رینگ لایت‌های موجود در بازار | کاربرد رینگ لایت +جزئیات

رینگ لایت نوعی منبع نور است که به شکل حلقوی طراحی شده و برای عکاسی یا فیلمبرداری با کمترین هزینه و با کمترین تعداد افراد در خانه، استودیو یا هر محیطی مناسب است.

رینگ لایت‌های موجود در بازار | کاربرد رینگ لایت +جزئیات

در این مطلب می‌خواهیم به بررسی رینگ لایت عکاسی و نکاتی که برای خرید رینگ لایت باید به آن توجه کنید، بپردازیم.

رینگ لایت عکاسی چیست؟

رینگ لایت یکی از ابزارهای عکاسی است که به صورت حلقوی طراحی شده و دور تا دور آن لامپ‌های LED قرار گرفته است. رینگ لایت به شما کمک می‌کند تا نور کافی را به سوژه تابانده و کیفیت عکاسی خود را افزایش دهید.  این لامپ‌ها باعث می‌شوند هنگام عکاسی، جزئیات بیشتری دیده شود و نتیجه کار نهایی، بهتر باشد.

دلیل طراحی حلقوی رینگ لایت، این است که لنز دوربین‌های عکاسی و حتی موبایل به صورت گرد طراحی و ساخته می‌شود و رینگ لایت عکاسی کمک می‌کند تا عکس ثبت شده به کمک دوربین، به خوبی همه جای سوژه را پوشش دهد. یکی از نکاتی که لازم به ذکر است، محل قرار گرفتن سوژه در جلوی رینگ لایت عکاسی است! 

در واقع رینگ لایت عکاسی، برای سوژه‌های نزدیک مناسب است و اگر قصد عکاسی از سوژه‌هایی که فاصله زیادی دارند را دارید، استفاده از رینگ لایت عکاسی مناسب نیست.

استفاده از رینگ لایت برای چه کسانی مناسب است؟

از رینگ لایت برای موارد مختلفی استفاده می‌شود که از مهم‌ترین کاربردهای رینگ لایت عکاسی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

عکاسی ماکرو

هنگامی که قصد عکاسی ماکرو را داشته باشید، سوژه‌های شما بسیار کوچک هستند و لازم است که نور به اندازه کافی تابیده شود تا بهترین نتیجه را از آن بگیرید. در عکاسی ماکرو، نور طبیعی کافی نیست و نمی‌تواند بهترین نتیجه را برای شما داشته باشد. به همین دلیل با استفاده از رینگ لایت عکاسی نور مناسب به سوژه تابیده می‌شود تا سایه‌ها از بین رفته و جزئیات به صورت کامل در عکس دیده شود.

عکاسی از نمونه‌کار آرایشگاهی

آرایشگرها هنگامی که فردی را آرایش می‌کنند، از آن به عنوان نمونه‌کار عکاسی می‌کنند؛ گاهی اوقات این عکس‌ها را در آلبوم و گاهی اوقات در صفحه اینستاگرام خود منتشر می‌کنند. 

در عکاسی از آرایش افراد جزئیات اهمیت زیادی دارد و اگر نور به اندازه کافی نتابد، ممکن است جزئیات به خوبی دیده نشود؛ به عنوان مثال اگر نور به اندازه کافی نباشد و آرایشگر قصد عکاسی از رنگ مو را داشته باشد، نمی‌تواند رنگ دقیق را ثبت کند. به همین دلیل استفاده از رینگ لایت سالنی گزینه مناسبی است.

استفاده در سالن‌های آرایشی

نور در سالن‌های آرایشگاهی اهمیت زیادی دارد! دلیل آن هم این است که آرایشگرها برای آرایش افراد نیاز به نور دارند تا بتوانند جزئیات کار را به خوبی مشاهده کنند. یکی از کاربردهای رینگ لایت سالنی این است که آرایشگرها آن را به صورت فرد موردنظر تابانده تا بهترین نتیجه را از آن بگیرند.

اینفلوئنسرهای آرایشی

اینفلوئنسرهای آرایشی از رینگ لایت برای تولید محتوا استفاده می‌کنند؛ در واقع هنگامی که آن‌ها جلوی دوربین قرار می‌گیرند، رینگ لایت را به صورت خود تابانده تا بتوانند در محتوای ویدئویی خود جزئیات بیشتری را نشان دهند.

