ایلنا   |  سیاسی  |  

مدیران کشور نسبت به مطالبات عمومی مسئولانه‌تر رفتار کنند/ این دولت هم به شیوه مدیریت پوپولیستی تن داد

یک فعال سیاسی گفت: اصل موضوع افزایش نرخ حامل های انرژی ضرورتی است که عمدتا در تمامی حوزه های کارشناسی و جناح‌های سیاسی پذیرفته شده است اما آنچه جای تامل دارد تصمیم دولت روحانی مبنی بر تکرار تصمیم احمدی نژاد در این خصوص است.

مدیران کشور نسبت به مطالبات عمومی مسئولانه‌تر رفتار کنند/ این دولت هم به شیوه مدیریت پوپولیستی تن داد

یک فعال سیاسی گفت: اصل موضوع افزایش نرخ حامل های انرژی ضرورتی است که عمدتا در تمامی حوزه های کارشناسی و جناح‌های سیاسی پذیرفته شده است اما آنچه جای تامل دارد تصمیم دولت روحانی مبنی بر تکرار تصمیم احمدی نژاد در این خصوص است.

محمد سالاری در گفت‌و‌گو با ایلنا درباره تصمیم سران سه قوه مبنی بر افزایش قیمت بنزین و تاثیرات آن بر جامعه گفت: موضوع افزایش قیمت بنزین چندین ماه است که در کشور مطرح است و شایسته بود که سران قوا در فرآیند بررسی طرح خود،  با مشورت مجلس شورای اسلامی تصمیم می‌گرفتند و پس از آن هم در مورد این تصمیم، یک بازه زمانی مناسب برای تشریح عمومی طرح از طریق رسانه‌ها و افکارسنجی برای اجرای آن در نظر می‌گرفتند و پس از شنیدن نظرات مخالف و موافق و اقناع جامعه اقدام به اجرای آن می‌کردند.

قائم مقام حزب همبستگی ایران اسلامی با اشاره به گستردگی اعتراضات در سطح کشور گفت: تحلیل منصفانه حوادث اخیر حاکی از آن است که چگونگی اجرای تصمیم سران قوا و به‌خصوص نحوه اجرای آن توسط دولت، بهانه‌ای شد برای آشکار شدن خشم فروخورده مردمی که از مشکلات معیشتی، بی‌عدالتی‌های اجتماعی، شکاف میان مردم و مسئولان، بی‌توجهی به مطالبات عمومی، افزایش فساد مالی، ویژه خواری و بسیاری از ناهنجاری‌های دیگر دلخوری جدی داشتند.

عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات یادآور شد: از دی ماه سال 96 که شاهد برخی اعتراضات در کشور بودیم و همه مسئولان با هر گرایشی، اعتراض را حق مردم دانستند تاکنون که شاهد تکرار این جمله در سخنان مدیران نظام هستیم، هیچ گام مثبتی برای تسهیل برگزاری تجمعات قانونی و شنیده شدن بدون واسطه صدای مردم برداشته نشده است و پس از پایان اعتراضات سال 96 همه چیز به روال قبل بازگشت و نقد اجتماعی و  گفت‌وگوی شفاف میان مسئولان و مردم به محاق رفت تا فاصله میان تصمیم سازان و عموم جامعه روز به روز بیشتر شود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با اعلام انزجار از اقدامات ساختارشکنانه و خسارت‌باری که توسط اغتشاشگران صورت گرفت افزود: مجموعه حاکمیت شامل قوای سه گانه و نهادها و مراکز قدرت و تصمیم‌گیری باید نسبت به درک خواسته‌ها و مطالبات مردم و اجرای فرامین رهبری، مسئولانه‌تر رفتار کنند و به جهت اصلاح امور اداره کشور، فضای بازتری را برای نقد تصمیمات و اقدامات گذشته و حالِ حاضر فراهم آورند و زمینه را برای شنیده شدن صدای مردم در رسانه ها به خصوص رسانه ملی فراهم سازند، چرا که حرکت کشور به سمت تکصدایی و تقسیم جامعه به طبقه تصمیم ساز و طبقه فرمانبردار، نارضایتی و اعتراضات آینده را به دنبال خواهد داشت.

سالاری با انتقاد از کسانی که فضای ملتهب کنونی را برای سوءاستفاده‌های جناحی و انتخاباتی مناسب دیده‌اند گفت: افزایش یا اصلاح قیمت بنزین، تصمیم قوای سه گانه بود و در حمایت هوشمندانه و استراتژیک رهبری نیز این موضوع به صراحت مطرح شد، اینکه چرا عده‌ای علیرغم تاکید رهبری سعی دارند صفر تا صد این اقدام را به دولت ربط دهند جای تعجب و تامل دارد.

