برنا   |  اجتماعی  |  

بازار داغ بیکاری و کمبود نیروی انسانی ! / کاهش بیکاری با یک روش ساده

بهلولی گفت : آموزش و پرورش می تواند با راه اندازی مرکز رسمی مشاوران مجرب، نیازهای شغلی جامعه را بررسی و حتی با جهت دهی به دانش آموزان، تعداد جوانان بیکار را کاهش دهد.

بازار داغ بیکاری و کمبود نیروی انسانی ! / کاهش بیکاری با یک روش ساده

به گزارش خبرنگار اجتماعی برنا، از بیکاری و نبود اشتغال این روزها مدام سخن گفته می شود  اما در کنار اخبار بیکاری به همان اندازه شاهد اعلام کمبود نیرو در برخی مشاغل هستیم.

به طور مثال وزارت بهداشت از کمبود پرستار و آموزش و پرورش از کمبود معلمان  می گویند.

اینکه در بازار داغ بیکاری کمبود نیرو وجود دارد ذهن را معطوف بی نظمی و هدفمند حرکت نکردن  در فضای شغل و اشتغال می کند. و یا شاید هم مشکل کار  " فقدان مشاوران مجرب با علم به بازار کار و نیازهای جامعه" است.

اینکه با توجه به مشکلات فعلی چرا آموزش و پرورش برای جهت دهی دانش آموزان و رسیدن به بازار کار مطلوب از مشاوران تحصیلی مجرب استفاده نمی کند مبحثی بود که با کارشناس آموزش و پرورش در مورد آن گفتگو کرده ایم.

مهدی بهلولی، کارشناس آموزش و پرورش در گفتگو با خبرنگار اجتماعی برنا اظهار داشت: آموزش و پرورش می تواند از مشاوران مجرب با علم به بازار کار، برای هدایت تحصیلی دانش آموزان بکارگیری کند.  تا چند سال گذشته در دوره متوسطه دوم، مشاوران برای انتخاب رشته دانش آموزان را هدایت تحصیلی می کردند اما متاسفانه اتفاقی که در حال حاضر افتاده، حذف پست مشاوره در مقطع دوم و انتقال مشاوران به پایه اول بوده است.

این کارشناس تاکید کرد: آموزش و پرورش معتقد است که باید بخش اعظم آموزش و پرورش را خانواده ها انجام دهند در همین راستا شاهد هستیم که والدین قبل از انتخاب رشته چه در کنکور چه در بدو ورود به دبیرستان، مبالغ هنگفتی را به مشاوران خارج از مدارس پرداخت می کنند تا هدایت تحصیلی شوند.

بهلولی ادامه داد: آموزش و پرورش می تواند با راه اندازی مرکز رسمی مشاوران مجرب، نیازهای شغلی جامعه را بررسی و حتی با جهت دهی به دانش آموزان، تعداد جوانان بیکار را کاهش دهد.

وی افزود: در حال حاضر ما با کمبود 300 هزار نفری نیرو در آموزش و پرورش رو به رو هستیم که درصد زیادی از بازنشستگان همچنان مشغول به تدریس هستند این اتفاق ناشی از عدم برنامه ریزی و جهت دهی به جوانان است چرا که اگر در زمان انتخاب رشته تحصیلی و دانشگاهی مشاوران با علم به بازار کار و نیاز جامعه، هدایت می شدند، اکنون با این مشکلات چه در حوزه نیروی انسانی و چه در بخش بیکاری جوانان رو به رو نبوده ایم.

دانشگاه فرهنگیان آماده پذیرش 50 هزار نیرو است اما به آنها مجوز نمی دهند

کارشناس آموزش و پرورش تصریح کرد: با وجود کمبود نیروی آموزشی، دانشگاه فرهنگیان همچنان 5 تا 10 هزار نیرو پذیرش می کند در حالی که باید تا سقف 50 هزار نفر را پوشش دهد.

وی اعلام کرد: با تحقیقاتی که از مسئولان این حوزه داشته ام به بنده اعلام کردند که آماده پذیرش 50 هزار نیرو هستند اما برای این اقدام به آنها مجوز نمی دهند.