عکاسی غذا

عکاسی غذا یکی دیگر از بخش‌های عکاسی است که طرفداران زیادی دارد و این روزها بسیاری از رستوران‌ها از آن استفاده می‌کنند! نورپردازی در عکاسی غذا اهمیت زیادی دارد و برای نشان دادن کیفیت و لذیذ بودن غذا می‌توانید از رینگ لایت استفاده کنید و بهترین نتیجه را از عکاسی خود بگیرید.

بلاگرها و ولاگرها

بلاگرها روزانه چندین پست و استوری از خود منتشر می‌کنند و به همین دلیل به منبع نور کوچک، قابل حمل و سبکی نیاز دارند که به راحتی در هر جایی قابل استفاده باشد.

بهترین رینگ لایت عکاسی کدام است؟

در حال حاضر اگر به دنبال بهترین رینگ لایت عکاسی بگردید، رینگ لایت‌های مختلفی وجود دارند که هر یک از آن‌ها امکانات متنوعی دارند. در حالت کلی، برای انتخاب بهترین رینگ لایت عکاسی باید به 3 ویژگی اصلی زیر دقت کنید.

ابعاد مناسب رینگ لایت

اولین چیزی که در خرید رینگ لایت عکاسی باید به آن توجه کنید، ابعاد آن است. هر چقدر ابعاد رینگ لایت عکاسی بزرگ‌تر باشد، لامپ حلقه‌ای LED هم بزرگ‌تر بوده و نور بیشتری دارد. 

البته شما باید با توجه به نوع عکاسی خود رینگ لایت مناسب انتخاب کنید تا با مشکل مواجه نشوید. به عنوان مثال در عکاسی ماکرو بهتر است از رینگ لایت کوچک اما با نور زیاد استفاده کنید تا عکس‌های شما کیفیت بالایی داشته باشد. رینگ لایت در ابعاد کوچک، متوسط و بزرگ هستند که قطر آن‌ها از 10 تا 45 سانتی‌متر متفاوت است.

کنترل میزان و زاویه نوردهی

بسیاری از رینگ لایت‌های موجود در بازار، قابلیت تنظیم نور را دارند! تنظیم نور باعث می‌شود تا شما متناسب با نیاز خود آن را روی سوژه تنظیم کنید و عکس‌های مناسبی بگیرید. همچنین قابلیت تنظیم زاویه نوردهی یکی از دیگر از قابلیت‌هایی است که باید رینگ لایت داشته باشد تا هنگام عکاسی با مشکل مواجه نشوید. 

میزان نور رینگ لایت بر اساس LED استفاده شده در رینگ لایت تغییر می‌کند و هر چقدر قدرت آن بر اساس وات بیشتر باشد، نور بیشتری دارد. همچنین نور آفتابی و مهتابی در رینگ لایت به دمای رنگ بستگی دارد که بین 3200 تا 5500 کلوین متفاوت است.

پایه قرارگیری گوشی موبایل در رینگ لایت

یکی دیگر از نکاتی که هنگام خرید رینگ لایت عکاسی باید به آن توجه کنید، این است که پایه‌های رینگ لایت قابل تنظیم باشند. در واقع اگر نتوانید ارتفاع رینگ لایت را تنظیم کنید، هنگام استفاده از آن با مشکل مواجه می‌شوید. همچنین اگر از رینگ لایت موبایل استفاده می‌کنید، بهتر است پایه رینگ لایت حداقل به اندازه قد شما بلند باشد تا هنگام عکاسی و فیلم برداری از روبرو با مشکل مواجه نشوید. 

در حال حاضر بهترین مارک رینگ لایت سلفی برای موبایل هم در فروشگاه نورنگار وجود دارد و شما می‌توانید بدون دغدغه ارتفاع رینگ لایت، از آن استفاده کنید.

با رعایت این 3 نکته به راحتی می‌توانید یک رینگ لایت مناسب خریداری کنید.

خرید رینگ لایت روی گوشی

رینگ لایت گوشی مستقیم بر روی موبایل نصب می‌شود و دیگر نیازی به هولدر موبایل نخواهید داشت. این نوع رینگ لایت عکاسی معمولاً وزن و ابعاد بسیار کمی دارد اما با توجه به نوع لامپ مورد استفاده، از کیفیت بالایی برخوردار است. برخی از این نوع رینگ لایت ها قابلیت قرار گرفتن بر روی دوربین عکاسی را هم دارند و می‌توانید هنگام عکاسی از سوژه با دوربین هم عکس‌های مناسبی تهیه کنید.

