ورزش۳   |  ورزشی  |  

ماجرای تلخ پسربچه ای که رویایش گلری پرسپولیس بود / ضدعفونی‌ای که پای پسر فداکار را گرفت!

پسربچه 13 ساله هنگام ضدعفونی کردن داوطلبانه خیابان برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، پای چپ خود را از دست داد و تلاش پزشکان برای پیوند پای این پسر بچه بی نتیجه ماند.

ماجرای تلخ پسربچه ای که رویایش گلری پرسپولیس بود / ضدعفونی‌ای که پای پسر فداکار را گرفت!

به گزارش "ورزش سه"، چند روزی از انتشار خبر ورود ویروس کرونا به کشور گذشته بود که محمدحسن عسگری تصمیم به ضدعفونی کردن داوطلبانه شهرشان یعنی زواره از توابع اردستان اصفهان گرفت.

 

او در گفت و گو با جام جم در این مورد عنوان کرد: «حدود هشت سالی می شود که به شهرستان زواره مهاجرت کرده ایم. قبل از آن در رفسنجان زندگی می کردیم و از وقتی خودم را شناختم در زمین های کشت پسته کار می کردم. به پیشنهاد یکی از دوستان تراکتور خریدم و در زمین های کشاورزی اطراف شهر زواره کار می کردم. وقتی ویروس کرونا در استان اصفهان شیوع پیدا کرد، فکر کردم از تراکتور برای کمک به ضدعفونی شهر استفاده کنم. موضوع را با چند نفر از دوستان و همشهریان در میان گذاشتم. مردم شهر پول جمع کردند و مواد ضدعفونی خریدند و در اختیار ما گذاشتند. بعد من و یکی از دوستانم با تراکتور در شهر می گشتیم و شهر را ضدعفونی می کردیم.»

در جریان کار خودجوش عسگری و دوستانش که چند شب پی در پی هم ادامه داشت، چند باری محمدحسن از پدرش درخواست کرد همراه آنها برای کمک به ضدعفونی شهر همراه شود.

پدر محمدحسن در مورد شب حادثه گفت: «شب حادثه محمدحسن همراه من و دوستم برای ضدعفونی شهر آمد. حدود ساعت 9 شب وقتی خیابان های زواره خیلی خلوت بودند کار را شروع کردیم. پسرم روی تراکتور نشسته بود و هر جا که لازم بود پایین می آمد و به ما کمک می کرد. اگر وسیله ای می خواستیم سریع به دستمان می داد یا وقتی مخزن مواد در حال تمام شدن بود، در دبه های ماده ضدعفونی کننده را باز می کرد. چند دقیقه ای از کارمان می گذشت که یکدفعه صدای فریاد پسرم را شنیدم. محمد حسن از روی تراکتور در حال حرکت پایین افتاده بود و پای او بر اثراصابت با گاردان تراکتورآسیب شدیدی دیده بود. خونریزی پای او خیلی شدید بود، برای همین من از شدت اضطراب نمی توانستم منتظر اورژانس بمانم. به کمک دوستم ماشین گرفتیم و پسرم را به بیمارستان رساندیم.»

 

 

 

آن شب پدر محمدحسن خیلی سریع او را به بیمارستانی در زواره منتقل کرد، اما پزشکان بیمارستان گفتند به دلیل شدت آسیب و احتمال قطع شدن پا، باید او را به اصفهان منتقل کنند. «محمدحسن را به بیمارستان کاشانی اصفهان منتقل کردیم. پزشکان پای محمدحسن را پیوند زدند و چند روزی او در بیمارستان بود، اما بعد از چند روز پای او عفونت شدید کرد. من با پرس وجو، پزشک حاذقی در یکی از بیمارستان های یزد پیدا کردم و پسرم را به بیمارستانی در یزد منتقل کردیم. مهم این بود که عفونت پا کنترل شود که با کمک پزشکان کنترل شد؛ اما همین عفونت شدید منجر به قطع پای محمدحسن شد.»

 

دوست داشتم مثل بیرانوند شوم

رویای دروازه بانی پرسپولیس از کودکی با محمدحسن بود. روزهایش را با درس خواندن می گذراند به امید روزی که بتواند دروازه بان تیم پرسپولیس شود. حالا با این حادثه باید برای همیشه با این آرزویش خداحافظی کند. نوجوان فداکار 13 ساله در گفت و گو با جام جم گفت: « همیشه دلم می خواست یک بار برای بازی دربی به استادیوم آزادی بروم. چون سفر به تهران برایمان دشوار بود، هرگز نتوانستم به آرزویم برسم. الان هم آرزو دارم یک بار هم که شده بازیکنان پرسپولیس را از نزدیک ببینم. پوستر علیرضا بیرانوند را به دیوار اتاقم زده ام و دوست داشتم یک عکس دو نفره با او بگیرم و آن را به دیوار اتاقم بزنم. زمانی که بیرانوند پنالتی رونالدو را گرفت، شیرین ترین لحظه زندگی ام بود.»

