10 چای لاغری با چربی سوزی بالا

در این بخش بـه معرفی 10 نوع چای لاغری برای چربی سوزی و کاهش وزن می‌پردازیم.

10 چای لاغری با چربی سوزی بالا

در اینبخش بـه معرفی 10 نوع چای لاغری برای چربی سوزی و کاهش وزن می‌پردازیم. چای لاغری کلمه ای اسـت کـه اینروزها زیاد بـه گوش مان می خورد. تبلیغات تلویزیونی و همچنین تعاریف اطرافیان مـا ممکن اسـت مـا رابه سمت مصرف انواع چای لاغری سوق دهد، طبق نظر پزشکان با مصرف چای لاغری میتوانید 3 تا 7 کیلو دریک ماه وزن کم کنید. در ادامه با مجله پارس ناز همراه باشید.

چای بادرنجبویه برای لاغری

بادرنجبویه نوعی دمنوش گیاهی اسـت کـه خاصیت آرامش‌بخشی و تسکین درد دارد و یکی از بهترین چای‌ها برای پاک سازی عمومی بدن بشمار می رود. بادرنجبویه جزو خانواده نعنافلفلی‌هاست و از ویژگی‌های آن میتوان بـه کاهش استرس، التیام وضعیت خواب، تقویت پوست و مو اشاره کرد.

این چای همچنین برای کسانی مفید اسـت کـه میخواهند سیستم گوارش بدن خودرا التیام بخشید و بـه پاک‌سازی داخلی بپردازند. بادرنجبویه سبب تسریع روند هضم غذا می شود. آنتی‌اکسیدان‌های موجود دراین گیاه مقوی بـه پاک سازی جریان خون و دفع سموم می‌‌پردازد و هورمون‌های مربوط بـه شکم را تحت بازرسی دارد بـه کاهش اشتها کمک می کند.

چای دارچین برای لاغری

دارچین بوی شیرین و خوشایندی دارد ودر تعداد زیادی از غذاها و دسرها مورداستفاده قرار میگیرد. چای دارچین بـه‌طور طبیعی بـه کاهش کالری‌های بدن و میزان قندخون کمک میکند. همین امر باعث می شود تا فرد با سرعت بیشتر لاغر شود. مصرف منظم چای دارچین بـه پاک سازی و تقویت سیستم گوارش بدن نیز کمک می کند و می توان ازآن بعنوان دارویی معجزه‌آسا برای تناسب اندام استفاده کرد.

 

دارچین بـه‌ویژه چربی‌های شکم را آب می کند. ترکیب پودر دارچین و عسل از تجمع چربی‌ها در بدن جلوگیری میکند و متابولیسم بدن را نیز افزایش میدهد. ماده‌ای موسوم بـه سینامالدئید در دارچین وجوددارد کـه حاوی مقادیر زیادی آنتی‌اکسیدن‌های پلی‌فنول اسـت.

چای زردچوبه برای لاغری

زردچوبه خواص بی شماری برای سلامتی بدن انسان دارد. تا حد ممکن از این ادویه در غذا های خود استفاده کنید. از جمله مزایای مصرف همیشگی زردچوبه باید بـه افزایش متابولیسم بدن، کاهش التهاب و از بین بردن چاقی مفرط اسـت. این ادویه زردرنگ برای از بین بردن عارضه‌های متابولیک بدن نیز بسیار مفید اسـت.

 

آنتی‌اکسیدان موجود در زردچوبه کورکومین اسـت کـه همان ماده رنگی زردچوبه اسـت. این ماده التهاب سلول‌های بدن را از بین میبرد.

دمنوش لیموترش و زنجبیل موثر برای لاغری

لیمو و زنجبیل برای تقویت سیستم گوارش و افزایش متابولیسم بدن بسیار مفید هستند. جالب اسـت بدانید این دمنوش سه برابر بیشتر از قهوه میتواند سیستم ایمنی بدن شـما را تقویت کند. این ترکیب همچنین حاوی مقدار زیادی ویتامین C اسـت.

