استفاده بهینه بخش خصوصی در توسعه صنعت نفت از منابع صندوق توسعه

سیدعلی ادیانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص کم و کیف استفاده از ظرفیت صندوق توسعه ملی در توسعه صنعت نفت و گاز، گفت: فلسفه صندوق توسعه ملی برای حمایت از بخش غیردولتی است نه برای پروژه‌ها و طرح‌های دولتی و بنا به تدبیر مقام معظم رهبری، تاسیس صندوق توسعه ملی یکی از فرصت‌های طلایی برای جدایی از وابستگی بودجه به نفت است و برابر مصوبه مجلس و قانون برنامه ششم توسعه باید…

استفاده بهینه بخش خصوصی در توسعه صنعت نفت از منابع صندوق توسعه

سیدعلی ادیانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص کم و کیف استفاده از ظرفیت صندوق توسعه ملی در توسعه صنعت نفت و گاز، گفت: فلسفه صندوق توسعه ملی برای حمایت از بخش غیردولتی است نه برای پروژه‌ها و طرح‌های دولتی و بنا به تدبیر مقام معظم رهبری، تاسیس صندوق توسعه ملی یکی از فرصت‌های طلایی برای جدایی از وابستگی بودجه به نفت است و برابر مصوبه مجلس و قانون برنامه ششم توسعه باید درصدی از فروش و درآمد ارزی حاصل از صادرات نفت و گاز را به این صندوق اختصاص داد.

سهم صندوق توسعه ملی از درآمد حاصل از فروش میعانات گازی و نفتی برای سال 98 از 34 به 20 درصد رسید

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طبق مصوبات مجلس و برنامه ششم توسعه برای سال آینده باید 34 درصد درآمد حاصل از فروش میعانات گازی و نفتی به صندوق توسعه ملی واریز شود اما به دلیل شرایط  خاص اقتصادی کشور در سال آینده، این میزان به 20 درصد تقلیل یافت اما دولت 14 درصد باقی مانده را به صندوق بدهکار و به نوعی از آن قرض گرفته است.

واریزها به صندوق توسعه ملی باید در جهت ایجاد و تقویت زیرساخت‌های نفتی و صنعتی هزینه شوند

وی با بیان اینکه واریزها به صندوق توسعه ملی باید در جهت ایجاد و تقویت زیرساخت‌های نفتی و صنعتی هزینه شوند، افزود: از آنجا که بخش‌های خصوصی و غیردولتی تمایل به تقویت زیرساخت‌های صنعت نفت، اکتشاف و توسعه میادین نفتی دارند، می‌توانند از این منبع عظیم استفاده کنند.

وضعیت استفاده بخش خصوصی از صندوق برای توسعه صنعت نفت و گاز مناسب است

عضو هیات رئیسه کمیسیون تلفیق بودجه سال 98 مجلس وضعیت برداشت و استفاده بخش خصوصی از منابع صندوق توسعه ملی را برای توسعه صنعت نفت و گاز مناسب توصیف کرد و افزود: ظرفیت و فرصتی در بودجه برای استفاده بخش غیردولتی از این صندوق در مجموعه فعالیت‌های نفت و گاز کشور پیش‌بینی شده است./

پایان پیام

بخش خصوصی صادرات نفت درآمد   اخبار برگزیده
  

وزیر صنعت معدن و تجارت اعلام کرد: اگر خودرو تا عید مرتب عرضه شود، یقیناً قیمت پایین می‌آید.
نامه نیوز صنعت خودرو معدن 

  

یک سایت حامی دولت ضمن اعتراض به سخنان روحانی درباره ارزانی اجناس و قاچاق پرسید: نمی‌دانید یا تجاهل می‌کنید؟!
نامه نیوز ایران گرانی عراق 

  

در جریان بررسی کلیات بودجه 98 با تصویب مجلس ماهانه 300 تومان از مشترکین برق و گاز برای بیمه خسارات اخذ می‌شود.
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی گاز بودجه 

  