 

 

 

 

 

بازار کار بیکاری کنکور   اخبار برگزیده
  

70 درصد پرونده های کلاهبرداری از طریق دستگاه های خودپرداز استرئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: 70 درصد پرونده های کلاهبرداری در حال رسیدگی در پلیس آگاهی مربوط به کلاهبرداری از طریق کشاندن افراد به پای دستگاه خودپرداز به بهانه واریز پول به حساب بانکی مالباختگان می باشد و این موضوع در حال افزایش است.
برنا کلاهبرداری پلیس پلیس آگاهی 

  

"ژنرال احمد العسیری" مشاور وقت محمد بن سلمان ، در ماه مارس سال گذشته میلادی در نشستی در ریاض، حضور داشته است. موضوع این نشست که با حضور چند تاجر لابی کننده برای دولت سعودی بوده، امکان استفاده از شرکت‌های خصوصی برای ترور مقامات ارشد ایرانی از جمله "قاسم سلیمانی"، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران بوده است.
برنا ایران ریاض انقلاب اسلامی ایران 

  

پیام جالب کاپیتان پرسپولیس به هواداران+عکسسیدجلال حسینی بعد از اتمام بازی فینال لیگ قهرمانان پیامی در صفحه شخصی خود منتشر کرد.
برنا پرسپولیس عکس بازی 

  

تردید نکنید شما قهرمان آسیا هستید/ برانکو مربی باشخصیتی استوزیر ورزش و جوانان در جمع بازیکنان تیم فوتبال پرسپولیس از برانکو به عنوان مربی باشخصیت در ایران و‌ منطقه نام برد.
برنا آسیا برانکو ورزش 

  

پروین، جام قهرمانی را روی سکو قرار می‌دهداسطوره تاریخ فوتبال ایران و باشگاه پرسپولیس، جام قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا را روی سکو می‌ برد.
برنا علی پروین ایران زمین 

  

آخرین وضعیت مصدومیت این ستاره پرسپولیس برای بازی با کاشیما+ عکسآخرین وضعیت مصدومیت امید عالیشاه برای بازی با کاشیما آنتلرز تا ساعاتی دیگر مشخص می شود.
برنا ستاره پرسپولیس بازی 

  

دوباره زلزله ؛ دوباره تازه آباد کرمانشاهزلزله ای به بزرگی 4.4 دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت 2 دقیقه و هشت ثانیه بامداد سه شنبه تازه آباد مرکز شهرستان ثلاث باباجانی در استان کرمانشاه را لرزاند.
برنا زلزله کرمانشاه استان کرمانشاه 

  

تمام ظرفیت بلیت بازی با کاشیما، امروز عرضه می‌شودتمام ظرفیت بلیت فروشی بازی پرسپولیس – کاشیما امروز دوشنبه عرضه و از طریق سامانه اینترنتی Gishe3.com به فروش خواهد رسید.
برنا بازی باشگاه پرسپولیس پرسپولیس 

  

راز جنایت رودخانه نوخاله کشف شداز توطئه خونین یک زن که در اقدامی هولناک با همدستی مردی بیگانه، شوهرش را به قتل رسانده بود، فاش شد.
برنا جنایت قتل پلیس 

  

تبلیغات عجیب مجری شبکه یکعلی ضیا در یک مراسم تبلیغاتی برای خرید زمین در آلانیای ترکیه به عنوان مجری حاضر شد.
برنا زمین ترکیه تلویزیون 

  اخبار داغ
  

برترین‌های بخش مبارزه و پومسه معرفی شدندرقابت های سومین دوره از مسابقات قهرمانی کشورپاراتکواندو عصر روز گذشته به کار خود پایان داد.
برنا ورزش تکواندو وزن 

  

خداآفرین رتبه اول استانی در صدور کارت ملی هوشمند داردتبریز - ایرنا - معاون فرماندار خداآفرین گفت: از ابتدای اجرای طرح صدور کارت ملی هوشمند تاکنون در این شهرستان از بین 24 هزار نفر واجد شرایط دریافت کارت در مجموع برای 18هزار و 113نفر معادل 86 درصد کارت ملی هوشمند صادر شده است.
ایرنا کارت ملی کارت ملی هوشمند تبریز 