 

بعلاوه، زنجبیل قابلیت تنظیم قندخون را دارد ودر نتیجه برای نظارت میزان گرسنگی و کاهش اشتها میتواند بسیار مفید فایده باشد.

مواد لازم برای دمنوش زنجبیل و لیمو :

آب داغ 250 میلی لیتر معادل 1 لیوان

عسل 25 گرم معادل 1 قاشق

آب لیموترش 1 قاشق چایخوری

زنجبیل آسیاب شده نصف قاشق چایخوری

دارچین یک و نیم قاشق چایخوری

دمنوش زنجبیل و لیمو

روش تهیه دمنوش زنجبیل و لیمو:

زنجبیل و دارچین را دریک لیوان آب جوش ریخته و هم بزنید. آب لیمو ترش و عسل را نیز اضافه کنید. اجازه دهید بـه مدت 5 دقیقه بماند و سپس این نوشیدنی گرم خوشمزه را نوش جان کنید. اگر فشار خونتان بالاست قبل از مصرف زنجبیل با دکتر مشورت کرده ودر مصرف آن زیاده روی نکنید.

دمنوش چای سبز برای لاغری

چای سبز یکی از بهترین گزینه‌ها برای لاغری اسـت. بـه این خاطر کـه این چای حاوی مقدار زیادی کاتچین اسـت. کاتچین نوعی آنتی‌ اکسیدان طبیعی اسـت کـه میتواند سوخت‌ و ساز بدن را التیام ببخشد و سوختن چربی را سریع‌تر کند؛ مخصوصا چربی‌های شکم.

 

همچنین حاوی مواد بایواکتیو همانند کافئین و EGCG اسـت کـه تاثیر بسیار زیادی در متابولیسم بدن دارد. چای سبز همچنین سبب افزایش هورمون‌های مسئول سوختن چربی در سیستم داخلی بدن اسـت. بـه این ترتیب کـه چربی بیشتری در جریان خون تولید و آن رابه انرژی تدیل می کنند.

چای Puerh برای لاغری

Puerh نوعی چای سیاه چینی اسـت کـه در استان یونان چین کشت و برداشت میشود. این چای پس از تخمیر مورد استفاده قرار میگیرد. همین فرایندهای شیمیایی باعث می شود تا این چای سیاه خواص زیادی پیدا کند. Puerh را در آفتاب خشک میکنند. این چای خاصیت آرامش‌بخش دارد و بهتر اسـت بعد از غذا نوشیده شود. هر چـه زمان نگه داری آن طولانی‌تر شود، عطر چای بیشتر خواهد شد.

 

آزمایشات گوناگونی در راستای نقش چای Puerh در لاغری صورت گرفته و مشخص شده مواد تشکیل دهنده چای، در تسریع روند تولید چربی بـه انرژی نقش بسیار مهمی دارند. این مساله از تجمع چربی‌ها در بافت‌های بدن جلوگیری میکند . همچنین بـه کم شدن تری‌گلیسیرید خون و قندخون هم جلوگیری میکند.

چای سیاه برای لاغری

چای سیاه چای رایج و محبوب ایرانی‌هاست. این نوشیدنی حاوی موادی اسـت کـه در چای سفید یا سبز یافت نمی شود. اما چای سیاه نیز هم چون چای سبز خاصیت لاغرکنندگی دارد.

 

چای سیاه حاوی مقدار زیادی آنتی‌اکسیدان موسوم بـه فلاونوئید و پلی‌فنول اسـت کـه در کاهش وزن نقش بسیار موثری دارند. پلی‌ فنول در چای سیاه بـه ساخت اسیدهای چرب کوتاه کمک می کند. آن ها هم سبب افزایش متابولیسم میشوند.

