گسترش   |  اقتصادی  |  

کرونا وارد فاز جدید می شود / دورکاری بیشتر مشاغل

یک کارشناس حوزه کار با بیان اینکه شیوع آنفلوانزا در کنار کرونا می‌تواند هزینه‌های درمان را به خانواده‌ها تحمیل کند، گفت: از مهرماه شرایط جدیدی را در بحث کرونا تجربه خواهیم کرد و ناچاریم نه تنها در بحث ادارات بلکه در بیشتر مشاغل به سمت دورکاری برویم و از بستر اینترنت برای ایجاد فرصت های شغلی جدید و فعال شدن بخش های خدماتی و مشاغل خانگی استفاده کنیم.

کرونا وارد فاز جدید می شود / دورکاری بیشتر مشاغل

حمید حاج اسماعیلی در ارزیابی مشاغل قابل راه‌اندازی در ایام کرونا اظهار کرد: هم اکنون در شرایط بغرنجی قرار داریم و به دلیل کرونا، بسیاری از مشاغل خدماتی از بین رفته و بازار کار تحت تاثیر قرار گرفته است. بیشتر مغازه‌ها در بخش خدمات فعال بودند که دچار آسیب شدند و رستورانها و هتل‌ها عمدتا تعطیل و راکد مانده اند، بنابراین به اعتقاد من باید از فضای مجازی در این شرایط بهترین بهره ممکن را ببریم.

فعال کردن بخش خدمات و مشاغل قابل دورکاری در بستر اینترنت

وی با تاکید بر شناسایی مشاغلی که به شکل دورکاری قابل انجام است، تصریح کرد: فضای مجازی برای فعال کردن بخش خدمات و ایجاد شغل‌های جدید ابزار بسیار خوبی است. خیلی از کسب و کارها به ویژه خدماتی که تعطیل شدند می‌توانند در بستر اینترنت شکل بگیرند و دولت باید این فضا را آماده کند.

عرضه مواد غذایی و محصولات خانگی توسط فروشگاه های آنلاین

این کارشناس حوزه کار ادامه داد: مشاغلی که از گذشته در قالب دورکاری به ویژه برای ادارات مطرح بوده می‌تواند در خانه‌ها دنبال شود. بسیاری از افراد برای کارهایی نظیر مشاوره یا ترجمه و تایپ از دورکاری استفاده می‌کنند، بنابراین باید مشاغلی که امکان دورکاری دارند و کسب و کارهای خانگی، خرید و فروش صنایع دستی، تولیدات خانگی، پوشاک و مواد غذایی به شکل مجازی و توسط فروشگاههای آنلاین فعال شوند و امکان داد و ستد امن برای مردم از طریق فضای مجازی با اعمال نظارت و کنترل دولت به وجود آید.

به اعتقاد حاج اسماعیلی دولت باید از بستر اینترنت در دوران کرونا برای ایجاد فرصت های شغلی جدید و مشاغلی که قابلیت دورکاری دارند به شکل مطلوب بهره‌برداری کند.

کرونا با گرم شدن هوا از بین نرفت!

این کارشناس حوزه کار درعین حال با اشاره به شیوع آنفلوانزا و انواع ویروس های تنفسی در نیمه دوم سال اظهار کرد: تردید نکنیم که با شروع فصل سرما و در نیمه دوم سال دچار مشکلات بیشتری در بحث کرونا خواهیم شد. دیدیم که کرونا با گرم شدن هوا از بین نرفت، بنابر این در نیمه دول سال با توجه به افزایش سرماخوردگی و گسترش ویروسهای تنفسی و همراه شدن آنفلوانزا با کرونا باید منتظر شرایط حادتری در حوزه سلامت باشیم و از حالا تدابیر لازم را برای مقابله بیاندیشیم.

