ایرنا   |  اجتماعی  |  

پیرگوشی زودرس در کمین افرادی که از هندزفری استفاده می کنند

تهران- ایرنا- یک متخصص گوش، حلق و بینی گفت: استفاده طولانی مدت از هندزفری و هدفون باعث پیرگوشی زودرس می شود و عفونت در گوش ایجاد می کند.

پیرگوشی زودرس در کمین افرادی که از هندزفری استفاده می کنند

رضا قدوسی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار حوزه سلامت ایرنا افزود: استفاده از هدفون و هندزفری این روزها به ویژه در مکان های عمومی در میان نوجوانان و جوانان رواج زیادی یافته است در حالی که سلامت گوش را به خطر می اندازد.وی اظهار داشت: استفاده از این ابزار الکترونیکی باعث می شود پرده گوش به ارتعاش درآمده و گوش میانی دچار لرزش شود.قدوسی ادامه داد: گوش داخلی امواج حرکتی را به امواج الکتریکی تبدیل و به صورت پیام عصبی به مغز انسان منتقل می‌کند و در واقع حساس‌ترین قسمت در میان گوش داخلی قرار دارد که در آنجا یک سری سلول‌های مژک‌دار حساس به صوت نقش تبدیل کردن صدا را به پیام عصبی برعهده دارند و استفاده طولانی مدت از هدفون و هندزفری اختلالاتی در گوش به وجود می آورد.این استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران تصریح کرد: سیستم های حساس گوش داخلی که تعداد زیادی از سلول های مویی در آن قرار دارد، در اثر استفاده زیاد از این ابزار الکترونیکی صدمه می بیند، از بین رفتن سلول های مویی باعث تغییر آستانه شنوایی گوش شده و افراد به صداهای بلند عادت می کنند.قدوسی اضافه کرد: این ناشنوایی تدریجی اوایل به صورت وزوز کردن گوش است و به مرور گوش به ناشنوایی می‌رسد که در این حالت شنوایی غیرقابل برگشت است.به گفته این متخصص گوش، حلق و بینی، علاوه بر اختلالات شنوایی، سرگیجه و ایجاد توهم نیز از عوارض استفاده از انواع هدفون و هندزفری برای گوش دادن به آهنگ با صدای بلند است و ممکن است تومور مغزی نیز ایجاد کند.قدوسی افزود: احتمال عفونت مجرای گوش در قسمت بیرونی با ثابت ماندن هندزفری یا هدفون در مجرای گوش، وجود دارد و این عفونت‌ها می‌تواند به صورت عفونت‌های قارچی و باکتری باشد که با رشد باکتری‌ها به گوش آسیب می‌رسد.وی خاطرنشان کرد: گوش دادن به موسیقی از طریق هدفون و هندزفری باعث می‌شود که به توانایی اعصاب گوش آسیب جدی وارد شود و رشته‌های اعصاب پس از تحمل سیگنال‌های سنگین، با کم شدن مقاومت، دیگر توان سابق را نخواهند داشت. این پزشک توصیه کرد: در صورتی که از هدفون به صورت مداوم استفاده می شود، باید هر یک ساعت حدود 10 دقیقه به گوش ها استراحت داد.اجتمام**9022*1834

تهران ایرنا سلامت گوش   اخبار برگزیده
  

وزیر صنعت معدن و تجارت اعلام کرد: اگر خودرو تا عید مرتب عرضه شود، یقیناً قیمت پایین می‌آید.
نامه نیوز صنعت خودرو معدن 

  

یک سایت حامی دولت ضمن اعتراض به سخنان روحانی درباره ارزانی اجناس و قاچاق پرسید: نمی‌دانید یا تجاهل می‌کنید؟!
نامه نیوز ایران گرانی عراق 

  

در جریان بررسی کلیات بودجه 98 با تصویب مجلس ماهانه 300 تومان از مشترکین برق و گاز برای بیمه خسارات اخذ می‌شود.
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی گاز بودجه 

  

خداحافظ بشار رسن؟شنیدیم یک باشگاه از امارات، یک تیم قطری و همین‌طور یک تیم متمول شهرستانی ایران برای جذب بشار رسن ابراز علاقه کرده‌اند.
خودروتک پرسپولیس برانکو ایران 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (سه شنبه 30 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز سه شنبه 30 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

