ایلنا   |  ورزشی  |  

هخامنش: در بازی قبل 2 پنالتی برای ما نگرفتند و حالا یک بار هم اشتباه به سود ما بود/ تراکتور در مسیر درستی قرار دارد و مطمئنم موفق می‌شود

مدافع تراکتور در مورد شرایط این تیم و تساوی مقابل نساجی صحبت کرد.

هخامنش: در بازی قبل 2 پنالتی برای ما نگرفتند و حالا یک بار هم اشتباه به سود ما بود/ تراکتور در مسیر درستی قرار دارد و مطمئنم موفق می‌شود

مدافع تراکتور در مورد شرایط این تیم و تساوی مقابل نساجی صحبت کرد.

وفا هخامنش در گفتگو با خبرنگار ورزشی ایلنا در خصوص دیدار تراکتور مقابل نساجی و تساوی مقابل این تیم اظهار داشت: بازی سختی مقابل نساجی داشتیم و بازی در خانه حریف همیشه دشوار است. چمن مصنوعی ورزشگاه وطنی هم ما را اذیت کرد چرا که ما برخلاف تیم حریف عادت به بازی در چمن مصنوعی نداریم و همین موضوع در روند بازی تاثیرگذار بود. در کل ما در نیمه اول سوار بر بازی بودیم و اگر همان موقعیت‌های اول بازی را به گل تبدیل می‌کردیم حریف دیگر نمی‌توانست فشرده بازی کند و مجبور بود بیاید جلو و باز بازی کند و این موضوع کار ما را راحت‌تر می‌کرد ولی متاسفانه از موقعیت‌ها استفاده نکردیم و این موضوع باعث شد حریف به خواسته خودش برسد و رفته رفته تیمش در زمین جا بیافتد و بدین ترتیب ما نتوانستیم به گل برسیم. وقتی هم که گل خوردیم به نظر من سر ناهماهنگی به وجود آمده در تیم ما در آن لحظه بود ولی خدا را شکر بچه‌ها زود به بازی برگشتند و سوار بازی شدند و با فشاری که آوردند توانستند نتیجه را تغییر دهند و حداقل از شکستی که داشتیم می‌خوردیم فرار کنیم و حداقل یک امتیاز بگیریم و این یک امتیاز هم خودش ارزشمند است. به هر جهت تیم تغییرات زیادی داشته و دیر بسته شده و شروع کرده است و این تغییرات کمی زمانبر است و عقیده دارم تیم ما شرایط خوبی پیدا خواهد کرد. تیم ما دارد اصولی حرکت می‌کند و پایه ریزی درستی دارد و ایمان دارم موفق می‌شود.

وی در مورد عملکرد خودش در دو بازی گذشته گفت: خدا را شکر با اعتمادی که منصوریان به من داشت توانستم در ترکیب اصلی جا بگیرم ولی به نظر خودم در این دو بازی می‌توانستم عملکرد بهتری داشته باشم و از آن وفا هخامنشی که همه انتظار داشتم شرایطم دور بود که مطمئناً به شرایطی که باید برسم می‌رسم و برایش می‌جنگم چون آن را ساده به دست نیاوردم و ساده از دست نخواهم داد و هدفم این است با نمایش خوب در ترکیب تراکتور به تیم ملی برسم.

مدافع تراکتور در مورد سیستم سه دفاعه که در این تیم پیاده می‌شود هم عنوان کرد: اینکه یک تیم سه دفاعه بازی کند یا چهار دفاعه تشخیصش با سرمربی تیم است. هر سیستمی هم نقاط مثبتی دارد و هم نقاط منفی و با توجه به بازیکنانی که ما داریم شرایط بازی با سیستم 2-5-3 را داریم و با این سیستم می‌توانیم با نفرات بیشتری حمله کنیم و وقتی خط دفاع و گلر خوب در تیمت داشته باشی این سیستم جواب می‌دهد و به نظرم تصمیم خوبی از سوی آقای منصوریان گرفته شده است. فکر می‌کنم نزدیک بودن به سیستم بازی تیم ملی هم تاثیرگذار بوده چون ما بازیکنان زیادی داریم که می‌توانند به تیم ملی کمک کنند و همین موضوع تاثیر زیادی خواهد داشت که اگر بازیکنان زیادی از ما دعوت شدند با این سیستم آشنایی داشته باشند.

