گزارش مناظره‌ی ناتمام برسر جریان احمدی نژاد [+فیلم]

«امین اسدی» فعال سیاسی اصولگرا و «وحید هروآبادی» روحانی حامی جریان بهار (احمدی نژاد) روز چهارشنبه در مناظره‌ای با عنوان «جریان بهار و آینده ی انقلاب اسلامی» با میزبانی انصاف نیوز شرکت کردند ولی ناتمام ماند. پیشنهاد برگزاری این مناظره را خود دو طرف ارائه دادند و انصاف نیوز فقط میزبانی آن را برعهده داشت...

گزارش مناظره‌ی ناتمام برسر جریان احمدی نژاد [+فیلم]

«امین اسدی» فعال سیاسی اصولگرا و «وحید هروآبادی» روحانی حامی جریان بهار (احمدی نژاد) روز چهارشنبه در مناظره‌ای با عنوان «جریان بهار و آینده ی انقلاب اسلامی» با میزبانی انصاف نیوز شرکت کردند ولی ناتمام ماند.

پیشنهاد برگزاری این مناظره را خود دو طرف ارائه دادند و انصاف نیوز فقط میزبانی آن را برعهده داشت.

اولین کسی که به دفتر انصاف نیوز آمد آقای هروآبادی بود که همراه خود دوربین فیلم برداری برای ضبط این مناظره داشت. در ادامه هم آقای اسدی و همینطور چند نفری که هرکدام میهمان یکی از دو طرف مناظره بودند.

این مناظره که حدود 23 دقیقه به طول انجامید با سخنان آقای هروآبادی آغاز شد. او با بیان اینکه ما چه تصوری از آینده‌ی انقلاب خواهیم داشت سخنان خود را آغاز کرد.

هروآبادی در ادامه ی سخنان خود گفت که تمام کسانی که در جریان‌های سیاسی حضور دارند راضی نیستند و نیازمند تغییر هستیم و جریان بهار آن تغییر را بازگشت به آرمان‌های امام می‌داند. او سیره‌ی امام خمینی را جمع کردن همه‌ی اشخاص در زیر پرچم انقلاب دانست.

در ادامه هروآبادی آزادی و عدالت را دو مقوله و آرمان اصلی انقلاب دانست و به این نکته اشاره کرد که نباید از آزادی ترسید و این قسمت از بحث خود را با ذکر مثالهایی شرح و بسط داد.

او با بیان اینکه ما الان در معرض اتهام هستیم و برایمان پرونده می‌سازند ادامه داد که من از وکلای آقایان بقایی و مشایی خواسته ام تک تک لحظات این مناظره را ببینند و اگر کوچکترین اتهامی به آنها انجام شد سریع شکایت کنند.

هروآبادی با خطاب قرار دادن اسدی گفت که شما الان خودتان را در محضر دادگاه ببینید که البته این گفته با لبخند کنایه آمیزی از سوی آقای اسدی روبرو شد.

هرو آبادی سخنان خود را با این گفته که من از آیت الله لاریجانی و مصباح یزدی و آقای غضنفرآبادی شکایت کرده‌ام و دادستان آن را مسموع شناخته و در حال جلو رفتن است، به پایان برد.

در قسمت دوم این مناظره آقای اسدی سخنان خود را با این گفته آغاز کرد که من در اینجا برای دفاع از اصولگرایی اصلاح طلبی قوه‌ی قضاییه و هر جناحی که هست حضور پیدا نکرده‌ام و سخنگوی این احزاب نیستم و برای آرمان‌ها و ارزش‌ها و چیزهایی که به آنها اعتقاد دارم حضور پیدا کرده‌ام.

او با طرح این پرسش که مقابل انقلابی چیست جواب داد که غیرانقلابی و ضد انقلاب در برابر آن قرار می‌گیرند و اولین خصلت انقلابیگری را اطاعت محض از ولایت مطلقه‌ی فقیه دانست.

بعد از این، اسدی با پرسش دیگری از هروآبادی که آیا افرادی که شما سر سفره‌ی آنها و زیر بیرق آنها هستید انقلابی‌اند یا نه از وی تقاضای پاسخ بله یا خیر کرد تا بحث خود را بر مبنای آن ادامه دهد که در اینجا هروآبادی به او گفت با کدام تعریف و اسدی اولین خصلت انقلابی را اطاعت محض از ولی فقیه دانست که در اینجا هروآبادی به وی پاسخ مثبت داد. البته هروآبادی این را هم گفت که درباره‌ی تعریف شما بحث می‌کنیم.