تحمیل هزینه‌های درمان به خانواده‌ها در نیمه دوم سال

وی بازشدن ادارات و مدارس و دانشگاه ها در نیمه دوم سال را دور از انتظار دانست و با تاکید بر لزوم حساسیت و نگاه اقتصادی و اجتماعی به این قضیه، خاطرنشان کرد: ابتلای بیشتر به کرونا در کنار گسترش آنفلوانزا می‌تواند هزینه‌های درمان را به خانواده‌ها تحمیل کند، از این رو صرفنظر از درگیر شدن والدین و تحت تاثیر قرار گرفتن بازار کار باید تبعات منفی اقتصادی و اجتماعی این قضیه مورد توجه قرار گیرد چرا که به طور حتم شرایط جدیدی را از مهر ماه تجربه خواهیم کرد و ناچاریم نه تنها در بحث ادارات بلکه در بیشتر مشاغل به سمت دورکاری برویم.

منبع: ایسنا

دورکاری حوزه بازار کار   اخبار برگزیده
  

متهم اصلی بحران در بازار خودرواختلاف قیمتی که علتی جز تعلل شورای رقابت در قیمت گذاری خودرو و غیرواقعی بودن قیمت‌های اعلام شده توسط این شورا ندارد.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

ترامپ قبل از انتخابات ناچار به لفاظی است/ ادعای فعال‌سازی اسنپ بک کلاهبرداری ترامپ است/ آمریکا حق استناد به هیچ یک از مفاد برجام را ندارد/ جهان مخالف احیای تحریم‌هاستاستاد دانشگاه شیکاگو تاکید کرد: جهان مخالف احیای تحریم‌های سازمان ملل است و آمریکا حق استناد به هیچ یک از مفاد برجام را ندارد.
ایلنا دونالد ترامپ ترامپ سازمان ملل 

  

تحریم‌های آمریکا علیه ایران در راستای معامله قرن انجام می‌شودیکی از رهبران جنبش حماس اعلام کرد که تحریم‌های آمریکا علیه ایران در چارچوب عملی کردن نقشه معامله قرن صورت می گیرد.
۵۵ آنلاین ایران جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

فارس/ «کلی کرافت»، نماینده آمریکا در سازمان ملل در نامه‌ای به رئیس شورای امنیت مدعی شده بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران نیازمند اجماع میان اعضای این شورا نیست.
نامه نیوز خودرو سازمان ملل متحد سازمان ملل 

  

واکنش مقام بلندپایه سپاه به تهدید ترامپ برای حمله به ایرانبه عقیده معاون سیاسی سپاه، حاکمان امریکا باید تغییر رویه دهند و تسلیم واقعیت‌ها شوند و واقعیت صحنه تحولات جهان این است که امریکا در سراشیبی سقوط قرار گرفته است.
اقتصادنیوز ترامپ ایران جمهوری اسلامی ایران 

  

احتمال می رود دیدار 6 ساعته چهره‌های اصلاح‌طلب با مهدی کروبی مقدمه رفع حصر باشد.
رویداد۲۴ مهدی کروبی حصر غلامحسین کرباسچی 

  

موضع رسمی ایران درباره مذاکره مجدد با آمریکاوزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، امریکا را طرف نقض‌کننده برجام دانست و گفت: ایران هرگز تردیدی برای مذاکره ندارد اما برای آنچه که مذاکره شده است، دوباره گفت‌وگو نخواهد کرد.
مثلث ایران روزنامه ایران جمهوری اسلامی ایران 

  

اکنون آن‌ها نمی‌توانند بازگردند و بگویند من باید هرچه را که می‌خواهم به دست آورم چرا که نتوانستم آن را در دور نخست بگیرم.
رویداد۲۴ جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی دولت 

  

اورتاگوس: فشار حداکثری علیه ایران ادامه می ‌یابدسخنگوی وزارت خارجه آمریکا در توییتی در واکنش به تحریم‌های اعمالی جدید اعلام کرد که کمپین فشار حداکثری ایالات متحده علیه ایران ادامه خواهد یافت.
گسترش ایران سازمان انرژی اتمی وزارت خارجه 

  

تعیین تکلیف متقاضیان مسکن ملی که پیامک دریافت نکرده اند؛ مهلت پرداخت وام ودیعه مسکن تمدید شدمعاون وزیر راه و شهرسازی گفت: برای متقاضیان طرح ملی مسکن که تاکنون پیامک دریافت نکرده اند مهلت قانونی تعیین می شود.
مملکت‌آنلاین مسکن پیامک وام 