چای اولانگ برای لاغری

اولانگ نوعی چای چینی اسـت کـه پیش از خشک کردن قدری تخمیر شده اسـت. این چای اغلب حاوی میوه‌های خشک و عطر زیادی اسـت و طعم منحصربه فردی دارد. این چای نیز همانند نمونه‌های بالا روند سوختن چربی در بدن را تسریع می‌بخشد ودر نتیجه بـه کاهش وزن و افزایش تناسب بدن کمک شایانی می کند.

 

پلی‌فنول‌های موجود دراین چای سرعت سوخت و ساز بدن را افزایش میدهد و همین امر سبب از دست دادن وزن میشود. چای اولانگ حاوی کافئین و کاتچین اسـت. این دو ماده در همکاری با یک دیگر بـه افزایش متابولیسم بدن و سوزاندن هر چـه بیشتر چربی‌های بدن کمک شایان یمی‌کنند.

چای سفید برای لاغری

چای سفید روند خشک شدن بسیار آرامی دارد و وقتی گیاه هنوز خیلی جوان اسـت برداشت میشود. طعم این چای در مقایسه با بقیه چای‌ها بسیار متفاوت و تقریباً شیرین اسـت. در تحقیقات مختلفی کـه انجام شده ثابت شده این چای سلول‌های سرطانی را از بین میبرد.

 

میزان کاتچین موجود در چای سفید و چای سبز باهم برابر اسـت و هردو بـه یک اندازه بـه کاهش وزن و افزایش متابولیسم بدن کمک میکنند. بعلاوه، چای سفید از شکل گیری سلول‌های چربی نیز پیش گیری میکند. همچنین این امر موجب تسریع روند چربی‌سوزی میشود.

چای رویبوس برای لاغری

دمنوش رویبوس از برگ‌ها و ساقه‌های نازک نوعی گیاه آفریقایی موسوم بـه Aspalathus تهیه میشود. این دمنوش برای سلامت هر چـه بیشتر بدن بسیار مفید اسـت. در تحقفیقات اخیر هم ثابت شده کـه برای لاغری و حفظ تناسب اندام نیز چای مناسبی اسـت.

 

این دمنوش حاوی آنتی‌اکسیدان‌هایی هم چون آسپالاتین و نوتوفاگین اسـت کـه هردو مسئول از بین بردن رادیکال‌های آزاد اکسیژن هستند کـه برای بدن مضر بوده و بـه ساختار DNA ضربه وارد می کنند. بعلاوه، این آنتی‌اکسیدان‌ها بـه تنظیم قندخون و انسولین کمک شایانی می کنند. این چای شیرین و کم‌کالری اسـت و میتواند بهترین جای گزین برای نوشیدنی‌های شیرین باشد.

چای ماتچا برای لاغری

چای Matcha کـه بعنوان پودر چای هم شناخته میشود از گیاهی چای سبز بدست می آید. با این تفاوت کـه ماتچا در رابطه با تناسب اندام و لاغری بسیار قدرتمندتر از چای سبز عمل می کند. 1 گرم از این چای حدود 3 واحد کالری دارد.

 

بعلاوه، هم چون چای سبز، پودر چای حاوی مقادیر زیادی آنتی‌اکسیدان اسـت کـه بـه دفع سموم بدن، التیام عملکرد سیستم ایمنی بدن و کاهش التهاب و ورم در سیستم داخلی بدن کمک می کند.

آیا چای لاغری واقعا وزن را کاهش می‌دهد؟

اغلب مردم آن گونه می اندیشند کـه چای لاغری چون از مواد گیاهی ساخته شده پس هیچ گونه ضرری ندارد و اکثریت مشتاق برای این چای ها هم بانوان هستند. چای های لاغری اخیراً تبلیغات زیادی در رسانه ها داشته و چندین بار کارشناس شرکت تولید کننده چای لاغری در رسانه ها توضیح داده اسـت کـه اگر بطور مرتب از این چای استفاده کنید در مدت 1 ماه 3 تا 7 کیلو هم کاهش وزن خواهید داشت.

