همه چیز درباره خواص شگفت انگیز پیاز

پوکی استخوان یک بیماری است که در آن تراکم و کیفیت استخوان‌ها کاهش می‌یابد. استخوان‌ها متخلخل‌تر و شکننده می‌شوند و خطر شکستگی بیشتر می‌شود. پیاز یک اَبَرخوراکی برای استخوان‌هاست که به پیشگیری از پوکی استخوان کمک می‌کند. ترکیبات گوگردی پیاز به پیشگیری از آسیب به کلاژن استخوان‌ها و شریان‌ها کمک می‌کند.

همه چیز درباره خواص شگفت انگیز پیاز

پیاز یکی از رایج‌ترین سبزیجات و یکی از قدیمی‌ترین موادغذایی شناخته شده برای بشر است. پیاز تقریبا در همه غذا‌ها به شکلی یافت می‌شود. طعم دادن به بیشتر غذا‌ها با پیاز ساده است، اما حتی بهترین آشپز‌های دنیا هم نکات زیادی را درباره این گیاه شگفت‌انگیز نمی‌دانند.

پیاز برای سگ‌ها بد است

پیاز تقریبا در همه وعده‌های غذایی ما وجود دارد، اما برای سگ‌ها واقعی سمی است. پیاز حاوی یک ماده سمی به نام آلیل پروپیل دی‌سولفید (allyl propyl disulfide) است که باعث تجزیه سلول‌های قرمز خون در سگ‌ها و در پی آن کم‌خونی هلموتیک خودایمنی ثانویه می‌شود که در نهایت می‌تواند منجر به مرگ سگ‌ها شود.

باید بدانید که پیاز سرخ شده، پخته و آب پز هم حاوی این سم کشنده هستند. البته معمولا مقدار زیادی از پیاز برای سگ کشنده است، اما برای توله‌های آن هر مقدار از این ماده می‌تواند مشکل‌آفرین باشد. برخی افراد معتقدند که سگ‌ها با خوردن پیاز می‌توانند از فواید آن استفاده کنند، اما صدمات ناشی از این سموم کشنده به مراتب بیشتر از فواید احتمالی است. زمانی از پیاز به عنوان پول استفاده می‌شد.

پیاز تاریخچه طولانی دارد که نشان می‌دهد طی این سال‌ها کاربرد‌های مختلفی داشته است. در قرون وسطی، پیاز برای اروپاییان آن قدر غذای مهمی بود که از آن به عنوان پول استفاده می‌کردند. آن‌ها از پیاز برای پرداخت هزینه‌های اساسی خود مثل اجاره خانه استفاده می‌کردند و حتی پیاز را هدیه می‌دادند.

امروزه پیاز هدیه مناسبی برای عروسی به نظر نمی‌رسد، اما در آن دوران حتی به عنوان هدیه عروسی هم پیاز می‌دادند. صرب‌ها تا اواسط قرن هجدهم هنوز از پیاز به عنوان نوعی ارز قابل قبول استفاده می‌کردند. پیاز برای سلامت مو فوق‌العاده است

همه ما آرزو داریم مو‌های بلند و زیبا داشته باشیم، اما شاید فقط چند پیاز با تجربه چنین آرزویی در واقعیت، فاصله داشته باشیم! پیاز کاربرد‌های زیادی دارد، اما کاربرد‌های آن محدود به آشپزخانه نمی‌شود.

آب پیاز برای داشتن مو‌های سالم و زیبا فوق‌العاده است و به درمان نازکی مو، ریزش مو، خارش، خشکی و شوره سر کمک می‌کند. پیاز سرشار از ترکیبات حاوی گوگرد است که باعث تقویت مو می‌شود. این ترکیبات تشکیل کراتین مو که باعث رشد مو می‌شود را تسهیل می‌کنند. همچنین پیاز به درمان بیماری‌هایی مثل ریزش سکه‌ای مو کمک می‌کند.

برای تهیه آب پیاز، پوستش را کَنده و آن را خرد کنید. با فشار دادن پیاز‌ها یا استفاده از آبمیوه گیری عصاره آن را خارج کنید. آب پیاز را روی پوست سر خشک بمالید تا معجزه آن را روی مو ببینید.

پیاز به مبارزه با پوکی استخوان کمک می‌کند

پوکی استخوان یک بیماری است که در آن تراکم و کیفیت استخوان‌ها کاهش می‌یابد. استخوان‌ها متخلخل‌تر و شکننده می‌شوند و خطر شکستگی بیشتر می‌شود. پیاز یک اَبَرخوراکی برای استخوان‌هاست که به پیشگیری از پوکی استخوان کمک می‌کند. ترکیبات گوگردی پیاز به پیشگیری از آسیب به کلاژن استخوان‌ها و شریان‌ها کمک می‌کند.

