مبارزه با جرایم مالیاتی در راستای تحقق عدالت اجتماعی

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه در جریان انعقاد سند تفاهم نامه همکاری با سازمان امور مالیاتی کشور تاکید کرد: پیشگیری، مبارزه و برخورد قاطع با جرایم مالیاتی از راهبردهای مهم قوه قضاییه با هدف تحقق عدالت مالیاتی در کشور و احیای حقوق عامه است.

مبارزه با جرایم مالیاتی در راستای تحقق عدالت اجتماعی

آنچه دیگران میخوانند : کوروش سلیمانی بازیگر سریال وارش + بیوگرافی و تصاویر جدید به گزارش شمانیوز به نقل از رسانه مالیاتی ایران، محمد باقر الفت، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، روز شنبه 21 آذرماه در نشست مشترک با رئیس کل، معاونین و مدیران سازمان امور مالیاتی کشور که به منظور امضای تفاهم نامه همکاری های مشترک بین این دو حوزه برگزار شد، عنوان داشت: هدف از انعقاد تفاهم نامه، هماهنگی و ایجاد رویه واحد در پیشگیری و مقابله هوشمند با جرایم مالیاتی از طریق استفاده از ظرفیت های موجود در سازمان امور مالیاتی کشور و قوه قضاییه است.

 

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در طی سال های اخیر، احیای سایر وظایف قانونی دستگاه قضا از جمله همکاری های مشترک با دستگاه های ذیربط در جهت پیشبرد اهداف و برنامه‎های کلان کشور در دستور کار قرار گرفته و به ویژه در رابطه با مسایل کلان اقتصادی، این نیاز به شدت احساس می شود.

 

وی با بیان اینکه به فرمایش مقام معظم رهبری، تنها راه عبور از موانع و تحریم های بین المللی، ایجاد یک اقتصاد پایدار و مقاوم است، عنوان داشت: اگر می خواهیم یک اقتصاد سالم، پایدار و مقاوم داشته باشیم، براساس سیاست اقتصاد مقاومتی، باید نظام درآمدی کشور اصلاح شده و بودجه، مالیات محور شود.

 

الفت تصریح کرد: حمایت از دستگاه های اقتصادی همچون سازمان امور مالیاتی کشور و گمرک که مسئولیت تامین مالی دولت را بر عهده دارند، در دستور کار ماست و این دستگاه ها و مسئولان آنها از حمایت سازمانی و قضایی برخوردار خواهند بود.

 

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه با بیان اینکه این دستگاه به موضوع سوء استفاده از کارت بازرگانی نیز ورود جدی پیدا کرده، گفت: پیامدهای سوء استفاده از کارت بازرگانی فقط فرار مالیاتی افراد نیست; بلکه اینکه افراد دیگری برای سالها دچار مشکلات قضایی می شوند که اصلا تاجر نبوده اند و فضای ناسالمی که در کسب و کار ایجاد می شود، همه و همه باعث می شود که هر چه جدی تر وارد این عرصه شویم و با مرتکبان این جرم برخورد قاطع کنیم.

 

وی تاکید کرد: سازمان امور مالیاتی کشور می تواند از ظرفیت های موجود در دستگاه قضا برای اخذ مالیات حقه و اجرای عدالت مالیاتی در کشور بهره مند شود و ما خود را مکلف می دانیم که به شکل موثری وارد میدان شویم.

 

الفت همچنین یادآور شد: قوه قضاییه در رابطه با اجرای نظام پایانه فروش در کشور نیز بسیار جدی و قاطع خواهد بود; چرا که این قانون منجر به شفاف شدن فضای اقتصادی در کشور می شود و کتمان درآمد و فرار مالیاتی ناشی از عدم نصب پایانه فروش، جرم محسوب می شود.