پرسپولیس تهران علیرضا بیرانوند   اخبار برگزیده
  

بیانیه وزارت ورزش در واکنش به مصاحبه وزیر بهداشت/ لیگ در ابهاموزارت ورزش و جوانان پس از مصاحبه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی بیانیه ای تاکید کرد برای شروع مسابقات لیگ برتر تابع تصمیم مسئولان بهداشتی کشور است!
۵۵ آنلاین وزارت بهداشت وزارت ورزش و جوانان ورزش 

  

اسامی شهرهای وضعیت قرمز کرونا در ایراناقتصاد نیوز:در روزهایی که خطر کرونا و شیوع آن توسط بسیاری از مردم فراموش شده و علیرغم فروکش کردن شیوع و مرگ و میر ناشی از این ویروس، برخی از شهرها و استان های کشور شرایط بدتری دارند و به اصطلاح در وضعیت قرمز هستند.
اقتصادنیوز درمان درآمد ایران 

  

خبر خوب ظریف چیست؟وزیر خارجه کشورمان در صفحه اینستاگرامش خبر خوبی را خطاب به مخاطبانش منتشر کرد.
اعتماد وزارت خارجه ایران بازداشت 

  

مجلس قانونگذاری یا محفل اشعار تملق آمیز؛ مسئله این است!نماینده طرقبه در جلسه علنی این هفته مجلس شورای اسلامی اشعاری در مدح قالیباف و نمایندگان خواند! مجلس یازدهم کار خود را با حواشی جالبی شروع کرد.
مستقل‌آنلاین مجلس شورای اسلامی محمدرضا گلزار دولت 

  

شانس برنده شدن در قرعه کشی فروش خودرو چقدر است؟مطابق اعلام دو شرکت ایران خودرو و سایپا تعداد 25 هزار دستگاه خودرو برای طرح فروش فوری در نظر گرفته شده اما شنیده ها حکایت از آن دارد تا این ساعت حدود 5 میلیون و 500 هزار نفر اقدام به پیش ثبت نام کرده و این آمار ساعتی در حال رکورد زنی است.
خودروتک ایران خودرو خودرو ایران 

  

ترکمنچای بانکی برای سهام عدالت؛ نظارت دولت کجاست؟روزنامه خراسان : برخی رسانه ها دیروز به نقل از گزارش های مردمی مدعی شدند که تعدادی از بانک ها به متقاضیان فروش سهام عدالت گفته اند در ازای فروش 30 درصد این سهام، تنها 450 هزار تومان به آن ها تعلق می گیرد. این موضوع با تکذیب سازمان خصوصی سازی مواجه شد...
مثلث سهام عدالت سهام دولت 

  

با افزایش و تشدید ناآرامی‌ها و اعتراضات در واشنگتن،‌ رئیس جمهور آمریکا از انظار عمومی پنهان شده است.
نامه نیوز دونالد ترامپ ترامپ رئیس جمهور 

  

محمود احمدی نژاد اولین کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری 1400قدیری ابیانه، فعال سیاسی اصولگرا گفت: سفرهای مکرر احمدی نژاد، موج سفرهایش و شعارهایی که به راه می‌اندازد نظیر اینکه احمدی نژاد برگرد، زمینه سازی طرفدارانش و اظهارات مشاور رسانه‌ای او یعنی جوانفکر مبنی بر اینکه احمدی نژاد در انتخابات 1400 شرکت خواهد کرد همه نشان از تصمیم قاطع او برای حضور دارد ؛ اگرچه او تایید صلاحیت هم بشود رای نخواهد آورد.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

کاهش شدید قیمت خودرو نسبت به روزهای اوجرئیس اتحادیه فروشندگان خودرو از کاهش 35 درصدی قیمت خودرو در بازار آزاد طی روزهای اخیر خبر داد.
خودروتک قیمت خودرو بازار خودرو 

  اخبار داغ
  

تقاضای گسترده خرید بلوکی سهام عدالت نشانه ارزندگی آن است​​مدیرعامل شرکت کارگزاری بانک صادرات ایران گفت: تقاضای گسترده‌ای از سوی سهامداران حقیقی و حقوقی برای خرید بلوکی سهام عدالت شکل گرفته که نشان‌دهنده ارزندگی این سهام بوده و توصیه می‌شود دارندگان آن برای فروش این سهام شتاب‌زده عمل نکنند.
شما‌نیوز سهام عدالت سهام بانک صادرات 

  

افزایش قیمت ارزاق سوژه "تهران 20" شدبرنامه " تهران 20" امشب (سه‌شنبه،13 خرداد ماه) با حضور محمدرضا کلامی، سرپرست معاونت امور بازرگانی وزارت صنعت معدن و تجارت روی آنتن شبکه پنج سیما می‌رود.
ایلنا افزایش قیمت قیمت تهران 

  

نرخ ارز صرافی ملی امروز 13 خرداد 99نرخ ارز در صرافی ملی امروز بدون تغییر نسبت به روز قبل ثابت ماند.
برنا نرخ ارز ارز صرافی 

  

ایران و افغانستان می توانند با دخالت کشورها در منطقه مبارزه کنندرئیس مجلس گفت: با همکاری نزدیک جمهوری اسلامی ایران و افغانستان می‌توان برای مبارزه با تهدیدات از جمله تروریسم، مواد مخدر و دخالت کشورهای ثالث در بی‌ثبات سازی منطقه اقدامات مهمی انجام داد.
۵۵ آنلاین ایران جمهوری اسلامی ایران مجلس شورای اسلامی 

  

روند ارزی ما بهتر خواهد شد/ برای مهار تورم چاره‌ای جز اصلاح روابط دولت و بانک مرکزی نداریمرئیس کل بانک مرکزی تاکید کرد: ما مشکل ارزی نداریم بلکه به دلیل فشارهای که وجود دارد، به منابع ارزی‌مان دسترسی نداریم.
ایلنا تورم ایران مجلس شورای اسلامی 

  

دلیل افزایش قیمت ارز از زبان رئیس کل بانک مرکزی در جلسه علنی مجلساقتصاد نیوز: رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه برای مهار تورم چاره ای جزء اصلاح روابط دولت و بانک مرکزی نداریم، گفت: در چند سال گذشته علت رشد نقدینگی رابطه دولت و بانک مرکزی بوده که باید این روند اصلاح شود.
اقتصادنیوز افزایش قیمت قیمت ارز قیمت