استفاده از رینگ لایت حرفه‌ای ممکن است پس از چند دقیقه شما را خسته کند اما رینگ لایت موبایل با توجه به وزن پایینی که دارد، می‌تواند ساعت‌ها روی موبایل شما قرار گرفته و به شما در بحث نورپردازی کمک کند. اگر قصد خرید رینگ لایت موبایل را دارید، پیشنهاد می‌کنیم در فروشگاه نورنگار به دنبال بهترین مارک رینگ لایت سلفی باشید تا یک محصول با کیفیت خریداری کنید.

همچنین اگر می‌خواهید با موبایل عکاسی و فیلم‌برداری کنید، شما می‌توانید یک رینگ لایت و هولدر موبایل تهیه کنید تا به راحتی بتوانید عکس‌ها و ویدئوهای موردنظر خود را ضبط کنید. 

در فروشگاه نورنگار هر چیزی که برای عکاسی به آن نیاز دارید را می‌توانید تهیه کنید. همچنین در این فروشگاه اینترنتی می‌توانید قیمت رینگ لایت های متفاوت را بررسی کنید و انواع رینگ لایت، بهترین رینگ لایت گوشی، رینگ لایت سالنی و... را پیدا کرده و خریداری نمایید تا بتوانید از سوژه‌های خود بهترین عکاسی را داشته باشید.

 

منبع: دنیای اقتصاد

موبایل تولید وزن   اخبار برگزیده
  

شایعات عجیب درباره دختر رئیسی و همتی / واکنش همتی چه بود؟+ سنداین روزها شایعات زیادی درباره کاندیداهای ریاست جمهوری شکل گرفته است؛ شایعاتی که شکل آن‌ها تغییر پیدا کرده و خانواده‌ نامزدها را هدف قرار داده است.
نامه نیوز وام کودکان شورای نگهبان 

  

اقدامات اسرائیل هیچ سنخیتی با اندیشه‌های یهود ندارد/ زمان آن فرارسیده که اسرائیل را مجبور به پرداخت هزینه‌های بازسازی غزه کنیمحقوق بشر، حقوق بشر است و طبق منشور سازمان ملل متحد بخشی از حقوق بین الملل قلمداد می‌گردد. خواه پرونده سین کیانگ و اویغورها، میانمار و روهینگیا باشد یا اسرائیل و اعراب فلسطینی. روش صحیح دفاع از حقوق بین الملل از طریق سازمان ملل متحد است و از تحقیقات مستقل تحت نظارت شورای حقوق بشر سازمان ملل آغاز می‌شود.
ایلنا سازمان ملل متحد سازمان ملل شورای حقوق بشر سازمان ملل 

  

بمب نقل و انتقالاتی در پرسپولیس؟+جزئیات بیشتریکی از افراد فعال در امور نقل و انتقالات که با بازیکنان خارجی ارتباط خوبی دارد، مدعی شد یکی از بازیکنان خارجی مطرح در فوتبال ایران خیلی دوست دارد پرسپولیسی شود.
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال بازی 

  

مصوبه‌ای برای جلوگیری از واگذاری سِمت‌‌های متعدد به مسئولان نداریم/ برخی چند شغله‌ها حتی صلاحیت یک شغل را هم را ندارند/ "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم استعضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم است، گفت: در حقیقت مقوله تربیت در کشور ما خاموش است، اگر احساس مسئولیت را در بحث تربیت تفهیم می‌کردند، خیلی از مشکلات کاسته می‌شد.
ایلنا شورای عالی انقلاب فرهنگی عکس رسانه 

  

رفتار دوگانه جریان اصلاحات در قبال لاریجانیعضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید شورای نگهبان نه معصوم است و نه علم غیب دارد. به همین دلیل نیز مبرا از اشتباه نیست، اما در جامعه قانونمند باید حتی از تصمیم غلط یک نهاد قانونی تبعیت کرد.
فردا علی لاریجانی شورای نگهبان بانک مرکزی 

  

گاف نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره چینرئیس اتاق ایران و چین ادعای علی رضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در 1400 را درباره چین زیر سئوال برد.
۵۵ آنلاین انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری چین 

  

