تسنیم   |  ورزشی  |  

کاراته وان چین| شیرصفت به دیدار رده‌بندی راه یافت/ تلاش مهدی‌زاده در جدول شانس مجدد

روز نخست مسابقات کاراته وان شانگهای چین روز گذشته پیگیری شد و شیرصفت به دیدار رده‌بندی راه یافت.

کاراته وان چین| شیرصفت به دیدار رده‌بندی راه یافت/ تلاش مهدی‌زاده در جدول شانس مجدد

- اخبار ورزشی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم ، مسابقات جهانی کاراته وان سری A از روز گذشته (جمعه) در شانگهای چین پیگیری شد و نمایندگان پرتعداد کشورمان بدون کسب مدال به کار خود خاتمه دادند.

در کاتای انفرادی مردان، سید امیر محمد سیدی و حسین تنی با شکست در گام نخست مقابل رقبای خود از سوئیس و الجزایر از دور مسابقات کنار رفتند.

در کاتای انفرادی بانوان حدیثه جمال، فاطمه افشار، فاطمه موفقی، یاسمن صافی، زهرا جوادیان، شیدا کریمی و ملیکا کیوانی به میدان رفتند و همه این نفرات در دور نخست مغلوب شدند، اما فاطمه صادقی، نگین باقری و مهسا افسانه به مراحل بالاتر راه یافتند.

نگین باقری در دور نخست با نتیجه 3 بر 2 از سد "لیدا رودریگز" از اسپانیا گذشت. او در دور دوم نیز مقابل "ساکورا کوکومای" از آمریکا 3 بر 2 مغلوب شد تا با حذف حریفش از دور مسابقات کنار برود.

مهسا افسانه در گام نخست با نتیجه 3 بر 2 از سد "واکابا کوهیروماکی" از ژاپن گذشت و در دور دوم نیز 5 بر صفر مقابل "ترسا لوپز" از اسپانیا به برتری دست یافت. او در دور سوم نیز 3 بر 2 مقابل "ماهو اونو" از ژاپن پیروز شد. نماینده کاتای کشورمان در دور چهارم با نتیجه 3 بر 2 مغلوب "امری ایواموتو" از ژاپن شکست خورد تا با توجه به شکست حریفش در مراحل بالاتر از دور مسابقات کنار برود.

فاطمه صادقی در دور نخست با نتیجه 5 بر صفر از سد "ولاتیکا کیوک" از کرواسی گذشت. او در دور دوم نیز مقابل "تریانا دی اونوفریا" از ایتالیا 3 بر 2 پیروز شد. نماینده کاتای کشورمان در دور سوم نیز با نتیجه 3 بر 2 مقابل "اونوهیکارو" از ژاپن به برتری دست یافت. او در دور چهارم نیز 3 بر 2 مقابل "میساکی تاناکا" از ژاپن پیروز شد، اما در دور پنجم مقابل "امری ایواموتو" از ژاپن 5 بر صفر مغلوب شد تا با توجه به شکست حریفش در دور بعد از دور مسابقات کنار برود.

در کاتای تیمی بانوان نیز تیم آوای رزم با ترکیب فاطمه موفقی، ملیکا کیوانی و یاسمن صافی بعد از عدم‌حضور تیم کاتای هنگ‌کنگ در دور نخست و برتری 5 بر صفر در دور دوم با همین نتیجه مغلوب چین شد تا از دور مسابقات کنار برود.

اما در کومیته انفرادی و در وزن 67ــ کیلوگرم مهدی رحیمی‌نژاد، علیرضا شیرصفت، روبرت آواکیان، محمد شهریاری، امیر ارسلان حیدرزاده، محمد نقی‌خانی، هامون درفشی‌پور، حسین سمندر و امیر مهدی‌زاده به‌روی تاتامی رفتند.

روبرت آواکیان در دور نخست  با نتایج 4 بر صفر مغلوب کاراته‌کایی از صربستان شد. امیر ارسلان حیدرزاده با نتیجه 3 بر 2 مغلوب "هاروکی میزومورا" از ژاپن شد و محمد نقی‌خانی با نتیجه 6 بر یک دیدار خود را به کاراته‌کایی از فرانسه واگذار کرد.

مهدی رحیمی‌نژاد پس از برتری در دور نخست مقابل نماینده یونان در دور دوم با نتیجه 2 بر صفر مغلوب "موراتاکان دنیز" از ترکیه شد.

محمد شهریاری نیز پس از برتری 8 بر صفر مقابل نماینده چین تایپه در دور دوم  نیز یک بر صفر از سد "کنسه میاموتو" از ژاپن گذشت. نماینده کاراته کشورمان در دیدار سوم نیز پس از تساوی یک ــ یک مقابل نماینده نیوزیلند با هانتی به دور سوم صعود کرد. شهریاری در دور چهارم نیز یک بر صفر از سد "برایان هیلارد" از آمریکا گذشت اما در دور پنجم با همین نتیجه مغلوب "وینیسیوس فیگوئرا" از برزیل شد. شهریاری با توجه به صعود نماینده برزیل به جدول شانس مجدد راه یافت.