محققان دانشگاه برن در سوئیس ترکیبی را در پیاز شناسایی کردند که مانع از بین رفتن استخوان می‌شود. این ترکیب، پپتیدی به نام «GPCS» است. استفاده این ترکیب در موش‌ها به طرز قابل توجهی مانع از بین رفتن موادمعدنی استخوان‌ها شد. این تحقیق نشان می‌دهد که خوردن پیاز به مبارزه با پوکی استخوان کمک می‌کند. زمانی پیاز را می‌پرستیدند

در مصر باستان، پیاز نه تنها نقش مهمی در غذا‌ها داشت، بلکه سمبل پرستش بود. مصریان باستان پیاز را می‌پرستیدند و اعتقاد داشتند که حلقه‌های مدور و شکل کروی پیاز نماد زندگی ابدی است. می‌گویند کارگرانی که اهرام مصر را ساختند هم پیاز می‌خوردند. هم‌چنین نقاشی‌هایی از پیاز در دیوار‌های داخلی اهرام و مقبره‌های مختلف یافت شده است.

این گیاه نماد ابدیت برای مصریان بود، به همین دلیل اغلب همراه با فرعون‌ها پیاز هم دفن می‌کردند. پیاز اغلب در ناحیه لگن، قفسه سینه، در مقابل گوش‌ها و چشم‌های مومیایی یافت می‌شد. پیاز را به کف پا می‌چسباندند و پیاز سبز شده را روی سینه قرار می‌دادند. حتی داخل کاسه چشمان فرعون رامسس چهارم نیز هنگام دفن پیاز قرار دادند. از پیاز برای تمیز کردن اشیای فلزی استفاده می‌کردند

اگر می‌خواهید ظروف نقره یا سایر ظروف فلزی خانه خود را تمیز کنید، پیاز به شما کمک می‌کند. پیاز در زدودن زنگ‌زدگی از فلزات نازکی مثل ظروف نقره یا چاقو بسیار موثر است. با چند ساعت قرار دادن پیاز روی آن‌ها، به راحتی می‌توانید زنگ‌زدگی را از

روی فلزات پاک کنید. پیاز زخم را درمان و گردش خون را تقویت می‌کند

عوامل و بیماری‌های زیادی باعث تضعیف گردش خون می‌شود. معمولا از دارو‌ها برای کمک به درمان ضعف گردش خون استفاده می‌شود، اما خوردن برخی موادغذایی هم می‌تواند به بهبود گردش خون کمک می‌کند، پیاز یکی از این موادغذایی است که با گشاد کردن رگ‌ها و شریان‌ها به گردش خون کمک می‌کنند. تحقیق 30روزه روی مردان ثابت کرد که عصاره پیاز بعد از غذا جریان خون را بهبود می‌بخشد.

پیاز نه تنها به جریان خون کمک می‌کند، بلکه ثابت شده با زخم‌های جزئی نیز مبارزه می‌کند. پیاز درمان طبیعی برای بریدگی و خراش‌های جزئی است. نصف پیاز را در مخلوط کن خرد کنید و 20 دقیقه روی زخم بگذارید. تا سه بار در روز می‌توانید این کار را کنید. از آب پیاز در جنگ داخلی برای درمان زخم گلوله استفاده می‌شد. حتی یک بار ژنرال گرانت برای وزارت جنگ در واشنگتن نامه نوشت: «من سربازهایم را بدون پیاز حرکت نخواهم داد.» پیاز ورقه شده سمی نیست

افراد زیادی فکر می‌کنند که پیاز خام برش خورده باکتری جذب می‌کند، بنابراین پیاز باقی مانده بسیار سمی است. با این فرض، خردکردن پیاز و پختن آن در روز بعد خطرناک است. اما این کاملا غلط است. به گزارش جامعه ملی پیاز (بله، وجود دارد) پیازی که به درستی نگهداری شود، سمی نمی‌شود.

پیاز خردشده را در ظرف دربسته می‌توان تا یک هفته درون یخچال نگه داشت. ترکیب شیمیایی پیاز از رشد باکتری‌ها حمایت نمی‌کند، چون pH پایین و پروتئین کم آن، محیط مناسبی برای رشد ویروس‌ها و باکتری‌ها نیست.

پیاز سختی زمستان را پیش بینی می‌کند

دوست دارید آب و هوا را پیش بینی کنید؟ برای پیش بینی زمستان فقط به چند پیاز نیاز دارید. در گذشته مردم فکر می‌کردند که پوست پیاز سختی زمستان را پیش بینی می‌کند. پوست ضخیم نشان از یک زمستان سخت داشت و پوست نازک نشان از یک زمستان متعادل‌تر. البته این روش فقط با پیاز‌های محلی جواب می‌دهد، چون پیاز‌هایی که از فروشگاه می‌خریم ممکن است جای دیگری کاشته شده باشند.