بی کیفیت ترین خودروهای داخلی مشخص شدند / دی 1397شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، جدیدترین گزارش خود از میزان کیفیت خودروهای تولیدی در کشور را منتشر کرد که به بررسی آن می‌پردازیم.
خودروتک خودرو تولید پژو 

  

برای خرید خودرو فعلا دست نگه داریدیک کارشناس صنعت خودرو گفت: افزایش اخیر قیمت خودرو در بازار غیرواقعی بوده و این مساله تنها جوسازی دلالان است و صراحتاً باید اعلام کنم که در این شرایط به نفع و صلاح مردم نیست که اقدام به خرید خودرو کنند، چرا که قیمت‌ها به این شکل باقی نخواهد ماند.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

صعود دسته جمعی قیمت خودروهای داخلی / پراید به 45 میلیون رسید!گزارش امروز قیمت خودرو حکایت از روند صعودی قیمت‌‌ها دارد به نحوی که قیمت انواع خودروهای داخلی تا 13 میلیون تومان گران شده است.
خودروتک قیمت کاهش قیمت ها خودرو 

  

تابلو قیمت خودروهای داخلی قرمز شدبازار خودرو با نزدیکی به آخرین ماه سال، به واسطه حضور گسترده دلالان و واسطه‌گران قیمت‌های شگفت انگیزی به خود می‌بیند...
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (چهارشنبه 24 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز چهارشنبه 24 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  اخبار داغ
  

اهل شاخه: باخت چیزی از ارزش ما کم نکرد / هدف ما با مهاجری والاستبازیکن تیم ماشین سازی می گوید مهاجری مربی بسیار بزرگ و شناخته شده ای است، هدف ما با او هدف والایی است و انشالله که با او بالای جدول باشیم.
ایلنا بازی ورزشگاه جدول 

  

دو مهاجم مشترکا ارزشمندترین مهاجمان دنیای فوتبال از دید نرانسفرمارکت لقب گرفتند.
نود فوتبال 

  

بانک مرکزی به دنبال کنترل شوک تبدیل رمز ارز به ریالرئیس انجمن بلاک‌چین ایران تاکید کرد: بانک مرکزی در پیش نویس سند رمز ارز در حوزه تبدیل ارز رمزنگار به ریال، محدودیت‌هایی دارد که این مساله به منظور پیشگیری از شوک بازار رمز ارز به ریال است.
ایلنا بانک مرکزی بانک سازمان بورس و اوراق بهادار 

  

دستاوردهای انقلاب اسلامی ارزشمند و نیازمند صیانت استمراغه- ایرنا- عضو خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه با تاکید بر لزوم تبیین ارزش های انقلابی و اسلامی گفت: با وجود مشکلات اقتصادی، دستاوردهای انقلاب اسلامی ارزشمند بوده و نیازمند صیانت است.
ایرنا رهبر انقلاب خانواده پوشش 

  

پیگیر بومی‌سازی و به روزرسانی صنعت فولاد هستیم/ ادعای عدم بازگشت ارز صادرات فولاد به دلیل برخی ناهماهنگی‌ها مطرح شدمعاون وزیر صنعت تاکید کرد:‌ قطعا صنایع کشور باید قانون کشور و سیاست‌های دولت و بانک مرکزی را رعایت کنند.
ایلنا دولت فولاد صنعت فولاد 

  

هدف سمپوزیوم کیش، بومی‌سازی تولید فولاد بود/ بازگشت ارز صادرات فولاد برای بانک مرکزی اثبات شده استمدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان تاکید کرد: در حال حاضر برای بانک مرکزی نیز اثبات شده است که فولادسازان ارز صادراتی را در داخل کشور ارائه کرده‌اند و اگر مقداری از ارز هم وارد نشده به دلیل مصرفی ارزی شرکت‌های فولادی است.
ایلنا جزیره کیش تولید فولاد 

  

توضیحات نوبخت درباره تعیین تکلیف مابه‌التفاوت نرخ ارز در سال 98رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور توضیحاتی درباره تعیین تکلیف مابه‌التفاوت نرخ ارز در سال 98 ارائه کرده است.
تسنیم محمدباقر نوبخت نرخ ارز ارز 

  

کشف ارز خارجی در مرز بازرگانفرمانده هنگ مرزی ماکو گفت: با تلاش ماموران مستقر در گمرک بازرگان ارز قاچاق به ارزش یک میلیارد و 130
خبرفوری ارز خودرو گمرک