گسترش   |  اجتماعی  |  

قاتل مشهدی به دار مجازات آویخته شد

پژوسوار نقابداری که با شلیک شیطانی در مشهد، جان مرد بی گناهی را گرفت تا به خواسته پلیدش برسد، در حالی سپیده دم چهارشنبه گذشته به چوبه دار سپرده شد که همدست او در طراحی این نقشه شوم نیز باید 15 سال زندان و 99 ضربه شلاق را تحمل کند.

قاتل مشهدی به دار مجازات آویخته شد

مدت ها بود که به اختلافات خانوادگی دامن می زد تا از شوهرش طلاق بگیرد. او قبل از آن که با پسرعمه اش ازدواج کند با یکی از جوانان هم روستایی اش ارتباط داشت ولی زمانی که مرتضی به خواستگاری آمد پای سفره عقد نشست و زندگی مشترک خود را با پسرعمه اش آغاز کرد. این درحالی بود که مصطفی دست بردار نبود و همچنان سعی داشت به ارتباط شیطانی خود با او ادامه دهد تا این که سکینه و شوهرش برای ادامه زندگی مشترک به مشهد مهاجرت کردند اما ارتباط مصطفی با او به فضای مجازی تلگرام کشید در حالی که سکینه صاحب فرزند پسری نیز شده بود به بهانه های مختلف با مصطفی قرار می گذاشت و در مشهد یا روستای محل اقامت پدر و مادرش به دیدار او می رفت تا این که مرتضی متوجه ماجرا شد.

تلاش مرتضی برای جلوگیری از آبروریزی خانوادگی

او برای آن که از آبروریزی خانوادگی جلوگیری کند تلاش کرد تا بدون درگیری و رسوایی همسر 20 ساله اش را طلاق بدهد اما شرط کرد که به هیچ وجه حضانت پسر کوچک را به همسرش نخواهد داد. همین موضوع به اختلافات خانوادگی شدت بخشید چرا که سکینه هم ادعا می کرد فرزندش را دوست دارد و باید سرپرستی او را به عهده بگیرد!

قتل مسلحانه با همکاری سکینه و مصطفی

سکینه برای آن که به خواسته شوم خود برسد به هر حیله و ترفندی متوسل می شد تا این که ماجرای قتل همسرش را با «مصطفی – خ» درمیان گذاشت. افکار پلیدی ذهن او را  درگیر کرده بود. چندین نقشه شیطانی را برای قتل بی سروصدای شوهرش به همراه مصطفی (جوان 23 ساله) طرح کرد اما موفق به اجرای آن نشدند تا این که روزی «قتل مسلحانه» در ذهن او نقش بست! سکینه با ترغیب های شیطانی جوان 23 ساله وارد ماجرای خطرناکی شده بود که قصد داشتند با شیوه ای بی رحمانه جان مرد بی گناهی را بگیرند و کودکی را از داشتن پدر محروم کنند.

بالاخره طراحی این نقشه هولناک به پایان رسید و مصطفی برای خرید سلاح به گالیکش رفت چرا که از طریق تلگرام با فروشنده سلاح در شهرهای شمالی کشور قرار گذاشته بود. طولی نکشید که مقدمات این جنایت وحشتناک تگزاسی فراهم شد.

دوازدهم آذر سال 98 بود که مصطفی به بهانه شرکت در مجلس عروسی یکی از دوستانش به سراغ برادرش در یکی از روستاهای خراسان شمالی رفت و خودرو پژو پارس او را به امانت گرفت تا به سبزوار برود اما او طبق نقشه سلاح وینچستر را برداشت و به طرف مشهد حرکت کرد. مستقیم به بولوار شهید فکوری (محل اقامت زوج جوان) رفت تا یک بار مسیر شلیک و فرار را طبق نقشه بررسی کند. وقتی همه چیز را آماده دید، اجرای جنایت تگزاسی را آغاز کرد. حدود ساعت 19:30 بود که دوباره به خیابان شقایق در بولوار شهید فکوری رسید. پلاک پژو پارس را مخدوش کرده بود و نقاب به چهره داشت تا شناسایی نشود.