تاثیرات چای لاغری در بدن

بعضی از مردم با این کـه میدانند این راه آن‌ها رابه مقصد نمی رساند اما دنبال راه‌های میان‌بر می گردند. نمونه واضحش، افرادی‌ اند کـه میخواهند لاغر شوند ولی حال و حوصله رژیم‌های لاغری و ورزش را ندارند و سراغ روش‌هایی میروند کـه بدون دردسر و زحمت چربی‌های اضافه بدنشان را آب کند.

 

یکی از راه‌های میان‌بر لاغری، استفاده از دمنوش لاغری و یا چای لاغری اسـت کـه اینروزها تبلیغات زیادی در تلویزیون برای آن انجام شده اسـت. آیا واقعا این چای‌های بـه اصطلاح چربی‌سوز کـه بـه ادعای تولیدکنندگانشان گیاهی هستند و هیچ عارضه‌ای ندارند، چربی‌های اضافه بدن را از بین میبرند؟!

عملکرد چای لاغری در بدن چگونه است؟

انواع نوشیدنی‌های حاوی کافئین و پلی‌فنول‌ها مانند چای سبز، سیاه یا قهوه، جزو نوشیدنی‌های مدری محسوب میشوند کـه دفع آب ازبدن را افزایش میدهند.

 

زمانی کـه آب بدن بیش از اندازه دفع می شود، املاحی مانند کلسیم، منیزیم و پتاسیم هم ازبدن دفع خواهند شد و تعادل آب و الکترولیت بدن بـه هم میخورد. ضمن این کـه ترکیب‌های کافئین‌دار میتوانند باعث کندی حرکات دستگاه گوارش شوند و ابتلا بـه یبوست را در پی داشته باشند. بـه‌همین دلیل از ترکیب‌های ملین در تولید چای‌های لاغری استفاده میکنند.

ترکیبات موجود در چای لاغری چیست؟

 

طبق معمول چای‌هایی کـه برای لاغری تولید و روانه بازار می شوند، دارای ترکیب‌هایی مانند چای سبز و مواد ملین هستند. یک متخصص طب سنتی بیان کرد: ترکیبات دمنوش‌های لاغری طبق معمول از گل‌های مختلف گیاهانی مثل زیره، گل ختمی و … اسـت کـه اینها رابه حالت دم‌کرده تبدیل میکنند و توصیه میشود فرد قبل از غذا مصرف کند کـه طبق معمول موجب کاهش مختصری در اشتها می شوند.

آیا چای لاغری واقعا وزن را کاهش می‌دهد؟

ین چای‌ها کـه در واقع دمنوش هستند، شامل ترکیبات گیاهی هستند کـه در خوش‌بینانه‌ترین حالت، تنها اشتها را کم میکند. کاهش وزن تنها با کاهش اشتها میسر نمی شود. چراکه با کاهش اشتها دریک فرد چاق، نمی توان بـه سوخت و‌ ساز و آب شدن چربی‌های بدن وی کمک کرد و افراد چاق طبق معمول دچار اختلال در متابولیسم سلولی هستند.

 

بنابر این اگر فردی رژیم غذایی اصولی و سالمی نداشته باشد یا در طول روز بـه‌اندازه کافی فعالیت بدنی انجام ندهد، نمی تواند فقط با مصرف چای یا هر محصول لاغری دیگری، امیدی بـه کاهش وزن داشته باشد. کاهش وزن در اثر برهم زدن موازنه بین دریافت و سوزاندن کالری در بدن اتفاق می‌افتد کـه این اتفاق هم فقط با نوشیدن یک نوع چای خاص، نخواهد افتاد.

آیا مصرف بیش از اندازه این نوشیدنی عوارض خاصی دارد؟

مصرف مداوم ترکیب‌های ملینی باعث ایجاد اختلال در جذب موادمغذی میشود. یعنی زمانی کـه یک ماده غذایی را مصرف میکنیم و بعد ازآن چای لاغری می نوشیم، مانع جذب ویتامین‌ها و املاح یا حتی پروتئین و چربی موجود در آن ماده غذایی در بدن می شویم. این مسئله می تواند در طولانی‌مدت، هم بدن رابا کمبودهای تغذیه‌ای مواجه کند و هم اختلال‌های گوارشی شدیدی بـه وجود بیاورد.