هخامنش در مورد اعتراض‌هایی که به گل تراکتور مقابل نساجی صورت گرفته و اینکه به نظر می‌رسید این گل آفساید بود هم توضیح داد: من به طور دقیق صحنه گل را بازبینی نکردم و نمی‌توانم با قاطعیت بگویم آفساید بود یا نه و به هر حال داور هم مثل هر انسان دیگری حق اشتباه دارد. من خودم استقبال می‌کنم که سیستم VAR وارد فوتبال ایران شود و اشتباهات داوری به حداقل برسد و ما مشکلی نداریم هم اشتباهاتی که به ضرر ما بوده کمتر شود و هم احیاناً اگر یک جا از اشتباه داوری سود بردیم آن هم نباشد. همانطور که در بازی قبل داور 2 پنالتی برای تیم ما نگرفت که حق مسلم تیم ما بود و متضرر شدیم و حالا این بازی هم ممکن بود گل ما آفساید بوده باشد.

وی در مورد اینکه گفته می‌شود چند نفر روی سکوهای ورزشگاه وطنی بودند و علیه تراکتوری‌ها شعار می‌دادند گفت: در حال حاضر که می‌گویند ویروس کرونا وجود دارد و پروتکل‌های بهداشتی تعیین کرده‌اند و قوانینی گذاشته‌اند که بر اساس آن بازی‌ها را برگزار می‌کنند شرایط هر بازی می‌تواند خودش به قدر کافی خطرناک باشد و هرچقدر جمعیت افراد حاضر در ورزشگاه بیشتر باشد این زنجیره و خطر ابتلا چند برابر می‌شود و همین زنجیره در جامعه پخش می‌شود. بعد از بازی دیدید که تعداد افرادی که در زمین حضور داشتند چقدر زیاد بودند و این خیلی خطرناک است. از طرفی مردم قائمشهر و هواداران نساجی دوست دارند از تیم مورد علاقه‌شان حمایت کنند و به کسانی که در ورزشگاه بودند یا از خانه‌های مجاور به دیدن بازی مشغول بودند ایرادی وارد نیست و اشکال کار از ساخت ورزشگاه و کوتاه بودن سکوها و خالی نبودن فضای دور ورزشگاه است و به هر جهت آنها تیمشان را دوست دارند و از آن حمایت می‌کنند ولی اینکه به بازیکنان تیم ملی که سال‌ها در لباس تیم ملی ایران زحمت کشیدند یا سرمربی ما آقای منصوریان که پیشکسوت فوتبال هستند توهین شود کار پسندیده‌ای نیست و امیدوارم دیگر شاهد چنین اتفاقاتی در فوتبال نباشیم.

بازی فوتبال ورزشگاه   اخبار برگزیده
  

رایزنی وزاری خارجه ایران و آذربایجان مسائل دوجانبه و شرایط پسا جنگ قره‌باغ محوروزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان بصورت ویدئو کنفرانس آخرین تحولات روابط دو جانبه و شرایط پسا جنگ در منطقه را بررسی کردند.
ایلنا ایران جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

گزارش قالیباف از راهکارهای چهارگانه نجات اقتصادی + فیلمقالیباف از اقدامات مجلس در خصوص راهکارهای چهارگانۀ اقتصادی گزارشی ارائه کرد.
گسترش رهبر انقلاب کسری بودجه بودجه 

  

درخواست بی‌شرمانه آل سعود از آژانس بین المللی انرژی اتمیایسنا/ عربستان سعودی از آژانس بین المللی انرژی اتمی درخواست کرد که بازرسی های خود برای کشف ''فعالیت‌های غیرصلح آمیز هسته‌ای'' ایران را افزایش دهد.
مثلث دبی آژانس بین المللی انرژی اتمی انرژی 