نقشه شیطانی سکینه برای همسرش

از سوی دیگر طبق نقشه شیطانی، سکینه برخی از اطرافیانش را که آن شب مهمان اوبودند به بهانه دیدار از مراکز تفریحی و زیارتی به بیرون از خانه کشاند تا زمانی که همسر 25 ساله اش به منزل باز می گردد، کسی در آن جا نباشد. دقایق به کندی سپری می شد و مهاجم نقابدار در افکار خود فرورفته بود که  ناگهان مرتضی را در حالی دید که با کلید در خانه را گشود و قبل از آن که او بتواند از خودرو پیاده شود به داخل منزل رفت و در حیاط را بست «مرتضی – ش» هراسان با سکینه تماس گرفت و باز هم از عقیم ماندن نقشه قتل مسلحانه خبر داد. با وجود این از سکینه خواست هر طور شده دوباره شوهرش را به بیرون از منزل  بکشاند. در این هنگام فکر پلید دیگری به ذهن زن 20 ساله رسید؛ او بلافاصله گوشی تلفن را برداشت و با شوهرش تماس گرفت. او مدعی شد برای تهیه شام مهمانان و صبحانه آنان نیاز به خرید شیر و سیب زمینی و پیاز دارد و از همسرش درخواست کرد هرچه سریع تر به خرید برود تا قبل از آن که با مهمانان به خانه برسد!

مرتضی هم بی خبر از حادثه تلخی که انتظارش را می کشد، بی درنگ از خانه بیرون زد و به آن سوی خیابان رفت و از خواربارفروشی محله خرید کرد. در این لحظه مهاجم مسلح که او را زیر نظر داشت از خودرو پیاده شد و در حالی که اسلحه وینچستر را در دست می فشرد به سمت مرتضی رفت که به چند قدمی خانه اش رسیده بود. او فریاد زد «وایستا، وایستا!» و به محض این که مرتضی به عقب بازگشت ناگهان صدای شلیک های هولناک در فضا پیچید و جوان 25 ساله نقش بر زمین شد.

جوان 25 ساله به قتل رسید

دقایقی بعد در حالی نیروهای امدادی و پلیسی با تماس اهالی به محل حادثه رسیدند که حوضچه ای از خون تشکیل شد و جوان 25 ساله دیگر نفس نمی کشید. با گزارش این جنایت وحشتناک به مقام قضایی، بلافاصله قاضی کاظم میرزایی (قاضی ویژه قتل عمد در زمان وقوع حادثه) عازم محل شد و به تحقیق در این باره پرداخت. قاضی وقت شعبه 211 دادسرای عمومی و انقلاب مشهد براساس تجربیات قضایی، دستورات ویژه ای را برای شناسایی مهاجم نقابدار صادر کرد و بدین ترتیب گروه ویژه ای از کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی با هدایت سرهنگ کارآگاه جواد شفیع زاده (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) ماموریت یافتند تا بررسی های گسترده ای را در این باره آغاز کنند .

آنان پس از حدود یک ماه فعالیت های اطلاعاتی و تحقیقات محرمانه به سرنخ هایی از یک ارتباط شیطانی رسیدند و بررسی های خود را در این خصوص متمرکز کردند. از سوی دیگر نیز بازبینی دوربین های ترافیکی ردی از یک خودرو پژو پارس سفید رنگ را نمایان ساخت که روز وقوع جنایت با پلاک دستکاری شده در محل حادثه پارک بود.

ارتباط برادر مالک خودرو با سکینه

با این بررسی های پنهانی، همسر 20 ساله متهم نیز به طور غیرمحسوس تحت نظر پلیس قرار گرفت و مشخص شد که بعد از جنایت ، به منزل پدری خود در یکی از روستاهای خراسان شمالی رفته است. از طرف دیگر با لو رفتن پلاک اصلی پژو پارس هم مشخص شد که مالک آن در همان روستا حضور دارد. بنابراین کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی با انجام یکسری تحقیقات و رصدهای اطلاعاتی متوجه شدند که برادر مالک خودرو همان فردی است که در فضای مجازی با سکینه ارتباط دارد به همین دلیل و با  دستور قاضی میرزایی، کارآگاهان به خراسان شمالی رفتند و «مصطفی – خ» را در یک کارگاه بلوکه سازی دستگیر کردند.

