از دست دادن این حس جدید ترین نشانه کرونا است

اقتصادنیوز : دانشمندان انگلیسی اعلام کردند کووید 19 می‌تواند به طور قابل توجهی به حواس اصلی انسان آسیب وارد کند.

از دست دادن این حس جدید ترین نشانه کرونا است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ویروس کرونا تاکنون بیش از یک میلیون انسان را بر روی کره زمین به کام مرگ کشانده است. با شروع فصل پاییز در نیمکره شمالی مقامات سازمان جهانی بهداشت برآورد کرده اند در صورتی که دولت‌ها نتوانند شدت شیوع کووید 19 در جامعه را کنترل کنند، باید شاهد افزایش تلخ شمار جان باختگان باشیم. از آنجا که هنوز زمان دقیقی برای توزیع نسخه اولیه واکسن کرونا به بازار تعیین نشده است، اقدامات پیشگیرانه فردی همانند شستن مرتب دست‌ها با آب و صابون، استفاده از ماسک و حفظ فاصله گذاری اجتماعی ابتدایی‌ترین و در عین حال مهمترین اقداماتی است که عموم مردم باید نسبت به انجام آن‌ها اهتمام لازم را داشته باشند.

یکی از راهکار‌هایی که دانشمندان برای مهار و کنترل ویروس در جامعه مطرح می‌کنند، شناسایی افراد مبتلا و قرنطینه کردن آن‌هاست. از این رو، متخصصان به طور متناوب اقدام به بروز رسانی علائم ابتلا به کووید 19 و آگاه سازی مردم نسبت به این موضوع می‌کنند. تب، سرفه‌های خشک و مداوم، خستگی و بی حالی، سردرد، از دست دادن حس بویایی و چشایی، بثورات پوستی و اسهال از رایج‌ترین علائمی است که مردم باید نسبت به آن‌ها آگاهی لازم را داشته باشند. با این حال، تمامی علائم کرونا به این موارد خلاصه نمی‌شود.

 بر این اساس، دانشمندان انگلیسی به تازگی علامت جدیدی از ابتلا به کرونا را کشف کرده اند. محققان می‌گویند از دست دادن حس شنوایی جدیدترین علامت ابتلا به کووید 19 محسوب می‌شود. متخصصان در بررسی‌های خود مشاهده کردند یک بیمار که از کرونای شدید رنج برده و در بیمارستان بستری شده بود، دچار اختلالات شنوایی شده است.

این مرد 45 ساله علائم شدید بیماری را دارا بود. وی در ابتدا از تنگی نفس و وِزوِز گوش شکایت داشت، اما به ناگاه قدرت شنوایی خود را از دست داد. وزوز گوش (Tinnitus) به حالتی اطلاق می‌شود که فرد از یک صوت فاقد معنی در یک گوش یا هر دو گوش و یا در سر بدون آنکه منبع صوتی وجود خارجی داشته باشد رنج می‌برد.

 محققان پس از ارزیابی‌های گسترده اعلام کردند دلیل مشخص برای از دست دادن حس شنوایی این فرد وجود ندارد، اما این موضوع احتمالاً نتیجه مستقیم آلوده شدن به ویروس کروناست. این علامت به تازگی مشاهده شده است و دانشمندان نیازمند تحقیقات گسترده تری برای مشخص کردن چگونگی رفتار و تاثیر ویروس بر ساختار شنوایی هستند.

دانشمندان کالج سلطنتی لندن می‌گویند: پیش‌تر این بیمار سابقه ابتلا به مشکلات شنوایی را نداشته است و همین امر نشان می‌دهد از دست دادن حس شنوایی وی ارتباط مستقیم با آلوده شدن به کووید 19 دارد. این مرد سابقاً از ابتلا به آسم رنج می‌برده، اما شرایط جسمانی مساعدی داشته است. از زمان همه گیری ویروس کرونا در انگلیس این نخستین باری است که ارتباط میان این بیماری و سیستم شنوایی مشاهده می‌شود.