 

وی در خصوص ایجاد دادسراهای ویژه مالیاتی نیز گفت: تشکیل این دادسراها و دادگاه های ویژه مالیاتی نیازمند آموزش اصولی قضات و آشنایی آنها با مقوله تخصصی مالیات است و قطعا پس از رفع این نیاز و تامین مکان لازم جهت ایجاد دادسرا، در این رابطه اقدام لازم صورت خواهد گرفت.   معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه با بیان اینکه در قانون برنامه ششم توسعه، تبادل اطلاعات میان دستگاه های اجرایی مورد توجه قرار گرفته، عنوان کرد: با تبادل صحیح ا طلاعات میان دستگاه های اجرایی، امکان تحقق مدیریت هوشمند فراهم خواهد شد; چرا که مدیریت هوشمند به معنای آن است که اطلاعات مربوط به افراد بین دستگاه ها در جهت تحقق اهداف سازمانی و نظام مبادله شود. در این صورت امکان نخواهد داشت فردی که ورشکسته است یا بدهی مالیاتی یا بانکی دارد، بتواند مجددا از بانک تسهیلات دریافت کند.

 

بانک درآمد قوه قضاییه   اخبار برگزیده
  

ردصلاحیت‌ تعداد زیادی از نیروهای اصلاح‌طلب قدری عرصه سیاسی را برای این جبهه مبهم کرده است. اسماعیل گرامی‌مقدم، مصطفی هاشمی‌طبا و صادق نوروزی از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب برای بررسی ابعاد این ردصلاحیت‌ها و چگونگی حضور اصلاح‌طلبان در این دوره از انتخابات ساعتی را با نامه‌نیوز به گفت‌وگو پرداختند.
نامه نیوز مصطفی هاشمی طبا شورای نگهبان رقابت انتخاباتی 

  

چرا خبری از ارزان شدن خودرو نیست؟فعالان بازار خودرو معتقدند هنوز فاصله زیادی میان قیمت کارخانه و بازار وجود دارد که این مشکل با افزایش عرضه برطرف خواهد شد اما وضعیت بازار نشان می‌دهد همچنان خودروسازان در عرضه خودرو قطره چکانی عمل می‌کنند.
خودروتک فضای مجازی خودروسازان بازار خودرو 

  

نشریه الشرق الاوسط نوشت: هیات اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا (ای‌اف‌سی) تصمیم خود را پیرامون لغو امتیاز میزبانی باشگاه‌های ایرانی در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا، از طریق تماس تلفنی به اطلاع اعضاء رسانده و تصمیم پیشین ای‌اف‌سی را تایید کرده است.
نامه نیوز کنفدراسیون فوتبال آسیا فوتبال فوتبال آسیا 

  

چشم انداز قیمت خودرو در 2 ماه آخر سالاین روزها برخی اخبار از افزایش میزان تولید خودرو حکایت دارد. افزایشی که می تواند زمینه ثبات در بازار خودرو را فراهم کرده و در صورت عرضه مناسب به بازار زمینه کاهش قیمت خودرو را نیز فراهم کند...
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

هدف آمریکا و اسرائیل تغییر رژیم یا تجزیه کشورهای منطقه است/ سردار سلیمانی هیچ‌گاه آرمان فلسطین را فراموش نکردمعاون پیشین وزارت امور خارجه گفت: هدف راهبرد سه ضلعی از سوی آمریکا و اسرائیل تغییر رژیم یا تجزیه کشورهای منطقه است؛ رویکرد تغییر رژیم یا تجزیه کشورهای منطقه در بخشی از قدرت در آمریکا وجود دارد. اسرائیل به دنبال آن است که از توان آمریکا استفاده کرده تا تجزیه در منطقه محقق شده و اسرائیل برآمده شود.
ایلنا رئیس جمهور تروریسم سوریه 

  

کشف 100 کاور جسد در عین‌ الاسدرئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: حداقل 100 کاور جسد از پایگاه عین الاسد خارج شده است.
مستقل‌آنلاین محمد محمدی گلپایگانی سردار سلیمانی جمهوری اسلامی 

  