آنان دقایقی بعد هم حلقه های قانون را بر دستان سکینه گره زدند که در منزل پدرش به سر می برد. به گزارش اختصاصی خراسان با انتقال متهمان به مشهد، مصطفی به قتل مسلحانه «مرتضی – ش» با انگیزه ارتباط شیطانی با همسر وی اعتراف کرد و بدین ترتیب این پرونده جنایی با صدور کیفرخواست، به شعبه پنجم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی ارسال شد. قضات دادگاه پس از چندین جلسه محاکمه که به ریاست یکی از قضات با تجربه دادگستری خراسان رضوی برگزار شد. با استناد به دلایل محکمه پسند و انکار ناپذیر رای به قصاص نفس «مصطفی – خ» دادند و او را به جرم ارتباط نامشروع نیز به تحمل 99 ضربه شلاق محکوم کردند.

اجرای حکم قصاص متهم ردیف اول

همچنین براساس رای دادگاه، سکینه متهم ردیف دوم نیز به تحمل 15 سال زندان و 99 ضربه شلاق محکوم شد که این رای به تایید دیوان عالی کشور هم رسید. با ارسال پرونده  به اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب مشهد و با فراهم شدن مقدمات اجرای حکم قصاص نفس، متهم ردیف اول این پرونده سپیده دم روز چهارشنبه گذشته در زندان مرکزی مشهد پای چوبه دار رفت و در حضور قاضی اجرای احکام، به مجازات رسید تا فرجام شلیک شیطانی او بار دیگر درس عبرتی برای افرادی باشد که نقشه های شومی را در سر می پرورانند.

 

منبع: رکنا

خودرو پدر مشهد   اخبار برگزیده
  

جزئیات افزایش حقوق سربازان از زبان سردار تقی مهریحوادث رکنا: رئیس سازمان وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کل کشور (فراجا) جزئیات افزایش حقوق سربازان را تشریح کرد و گفت: معوقات حقوق در ماه های آینده به حساب سربازان و پایوران واریز می شود.
مثلث سربازی یارانه خودرو 

  

ریزش شاخص بازار سهام در روز آخر اردیبهشت/خروج نیم تریلیون تومان سرمایه از بورساقتصادنیوز: در معاملات امروز 31 اردیبهشت بازار سهام، ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و 447 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد.
اقتصادنیوز شاخص سهام سرمایه 

  

دستور رئیس سازمان بازرسی کل کشور در رابطه با ورود به موضوعات کلان بانکیرئیس سازمان بازرسی کل کشور با صدور دستوری به معاونت اقتصادی خواستار ورود این معاونت به موضوعات کلان بانک‌ها شد و با تاکید بر اینکه بانک‌ها نقش مهمی در اقتصاد کشور دارند، بر ضرورت شناسایی افراد متخصص و با تجربه برای همکاری با سازمان بازرسی برای ورود به موضوعات کلان بانک ها تاکید کرد.
ایلنا سازمان بازرسی کل کشور بانک مرکزی بانک 

  

از جایگاه امر به معروف و نهی از منکر صیانت شوددبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در نامه ای خطاب به معاون حقوق عامه و پیشگیری از جرم دادستان کل کشور خواستار صیانت از جایگاه امر به معروف و نهی از منکر شد.
ایلنا جمهوری اسلامی ایران قوه قضاییه جمهوری اسلامی 

  

فوت 9 نفر بیمار کرونایی دیگر / کویید 19 همچنان کشته می دهدآمار امروز کرونا طبق اعلام وزارت بهداشت اعلام شد.
۵۵ آنلاین بیمارستان وزارت بهداشت درمان 

  

آبله میمون ویروس جدید/اروپا به قرنطینه می رودسازمان بهداشت جهانینشستی اضطراری برای بحث در مورد شیوع آبله میمون پس از تایید بیش از 100 مورد در اروپا برگزار کرد.
مستقل‌آنلاین ویروس سازمان بهداشت جهانی مادرید 

  

اظهارات خطیب زاده درباره تامین حقابه ایران از هیرمندایرنا/ سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: از مجاری حقوقی موضوع برقراری حقابه ایران از رودخانه هیرمند را پیگیری می کنیم تا حقابه این رودخانه مرزی که ایران مستحق آن است از سوی افغانستان تامین شود.
نامه نیوز ایران جمهوری اسلامی ایران ایرنا 

  

وزیر کشور: وعده‌های امام (ره) در حال تحقق استوزیر کشور گفت: وعده های امام رحمت الله مانند فروپاشی غرب و دینداری مردم یکی پس از دیگری در حال تحقق است.
فردا امام خمینی وزارت بهداشت وزارت علوم 

  