پیاز اشک شما را درمی‌آورد

ما به خاطر مرگ، جدایی، خشونت و حتی شادترین خاطراتمان گریه می‌کنیم، اما پیاز هم می‌تواند اشکمان را درآورد. چون یک واکنش در پیاز ماده شیمیایی در هوا آزاد می‌کند که چشم‌ها را تحریک می‌کند. این ماده شیمیایی آنزیم سنتاز نامیده می‌شود. پوست کندن پیاز باعث اشک ریختن نمی‌شود، اما اگر آن را خرد کنید، اشکتان را درمی‌آورد.

چند روش برای محافظت از خود در برابر این حمله اشک آور وجود دارد. از یک چاقوی تیز استفاده کنید که سریع و دقیق می‌برد. همچنین می‌توانید پیاز را پوست کنده و در آب خیس کنید تا برخی ترکیبات شیمیایی آن را از بین ببرید، اما مقداری از طعم آن هم از بین می‌رود.

 

پوکی استخوان درمان سوئیس   اخبار برگزیده
  

3 خودروی جایگزین پژو 405 چقدر موفق خواهند بود؟روز گذشته ایران خودرو به صورت رسمی برنامه خود برای معرفی مدل‌های جانشین پژو 405 جی‌ال‌ایکس را اعلام کرد. بر این اساس تیپ گازسوز این خودرو جایگزین مدل‌های تاکسی خواهند شد و البته برای پر کردن جای خالی مدل محبوب بنزینی سمند، پارس و رانا در نظر گرفته شده است. حالا نکته مهم اینجاست که این 3 خودرو در فاز قیمت دیگری قرار دارند.
خودروتک پژو ایران خودرو ایران 

  

تولید یک مدل پراید متوقف نمی شود؟در حالی که بحث توقف تولید پراید جدی است و حتی برنامه زمانبندی آن نیز از سوی شرکت سازنده اعلام شده است، به نظر می رسد تولید دست کم یک مدل از پراید ادامه پیدا خواهد کرد و صحبتی از توقف تولید آن به میان نیامده است.
خودروتک تولید خودرو پژو 

  

نظر رهبر انقلاب در مورد «چندهمسری»/ بیانیه 3 کشور اروپایی در مورد اقدامات برجامی ایران/ مشروح هشتمین پرونده رسیدگی به 9 متهم اقتصادی/ شکایت 100 دانشجو از علی مطهری به هیأت نظارتانتقاد یک وکیل دادگستری از عدم مشخص شدن سرنوشت پرونده معاون شهردار پیشین و عضو دفتر رئیس قوه قضائیه، گزارش نشنال اینترست از آمادگی سیستم دفاعی ایران برای مقابله با تهدیدها، بیانیه 3 کشور اروپایی در مورد اقدامات برجامی ایران، آغاز ثبت نام داوطلبان نمایندگی یازدهمین دوره­ ی مجلس از 10 آذر،‌ مشروح هشتمین پرونده رسیدگی به 9 متهم اقتصادی، شکایت 100 دانشجو از علی مطهری به هیأت نظارت، ...
ایلنا رهبر انقلاب ستاد انتخابات کشور ایران 

  

اگر ترامپ دانشجوی تاریخ بود، می‌دانست که در سال 1964، آمریکا درگیری طولانی و خونینی در ویتنام را با بهانه حمله به دو ناوشکن در آب‌های جنوب چین شروع کرد. لذا اگر ترامپ به‌دنبال دلیلی برای انتقام‌جویی علیه ایران باشد، می‌تواند مطمئن باشد که لیستی بلند از اقدامات تحریک‌آمیز را در جیبش حمل می‌کند و انتخاب‌های فراوانی دارد.
نامه نیوز روزنامه ترامپ باراک اوباما 

  

مدیر بخش سیاست عدم اشاعه تسلیحات اتمی در انجمن کنترل تسلیحات آمریکا، گام چهارم کاهش محدودیت‌های ایران به موجب برجام را نقض این توافق بین المللی ندانست و گفت در حال حاضر ایران به دنبال دستیابی به بمب اتم نیست.
نامه نیوز غنی سازی اورانیوم آژانس بین المللی انرژی اتمی 

  

رییسی : عقب نشینی نمی کنیمدستگاه قضایی در مقابله با فساد عادلانه و منصفانه عمل می کند
مثلث قوه قضاییه جمهوری اسلامی حوزه 

  