 با این حال دانشمندان تاکید دارند اگر فردی حس شنوایی خود را از دست داده لزوماً به معنای آن نخواهد بود که به کرونا مبتلا شده است. از دست دادن حس شنوایی دلایل متعددی می‌تواند داشته باشد و این امر می‌تواند موقت و دائمی باشد. برای مثال در بیماری‌هایی مانند اوتیت، ام اس، مننژیت چرکی، منییر و سارکوئیدز نیز ممکن است سیستم شنوایی مورد آسیب قرار گیرد. توصیه پزشکان این است که اگر حس شنوایی خود را از دست داده اید باید به دنبال علائم دیگر بیماری کرونا همانند تب و یا سرفه باشید. با این حال، مشورت با متخصصان بهترین راهکار در این زمینه است.

فهمیدن علائم اختلالات شنوایی در افراد کار سختی نیست. یکی از ویژگی‌های افرادی که از اختلالات شنوایی رنج می‌برند این است که به طور مداوم از دیگران می‌خواهند سخنانشان را تکرار کنند. اگر می‌بینید یکی از اعضای خانواده یا دوستانتان به طور پیوسته از درک صدای محیط عاجز است و خواستار تکرار سخنان افراد می‌شود، به طور قطع حس شنوایی وی دچار مشکل شده است.

دانشمندان انگلیسی پیش‌تر ارتباط ابتلا به کرونا و از دست دادن حس بویایی و چشایی را تایید کرده بودند. همچنین مشخص شده است کووید 19 می‌تواند به طور مستقیم به چشم افراد نیز حمله کرده و باعث التهاب ملتحمه شود. در این حالت غشای نازک و شفافی که روی سفیدی چشم (صلبیه) قرار دارد و سطح داخلی چشم را پوشانده دچار عفونت شده و باعث ایجاد مشکلات بینایی در فرد می‌شود. حال با تایید ارتباط میان ابتلا به کرونا و از دست دادن حس شنوایی، مشخص شد کووید 19 می‌تواند به 4 حس از 5 حس اصلی انسان آسیب برساند.

دانشمندان به طور گسترده در حال کار بر روی رفتار‌های ویروس کرونا هستند. انگلیس یکی از بدترین آمار‌های مربوط به شمار مبتلایان و قربانیان کرونا را در قاره اروپا دارد. تاکنون 640 هزار تن در این کشور به این ویروس مبتلا شده و از این میان، بیش از 43 هزار تن جان خود را از دست داده اند. دولت انگلیس اقدام به پیش خرید میلیون‌ها دوز واکسن کرونا از غول‌های داروسازی جهان کرده است. دولت این کشور امیدوار است از اوایل ماه ژانویه بتواند واکسیناسیون عمومی را اجرایی کند. با این حال، دانشمندان می‌گویند احتمالاً انجام واکسیناسیون عمومی بر روی تمامی مردم میسر نخواهد بود.

 

این مطلب برایم مفید است بلی 0 نفر این پست را پسندیده اند

زمین ویروس مرگ   اخبار برگزیده
  

دولت بعدی آمریکا باید تهران و ریاض را مجبور به سازش کندآمریکا نمی‌تواند ایران و عربستان سعودی را مجبور به سازش کند، اما این دو کشور در گذشته به صورت مسالمت آمیز با یکدیگر همزیستی داشته و حتی همکاری کرده‌اند و هر دو علاقه زیادی به یافتن راهی برای انجام مجدد آن دارند. با توجه به گزینه‌های دیگر، دولت بعدی آمریکا باید تلاش کند تا آنها را دوباره در این مسیر قرار دهد.
اعتماد دولت تهران دونالد ترامپ 

  

پیروزی بایدن با ارزش دلار چه می کند؟عضو شورای مشاورین اقتصادی دوره ریاست جمهوری رونالد ریگان از ناکامی تحریم ها در دستیابی به اهداف خود خبر داد.
گسترش انتخابات ریاست جمهوری 13 آبان دلار 

  

گزارش رویترز از جنبه‌های متفاوت تحریم‌های آمریکا علیه ایران برای بایدنرویترز در تحلیلی به تحریم‌های جدید آمریکا و شرایط آن‌ها در دولت بعد آمریکا پرداخت.
ایلنا ایران وزارت خارجه دولت 

  

تحریم‌های جدید آمریکا، بار دیگر صنعت نفت ایران را هدف گرفت، اما مگر تحریم‌های نفتی وجود نداشت؟ پاسخ مثبت است، اما این بار دولت آمریکا از زاویه جدید صنعت نفت ایران و مدیرانش را مورد تحریم قرار داد.
اقتصادنیوز دلار آمریکا صنعت نفت 

  

