گزارش مناظره‌ی ناتمام برسر جریان احمدی نژاد [+فیلم]

«امین اسدی» فعال سیاسی اصولگرا و «وحید هروآبادی» روحانی حامی جریان بهار (احمدی نژاد) روز چهارشنبه در مناظره‌ای با عنوان «جریان بهار و آینده ی انقلاب اسلامی» با میزبانی انصاف نیوز شرکت کردند ولی ناتمام ماند. پیشنهاد برگزاری این مناظره را خود دو طرف ارائه دادند و انصاف نیوز فقط میزبانی آن را برعهده داشت...

گزارش مناظره‌ی ناتمام برسر جریان احمدی نژاد [+فیلم]

«امین اسدی» فعال سیاسی اصولگرا و «وحید هروآبادی» روحانی حامی جریان بهار (احمدی نژاد) روز چهارشنبه در مناظره‌ای با عنوان «جریان بهار و آینده ی انقلاب اسلامی» با میزبانی انصاف نیوز شرکت کردند ولی ناتمام ماند.

پیشنهاد برگزاری این مناظره را خود دو طرف ارائه دادند و انصاف نیوز فقط میزبانی آن را برعهده داشت.

اولین کسی که به دفتر انصاف نیوز آمد آقای هروآبادی بود که همراه خود دوربین فیلم برداری برای ضبط این مناظره داشت. در ادامه هم آقای اسدی و همینطور چند نفری که هرکدام میهمان یکی از دو طرف مناظره بودند.

این مناظره که حدود 23 دقیقه به طول انجامید با سخنان آقای هروآبادی آغاز شد. او با بیان اینکه ما چه تصوری از آینده‌ی انقلاب خواهیم داشت سخنان خود را آغاز کرد.

هروآبادی در ادامه ی سخنان خود گفت که تمام کسانی که در جریان‌های سیاسی حضور دارند راضی نیستند و نیازمند تغییر هستیم و جریان بهار آن تغییر را بازگشت به آرمان‌های امام می‌داند. او سیره‌ی امام خمینی را جمع کردن همه‌ی اشخاص در زیر پرچم انقلاب دانست.

در ادامه هروآبادی آزادی و عدالت را دو مقوله و آرمان اصلی انقلاب دانست و به این نکته اشاره کرد که نباید از آزادی ترسید و این قسمت از بحث خود را با ذکر مثالهایی شرح و بسط داد.

او با بیان اینکه ما الان در معرض اتهام هستیم و برایمان پرونده می‌سازند ادامه داد که من از وکلای آقایان بقایی و مشایی خواسته ام تک تک لحظات این مناظره را ببینند و اگر کوچکترین اتهامی به آنها انجام شد سریع شکایت کنند.

هروآبادی با خطاب قرار دادن اسدی گفت که شما الان خودتان را در محضر دادگاه ببینید که البته این گفته با لبخند کنایه آمیزی از سوی آقای اسدی روبرو شد.

هرو آبادی سخنان خود را با این گفته که من از آیت الله لاریجانی و مصباح یزدی و آقای غضنفرآبادی شکایت کرده‌ام و دادستان آن را مسموع شناخته و در حال جلو رفتن است، به پایان برد.

در قسمت دوم این مناظره آقای اسدی سخنان خود را با این گفته آغاز کرد که من در اینجا برای دفاع از اصولگرایی اصلاح طلبی قوه‌ی قضاییه و هر جناحی که هست حضور پیدا نکرده‌ام و سخنگوی این احزاب نیستم و برای آرمان‌ها و ارزش‌ها و چیزهایی که به آنها اعتقاد دارم حضور پیدا کرده‌ام.

او با طرح این پرسش که مقابل انقلابی چیست جواب داد که غیرانقلابی و ضد انقلاب در برابر آن قرار می‌گیرند و اولین خصلت انقلابیگری را اطاعت محض از ولایت مطلقه‌ی فقیه دانست.

بعد از این، اسدی با پرسش دیگری از هروآبادی که آیا افرادی که شما سر سفره‌ی آنها و زیر بیرق آنها هستید انقلابی‌اند یا نه از وی تقاضای پاسخ بله یا خیر کرد تا بحث خود را بر مبنای آن ادامه دهد که در اینجا هروآبادی به او گفت با کدام تعریف و اسدی اولین خصلت انقلابی را اطاعت محض از ولی فقیه دانست که در اینجا هروآبادی به وی پاسخ مثبت داد. البته هروآبادی این را هم گفت که درباره‌ی تعریف شما بحث می‌کنیم.