امیر مهدی‌زاده در نخستین حضور خود در وزن 67ــ کیلوگرم در دور نخست با نتیجه 11 بر 5 از سد "فرانچسکو دی اونو فریو" از ایتالیا گذشت. او در دوم نیز یک بر صفر مقابل "بوران براک" از کرواسی پیروز شد اما در دور سوم با نتیجه یک بر صفر مغلوب "وینیسیوس فیگوئرا" از برزیل شد تا با توجه به فینالیست شدن نماینده برزیل به جدول شانس مجدد راه یابد.

حسین سمندر نیز بعد از مدت‌ها دوری از میادین در دور نخست پس از تساوی صفر ــ صفر مقابل "آکتور دیمارسا" از اندونزی با رأی داوران به برتری دست یافت. سمندر اما در دور دوم با نتیجه یک بر صفر مغلوب "کای سکارر" از سوئیس شد تا از راهیابی به مراحل بالاتر بازبماند.

هامون درفشی‌پور دارنده نشان برنز مسابقات جهانی اسپانیا پس از استراحت در دور نخست، در اولین گام پس از تساوی 5ــ5 مقابل "جنارو ویتولانو" از ایتالیا در هانتی پیروز شد. او در دور سوم نیز با نتیجه 5 بر صفر از سد "جردن نویس" از لوکزامبورگ گذشت. ملی‌پوش کشورمان در مسابقات جهانی اسپانیا در دور چهارم پس از تساوی 3ــ3 مقابل "سویچرو ناکانو" از ژاپن در هانتی دیدار خود را واگذار کرد تا از دور مسابقات کنار برود.

علیرضا شیرصفت موفق‌ترین نماینده کشورمان در این وزن بود. او ابتدا با نتیجه 8 بر صفر مقابل کاراته‌کای فرانسوی پیروز شد و در دور دوم نیز با نتیجه 6 بر صفر از سد نماینده چین تایپه گذشت. او در دور سوم نیز مقابل "روسیلو" از بلژیک پیروز شد و در دور چهارم نیز مقابل "فهد الختامی" از عربستان به برتری سه بر یک دست یافت. شیرصفت در دور پنجم نیز مقابل  "اوزاکوف" ازبک پیروز شد تا در دیدار نیمه‌نهایی حریف نایب‌قهرمان جهان از برزیل شود. شیرصفت جوان در این دیدار با نتیجه 4 بر یک شکست خورد تا به دیدار رده‌بندی راه یابد.

در وزن 50ــ کیلوگرم بانوان نیز آناهیتا یحیی‌پور در دور نخست مغلوب نماینده اسلواکی شد و از دور مسابقات کنار رفت. سحر شیروانی نیز با همین نتیجه مغلوب نماینده ترکیه شد اما با توجه به فینالیست شدن تناینده ترکیه شیروانی به جدول شانس مجدد راه یافت.

روز دوم مسابقات نیز امروز (شنبه) برگزار خواهد شد.

حضور ملی‌پوشان ایران در کاراته وان چین با هزینه شخصی/ کادر فنی تیم ملی؛ غایب مسابقات "شانگهای"

 

انتهای پیام/

 

کاراته چین جدول   اخبار برگزیده
  

​قیمت روغن موتور داخلی و خارجی سر به فلک کشید! +جزئیات​اقتصاد نیوز:شاید اگر در هفته‌های اخیر برای تعویض روغن موتور مراجعه کرده باشید متوجه یک موضوع عجیب شده باشید که یا به طور کلی بعضی از برندهای ایرانی و خارجی وجود ندارند و خبری از محصولاتشان نیست و یا اینکه حداقل با 50 درصد قیمت بالاتر نسبت به قبل به فروش می‌رسند که طبیعتا هزینه‌هایتان را به شدت بالا برده است.
اقتصادنیوز قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

افزایش حقوق معلمان جدید به کجا رسید؟رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی از مذاکره با رئیس سازمان اداری و استخدامی برای افزایش حقوق دانشجومعلمان خبر داد که او هم معتقد بود حداقل حقوق دانشجومعلمان یک‌میلیون و 563هزار تومان است.
خودروتک رئیس جمهور مجلس شورای اسلامی سازمان امور اداری و استخدامی 

  

پاسخ صریح به فرستادگان امریکا برای مذاکرهایران پاسخ خود به سفرهای پیدا و پنهان مقام‌های کشورهای مختلف برای کاهش تنش‌ بین واشنگتن و تهران را اعلام کرد.
مثلث ایران روزنامه ایران دونالد ترامپ 

  

راغفر اظهار داشت: در این سی سال اخیر هر موقع اقتصاد ایران با بحران روبه‌رو شد، بانک جهانی و صندوق بین المللی پول اطلاعیه داده‌اند که اقتصاد ایران در مسیر صحیح و سالمی است یا این نهادها همیشه از افراد خود در در درون سیستم حمایت کرده‌اند. بطوریکه در زمان آقای احمدی نژاد رییس بانک جهانی گفته بود الگوی ایران در موضوع یارانه‌ها را باید جهانی کرد یعنی وقاحت در حد اعلا.
نامه نیوز حسین راغفر دلار اتاق بازرگانی 