وی تاکید کرد: راهپیمایی و تجمعات بزرگ مردمی در روزهای اخیر و در محکومیت اغتشاشات و حمایت از کشور و مجموعه نظام نباید مصادره جناحی شده و عاملی شود برای فراموش کردن مطالبات مردمی که بدون توجه به تعلقات سیاسی اعتراض خود را به نحوه اداره کشور بیان کردند بلکه باید به عنوان هشدار و تلنگری به مدیران کشور برای مسئولیت پذیری بیشتر در جهت اصلاح امور و بهبود شرایط کنونی که مورد انتقاد شدید عموم مردم قرار دارد تلقی شود.

این فعال سیاسی تاکید کرد: اصل موضوع افزایش نرخ حامل‌های انرژی ضرورتی است که عمدتا در تمامی حوزه‌های کارشناسی و جناح‌های سیاسی پذیرفته شده است اما آنچه جای تامل دارد تصمیم دولت روحانی مبنی بر تکرار تصمیم احمدی نژاد در این خصوص است.

وی اضافه کرد: شخص رئیس‌جمهور و همه اعضای دولت ایشان همواره رویکرد دولت قبل و توزیع منابع درآمدی بین مردم را سیاست صدقه پروری می‌نامیدند و این درحالی است که خودشان در کمال ناباوری به همان شیوه پوپولیستی تن دادند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: غالب نظرات کارشناسی اعتقاد به هزینه کردن درآمدهای حاصل از این طرح در زیرساخت های حمل و نقل همگانی و توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی ارزان قیمت در شهرها و کلانشهرها دارد و انتظار این بود که حداقل بخش قابل توجهی از این منابع در حوزه حمل و نقل همگانی هزینه می‌شد.

سالاری در پایان با انتقاد نسبت به اظهارات روحانی مبنی بر اینکه اطلاعی از زمان اجرای طرح افزایش نرخ سوخت نداشته است، اظهار داشت: این گونه واکنش ها از رئیس دولت تدبیر و امید ، اوج بی‌تدبیری و ناامیدی را در جامعه به نمایش گذاشته است.

شورای هماهنگی جبهه اصلاحات حمل و نقل عمومی دولت   اخبار برگزیده
  

چگونه فریب خریدهای گروهی را نخوریم؟ دام بزرگ هرمی در بورس پایتختاقتصادنیوز : خریدهای گروهی سهام را می‌توان با کارکرد شرکت‌های هرمی مشابه دانست. گرچه لازمه کسب سود در راس شرکت هرمی جذب عضوهای جدید است، اما زیان سنگین آخرین نفرات جذب‌شده کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد.
اقتصادنیوز تهران گرانی بورس تهران 

  

وی در ارتباط با نقش آقای قالیباف و وزنه وی در لیست‌های اصولگرایان گفت: تا جایی که بنده اطلاع دارم، تقریبا همه جریانات اصولگرا در ائتلاف، روی سرلیست بودن آقای قالیباف اتفاق نظر دارند. این چیز عجیبی نیست.
نامه نیوز مرتضی طلایی اصولگرایان ائتلاف اصولگرایان 

  

تحریم ها به تسلیم ایران و تغییر حاکمیت منجر نخواهد شد/ آمریکا به دخالت در امور داخلی کشورها عادت کرده است/ ایران خواهان نابودی برجام نیستاستاد دانشگاه کلمبیا با انتقاد از تحریم‌ها بر بی‌نتیجه بودن سیاست فشار بر ایران تاکید کرد و گفت: هنوز هم ایران امیدوار است اروپا راهش را از ایالات متحده جدا کند و ایران به تعهداتش بازگردد، بنابراین ایران هنوز خواهان خروج از برجام نیست.
ایلنا ایران ایران و آمریکا اقتصاد ایران 

  

عکس خبرساز چابهار جعلی از آب درآمدبخشدار بخش دشتیاری چابهار انتساب یک عکس خبرساز به این منطقه را رد کرد.
مستقل‌آنلاین عکس فضای مجازی درآمد 

  

آغاز فروش اقساطی 2 محصول ایران خودرو از امروزشرایط فروش اقساطی محصولات ایران خودرو به تعداد بسیار محدود از ساعت 11 صبح روز سه شنبه مورخ 98/09/19 آغاز می شود.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

بنزین سوپر بی مشتری ماندبنزین سوپر روی دست جایگاه‌داران مانده است و در این روزها کمتر کسی تمایل دارد در باک خودرویش بنزین سوپر بریزد.
خودروتک بنزین روزنامه تولید 