بعد از این امین اسدی با نشان دادن نامه‌ی رهبری به محمود احمدی نژاد درباره‌ی کنارگذاشتن رحیم مشایی گفت:

«آیا چنین فردی که با انتصابش باعث بروز اختلاف بین شما می‌شود انقلابی است؟ فردی که رهنمودهای رهبری را زیرپا می‌گذارد، نامه‌های سیاه می‌نویسد و همه چیز را به گردن نظام می‌اندازد اما خودش هشت سال رییس جمهور بوده و باید پاسخ دهد که آقا گفتند باید پاسخگو باشند، آیا این فرد انقلابی است؟

فردی که باعث می‌شود وزیر وقت اطلاعات برداشته شود و به حکم حکومتی رهبری برسد که یعنی کارد به استخوان رسیده که رهبری وارد شده و حکم حکومتی داده است آیا انقلابی است؟

فردی که خانه نشینی 11 روزه می‌کند و مثل بچه‌ها خانه نشینی می‌کند و هیچ حرفی نمی‌زند انقلابی است؟»

آقای اسدی بعد از ذکر این موارد می‌افزاید که همه می‌توانند انقلابی باشند اما شرط و شروطی دارد که التزام به ولایت مطلقه‌ی فقیه است.

اسدی می‌گوید کسانی که خارج از دایره‌ی انقلابی‌گری باشند را قبول ندارد و فرقی ندارد آن شخص که باشد.

بعد از این اسدی به صراحت گفت که آقای احمدی نژاد غیرانقلابی است و ولایت مطلقه‌ی فقیه را قبول ندارد.

این فعال عضو «جمعیت رهپویان انقلاب» با تکرار این نکته که آقای احمدی نژاد انقلابی نیست و شاخصه‌های انقلابی گری را ندارد مناظره را بیهوده دانست.

او مناظره را برای رسیدن به «تعالی انقلاب اسلامی» خواند و برد و باخت را در آن بی‌معنا تلقی کرد و گفت شاخصه‌ی «التزام به ولایت مطلقه‌ی فقیه» در شما وجود ندارد و ما شما را غیرانقلابی می‌دانیم و حتی اصلاح طلب‌ها نسبت به شما انقلابی‌اند که این عبارت با جواب کنایه آمیز «احسنت» هروآبادی روبرو شد.

آقای اسدی ادامه می‌دهد که اصلاح طلبان و اصولگرایانی که اعتقاد به ولایت مطلقه‌ی فقیه دارند مورد تاییدند و کسی چه اصلاح طلب و چه اصولگرا اگر ولایت فقیه را قبول نداشته باشد از دایره خارج است و حتی نباید با او وارد مناظره شد.

اسدی با اشاره به اینکه افتخار می‌کند که یک انقلابی است و پای اعتقادش ایستاده است اعلام کرد مناظره را ترک می‌کند و با افرادی که ضدانقلابی‌اند پای یک میز نمی‌نشیند.

او قبل از خروج با نشان دادن پرینت اسکرین شاتی از جواب رضا رحیم مشایی فرزند اسفندیار رحیم مشایی در توییتر که برای او نوشته بود «امان از لقمه‌ی حرام»، اعلام کرد که این مورد را پیگیری قضایی می‌کند و باید پاسخگو باشند که با چه دلیلی این حرف را زده است.

آقای اسدی گفت با فردی مناظره می‌کند که در مسیر ولایت مطلقه‌ی فقیه باشد.

او در آخر گفت که قبل از رفتن یک شعر هم می‌خواند که در اینجا یکی از همراهان آقای هروآبادی به او اعتراض کرد که با واکنش هروآبادی روبرو شد و از او خواست که دخالتی نکند.

خروج آقای اسدی واکنش هروآبادی و دیگر افراد حاضر را همراه داشت. هروآبادی چندین بار به وی گفت به سلامت.

بعد از خروج اسدی وحید هروآبادی از وقت خود استفاده کرد و در حدود شش دقیقه سخنانی را بیان کرد و این جلسه را پایان داد.

این مناظره در اینستاگرام انصاف نیوز به صورت زنده پخش می‌شد. فیلم کامل آن را می‌توانید در زیر ببینید:

 

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/Ikixy برچسب هااصولگرایان امین اسدی جریان احمدی نژاد جریان بهار مناظره انصاف نیوز وحید هروآبادی پارسا زمانی

اینستاگرام امام خمینی اسفندیار رحیم مشایی   اخبار برگزیده
  

دردسر عجیب برای فوتبالیست مشهور/ حبس موقت تا زمان صدورحکم نهاییفوتبالیست مشهور تا زمان حکم نهایی در حبس می ماند.
برنا تایلند فوتبال بازداشت 

  

باشگاه استقلال به شایعات نقل و انتقالاتی واکنش نشان دادباشگاه استقلال به شایعات نقل و انتقالاتی که این روزها در رسانه‌ها مطرح می‌شود واکنش نشان داد.
برنا باشگاه استقلال استقلال رسانه 

  

چراغ سبز برانکو به بازگشت طارمیاحتمالا در نقل و انتقالات بازیکن سابق قرمز ها بار دیگر به جمع سرخپوشان اضافه می‌شود.
برنا برانکو مهدی طارمی باشگاه پرسپولیس 

  

پرسپولیس تیم متعصبی است/ سپاهان شانس بیشتری برای برد داردسرمربی سابق تیم فوتبال سپاهان گفت: بزرگترین شاخصه تیم پرسپولیس تعصب آن است همه فکر می‌کردند پرسپولیس چون نتوانسته در پنجره نقل و انتقالات یارگیری کند حالا در بازی‌های آسیایی و لیگ ناموفق است بازیکنانش خسته شده و آسیب دیدگی پیدا کرده‌اند...
برنا پرسپولیس استقلال باشگاه سپاهان 