وزیر خارجه عربستان: عادی سازی روابط با اسرائیل انجام خواهد شدوزیر خارجه عربستان تأکید کرد، عادی‌سازی روابط این کشور با رژیم صهیونیستی در نهایت اتفاق خواهد افتاد.
۵۵ آنلاین عربستان دونالد ترامپ ترامپ 

  

آمریکا نمی‌تواند ایران و عربستان سعودی را مجبور به سازش کند، اما این دو کشور در گذشته به صورت مسالمت آمیز با یکدیگر همزیستی داشته و حتی همکاری کرده‌اند و هر دو علاقه زیادی به یافتن راهی برای انجام مجدد آن دارند. با توجه به گزینه‌های دیگر، دولت بعدی آمریکا باید تلاش کند تا آنها را دوباره در این مسیر قرار دهد.
نامه نیوز دولت بهاره رهنما ایران 

  

هراس آمریکا از تاثیر ایران در انتخابات هفته بعدیک روزنامه آمریکایی نوشت: ایران در پی ضربه زدن به انتخابات و دموکراسی در آمریکاست.
مثلث بازی ایران روزنامه 

  

خودرو چینی جدید حوالی بازار ایران + مشخصاتوقت آن رسیده که صنعت خودرو ایران برگ های جدیدش را برای بازار خودرو رو کند. خودروهایی که هم تنوع بازار خودرو را بیشتر کند و هم افزایش تیراژ خودرو را به دنبال داشته باشد. جک X7 یکی از خودروهایی است که زمزمه ورودش به بازار ایران شنیده می شود.
خودروتک خودرو بازار خودرو ایران 

  

جزئیاتی از طرح آزادسازی قیمت خودروبه نظر می رسد شکست قیمت گذاری دستوری خودرو که نه نظر خودروسازان را تامین می کند و از عهده تامین هزینه های آنها بر می آید و نه موجب افزایش تولید و رضایت متقاضیان خودرو می شود، سیاست گذاران صنعت خودرو را به سمت تصمیم درست آزادسازی قیمت خودرو سوق می دهد. البته این آزادسازی قرار نیست به صورت کامل انجام شود.
خودروتک خودروسازان بازار خودرو بازی 

  

دورکاری در کدام استان ها اعمال خواهد شد؟غلامرضا عباس پاشا معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران درباره آخرین تصمیمات مربوط به دورکاری شهرستان های استان تهران توضیح داد.
مستقل‌آنلاین دورکاری سازمان امور اداری و استخدامی تهران 

  

طرح مجلس برای واگذاری زمین به هر خانوار ایرانی چیست؟ + فیلمطرح جدید نمایندگان مجلس برای تامین مسکن مردم چگونه قرار است اجرا شود؟
مستقل‌آنلاین مجلس شورای اسلامی زمین بهاره رهنما 

  

توییتر دست از سر انتخابات آمریکا بر نمی‌‌دارد!شرکت توئیتر اعلام کرد از این پس تمامی موارد جستجو شده کاربران درباره انتخابات آمریکا را بررسی خواهد کرد.
مملکت‌آنلاین فضای مجازی انتخابات ریاست جمهوری توئیتر 

  

مجوز افزایش قیمت خودرو صادر شدرییس شورای رقابت اعلام کرد: براساس مصوبه اردیبهشت ماه خودروسازان می‌توانند حداکثر تا سقف اعلامی نرخ تورم بخشی از سوی بانک مرکزی در سه ماهه سوم امسال افزایش قیمت‌ها را اعمال کنند.
خودروتک افزایش قیمت قیمت خودرو 

  

طرح تأمین کالاهای اساسی در آستانه تصویب مجلس/ چه کسانی مشمول دریافت می شوند؟رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اختلاف با دولت بر سر تأمین منابع طرح کالاهای اساسی گفت: طرح تأمین کالاهای اساسی 4شنبه همین هفته در دستور کار مجلس برای تصویب نهایی قرار دارد.
اقتصادنیوز کمیته امداد کمیته امداد امام خمینی قیمت 

  

آژیر جنگ داخلی در آمریکا | نیویورک‌تایمز درباره پیامدهای انتخابات هشدار دادانتخابات آمریکا، قلب این کشور را مورد آزمون قرار خواهد داد. این بخشی از سخنان چارلز بلو، ستون‌نویس نیویورک تایمز است. او در یادداشت 25 اکتبر می‌نویسد: اینکه ما چه کسی هستیم؟ چگونه به این نقطه رسیدیم؟ چگونه این کشور دونالد ترامپ را انتخاب کرد و آیا قانون اساسی ما ظرفیت پذیرش خطا و معکوس کردن آن را دارد، سوالاتی است که مطرح شده است.
۵۵ آنلاین جنگ نیویورک نیویورک تایمز 