 

افرادی کـه این نوشیدنی‌ها را مصرف می کنند ممکن اسـت نتایج بـه‌ ظاهر مطلوبی در کوتاه‌مدت بگیرند اما عوارض و آسیب‌هایی کـه بدن آن‌ها را در اثر این روش‌های غلط در آینده درگیر خواهد کرد، آزاردهنده خواهد بود. حتی روش‌های کوتاه‌مدت، غیر اصولی و ناگهانی کاهش وزن میتوانند آسیب‌های بعضاً جبران ‌ناپذیری بر اندام‌های حیاتی بدن مانند کبد و کلیه‌ها بگذارند و باعث از دست رفتن این ارگان‌های حیاتی شوند.

 

علاوه بر موارد ذکر شده در بالا مصرف مداوم ترکیب‌های ملین باعث ایجاد اختلال در جذب موادمغذی می شود. یعنی زمانی کـه یک ماده غذایی را مصرف میکنیم و بعد ازآن چای لاغری مینوشیم، مانع جذب ویتامین‌ها و املاح یا حتی پروتئین و چربی موجود در آن ماده غذایی در بدن میشویم. این مساله می تواند در طولانی‌مدت، هم بدن رابا کمبودهای تغذیه‌ای مواجه کند و هم اختلال‌های گوارشی شدیدی بـه‌وجود بیاورد.

چای لاغری چربی سوزی کپی شد

چای لاغری طب سنتی   اخبار برگزیده
  

جدیدترین موضع ایران درباره مذاکره احتمالی با آمریکاسخنگوی وزارت خارجه گفت: آینده روابط ایران و آمریکا ساده‌ نیست، زیرا این کشور جنایت‌های متعددی را علیه ایران انجام داده است.
مثلث ایران جمهوری اسلامی ایران ایران و آمریکا 

  

انتشار اسامی دریافت‌کنندگان ارز ترجیحی ادامه می‌یابدبانک مرکزی با اجرای سیاست ارز 4200 تومانی به طور مستمر و شفاف اسامی دریافت‌کنندگان این نوع ارز را در پایگاه اطلاع‌رسانی خود اعلام کرده و به این سیاست خود ادامه می‌دهد.
ایلنا ارز روابط عمومی بانک مرکزی 

  

نخستین جلسه فوق‌العاده دولت به منظور رسیدگی به لایحه بودجه سال 1400 به صورت حضوری و مجازی برگزار شدنخستین جلسه فوق‌العاده دولت به منظور رسیدگی به لایحه بودجه سال 1400 روز یکشنبه به ریاست رئیس جمهوری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و به دو صورت حضوری ( با حداکثر 15 نفر) و مجازی برگزار شد.
ایلنا دولت لایحه بودجه بودجه 

  

جزییاتی درباره واکسیناسون کرونا"پدرو سانچز" نخست وزیر اسپانیا از تصویب طرحی در آینده نزدیک خبر داد که به موجب آن واکسیناسیون کرونا در این کشور از نخستین هفته سال2021 قابل اجرا خواهد بود.
گسترش اسپانیا واکسیناسیون آلمان 

  

استراحتِ موقت بورس بعد از 7 روز صعود​در معاملات روز یکشنبه، شاخص کل بورس تهران نزول 7 هزار واحدی داشت تا پس از 7 روز صعودی متوالی با تعدیل قیمت‌ها مواجه شود. همچنین تفاوت اندک ارزش عرضه و تقاضا در پایان معاملات نشان از تعادل در بازار دارد.
اقتصادنیوز بورس تهران خودروسازان ایران خودرو 

  