توصیه به طارمی:به ایتالیا و اسپانیا بروتوصیه ملی‌پوش سابق کشورمان به طارمی؛ به اسپانیا یا ایتالیا برو
خانه فوتبال مصاحبه مهدی طارمی ایتالیا 

  

علائم اولیه آبله میمون چیست؟در پی هشدار سازمان جهانی بهداشت مبنی بر احتمال گسترش بیماری عفونی و واگیردار آبله میمون، موارد تازه‌ای از ابتلا به این بیماری در دو کشور دیگر اروپایی شناسایی شد.
مستقل‌آنلاین درمان کمردرد وزارت بهداشت 

  

قالیباف: زمانی که من فرمانده بودم جرائم 70 درصد کاهش داشتقالیباف: زمانی که فرمانده نیروی انتظامی بودم جرائم در ماه رمضان 70 درصد کاهش داشت. 4 سالی که من فرمانده نیروی انتظامی بودم خیلی دقیق می‌توانم بگویم بیش از 70 درصد جرایم در ماه رمضان کاهش پیدا می‌کرد.
مستقل‌آنلاین نیروی انتظامی ماه ماه رمضان 

  

فوری/ شاخص کل بورس به ابرکانال 1/6 میلیون واحد رسیدشاخص کل بورس با رشد 16 هزارو 200 واحدی به ابرکانال 1.6 میلیون واحد رسید در سطح یک میلیون و 600 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز شاخص 

  

آمریکا دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت زدنیروی هوایی آمریکا اعلام کرد دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت که سرعت پروازش پنج برابر سرعت صوت بوده، زده است.
۵۵ آنلاین موفقیت نیروی هوایی اوکراین 

  

مردم: آقای احمدی نژاد مملکت را درست کنید!مردم بوشهر خطاب به محمود احمدی نژاد: آقای احمدی نژاد دست ما جوانها را بگیرید، مملکت را درست کنید.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد یارانه 

  اخبار داغ
  

اعلام تازه ترین نقشه رنگ بندی کرونایی/ 2شهر دیگر آبی شدند به گزارش خبرگزاری مهر، بر اساس اعلام وزارت بهداشت، 253 شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند. همچنین، رنگ 195 شهرستان نیز آبی است. 31 اردیبهشت در نقشه رنگ بندی اعلام شده 255 شهر زرد و 193 شهر آبی بودند که نسبت به هفته پیش از آن 4 شهر از زرد به آبی تغییر وضعیت داده بودند. نقشه کرونایی کشور در چند هفته اخیر از رنگ قرمز و نارنجی پاک شده است.
مهر رنگ وزارت بهداشت 

  

اعلام تازه ترین رنگ بندی نقشه کرونایی/ 2 شهر دیگر آبی شدند به گزارش خبرگزاری مهر، بر اساس اعلام وزارت بهداشت، 253 شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند. همچنین، رنگ 195 شهرستان نیز آبی است. 31 اردیبهشت در نقشه رنگبندی اعلام شده 255 شهر زرد و 193 شهر آبی بودند که نسبت به هفته پیش از آن 4 شهر از زرد به آبی تغییر وضعیت داده بودند. نقشه کرونایی کشور در چند هفته اخیر از رنگ قرمز و نارنجی پاک شده است.
مهر رنگ وزارت بهداشت 

  

آخرین نقشه رنگ‌بندی کرونایی کشور اعلام شد/ دو شهر دیگر آبی شدند به گزارش خبرگزاری مهر، بر اساس اعلام وزارت بهداشت، 253 شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند. همچنین، رنگ 195 شهرستان نیز آبی است. 31 اردیبهشت در نقشه رنگبندی اعلام شده 255 شهر زرد و 193 شهر آبی بودند که نسبت به هفته پیش از آن 4 شهر از زرد به آبی تغییر وضعیت داده بودند. نقشه کرونایی کشور در چند هفته اخیر از رنگ قرمز و نارنجی پاک شده است.
مهر رنگ وزارت بهداشت 

  

آخرین رنگ بندی کرونایی شهرهای ایران 6 خرداد + عکساقتصادنیوز: وزارت بهداشت اعلام کرد، تعداد شهرهای زرد کرونایی از 255 به 253 شهر رسید و تعداد شهرهای با وضعیت آبی نیز افزایش یافت.
اقتصادنیوز رنگ ایران عکس 

  