  

رهبر معظم انقلاب:قبول قطعنامه مدبرانه بودرهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در ارتباط تصویری با مراسم تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس و مقاومت، با اشاره به پیروزی درخشان و واضح ملت ایران در دفاع مقدس گفتند: این واقعیت، نتیجه رهبری و فرماندهی شگفت‌انگیز امام خمینی، حضور همه‌جانبه قشرهای مختلف مردم و اقدامات و ابتکارات عقلایی مدافعان اسلام و انقلاب در این حماسه تاریخی بود که باید مراقب تلاش دشمنان در تحریف واقعیات این قطعه ا...
مستقل‌آنلاین ایران امام خمینی امام حسین 

  

احمدی ‌نژاد عمداً کارهایی می‌کند تا مطرح شوداحمدی ‌نژاد خیلی خوب می‌داند که کارش خلاف است، اما عمداً کارهایی می‌کند و حرف‌هایی می‌زند که در رسانه‌ها مطرح و اسمش در خبرها آورده شود. محمود احمدی‌نژاد عمداً این کارها را می‌کند تا از مجمع تشخیص مصلحت نظام اخراج شود.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد جمهوری اسلامی رادیو 

  

تروئیکای اروپا در پی ادعای آمریکا مبنی بر اقدام این کشور برای آغاز روند بازگردانی تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران، تاکید کردند که این اقدام آمریکا قانونی نیست.
رویداد۲۴ ایران سازمان ملل شورای امنیت سازمان ملل 

  

واشنگتن نمی‌تواند از طرف شورای امنیت اظهارنظری درباره فعال‌سازی مکانیزم ماشه داشته باشدروسیه به تلاش‌های آمریکا و ادعای واهی وزیر امور خارجه این کشور درباره فعال‌سازی ماشه واکنش نشان داد‌.
ایلنا واشنگتن سازمان ملل متحد سازمان ملل 

  

پیام ایران به آمریکا از زبان سخنگوی وزارت خارجهآنچه ایالات متحده دنبال اونه یک گردنکشی دیگر است و هیاهویی برای هیچ است
مثلث ایران وزارت خارجه دونالد ترامپ 

  اخبار داغ
  

تشدید موج کرونا در نقاطی از کشور/ درخواست کادر درمان به گزارش خبرنگار مهر، سعید نمکی، روز سه شنبه در پنجمین آیین رونمایی از پروژه‌های وزارت بهداشت تحت عنوان «پویش ره سلامت» که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، از همت و بلندنظری مردم تقدیر و تشکر کرد و گفت: امروز مفتخریم در پنجمین مرحله پویش ره سلامت، شاهد افتتاح پروژه‌هایی در مناطق کمتر توسعه یافته و محروم کشور هستیم. وی با تاکید بر توسعه زیرساخت‌های نظام سلامت در کشور، تصریح کرد:…
مهر درمان وزارت بهداشت خبرنگار 

  

قیمت دلار در مسیر کاهشی /دلار 100 تومان ارزان ‌تر از دیروزبرای دومین روز پیاپی صرافی ملی اعلام قیمت ارز را با نرخ کمتر از روز قبل شروع کرد.
اقتصادنیوز قیمت ارز قیمت دلار 

  

یک شرکت جدید در راه بازار بورسشرکت حمل‌ونقل ریلی رجا برای ورود به بازار سرمایه، پذیرش خود را در شرکت فرابورس در روز گذشته (دوشنبه 31 شهریور) به ثبت رساند.
گسترش سرمایه ایران بودجه 

  

شرایط کرونا در روزهای اول همانند زمان جنگ بود به گزارش خبرگزاری مهر، مهران فرزادنژاد، با عنوان این مطلب که در پساکرونا باید به سلامت کادر درمانی بیشتر توجه کنیم، گفت: با رعایت اصول بهداشتی مثل زدن ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی می‌توانیم برای پیگیری درمان به مراکز درمانی مراجعه کنیم. وی افزود: در مرحله اول ما بیشتر بر روی تأمین وسایل حفاظت فردی کادر درمان و کارکنان و تهیه و خرید اقلام مورد نیاز تمرکز کرده بودیم. فرزادنژاد…
مهر درمان جنگ سلامت 