حمله به ایران به سه دلیل یک ایده وحشتناک است.اگرچه سفر اخیر پمپئو به اروپا و خاورمیانه به عنوان مجموعه‌ای از مشاوره در مورد ابتکار وی برای ارتقا آزادی مذهبی در سراسر جهان اعلام شده، اما این همچنین می‌تواند تلاشی برای همراه کردن متحدانی باشد که واشنگتن در حمله به ایران به قلمرو یا حریم هوایی آنها احتیاج دارد...
۵۵ آنلاین ایران اقتصاد ایران فرانسه 

  

مزایای آزادسازی قیمت خودروسیاست‌گذار کلان اقتصادی مجوز استفاده از مکانیزم عرضه و تقاضا را برای تعیین قیمت محصولات تولیدی به خودروسازان نمی‌دهد و همچنان بر تداوم حضور نهادی مانند شورای رقابت تاکید می‌کند در این میان برخی از مسوولان صنعتی از جمله علیرضا رزم‌حسینی، وزیر صمت به دنبال واقعی‌سازی قیمت خودرو هستند تا به هر صورت ممکن جلوی تولید همراه با ضرر شرکت‌های خودروساز گرفته شود.
خودروتک قیمت خودرو خودروسازان 

  

نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: تحریم مسئله ای نیست که با روی کار آمدن بایدن برچیده شود زیرا مهار ایران محور سیاست آمریکایی ها است.
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی کمیسیون فرهنگی مجلس کار 

  

نتایج یک مطالعه جدید: مبتلایان به کرونا تا 6 ماه مصون هستندنتایج یک مطالعه که به تازگی منتشر شد، نشان می‌دهد افرادی که به کووید19 آلوده بوده اند، دست کم 6 ماه در برابر ابتلای مجدد به این ویروس محافظت می‌شوند.
مملکت‌آنلاین بیمارستان ماه ویروس 

  

آغاز کاهش دوباره قیمت خودرو پس از یک روز توقف/ سمند 6 میلیون دیگر ریختقیمت خودرو در نرخ های اعلامی از سوی فروشندگان در دومین روز از این هفته با کاهش محسوسی نسبت به دیروز مواجه شد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

به آقای قالیباف بگویید سه سال و 6 ماه از مناظره‌ها گذشته است!قالیباف همچنان روحانی را رقیب خود می‌بیند. باید یکی به آقای قالیباف بگوید که سه سال و 6 ماه از مناظره‌ها گذشته است. -مجلس دیگر در رأس امور نیست.
مستقل‌آنلاین بهنوش بختیاری بهزاد نبوی حسن روحانی 

  

اینکه روحانی به مجلس نمی‌آید به تحریم‌ها مربوط است یا به روحیه دیکتاتوری ایشان؟آقای روحانی! شما قانونا موظفید که به مجلس بیایید و این که شما به مجلس نمی ‌آیید آیا ربطی به تحریم ‌ها دارد؟ یا مربوط به روحیه دیکتاتوری شماست؟
مستقل‌آنلاین وزارت بهداشت جبهه پایداری کالاهای اساسی 

  

تشریح محدودیت‌های جدید بیمه‌ای و درمانی سازمان تامین اجتماعییک مقام سازمان تامین اجتماعی با اشاره به محدودیت‌های اعمالی ستاد ملی مقابله با کرونا، از اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی در دو بخش بیمه‌ای و درمان خبر داد.
ایلنا بیمه بیکاری بیمه حوزه 

  

نحوه دریافت سود سهام عدالت به روش مستقیم و غیر مستقیم اعلام شدافرادی که روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند، سود سهام‌شان به حساب‌های معرفی شده توسط سرمایه گذاران و برای کسانی که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده‌اند، به حساب شرکت‌های سرمایه گذاری استان‌ها واریز می‌شود.
ایلنا سود سهام عدالت سهام 

  

احتمال برگزاری انتخابات 1400 در 2 روزرئیس ستاد انتخابات کشور از احتمال 2 روزه شدن انتخابات ریاست‌جمهوری خبر داد و گفت:‌ما این پیشنهاد را می‌دهیم و اجرایی شدن آن منوط به موافقت شورای نگهبان و تصویب ستاد ملی مبارزه با کرونا است.
۵۵ آنلاین انتخابات ریاست جمهوری ستاد انتخابات کشور وزارت کشور 