  

استقلال روند صعودی خود را با قدرت ادامه می‌دهد/ تیم باید نقاط ضعفش را در آسیا ترمیم کند/ پدیده را در تهران می‌بریم و به کورس قهرمانی می‌رسیمپیشکسوت باشگاه استقلال گفت: سومین برد پیاپی استقلال بیانگر این است که تیم روند صعودی خود را با قدرت ادامه می دهد.
برنا باشگاه استقلال استقلال ایران 

  

انفجار انتحاری در چابهارمعاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان از انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در چابهار خبر داد.
برنا انفجار 

  

جایگزین انصاری در استقلال مشخص شدبازیکن سابق استقلال بار دیگر در فصل نقل و انتقالات به جمع آبی‌ها اضافه می‌شود.
برنا استقلال فوتبال قزاقستان 

  

مهر تایید بازگشت جباروف به استقلال!بازیکن اسبق استقلال در آستانه پیوستن به این تیم قرار دارد.
برنا باشگاه استقلال استقلال 

  

تا می توانید مغز بخورید و فرقی نمی کند از کدامیک از مغزها استفاده کنید. بادام، بادام زمینی، فندوق... همگی پر خاصیت هستند.
برنا سرطان پروستات رژیم غذایی مغز 

  

پیش‌بینی پدیده استقلال درست از آب درآمدمهاجم استقلال می گوید این تیم با حمایت می تواند نتایج بهتری کسب کند.
برنا باشگاه استقلال استقلال بازی 

  اخبار داغ
  

تامین 15 میلیون دلار ارز برای تهیه 11 هزار تن کاغذ/ توزیع پنج هزار تن کاغذ بین 400 نفر ناشردبیر کارگروه ساماندهی کاغذ وزرات‌ارشاد از تامین 15 میلیون دلار ارز برای تهیه حدود 11 هزار تن کاغذ مورد نیاز نشریات و مطبوعات از سوی بانک مرکزی خبر داد.‌
ایلنا دلار ارز معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد 

  

جشنواره خوارزمی میدان رقابت برای تولید دانش استکرمانشاه - ایرنا - معاون فرماندار پاوه گفت: جشنواره نوجوان خوارزمی میدان رقابت برای تولید دانش و تفکر و ارتقای خلاقیت است و همه کسانی که در این مسیر تلاش می کنند، پیروز این رقابت ها هستند.
ایرنا تولید کرمانشاه ایرنا 

  

گل محمدی: تساوی برابر استقلال در آزادی ارزشمند بود / بازیکنان پدیده در حد تیم ملی نمایش نشان دادندسرمربی پدیده مشهد می‌گوید در بازی برابر استقلال هر دو تیم بیشتر روی تاکتیک‌های دفاعی متمرکز بودند و به همین دلیل مهاجمان دو تیم فرصت کمی داشتند.
ایلنا استقلال ورزشگاه آزادی بودجه 

  

سرمربی تیم فوتبال پدیده گفت:گرفتن یک امتیاز از استقلال در ورزشگاه آزادی ارزشمند بود.
نود استقلال فوتبال ورزشگاه آزادی 

  

طباطبایی: گرو و نیومایر در اروپا چقدر ارزش دارند؟ / استقلال گرانقیمت‌ترین نیمکت ایران را داردپیشکسوت استقلال تهران از عملکرد دو بازیکن خارجی این تیم رضایت ندارد.
ایلنا جوانان استقلال ایران 

  

طباطبایی: واقعاً ارزش نیومایر و گرو در اروپا چقدر است؟/ در مورد کیفیت این بازیکنان زودتر از اینها نظرم را گفته بودمهادی طباطبایی، پیشکسوت تیم فوتبال استقلال گفت: خیلی‌وقت پیش گفتم دو بازیکن خارجی استقلال از کیفیت پایینی برخوردارند.
تسنیم ورزشگاه آزادی فوتبال اروپا فوتبال 

  

مردم توجهی به اخبار غیر رسمی بازار پول و ارز نکنندبا توجه به روند کاهشی نرخ ارز در بازار و تقویت مداوم ارزش پول ملی، برخی کانال های ناشناخته مجازی با انتشار جملات جعلی درباره"وضعیت اقتصادی کشور"، "هزینه‌بر بودن پایین نگاه داشتن قیمت ارز برای بانک مرکزی" و انتساب آن به رئیس کل بانک مرکزی تلاش می‌کنند نسبت به بازار پول و ارز در بین مردم نگرانی ایجاد کنند.
ایلنا پول روابط عمومی ارز 

  

پائولو سرجیو: می‌توان مقابل سایپا مبارزه کرد و به 3 امتیاز رسیدپائولو سرجیو، سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان گفت: در هفته گذشته با بازیکنان صحبت کردیم و به آنها نشان دادیم می‌توان مقابل سایپا مبارزه کرد و به سه امتیاز بازی رسید.
تسنیم سایپا فوتبال صنعت