  

نقدینگی در بورس به سفته‌بازی دامن زده استیک تحلیلگر اقتصادی با بیان اینکه حرکت نقدینگی در بورس به سمت تولید تورم را کاهش می‌دهد، گفت: نقدینگی خلق شده در بازار سرمایه نه تنها به تولید تزریق نشده بلکه منجر به شکل‌گیری فعالیت‌های سفته‌بازانه و دلالی در بورس شده است زیرا، به دلیل بازدهی بالای این بازار برخی شرکت‌ها از بانک‌ها تسهیلات دریافت می‌کنند تا با آن سهام خرید و فروش کنند.
اعتماد نقدینگی بازی رشد اقتصادی 

  

کرونا را در 15 ثانیه نابود کنیددانشمندان در تحقیقات اخیر خود توانستند یک روش ساده و کاربردی برای از بین بردن ویروس کرونا در 15 ثانیه کشف کنند.
اقتصادنیوز دستورالعمل ویروس ماه 

  

آمار جهانی فوتی‌های کرونا به 970 هزار تن نزدیک شدشمار مبتلایان به کروناویروس در جهان تاکنون به 31 میلیون و 490 هزار و 311 نفر رسیده و مرگ 969 هزار و
خبرفوری اوکراین آفریقای جنوبی روسیه 

  

مرگ 8 کودک در کرمانشاه بر اثر کروناسخنگوی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: از ابتدای شیوع کرونا تا کنون هشت کودک زیر پنج سال در استان بر اثر کرونا فوت کرده‌اند که همگی دارای بیماری زمینه‌ای شدید بوده‌اند.
برنا کرمانشاه 

  

بورس کماکان قرمز استشاخص کل بورس در نخستین ساعت اول معاملات و تا زمان تنظیم این خبر با رشد منفی 25 هزار و 760 واحدی روبه‌رو شد.
گسترش شاخص وزن ریال 

  

آسیب جدید کرونا به بدندکتر عباس بصیری گفت: آنچه که در مورد کرونا به اثبات رسیده، این است که بخش‌هایی از بدن وجود دارد که به آن رسپتور یا گیرنده‌های سطح سلول گفته می‌شود و ویروس می‌تواند به آن بچسبد و جاگیر شود. این رسپتورها در ریه‌ها بیش از همه‌جای بدن است، اما در کلیه‌ها هم این رسپتورها موجود است.
گسترش درمان اورژانس دارو 

  

نقدینگی موجود در بورس چه می‌شود؟یک تحلیلگر اقتصادی با بیان اینکه حرکت نقدینگی در بورس به سمت تولید تورم را کاهش می‌دهد، گفت: نقدینگی خلق شده در بازار سرمایه نه تنها به تولید تزریق نشده بلکه منجر به شکل‌گیری فعالیت‌های سفته‌بازانه و دلالی در بورس شده است زیرا، به دلیل بازدهی بالای این بازار برخی شرکت‌ها از بانک‌ها تسهیلات دریافت می‌کنند تا با آن سهام خرید و فروش کنند.
گسترش نقدینگی رشد اقتصادی بانک مرکزی 

  

این عامل می‌تواند بورس را مثبت کندیک کارشناس بازار سرمایه به راهکار بهبود وضعیت حاکم در بازار سرمایه اشاره کرد و گفت: بازگشت رشد به سهام خودرویی‌ها از طریق عرضه در بورس کالا از جمله عواملی است که تاثیر مثبت آن می‌تواند به کل بازار انعکاس پیدا کند.
گسترش بورس کالا ایران خودرو ایران 

  

ابتلای 31.4 میلیون نفر در جهان به کروناطبق آخرین آمار جهانی تاکنون 31 میلیون و 490 هزار نفر در سراسر دنیا به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند.
برنا