  

تهران کوچک می‌شوددر جلسه مجلس شورای اسلامی طرح ایجاد استان تهران جنوبی اعلام وصول شد. بناست استان تهران جنوبی به مرکزیت شهرستان اسلامشهر شامل شهرستان‌های اسلامشهر، بهارستان، ری، قرچک و پیشوا باشد/ایرنا
مستقل‌آنلاین تهران مجلس شورای اسلامی 

  

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: طرح تشکیل استان تهران جنوبی اعلام وصول شد. بعد از تقسیم استان تهران در سال 1389 بحث تقسیم دوباره این استان، بار‌ها مطرح و هر بار شایعات مربوط به آن تکذیب شده بود.
نامه نیوز استان البرز تهران مجلس شورای اسلامی 

  

آیا مبادله زندانیان حاصل مذاکره مستقیم ایران و آمریکا بود؟نشریه «نیویورکر» روایتی از نحوه توافق برای تبادل زندانیان میان آمریکا و ایران منتشر کرده که نشان می‌دهد این تبادل بازیگرانی فراتر از کانال‌های رسمی داشته است.
مثلث ایران جمهوری اسلامی ایران ایران و آمریکا 

  

دعوای شدید در مجلس بر سر نطق یک نماینده زنپروانه سلحشوری نماینده تهران که دو روز پیش در آخرین روز نام نویسی برای انتخابات با صدور بیانیه ای از عدم کاندیداتوری اش در انتخابات مجلس خبر داد و از این دور از رقابت ها کنار کشید، در جریان نشست علنی امروز مجلس آخرین نطقش را ایراد کرد. نطقی که باز هم در آن از شرایط امروز جامعه انتقاد کرد.
مثلث انتخابات مجلس تهران رای اعتماد 

  اخبار داغ
  

برگزیدگان جشنواره جوان خوارزمی همزمان با هفته پژوهش تقدیر می شوند به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا اللهیاری با اعلام این خبر افزود: در بخش دانش‌پژوهان و فناوران، طرح‌ها توسط پژوهشگران و فناوران از داخل کشور در گروه سنی زیر 35 سال به دبیرخانه جشنواره ارائه شده و بخش دانش آموزی شامل طرح‌های دانش آموزان دوره دوم متوسطه (سال‌های دهم، یازدهم و دوازدهم) با حداکثر 20 سال سن، در شاخه‌های نظری، هنرجویان شاخه‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش (اعم از دولتی و…
مهر پژوهش شیمی وزارت آموزش و پرورش 

  

لوئیس سوارز اندکی قبل از بازی با مایورکا در تمرینات بارسولنا یک گل پشت پای زیبا به ثمر رسانده بود تا ثابت کند گل پشت پای فوق‌العاده‌ روز شنبه‌اش به مایورکا تصادفی نبوده است.
ورزش۳ عکس بازی 

  

خودروی برقی ارزان که با چاپگر سه بعدی تولید می شود به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس، شرکت های ایتالیایی و چینی XEV و Polymaker که قبلا هم برای تولید یک خودروی برقی به نام LSEV با همدیگر همکاری کرده بودند، این بار اتومبیل تازه ای به نام یویو را در خط تولید قرار خواهند داد. هدف اصلی از اجرای این طرح تولید خودروی برقی ارزان قیمتی است که در محیط های شلوغ شهری قابل استفاده باشد. بخش عمده قطعات این خودرو با چاپگر سه بعدی تولید…
مهر باتری چاپگر تولید 

  

حمله با قمه به مددکاران در سعادت آباد تهران / ارزش احداث یک کیلومتر اتوبان، از 13 هزار کودک خیابانی بیش‌تر استمعاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: سیاست‌های حمایت از کودک کار نداریم و باید این سیاست‌ها ت
خبرفوری زباله بهزیستی مدرسه 

  

دم از مبارزه با فقر می‌زنی درحالی‌که کل تهران را فروختی!ویدیو منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی از روزی که محمد باقر قالیباف برای حضور در جمع دانشجویان در روز دانشجو به دانشگاه علامه رفت که یک دانشجو در طول مراسم از او می پرسد سیاست‌های اقتصادی‌اش مشخص نیست و وقتی درباره سیاست‌های اقتصادی حرف می‌زند مشخص نیست ترامپ است یا روحانی! آن دانشجو ادامه داد: شما مدام دم از مبارزه با فقر می زنی در حالی که خودت کل تهران را فروختی!
مستقل‌آنلاین محمد باقر قالیباف فقر تهران