  

گفت‌وگوی سخنگوی وزارت خارجه با حامد کرزایسخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با «حامد کرزای»، رئیس جمهور سابق افغانستان دیدار و رایزنی کرد .
ایلنا سخنگوی وزارت امور خارجه وزارت خارجه کرزای 

  

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان، سند راهبردی بین ایران و افغانستان را یکی از اسناد خیلی مهم در روابط دو کشور عنوان و تاکید کرد: گفت‌وگوها میان تهران و کابل درباره سند راهبردی در ابعاد مختلف پیشرفت‌های زیادی داشته است.
نامه نیوز وزارت خارجه واشنگتن جمهوری اسلامی ایران 

  

«طرح شفافیت آرا» در کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس به تصویب رسیدطرح شفافیت آرای نمایندگان در کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس بررسی و تصویب و گزارش آن برای رسیدگی به صحن علنی پارلمان ارسال شده تا در دستورکار پارلمان قرار گیرد.
۵۵ آنلاین رایانه 

  

پایانِ سبز هفته پرنوسان بورسشاخص کل بورس در روز چهارشنبه 10 هزار واحد رشد کرد تا هفته پرنوسان را صعودی به پایان ببرد.
اقتصادنیوز بورس تهران شاخص ایران خودرو 

  

این افراد وام یک میلیونی و بسته معیشتی 100 تومانی دریافت می کنندحامد شمس رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی درباره جزئیات مشمولان بسته معیشتی 100 هزار تومانی و وام یک میلیون تومانی، اظهار کرد: مشمولان بسته معیشتی دولت که شغل و درآمد ثابت ندارند مشمول این طرح هستند.
مستقل‌آنلاین وام بودجه دولت 

  

خبر خوب معاون وزیر بهداشت برای بیماران کرونایی + جزئیاتقاسم جان‌بابایی صبح امروز در بازدید از بیمارستان بهشتی کاشان از بستری بیماران به صورت خانوادگی در این بیمارستان ابراز تاسف کرد و اظهار داشت:
مستقل‌آنلاین بیمارستان کاشان وام 

  

امروز مرز مقاومت قیمت پراید سرانجام شکستقیمت پراید پس نزدیک به دو ماه و نیم بار دیگر به زیر 100 میلیون تومان بازگشت.
خودروتک قیمت ماه خودرو 

  

خدا را شکر عادل رفت!«خدا را شکر عادل رفت و فوتبال ایران عمق پیدا کرد. خدا را شکر دیگر کسی به کسی بدوبیراه نمی‌گوید. خدا را شکر همه دارند حرمت هم را نگه می‌دارند!»
مملکت‌آنلاین ایران شکر روزنامه 

  

ریزش عجیب و غریب قیمت خودرو / روند کاهشی ادامه داردروند کاهش قیمت خودرو در چند هفته اخیر به گونه ای شده است که اکنون می توان با قاطعیت گفت در یک موج ریزش قیمت خودرو قرار گرفته ایم. موج ریزشی که به نظر می رسد فعلا قصد فروکش کردن ندارد.
خودروتک خودرو بازار خودرو تولید 

  

برخی آمریکایی‌ها نگران احتمال کمک سیاسی پوتین به ترامپ جهت بقا در قدرت هستند. به هر حال نباید فراموش کرد که هنگام ایجاد یک بحران داخلی، این مقامات خارجی هستند که نقش تعیین‌کننده پیدا می‌کنند.
نامه نیوز دموکرات فضای مجازی ولادیمیر پوتین 

  

اتخاذ رویکرد درست آمریکا در قبال برجام برای بهبود شرایط پرتنش فعلیوزیر امور خارجه فرانسه اتخاذ رویکرد درست از سوی آمریکا در قبال برجام را در بهبود شرایط پرتنش فعلی مناسب دانست.
ایلنا فرانسه 

  