کراس اوور جدید چینی با برند ایرانی به نمایندگی ها رسید + عکسبهمن موتور در ادامه دور جدید فعالیت خود در بازار خودروهای کراس اوور شهری ، دومین محصول خود را راهی نمایندگی های فروش کرد.
خودروتک بازار خودرو عکس خودرو 

  

صداوسیما امروز برای کاندیداها چه برنامه ای دارد؟امروز سه شنبه (11 خرداد ماه) و در پنجمین روز از تبلیغات نامزدها در صداوسیما، پنج برنامه تلویزیونی و چهار برنامه رادیویی مربوط به کاندیداهای ریاست جمهوری برای نخستین بار به پخش‌ می رسد.
مثلث ایران محسن رضایی ماه 

  

خداحافظی بازار خودرو با دلالانچهارشنبه گذشته طرح اخذ مالیات از عایدی سرمایه در صحن علنی مجلس مصوب شد. این طرح با هدف حذف دلالان و سفته‌بازان در بازارهای عمومی کشور از جمله بازار خودرو و مسکن در دستور کار قرار گرفته بود. به نظر می‌رسد تصویب کلیات طرح در صحن علنی مجلس تا حدود زیادی بر کاهش رانت بازار‌ها از جمله خودرو تاثیرگذار باشد.
خودروتک بازار خودرو خودرو مالیات 

  

همتی جفت پوچسه شب پیش در حالیکه همتی در کلاب‌هاوس گفتگوی مستقیم داشت، جو انتخاباتی بازار ارز را زیر و رو کرد. دلار بیش از 600 تومان رشد کرد و به کانال 24هزار تومانی قدم گذاشت.
مستقل‌آنلاین ارز قیمت ارز نرخ ارز 

  

دروغ گویی به سبک احمدی نژاد!احمدی نژاد : آقای دکتر الهام ممکنه در یک جلسه بقیه هیچ وقت حضور نداشته.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد عکس شورای نگهبان 

  

قالیباف رئیس مجلس باقی ماندانتخابات هیات رئیسه مجلس در سال دوم در صحن علنی مجلس برگزار شد.
۵۵ آنلاین اصولگرایان فریدون عباسی 

  

یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود قرار دهد/ شأن سپاه اجل از این است که بازوی یک جناح شود/ سیاست بنزینی دولت خاتمی درست بود/ احمدی‌نژاد نباید خدمات جریان‌های دیگر را به نام خودش می‌زدمعاون سیاسی وزیر کشور دولت نهم، گفت: به نظر من یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود داشته باشد اما در حد خودش و در حاشیه نه در متن.
ایلنا فیزیک مکانیک دولت 

  

مجمع نیروهای خط امام به رد صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اعتراض کرددر پی رد صلاحیت گسترده نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان، مجمع نیروهای خط امام بیانیه‌ای صادر کرد.
ایلنا امام خمینی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  اخبار داغ
  

واکسیناسیون دز دوم کرونا فقط با دریافت پیامکرییس شبکه بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به ادامه روند واکسیناسیون کرونا در گروه‌های سنی بالای 70 سال تاکید کرد: تمام افرادی که منتظر دریافت دُز اول یا دوم واکسن کرونا هستند، پیامک دریافت خواهند کرد؛ بنابراین افراد پیش از دریافت پیامک به مراکز بهداشتی که کار تزریق واکسن را انجام می‌دهند، مراجعه نکنند.
گسترش واکسیناسیون پیامک وزارت بهداشت 

  

جلیلی هراسی در بازار ارز/ حس قیمت دلار به دولت بعدیاقتصادنیوز: برخی معامله گران از دیروز درباره کابیه بعدی گمانه زنی می کنند. وزیرخارجه دغدغه این گروه است زیرا انتخاب او می تواند بیانگر شکل سیاست خارجی باشد. گرچه برخی نگران انتخاب این وزیر هستند اما برخی نسبت به قیمت دلار در دولت سیزدهم خوش بین هستند.
اقتصادنیوز ارز قیمت دلار 

  

نیروهای افزایشی و کاهشی قیمت دلاردر بازار ارز امروز قیمت دلار با با سه احتمال افزایشی و دو احتمال نزولی روبرو است.
گسترش انتخابات ریاست جمهوری دولت ریاست جمهوری 

  