  

کاهش قیمت خودرو ادامه داردعضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است کاهش قیمت ارز در روزهای اخیر و برخورد با دلالان فضای مجازی باعث کاهش قیمت خودرو شد.
خودروتک قیمت ارز قیمت خودرو 

  

رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی گفت که گمان نمی‌کند ایران خواستار جنگ باشد و آنها قطعا خواستار جنگ با آمریکا نیستند.
نامه نیوز دونالد ترامپ ترامپ ایران 

  

جزییات جدید از تلاش چند کشور برای میانجیگری میان ایران و آمریکا/ بن علوی توضیح دادوزیر خارجه عمان بر تلاش با طرف‌های دیگر برای آرام‌سازی تنش در منطقه میان آمریکا و ایران تاکید کرد.
مثلث ایران ایران و آمریکا رئیس جمهور 

  

بیانیه مهم روس ها درباره ایرانوزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که افزایش غنی سازی توسط تهران، نقض توافقنامه هسته ای محسوب نمی شود.
مثلث روسیه ایران غنی سازی 

  

رقیب حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 گفت: باید انصاف به خرج داد، آقای روحانی در اداره کشور دچار گرفتاری های زیادی شده است. او از پس اداره کشور در حوزه اقتصاد، تولید و توزیع بر نمی آید. دولت معارض هایی دارد که برخی شان از دولت قوی تر هستند. یعنی دولت نمی تواند هزینه ها را تأمین و با قاچاق مبارزه کند و حرفش را به کرسی بنشاند.
نامه نیوز محمد غرضی حسن روحانی پتروشیمی 

  

پیشنهاد حذف همیشگی قیمت خودرو از سایت های خرید و فروشرئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران با تاکید بر اینکه لزومی برای درج قیمت‌ خودروها در سایت‌های خرید و فروش اینترنتی وجود ندارد، گفت: افزایش قیمت‌ها در پی درج قیمت‌های ساختگی در بازارهای خرید و فروش مجازی خودرو در شرایطی اتفاق می‌افتد که خرید و فروش در بازار خودرو کم است.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  اخبار داغ
  

فصل برای لیونل مسی و بارسا به بدترین شکل ممکن تمام شد.
ورزش۳ لیونل مسی بازی عکس 

  

شکایت مجلس از دولت به دیوان محاسبات درباره ارز کالاهای اساسیرئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از روش مجلس برای تخصیص 14 میلیارد دلار جهت تأمین کالاهای اساسی، گفت: از دولت به دیوان محاسبات شکایت کرده‌ایم تا وضعیت روشن و مشخص شود که 14 میلیارد دلار کجا هزینه شده است.
تسنیم مجلس شورای اسلامی کمیسیون اقتصادی مجلس ارز دولتی 

  

فصل برای لیونل مسی و بارسا به بدترین شکل ممکن تمام شد.
ورزش۳ لیونل مسی بازی عکس 

  

جزییات تازه از 264 فقره ثبت سفارش جعلی خودرو/دستور تعیین ارزش فوری خودروهای وارده با ثبت سفارش فاقد اعتبار +سندمدیرکل جرائم سازمان یافته گمرک ایران در بخشنامه‌ای به گمرکات اجرایی، خواستار تعیین ارزش فوری خودروهای وارداتی با ثبت سفارش فاقد اصالت شد.
تسنیم خودرو گمرک ایران 

  

بازار گوشی تلفن همراه در چند ماه گذشته با تنش‌های بسیاری همراه بوده که یکی از عوامل آن افزایش نرخ ارز و سامانه رجیستری بوده، با این حال باید دید گوشی موبایل در روزهای آینده ارزان می‌شود یا خیر؟
نامه نیوز موبایل تلفن تلفن همراه 

  

بارسا و والنسیا از ساعت 23.30 در بنیتو ویامارین به مصاف هم رفته اند.
ورزش۳ لیورپول ورزش بازی 

  

اصل 59 قانون اساسی، بن‌بست‌شکن است/ فشار به دولت خیانت به تاریخ و ملت ایران است/ پیروز میدان مبارزه با آمریکا هستیمرئیس‌جمهور وحدت فکر و اعتماد به یکدیگر را از ملزومات اصلی پیروزی در جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران اسلامی دانست و با تاکید بر اینکه قطعا از رنج و مشکلات مردم خبر دارم و تمام تلاش دولت جلوگیری از سخت تر شدن زندگی مردم است، از رسانه های همگانی خواست برای امید آفرینی به مردم و خنثی سازی تبلیغات دشمنان، اقدامات و دستاوردهای دولت را برای مردم بازگو کنند.
ایلنا قانون کالاهای اساسی انتخابات ریاست جمهوری