی ارزی راه‌اندازی می‌شود.
شما‌نیوز مناطق آزاد بانک مرکزی بانک 

  

آیا واقعا پلاسما درمانی مبتلایان به کرونا شکست خورد؟متخصصان عفونی می‌گویند: پلاسما درمانی عوارض زیادی دارد و دیگر استفاده نمی‌شود اما معاون فنی سازمان انتقال خون ایران تأکید می‌کند که برای استفاده از این روش از سوی پزشکان مقاومت وجود دارد. اگر از آن به موقع استفاده شود، منجر به کاهش مرگ‌های کرونایی می‌شود.
برنا انتقال خون ایران مرگ 

  

هنرمند مشهوری که بر اثر کرونا درگذشتمصطفی قادرپناه از هنرمندان شناخته‌شده و ماهر در عرصه ساخت تار بر اثر بیماری کرونا درگذشت.
۵۵ آنلاین هنرمندان موسیقی خانه موسیقی 

  

بورس خرداد ماه را با بازدهی مثبت به پایان بردامروز 31 خرداد 1400 شاخص کل بورس تهران تا سطح یک میلیون و 168 هزار واحد بالا آمد و خرداد ماه را 14 هزار واحد بالاتر از آخرین روز کاری اردیبهشت به پایان برد.
۵۵ آنلاین بورس کالا بورس تهران ماه 

  

151 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شدامروز برای دهمین روز متوالی ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و 151 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد. در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل با رشد 4 هزار و 833 واحدی به رقم یک میلیون و 168 هزار و 589 واحد رسید.
گسترش پول بورس تهران مالکیت 

  

سردرد کرونایی چه مدلی است؟تنها راهی که از طریق آن می توان متوجه شد که آیا سردرد به علت ویروس کرونا ایجاد شده است یا خیر، این است که ببینید همراه با سردرد چه علائم دیگری دارید.
برنا ویروس