دوز دوم واکسیناسیون کرونا تنها با دریافت پیامکرییس شبکه بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به ادامه روند واکسیناسیون کرونا در گروه‌های سنی بالای 70 سال تاکید کرد: تمام افرادی که منتظر دریافت دُز اول یا دوم واکسن کرونا هستند، پیامک دریافت خواهند کرد؛ بنابراین افراد پیش از دریافت پیامک به مراکز بهداشتی که کار تزریق واکسن را انجام می‌دهند، مراجعه نکنند.
مثلث واکسیناسیون انتخابات ریاست جمهوری پیامک 

  

الگوی پساانتخاباتی بورس | راهبردهای اثرگذار دولت جدید بر بازار سهام کدامند؟همزمانی اعلام نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری با برخی خبرهای اثرگذار بر روند سوددهی شرکت‌ها سبب شد تا شاهد رشد 25/ 1 درصدی میانگین وزنی قیمت سهام باشیم. به این ترتیب مطابق با سنتی دیرینه، این بار نیز روز بعد از مهم‌ترین رویداد سیاسی کشور با سبزپوشی نماگرهای تالار شیشه‌ای همراه شد...
۵۵ آنلاین دولت دولت یازدهم دولت نهم 

  

رشد 6700 واحدی شاخص بورس/ شستا صف خرید شددر شروع معاملات بازار سرمایه شاخص کل بورس سبزپوش شد و با صعود 6700 واحدی در ارتفاع یک میلیون و 168 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز شاخص سرمایه 

  

احتمال ورود محموله واکسن کرونا به کشور/ واکسیناسیون امدادگران و نجات گران هلال احمر ادامه داردسخنگوی جمعیت هلال احمر گفت: احتمالا امروز نیز محموله ی دیگری از واکسن کرونا وارد کشور می شود، اما نوع و تعداد آن بعد از وارد شدن اعلام می شود.
برنا واکسیناسیون هلال احمر 

  

بورس امروز 30خرداد/ رشد 7 هزارواحدی بورسبورس تهران معاملات امروز را با رشد 7 هزار واحدی آغاز کرد.
برنا بورس تهران تهران 

  

بیماران قلبی با خیال آسوده واکسن کرونا تزریق کنندسلامت نیوز: رئیس انجمن قلب و عروق ایران گفت: بیماران قلبی با خیال آسوده می توانند واکسن کرونا را تزریق کنند و مشکلی برای آنها ایجاد نمی شود. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا،فریدون نوحی افزود: بیماران قلبی همانند سایر افرادی که بیماری های زمینه ای مانند دیابت، کلیه و فشار خون دارند، باید سریعتر در برابر کرونا واکسینه شوند و عارضه ای حاد در آنها بوجود نخواهد آمد...
سلامت‌نیوز بیماری قلبی سلامت قلب 

  

بوک بیلدینگ مبنای عرضه اولیه در بورسفردین آقابزرگی-کارشناس بازارسرمایه
گسترش نویسنده بخش خصوصی تولید 

  

رشد 7هزار واحدی شاخص کل بورس در ابتدای معاملات + جدولشاخص کل بورس تهران در این لحظه در ارتفاع یک میلیون و 169هزار واحد قرار گرفته است.
نامه نیوز شاخص بورس تهران جدول 

  

هشدار جدی نمکی:پرواز به مسکو را متوقف کنید / شیوع کرونا در روسیهوزیر بهداشت در نامه‌ای به سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا و معاون وزیر بهداشت بر ضرورت طرح موضوع و اخذ تصمیمات فوری در مورد توقف پروازها به مقصد مسکو و برعکس در جلسه کمیته امنیتی ـ اجتماعی ستاد ملی کرونا تاکید کرد.
نامه نیوز مسکو تهران درمان 

  

کرونا همچنان می‌تازد | صف طویل بیماران مبتلا به کووید19باور کنید یا نه! اما ما همچنان تعداد فوتی‌های کرونایی‌مان سه رقمی است. دیروز هم 108 جان در آرامستان‌های سراسر کشور آرام گرفتند تا شور زندگی برایشان در 29 خرداد ماه سال 1400 تمام شود.
۵۵ آنلاین زمین نوشابه ماه 

  

حمایت حیاتی قیمت سکه امامی/ سه علامت نزولی به بازار سکهاقتصاد نیوز: بازار سکه از سه جهت تحت فشار است برخی پیش بینی می کنند اگر قیمت سکه از 10 میلیون و 800 هزار پایین تر بیاید می تواند تا 9 میلیون و 800 هزار سقوط کند.
اقتصادنیوز قیمت اقتصاد