نشریه آمریکایی : ترامپ جرات جنگ با ایران را نداردفارن افرز نوشت: در مقابل فشار حداکثری آمریکا ایران تاب آورد و قدرتمندتر شد.
مثلث ترامپ جنگ ایران 

  

آنکه در مبارزه با فساد «خط قرمز» داشت احمدی‌نژاد بودذوالنوری مدعی شده بود که رییس جمهور قصد داشته مردم یزد را با هم درگیر کند. روزنامه ایران در سر مقاله خود به اظهارات رییس کمیسیون امنیت ملی پاسخ داد و نوشت: اتفاقاً آخرین تجربه به جان هم انداختن مردم شاهکار دوستان و همفکران جناب ذوالنور در مشهد و در دی ماه سال 96 بود که به سرعت سراسری شد و با تدابیر وزارت کشور و نیروی انتظامی آن آشوب فروکش کرد.»
مستقل‌آنلاین ابوالحسن بنی صدر پدر احمدی نژاد 

  

تحریم مداحان میلیونی/مداح 25 میلیون تومانی نمی‌خواهیم!مسئول «هیئت انصارالمحسن» قم پ: زنگ زدیم به آقایی که متاسفانه در سیمای خودمان اعلام می‌کند من چیزی نمی‌گیرم، گفت برای یک شب 25 میلیون تومان می‌گیرم. 25 میلیون تومان برای نیم ساعت مداحی، یعنی ثانیه‌ای و دقیقه‌ای چند؟ این درد را به کجا ببریم؟ یک نفر دیگر گوشی را برداشته می‌گوید چه جور برنامه‌ای می‌خواهید؟ ... می‌گوید مثلا اگر توی روضه کسی غش کرد، مبلغ می‌رود بالا!»/ایرنا
مستقل‌آنلاین مداحان قم 

  

اظهارات جدید زنگنه درباره «سهمیه‌بندی بنزین»اقتصادنیوز؛ بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت توضیحاتی را درباره مخزن جدید نفتی کشف شده و بحث‌های مطرح شده درباره سهمیه‌بندی بنزین ارائه کرد.
اقتصادنیوز بیژن نامدار زنگنه سهمیه بندی بنزین بنزین 

  اخبار داغ
  

زننده دو گل عراق برابر ایران هر کدام هدیه ای به ارزش 90 هزار دلار دریافت خواهند کرد.
صراط جدول دلار عراق 

  

مدافع تیم ملی عراق بعد از پیروزی مقابل ایران گفت: با تمام مشکلاتی که داشتیم در این بازی به پیروزی رسیدیم و مردم عراق را در شرایط سخت خوشحال کردیم.
نود ایران عراق بازی 

  

جزئیات قیمت برق رمزارزهامطابق با جزئیات اعلام شده، قیمت برق مراکز استخراج رمزارزها به ازای هر کیلووات ساعت در هشت ماه از سال
خبرفوری قیمت برق ماه 

  

رئیس قوه قضائیه: نارضایتی برخی افراد از مبارزه با فساد اهمیتی نداردرئیس قوه قضائیه گفت: باید جامعه احساس کند که عدالت اجرا و با فساد مبارزه می‌شود، این که برخی از اشخا
خبرفوری آموزش نیروهای مسلح حضرت معصومه 

  

دستگیری یک قاچاقچی ارز توسط وزارت اطلاعاتروابط عمومی اداره کل اطلاعات استان یزد اعلام کرد: با انجام اقدامات اطلاعاتی، یکی از قاچاقچیان ارز که
خبرفوری ارز وزارت اطلاعات روابط عمومی 

  

تاثیر نوسانات ارزی در بورساقتصادنیوز: اگر چه فعالان بازار سهام نیم نگاهی به بازار ارز متاثر از نوسانی بودن آن دارند اما با درک محدودیت در رشد این بازار نمی‌توان وزنه تاثیرگذاری را برای آن لحاظ کرد. در این میان متغیرهای مداخله‌گر نظیر قیمت‌های جهانی، هجوم نقدینگی سرگردان و نیز مشکلات ناشی از تحریم مواردی هستند که می‌توانند میزان تاثیرگذاری مستقیم را تحت تاثیر قرار دهند...
اقتصادنیوز سهام ارز قیمت 

  

یک قاچاقچی مخوف ارز دستگیر شدروابط عمومی اداره کل اطلاعات استان یزد اعلام کرد: با انجام اقدامات اطلاعاتی، یکی از قاچاقچیان ارز که در زمینه خرید و فروش ارز و صدور حواله‌های ارزی غیر مجاز، فعالیت داشت، دستگیر شد...
مستقل‌آنلاین ارز روابط عمومی استان یزد