  اخبار داغ
  

فوت قاضی حداد بر اثر کروناوکیل قاضی حداد از مرگ موکل خود بر اثر کرونا خبر داد.
ایلنا خبرنگار مرگ ویروس 

  

شاخص بورس سقف تاریخی را پس می‌گیردشاخص بورس این روزها فراز و فرودهای بسیاری را تجربه می‌کند اما بورس‌بازان حرفه‌ای بر این باورند که به زودی بهار بورس دوباره از راه می‌رسد و این فراز و فرودها کاملاً طبیعی است. بورس‌بازان حرفه‌ای معتقدند حرکت افتان‌ و خیزان بورس به زودی تمام شده و صعود دوباره شاخص از سر گرفته می‌شود.
اعتماد شاخص بورس تهران ایران 

  

افزایش قیمت خودرو شامل این گروه نمی شودسازمان حمایت اعلام کرد: خودرو‌های موعد تحویل مهرماه سایپا مشمول افزایش قیمت شورای رقابت نمی‌شوند.
خودروتک افزایش قیمت قیمت خودرو 

  

دانشمندان هشدار می‌دهند، حدود 1.4 درصد از بیماران کووید 19 بستری شده در بیمارستان دچار سکته مغزی می‌شوند.
نامه نیوز سکته مغزی بیمارستان ترامپ 

  

بازارگردانی سهام ایران خودرو و 3 شرکت دیگر در بورس آغاز شدعملیات بازارگردانی سهام شرکت ایران خودرو و 3 شرکت دیگر در بورس اوراق بهادار تهران آغاز شد.
اقتصادنیوز سهام ایران خودرو ایران 

  

پیشنهادات بخش خصوصی برای احیای بورس؛ از افزایش عرضه اولیه ها تا کاهش کارمزد معاملات​کمیسیون بازار پول و سرمایه و مرکز پژوهش های اتاق ایران در راستای شفافیت بازار سرمایه، پیشنهاداتی را برای بهبود و نجات بازار سرمایه ارائه دادند.
اقتصادنیوز بخش خصوصی بورس کالا بازی 

  

اینفوگرافی| آمار کرونا در جهان تا 9 آبانتعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جهان، تا صبح جمعه 9 آبان از مرز 45 میلیون نفر عبور کرده است و تعداد
خبرفوری ویروس روسیه گرافیک 

  

هنرمندی که با کرونا از سر صحنه رفت اما قاب‌هایی ماندگار از خود به جای گذاشت/ ویدئو«کریم اکبری‌مبارکه» بازیگر فیلم «مرگ یزدگرد» که در سریال «امام علی (ع)» نقش «ابن‌ ملجم» را بازی کرده
خبرفوری بازی مرگ گریه 

  

ریزش بورس به این شخص 2 میلیارد دلار ضرر زد!بیل گیتس بیش از 2 میلیارد دلار از ثروتش را در یک روز از دست داد.
گسترش بورس نیویورک دلار بیل گیتس 

  

آغاز بازارگردانی 4 شرکت در بورسعملیات بازارگردانی سهام شرکت ایران خودرو و 3 شرکت دیگر در بورس اوراق بهادار تهران آغاز شد.
گسترش ایران خودرو خودرو سهام 

  

رسیدن به دوبنده تیم ملی بعد از کرونا و خوردن یک لیتر خون/ حسین‌خانی: مغرضان را حلال نمی‌کنمنفر اول وزن 74 کیلوگرم کشتی آزاد کشورمان مدعی شد برخی او را مغرضانه و بدون کارشناسی مورد انتقاد قرار می‌دهند.
تسنیم فضای مجازی خواب وزن 

  

احیای بورس با این 46 پیشنهاد بخش خصوصیکمیسیون بازار پول و سرمایه و مرکز پژوهش‌های اتاق ایران در راستای شفافیت بازار سرمایه، پیشنهاداتی را برای بهبود و نجات بازار سرمایه ارائه دادند.
گسترش بورس کالا بازی بخش خصوصی