استفاده بهینه بخش خصوصی در توسعه صنعت نفت از منابع صندوق توسعه

سیدعلی ادیانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص کم و کیف استفاده از ظرفیت صندوق توسعه ملی در توسعه صنعت نفت و گاز، گفت: فلسفه صندوق توسعه ملی برای حمایت از بخش غیردولتی است نه برای پروژه‌ها و طرح‌های دولتی و بنا به تدبیر مقام معظم رهبری، تاسیس صندوق توسعه ملی یکی از فرصت‌های طلایی برای جدایی از وابستگی بودجه به نفت است و برابر مصوبه مجلس و قانون برنامه ششم توسعه باید…

استفاده بهینه بخش خصوصی در توسعه صنعت نفت از منابع صندوق توسعه

سیدعلی ادیانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص کم و کیف استفاده از ظرفیت صندوق توسعه ملی در توسعه صنعت نفت و گاز، گفت: فلسفه صندوق توسعه ملی برای حمایت از بخش غیردولتی است نه برای پروژه‌ها و طرح‌های دولتی و بنا به تدبیر مقام معظم رهبری، تاسیس صندوق توسعه ملی یکی از فرصت‌های طلایی برای جدایی از وابستگی بودجه به نفت است و برابر مصوبه مجلس و قانون برنامه ششم توسعه باید درصدی از فروش و درآمد ارزی حاصل از صادرات نفت و گاز را به این صندوق اختصاص داد.

سهم صندوق توسعه ملی از درآمد حاصل از فروش میعانات گازی و نفتی برای سال 98 از 34 به 20 درصد رسید

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طبق مصوبات مجلس و برنامه ششم توسعه برای سال آینده باید 34 درصد درآمد حاصل از فروش میعانات گازی و نفتی به صندوق توسعه ملی واریز شود اما به دلیل شرایط  خاص اقتصادی کشور در سال آینده، این میزان به 20 درصد تقلیل یافت اما دولت 14 درصد باقی مانده را به صندوق بدهکار و به نوعی از آن قرض گرفته است.

واریزها به صندوق توسعه ملی باید در جهت ایجاد و تقویت زیرساخت‌های نفتی و صنعتی هزینه شوند

وی با بیان اینکه واریزها به صندوق توسعه ملی باید در جهت ایجاد و تقویت زیرساخت‌های نفتی و صنعتی هزینه شوند، افزود: از آنجا که بخش‌های خصوصی و غیردولتی تمایل به تقویت زیرساخت‌های صنعت نفت، اکتشاف و توسعه میادین نفتی دارند، می‌توانند از این منبع عظیم استفاده کنند.

وضعیت استفاده بخش خصوصی از صندوق برای توسعه صنعت نفت و گاز مناسب است

عضو هیات رئیسه کمیسیون تلفیق بودجه سال 98 مجلس وضعیت برداشت و استفاده بخش خصوصی از منابع صندوق توسعه ملی را برای توسعه صنعت نفت و گاز مناسب توصیف کرد و افزود: ظرفیت و فرصتی در بودجه برای استفاده بخش غیردولتی از این صندوق در مجموعه فعالیت‌های نفت و گاز کشور پیش‌بینی شده است./

پایان پیام

بخش خصوصی صادرات نفت درآمد   اخبار برگزیده
  

قیمت 7 خودرو سایپا برای فروش فوری امروز اعلام شدفروش فوری محصولات گروه خودروسازی خودرو از ساعت 10 صبح امروز آغاز شد.
خودروتک قیمت خودرو سایپا 

  

شب گذشته پاریس نخوابید. هزاران نفر از مردم پاریس دیشب اطراف کلیسای در حال سوختن حلقه زدند ، دعا کردند و اشک ریختند
نامه نیوز پاریس آتش سوزی رئیس جمهور 

  

فیلم /دعوای شدید توییتری با مهناز افشار پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین: Your browser doesn't support video. Please download the file: video/mp4 video/webm
مثلث مهناز افشار 

  

بانک‌ها تا 40 روز دیگر مکلف به ارائه رمز یکبار مصرف هستندرئیس پلیس فتا گفت: بانک‌ها تا 40 روز دیگر مکلف به ارائه رمز یکبار مصرف به کاربران هستند.
مثلث بانک مرکزی بانک پلیس فتا 

  

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه ساز و کار متناظر برای اینستکس هفته گذشته در ایران راه اندازی شد تاکید کرد که اروپایی‌ها نسبت به انجام تعهداتشان در ایران بسیار عقب هستند.
نامه نیوز وزارت خارجه کار ایران 

  

عرضه یک خودرو محبوب در فروش فوری ایران خودرو (قیمت)شرکت ایران خودرو در راستای تنظیم بازار خودرو اولین مرحله فروش فوری محصولات خود در سال 98 را از فردا آغاز می کند.
خودروتک ایران خودرو خودرو بازار خودرو 

  