  

سال قبل می‌خواستند قهرمانی‌ام را بی‌ارزش کنند/ هاشمی: دنبال معروف شدن نیستم؛ مدال المپیک می‌خواهموزنه بردار طلایی ایران در مسابقات جهانی 2018 می‌گوید با وجود دومین قهرمانی متوالی‌اش دنبال مطرح شدن نیست.
ورزش۳ ایران المپیک بازی 

  

تضعیف قدرت خرید با کاهش شدید ارزش پول ملی/صرفا با دستور پول ملی تقویت نمی شود رحیم زارع در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از کاهش ارزش پول ملی گفت:متاسفانه نوسانات نرخ ارز صدمات قابل توجهی به اقتصاد کشور وارد کرده و این موضوع مانع فعالیت بخش تولید شده است. سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:تقویت ارزش پول ملی، ایجاد ثبات اقتصادی و جلوگیری از تلاطم در بازار ارز لازمه ی انجام فعالیت های اقتصادی است البته…
خانه‌ملت پول تقویت پول ملی مجلس شورای اسلامی 

  

وضعیت تجهیزات پزشکی در تخصیص ارز دولتی به گزارش خبرنگار مهر، سید مرتضی خاتمی نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: تنها تجهیزاتی که برای استفاده با تعرفه دولتی ثبت سفارش و ترخیص می شوند، شمول ارز دولتی می شوند. وی با اشاره به اینکه، بنا شده که دامنه تخصیص ارز سوبسیدی محدود به کالاهای ضروری و اساسی شود، افزود: در نشست هایی که با مسئولان مربوطه داشتیم، بنا شد که تجهیزاتی که برای استفاده با تعرفه دولتی ثبت سفارش و…
مهر تجهیزات پزشکی نظام پزشکی درمان 

  

برای تغییرات بنیادین و مبارزه با فساد نیاز به آگاهی و یکپارچگی بیشتر استعباس آخوندی در یادداشت کوتاهی در واکنش به انتخاب اعضای شورای شهرتهران نوشت: این پایان یک انتخاب و آغاز یک راه است.
فارس عباس آخوندی 

  

رفع مشکل کم آبی سمنان به شکوفایی اقتصادی منجر می شودسمنان - ایرنا - مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان سمنان گفت: رفع مشکل کم آبی و سرمایه گذاری فعالان اقتصادی در استان سمنان منجر به شکوفایی اقتصادی کشور می شود.
ایرنا استان سمنان زمین ایرنا 

  

پیوند جبهه‌های مبارزات کارگری علیه سرمایه‌داری تنها عامل درهم شکستن تهدید فاشیسم بود/پیروزی پرولتاریا به شرایط و منطق نزاع طبقاتی بستگی داردانقلاب اکتبر فضایی سیاسی و اجتماعی را برای انباشت تجربه و آزمایشِ ایجاد جامعه‌ای بی‌طبقه فراهم کرد، چه در اتحاد جماهیر شوروی و چه در سراسر جهان، به‌ویژه در کشورهای استعماری. این نخستین موج از زنجیره نزاع‌های انقلابی و تجربه سوسیالیستی و آموزش آن بود.
ایلنا سرمایه سرمایه داری فناوری 

  

توافق صادرکنندگان و بانک مرکزی در مورد پیمان سپاری ارزیتهران- ایرنا- اختلاف صادرکنندگان، وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی در مورد پیمان سپاری ارزی برطرف شد و به گفته عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران قرار است بخشنامه اصلاحی آن در چند روز آینده از طرف بانک مرکزی ابلاغ شود.
ایرنا کشاورزی دولت بخش خصوصی 

  

پیش بینی جدید IMF از رشد منفی 1.5 و تورم 29.6 درصدی اقتصاد ایران در سال جاریصندوق بین المللی پول رشد اقتصادی ایران در سال جاری را منفی 1.5 درصد و نرخ تورم را 29.6 پیش بینی کرد.
تسنیم رشد اقتصادی خاورمیانه تورم