تازه ترین رنگ‌ بندی نقشه کرونایی کشور اعلام شد به گزارش خبرگزاری مهر، بر اساس اعلام وزارت بهداشت، 253 شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند. همچنین، رنگ 195 شهرستان نیز آبی است. نقشه کرونایی کشور در چند هفته اخیر از رنگ قرمز و نارنجی پاک شده است.
مهر رنگ وزارت بهداشت 

  

کاهش قیمت خودرو ادامه دارد؟ + جدولبازار خودرو این هفته را نیز همانند هفته گذشته به پایان برد؛ بازاری که در دو ماه ابتدایی سال با جهش قیمت های عجیب و غریبی همراه شده بود، حالا دو هفته ای است که روند نزولی در پیش گرفته است؛ هرچند که این کاهش قیمت ها نسبت به افزایش دو ماه گذشته، کم بوده است.
خودروتک کاهش قیمت ها قیمت افزایش قیمت 

  

آبله میمون مانند کرونا جهان را فرا میگیردسازمان جهانی بهداشت با هشدار اینکه آبله میمون مانند کرونا می شود به کشورها گفت باید سریعتر واکسیناسیون را انجام داد.
مستقل‌آنلاین سازمان بهداشت جهانی سازمان ملل واکسیناسیون 

  

شستا، سیمان آبیک را در بورس عرضه می‌کندمدیرعامل شستا از برنامه این شرکت برای عرضه بیش از 10 شرکت تابعه این هلدینگ بزرگ اقتصادی در بورس در سال 1401 خبر داد.
مستقل‌آنلاین سیمان ایران تهران 

  

تابستان و موج جدید کرونا | منتظر موج جدید کرونا در تابستان هستیممتخصص بیماری‌های عفونی: سویه اومیکرونی که در ایران شاهد آن بودیم از نوع BA1 و BA2 در کشور بود، در حالی که در حال حاضر نوع BA4 و BA5 در آمریکا و اروپا شایع شده است.
۵۵ آنلاین ویروس ایران 

  

قیمت خودرو سقوط کرد!به گفته فعالان بازار خودرو، رکود در این بازار به ویژه در خودروهای میان رده و اقتصادی تشدید شده است. در این میان پرسش اصلی این است که آیا روند کاهش قیمت خودرو ، ادامه خواهد داشت؟
۵۵ آنلاین قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

صادرات 4 میلیون دوز واکسن ایرانی کرونا به گزارش خبرگزاری مهر، بهرام عین‌اللهی در بازدید از بیست و سومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی ایران با حضور در نشست هم اندیشی و گفتگوی تشکل‌های دانش بنیان، تولیدکنندگان و تأمین کنندگان تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی، افزود: هر کالای حوزه سلامت که تولید می‌شود چنانچه مورد تأیید استاندارد قرار گیرد، از حمایت سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت نیز برخوردار خواهد شد. وی با…
مهر وزارت بهداشت سازمان بهداشت جهانی ونزوئلا 

  

تاکید وزارت بهداشت بر الزامی شدن تزریق دوز چهارم واکسن کرونامعاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش و پزشکی از احتمال تزریق دوز چهارم واکسن کرونا در ایران خبر داد.
برنا وزارت بهداشت درمان آموزش 

  

ضرورت تقویت شبکه بهداشت کشور در دوران پساکرونا به گزارش خبرگزاری مهر، مصطفی رضایی با تقدیر از دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز برای میزبانی اجلاس کشوری تقویت نظام شبکه گفت: در طی دوران کرونا، دو سال سخت را پشت سر گذاشتیم. دو سالی که در آغاز آن با شیوع پاندمی کرونا ویروس دغدغه‌ها و نگرانی‌ها بسیار بود و با اقداماتی مانند ایجاد حدود هزار و پانصد مرکز منتخب درمان سرپایی برای کووید 19، ایجاد مراکز واکسیناسیون عمومی…
مهر وزارت بهداشت درمان امید به زندگی 

  

اهمیت بازسازی و بهبود فرآیندها در دوران پساکرونارییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکیدات مقام معظم رهبری در زمینه پیشگیری از بیماری ها و توسعه نظام سلامت کشور را موجب تدوین سند ملی تقویت نظام شبکه در کشور دانست.
ایلنا وزارت بهداشت کودکان آموزش 

  

6 نفر از کرونا جان باختند/ تعداد مبتلاهای جدید+جزئیات6 بیمار کووید19 در طول 24 ساعت گذشته، جان خود را از دست دادند.
گسترش بیمارستان