رئیس جمهور آمریکا تلاش کرد تصمیم خود در مورد قرار دادن سپاه پاسداران در لیست گروه های تروریستی را به استراتژی تحریمهای شدید علیه ایران ارتباط دهد. در همین رابطه، دولت ترامپ مدعی شد که به دلیل حمایت ایران از فعالیتهای تروریستی، به فشارهای مالی خود علیه این کشور ادامه می دهد.
نامه نیوز دولت کاخ سفید ایران 

  

آخرین خبر از قیمت طلا، سکه و دلار +جدولقیمت دلار در بازار تهران با 180 تومان افزایش به 14,230 (چهارده هزار و دویست و سی ) تومان رسید و قیمت سکه نیز در بازار با نوسان روبرو بود و در آخرین ساعت به زیر 5 میلیون تومان رسید.
مثلث بازار تهران قیمت یورو 

  

پیش بینی قیمت جدید برای پراید در بازاررئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو با اشاره به ثبات بازار خودرو در روزهای آغازین سال جدید، کمبود متقاضی و نیز عرضه‌های صورت گرفته توسط خودروسازان، پیش‌بینی کرد در صورت ادامه عرضه خودرو توسط خودروسازان روند کاهش قیمت‌ها ادامه یابد و به عنوان مثال پراید به حدود 37 میلیون تومان برسد.
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

شاید علت سفر نتانیاهو، جلب موافقت پوتین با حمله نظامی سنگین به نیروهای ایرانی و مستشاران ایرانی باشد، تا امکان ترمیم قدرت بازدارندگی اسرائیل در مقابله های نظامی اخیر فراهم شود.
نامه نیوز انتخابات اسرائیل سفر ونزوئلا 

  اخبار داغ
  

ارزیابی امکان آمریکا برای فشار نفتی بر ایرانکارشناسان معتقدند عربستان ممکن است بیش از این نتواند هزینه فشار بیشتر به ایران را بپردازد؛ از سوی دیگر آمریکا قادر به فشار بیشتر به ایران به دلیل ترس از افزایش قیمت نفت، نیست.
اقتصادنیوز خبرآنلاین ایران ایران و ونزوئلا 

  

نفت مسجد سلیمان و استقلال خوزستان در هفته بیست و ششم لیگ برتر به تساوی بدون گل رضایت دادند.
ورزش۳ نفت مسجد استقلال خوزستان 

  

خدمت به مردم بهترین راه مبارزه با دشمن استفرمانده ناجا معتقد است که بهترین راه مبارزه با دشمن، خدمت به مردم است.
ایلنا حسین اشتری رهبر انقلاب اقتصاد مقاومتی 

  

دبیرکل جهاد اسلامی بر مبارزه تا آزادی فلسطین تاکید کردبیروت- ایرنا- 'زیاد نخاله' دبیرکل جدید جنبش جهاد اسلامی تاکید کرد: ما ، ایران و جبهه مقاومت در برابر اسراییل اعضای یک خانواده هستیم و به مبارزه خود تا آزادی مردم فلسطین ادامه خواهیم داد.
ایرنا مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

مبارزه با فساد, حمایت از مهارت افزایی ، جوانگرایی از دغدغه های اصلی جوانان است" محمد شریعتمداری " وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی طی توئیتی اعلام کرد: گفت و شنود با جوانان نخبه در روز جوان بیانگر این بود که مبارزه با فساد, حمایت از مهارت افزایی ، جوانگرایی, بها دادن به ایده ها و کسب و کارهای نوین از دغدغه های اصلی جوانان است.
برنا جوانان محمد شریعتمداری کار 

  

بازار اجاره امسال نگران کننده خواهد بود/ رکود تورمی مسکن در تابستانعقبایی گفت: بازار اجاره امسال به دلیل از بین رفتن قدرت خرید در بین خریداران مسکن، بسیار نگران‌کننده‌
خبرفوری مسکن قیمت مسکن تهران 

  

اولین جلسه هیات مدیره بازار متشکل ارزی تشکیل شدتهران-ایرنا-روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد: در راستای ایجاد بازار متشکل ارزی، اولین جلسه هیئت مدیره تشکیل و مدیرعامل بازار متشکل ارزی انتخاب شد.
ایرنا تهران ایرنا روابط عمومی 

  

بازداشت 3 مأمور قلابی پلیس مبارزه با موادمخدررئیس کلانتری 116 مولوی از دستگیری سه مأمور قلابی پلیس مبارزه با موادمخدر خبر داد.
تسنیم بازداشت پلیس خودرو 

  

سومین نشست هم‌اندیشی تشکل‌های انقلاب با جامعه روحانیت مبارز برگزار شدسومین نشست هم اندیشی تشکل های ولایی و انقلابی با جامعه روحانیت مبارز با تاکید بر بر ایجاد و تعمیق وفاق و انسجام حداکثری میان تشکل ها و گروه های ولایی و انقلابی برگزار شد.
تسنیم جامعه روحانیت مبارز ماه شعبان جوانان