دعوای دولت‌وصداوسیمابالا گرفت؛خبری از رئیس جمهور پخش نکنیدتیم اطلاع رسانی دولت با فشار به صدا و سیما دنبال ایجاد یک بدعت جدید برای رییس جمهور است که تا به حال سابقه نداشته است.
مثلث دولت رئیس جمهور ریاست جمهوری 

  

روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور از تحویل پیکرهای 150 تن از قربانیان سقوط هواپیمای اوکراینی به خانواده هایشان خبر داد.
نامه نیوز سقوط هواپیما هواپیما خانواده 

  

موسسه واشنگتن:خشم ایران،کابوس اعراب خلیج فارس شده استانتقام سردار سلیمانی، بر دل اعراب خلیج فارس ترسی عمیق انداخته است
مثلث واشنگتن خشم ایران 

  

اگر روحانیون ما بدکاره باشند، مردم بدکاره می شوندپیامبر می گویند دو دسته هستند که اگر سالم بمانند جامعه نیز سالم می ماند و اگر فاسد شوند جامعه دچار فساد می شود "الامرا و الفقها". اگر روحانیون ما بدکاره باشند، مردم بدکاره می شوند، اگر نمایندگان مجلس، وزرا، رییس جمهور و رهبری بد باشند مردم بد می‌شوند!
مستقل‌آنلاین 

  اخبار داغ
  

مبارزه خواننده معروف و همسرش با یک بیماری ناآشنا +عکسجاستین بیبر خواننده 25 ساله در پست اینستاگرامی خود اعلام کرد پس از ابتلا به بیماری لایم 2 سال سخت را پشت سرگذاشته تا سرانجام زندگی با این بیماری را که تاکنون درمانی برای آن شناخته نشده یاد بگیرد.
پندارآنلاین خواننده خانواده یوتیوب 

  

استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرات به یکسال رسید/ مجلس به نظرات صادرکنندگان اهمیت ندادرئیس کنفدراسیون صادرات ایران گفت: در واقع مالیات بر ارزش افزوده کالایی که سال 97 صادر شده، آخر سال 98 بازگشت داده می‌شود و عملا شاهد هستیم مدت‌ زمان یک ماهه که قانونگذار تعیین کرده بود تا الان به یک سال افزایش پیدا کرده است.
ایلنا مالیات مالیات بر ارزش افزوده خبرنگار 

  

چرا خبری از ارزان شدن خودرو نیست؟فعالان بازار خودرو معتقدند هنوز فاصله زیادی میان قیمت کارخانه و بازار وجود دارد که این مشکل با افزایش عرضه برطرف خواهد شد اما وضعیت بازار نشان می‌دهد همچنان خودروسازان در عرضه خودرو قطره چکانی عمل می‌کنند.
خودروتک فضای مجازی خودروسازان بازار خودرو 

  

کنایه ارزشی‌ها به پاسپورت آمریکایی باران کوثری+عکسحجت الاسلام جلیل محبی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر با انتشار پاسپورت آمریکایی باران کوثری در توئیتر خود، به وی کنایه زد.
پندارآنلاین باران کوثری عکس توئیتر 

  

دولت سوریه اعلام کرد هر کس در مبادلات از ارزهای خارجی استفاده کند به هفت سال کار اجباری محکوم خواهد شد!
صراط دولت سوریه کار 

  

مرور بازار طلا ، سکه و ارز در بازار امروز یکشنبه 29 دیبازار ارز امروز کاهش قیمت‌ها را تجربه کرد و بازار طلا ثبات تقریبی داشت.
شما‌نیوز یورو تجاوز ارز 

  

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: وقتی شهید سلیمانی ایستاد و مبارزه کرد و جنگید و ان روزی که تشخیص داد مبارزه راهش مذاکره هم هست توانست یک قدرت را پای کار بیاورد و در حوزه سیاست در سازمان ملل امریکا را با آن قدرت وتو کند. پس اگر می خواهیم مذاکره هم بکنیم از موضع قدرت باشد.
اقتصادنیوز مجمع تشخیص مصلحت نظام حوزه سازمان ملل