آخرین وضعیت تولید واکسن کرونا در کشور/ بررسی طرح مشترک بسیج و وزارت بهداشت در خصوص مهار کووید 19 در کمیسیون بهداشتسخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: آخرین وضعیت تولید واکسن کرونا در کشور در این کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت .
ایلنا تولید درمان کمیسیون بهداشت و درمان مجلس 

  اخبار داغ
  

سندرم پشیمانی از ازدواج ره آورد جدید ویروس کرونا در جهان/افزایش میزان مراجعه به روانشناسان به دلیل خشونت‌های خانگیافسانه وکیلی گفت: این روزها پاندمی کرونا مشکلات اقتصادی فراوانی را به همراه داشته به همین دلیل ممکن است افرادی که نامزد هستند احساس عدم امنیت اقتصادی کنند و ازدواج خود را بر هم زنند.
برنا ازدواج ویروس خشونت 

  

راهکاری ساده برای درمان ریه‌ها پس از بهبودی از ویروس کرونااقتصادنیوز : متخصص روسی روش بهبودی ریه ها پس از درمان ویروس کرونا را توضیح داد.
اقتصادنیوز درمان ویروس کار 

  

با این خوراکی ها به جنگ کرونا برویداقتصادنیوز : "زینک" یا "روی" یکی از مواد معدنی ضروری برای بدن است که برای حفظ سلامت پوست و ایمنی بدن ضروری خواهد بود.
اقتصادنیوز بارداری جنگ لبنیات 

  

امیدِ سهامداران به تابلوی سبز بورسرشد شاخص کل هم‌وزن و قرار گرفتن آن در آستانه رقم 400 هزار واحد این امید را ایجاد کرده که امروز 8 آذرماه 1399 شاخص هم‌وزن پس از 5 هفته به کانال 400 هزار واحدی برگردد.
اقتصادنیوز بورس تهران شاخص وزن 

  

آخرین قیمت دلار پیش از شروع بازار (99/09/08)دلار هم در ششمین روز آذرماه، 300 تومان افت قیمت را به ثبت رساند. اما آخرین قیمت دلار ا پیش از امروز 8 آذر 99 چقدر بود؟
گسترش قیمت دلار ایران 

  

قیمت سکه روی مدار نزولی + آخرین نرخ هاقیمت سکه به پیروی از تحولات بازار داخلی ارز و آنچه در بازار فلزات گرانبها در بورس‌های کالایی جهان می‌گذرد، همچنان روند نزولی را ادامه می‌دهد. اما آخرین قیمت طلا و سکه تا پیش از امروز 8 آذر 99 چقدر بود؟
گسترش قیمت بهار فضای مجازی 

  

بعید می‌دانم در فیلمبرداری‌ها نکات ایمنی برای جلوگیری از ابتلا به کرونا رعایت شود / تلویزیون می‌تواند سریال‌های روز دنیا را این روزها دوبله و پخش کندکورش تهامی معتقد است در روزهای شیوع کرونا بهتر است حداقل برای مدتی کوتاه پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی تعطیل شوند و تلویزیون برای پخش آثار سرگرم‌کننده بهتر است سریال‌های روز دنیا را دوبله و پخش کند.
برنا تلویزیون دوبله کورش 

  

واکسن آمریکایی کرونا این عوارض را دارداقتصادنیوز : کارشناسان انجمن طبی آمریکا عوارض جانبی واکسن‌های آمریکایی کرونا را برشمردند.
اقتصادنیوز دارو 

  

راه خانه‌نشین کردن مردم، جریمه نیست / ترساندن مردم کمکی به مهار کرونا نمی‌کندیک جامعه‌شناس می‌گوید، مردم از ترس جریمه‌های سنگین راهنمایی و رانندگی ماشین‌های خود را از خانه بیرون
خبرفوری رانندگی سلامت 

  

یک متخصص عفونی گفت: چهره و رفتار عفونت کرونا ویروس تغییر کرده است.
نامه نیوز کودکان خودرو بهنوش بختیاری