خداحافظ بشار رسن؟شنیدیم یک باشگاه از امارات، یک تیم قطری و همین‌طور یک تیم متمول شهرستانی ایران برای جذب بشار رسن ابراز علاقه کرده‌اند.
خودروتک پرسپولیس برانکو ایران 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (سه شنبه 30 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز سه شنبه 30 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

بی کیفیت ترین خودروهای داخلی مشخص شدند / دی 1397شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، جدیدترین گزارش خود از میزان کیفیت خودروهای تولیدی در کشور را منتشر کرد که به بررسی آن می‌پردازیم.
خودروتک خودرو تولید پژو 

  

برای خرید خودرو فعلا دست نگه داریدیک کارشناس صنعت خودرو گفت: افزایش اخیر قیمت خودرو در بازار غیرواقعی بوده و این مساله تنها جوسازی دلالان است و صراحتاً باید اعلام کنم که در این شرایط به نفع و صلاح مردم نیست که اقدام به خرید خودرو کنند، چرا که قیمت‌ها به این شکل باقی نخواهد ماند.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

صعود دسته جمعی قیمت خودروهای داخلی / پراید به 45 میلیون رسید!گزارش امروز قیمت خودرو حکایت از روند صعودی قیمت‌‌ها دارد به نحوی که قیمت انواع خودروهای داخلی تا 13 میلیون تومان گران شده است.
خودروتک قیمت کاهش قیمت ها خودرو 

  

تابلو قیمت خودروهای داخلی قرمز شدبازار خودرو با نزدیکی به آخرین ماه سال، به واسطه حضور گسترده دلالان و واسطه‌گران قیمت‌های شگفت انگیزی به خود می‌بیند...
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (چهارشنبه 24 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز چهارشنبه 24 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  اخبار داغ
  

مرغ ارزان شد + جزئیاتمدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: با توزیع مرغ تنظیم بازاری 11 هزار و 500 تومانی قیمت هرکیلوگرم مرغ در بازار آزاد حدود 2 هزار تومان ارزان شده است.
خودروتک تنظیم بازار واردات بخش خصوصی 

  

هدیه با ارزش سردار «قاسم سلیمانی» به «آرین غلامی»«آرین غلامی»، قهرمان شطرنج ایران، از دیدارش با سردار قاسم سلیمانی، خبر داد.
برنا قاسم سلیمانی شطرنج ایران 

  

مشاور بشار اسد: اتحادیه عرب بدون سوریه بی ارزش استمشاور بشار اسد درباره بازگشت سوریه به اتحادیه عرب گفت: هیچ مسئله جدیدی در این باره وجود ندارد. اتحادیه عرب بدون سوریه هیچ ارزشی ندارد. از رئیس پارلمان سوریه برای حضور در نشست‌های پارلمان عربی دعوت شده و این مسئله خوبی است...
انصاف‌نیوز مشاور بشار اسد اتحادیه عرب 

  

وزارت امور اقتصادی و دارایی در گزارشی پیش بینی کرد، حداکثر تورم در سال 97 بالغ بر 27.8 درصد و رشد اقتصادی در بدبینانه ترین حالت منفی 2.5 درصد است.
نامه نیوز وزارت امور اقتصادی و دارایی اقتصاد اقتصاد ایران 

  

دولت مقصر تورم افسار گسیخته امروز در کشور استعضو کمیسیون اقتصادی مجلس از ضعف تیم مدیریتی و اقتصادی دولت گفت و اظهار داشت: در تورم افسارگسیخته ای که در کشور ایجاد شده ، دولت مقصر است زیرا قطعا توان مهار آن را داشت اما موفق نبود.
تسنیم دولت تورم کمیسیون اقتصادی مجلس 

  

تشکیل بزرگ‌ترین پرونده تخلف ارزی در خراسان رضویمدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی از تشکیل بزرگ‌ترین پرونده تخلف ارزی در این استان با طرح شکایت 5 ب
خبرفوری تعزیرات بانک یورو 

  

مرغ 2 هزار تومان ارزان شدمدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: با توزیع مرغ تنظیم بازاری 11 هزار و 500 تومانی قیمت هرکیلوگرم مرغ در بازار آزاد حدود 2 هزار تومان ارزان شده است.
تسنیم تنظیم بازار واردات بخش خصوصی