  اخبار داغ
  

چگونگی نام‌نویسی دریافت یارانه 100 هزار تومانی و وام یک میلیونی کرونا+ ویدئوکسانی که وام یک‌میلیون‌‌تومانی دولت یا یارانه چهارماهه 100هزارتومانی را می‌خواهند، باید از فردا، کدملی‌شان را از تلفن همراه ثبت‌شده به نام سرپرست خانوار به شمار 6369 پیامک کنند. فرصت فرستادن پیامک‌ها،‌ یک‌هفته‌است؛ از چهارم‌ تا یازدهم آذر.
اعتماد یارانه وام دولت 

  

این مولکول کرونا را مسدود می‌کندمحققان سوئیسی در مطالعه جدیدی یه این نتیجه رسیدند که مولکول ‌های گوگرد می‌توانند برای مقابله با ویروس کرونا موثر باشند.
برنا ویروس 

  

رشد ارزش سهام عدالت در روز صعود بورسدر پایان معاملات امروز بازار سهام، ارزش سهام عدالت به دلیل روند صعودی شاخص کل رشد کرد، اما رشد سهام عدالت در جریان معاملات امروز جزئی بود.
رویداد۲۴ سهام عدالت سهام شاخص 

  

افت و خیز آمار کرونا در آذر ماهدر سومین روز از سومن ماه پاییز آمار ابتلا و فوتی‌های کرونایی باز هم نسبت به روز گذشته افتی نسبی را تجربه کرد. این در حالی است که در روز 2 آذر آمار ها جهشی موقتی داشت. این بالا و پایین شدنآمار های کرونایی چه دور نمایی را از کرونای اذر متصور هستند؟
اقتصادنیوز وزارت بهداشت درمان ماه 

  

هجوم وحشتناک مردم برای خرید مرغ در روزهای کرونایی + عکسانتشار ویدئویی از تجمع مردم با وجود محدودیت‌های کرونایی در میوه و تره‌بار میدان بهمن تهران به دلیل توزیع مرغ دولتی با قیمت 18500 در فضای مجازی خبرساز شده است.
مستقل‌آنلاین عکس فضای مجازی تهران 

  

واکسیناسیون کرونا در عربستان چند؟واکسن کرونا در عربستان سعودی به صورت مجانی تزریق خواهد شد.
رویداد۲۴ عربستان وزارت بهداشت العربیه 

  

مهمترین کشف دانشمندان برای مقابله با ویروس کرونابرخی از ویروس‌ها می‌توانند به واسطه مکانیسمی که مولکول‌های آلی گوگرد را درگیر می‌کند، به درون سلول راه یابند. شیمی‌دانان "دانشگاه ژنو"(UNIGE) سوئیس، مهارکننده‌های موثری را کشف کرده‌اند که می‌توانند جلوی جذب کروناویروس را بگیرند.
برنا ویروس شیمی سوئیس 

  

پرواز اختصاصی برای کرونایی های تیم ملی کره جنوبیبازیکنان و اعضای کادر فنی کره جنوبی که در اتریش به کرونا مبتلا شدند با پرواز اختصاصی به کشورشان باز
خبرفوری کره جنوبی فوتبال فوتسال 

  

نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو در خصوص آخرین وضعیت قیمت خودرو در بازار آزاد توضیحاتی داد.
صراط قیمت خودرو خودروسازان 

  

یک پژوهشگر طب سنتی گفت: بیش از 70 هزار فرد مبتلا به کرونا در چین با استفاده از طب سنتی درمان شده اند.
صراط درمان مواد مخدر چین 

  

سخنگوی کمیسیون بهداشت گفت:تجربه‌های علمی نشان می‌دهد تولید واکسن کرونا به سرعت اتفاق نمی‌افتد.
صراط تولید وزارت بهداشت کمیسیون بهداشت و درمان مجلس