بعد از این امین اسدی با نشان دادن نامه‌ی رهبری به محمود احمدی نژاد درباره‌ی کنارگذاشتن رحیم مشایی گفت:

«آیا چنین فردی که با انتصابش باعث بروز اختلاف بین شما می‌شود انقلابی است؟ فردی که رهنمودهای رهبری را زیرپا می‌گذارد، نامه‌های سیاه می‌نویسد و همه چیز را به گردن نظام می‌اندازد اما خودش هشت سال رییس جمهور بوده و باید پاسخ دهد که آقا گفتند باید پاسخگو باشند، آیا این فرد انقلابی است؟

فردی که باعث می‌شود وزیر وقت اطلاعات برداشته شود و به حکم حکومتی رهبری برسد که یعنی کارد به استخوان رسیده که رهبری وارد شده و حکم حکومتی داده است آیا انقلابی است؟

فردی که خانه نشینی 11 روزه می‌کند و مثل بچه‌ها خانه نشینی می‌کند و هیچ حرفی نمی‌زند انقلابی است؟»

آقای اسدی بعد از ذکر این موارد می‌افزاید که همه می‌توانند انقلابی باشند اما شرط و شروطی دارد که التزام به ولایت مطلقه‌ی فقیه است.

اسدی می‌گوید کسانی که خارج از دایره‌ی انقلابی‌گری باشند را قبول ندارد و فرقی ندارد آن شخص که باشد.

بعد از این اسدی به صراحت گفت که آقای احمدی نژاد غیرانقلابی است و ولایت مطلقه‌ی فقیه را قبول ندارد.

این فعال عضو «جمعیت رهپویان انقلاب» با تکرار این نکته که آقای احمدی نژاد انقلابی نیست و شاخصه‌های انقلابی گری را ندارد مناظره را بیهوده دانست.

او مناظره را برای رسیدن به «تعالی انقلاب اسلامی» خواند و برد و باخت را در آن بی‌معنا تلقی کرد و گفت شاخصه‌ی «التزام به ولایت مطلقه‌ی فقیه» در شما وجود ندارد و ما شما را غیرانقلابی می‌دانیم و حتی اصلاح طلب‌ها نسبت به شما انقلابی‌اند که این عبارت با جواب کنایه آمیز «احسنت» هروآبادی روبرو شد.

آقای اسدی ادامه می‌دهد که اصلاح طلبان و اصولگرایانی که اعتقاد به ولایت مطلقه‌ی فقیه دارند مورد تاییدند و کسی چه اصلاح طلب و چه اصولگرا اگر ولایت فقیه را قبول نداشته باشد از دایره خارج است و حتی نباید با او وارد مناظره شد.

اسدی با اشاره به اینکه افتخار می‌کند که یک انقلابی است و پای اعتقادش ایستاده است اعلام کرد مناظره را ترک می‌کند و با افرادی که ضدانقلابی‌اند پای یک میز نمی‌نشیند.

او قبل از خروج با نشان دادن پرینت اسکرین شاتی از جواب رضا رحیم مشایی فرزند اسفندیار رحیم مشایی در توییتر که برای او نوشته بود «امان از لقمه‌ی حرام»، اعلام کرد که این مورد را پیگیری قضایی می‌کند و باید پاسخگو باشند که با چه دلیلی این حرف را زده است.

آقای اسدی گفت با فردی مناظره می‌کند که در مسیر ولایت مطلقه‌ی فقیه باشد.

او در آخر گفت که قبل از رفتن یک شعر هم می‌خواند که در اینجا یکی از همراهان آقای هروآبادی به او اعتراض کرد که با واکنش هروآبادی روبرو شد و از او خواست که دخالتی نکند.

خروج آقای اسدی واکنش هروآبادی و دیگر افراد حاضر را همراه داشت. هروآبادی چندین بار به وی گفت به سلامت.

بعد از خروج اسدی وحید هروآبادی از وقت خود استفاده کرد و در حدود شش دقیقه سخنانی را بیان کرد و این جلسه را پایان داد.

این مناظره در اینستاگرام انصاف نیوز به صورت زنده پخش می‌شد. فیلم کامل آن را می‌توانید در زیر ببینید:

 

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/Ikixy برچسب هااصولگرایان امین اسدی جریان احمدی نژاد جریان بهار مناظره انصاف نیوز وحید هروآبادی پارسا زمانی

اینستاگرام امام خمینی اسفندیار رحیم مشایی   اخبار برگزیده
  

​قیمت روغن موتور داخلی و خارجی سر به فلک کشید! +جزئیات​اقتصاد نیوز:شاید اگر در هفته‌های اخیر برای تعویض روغن موتور مراجعه کرده باشید متوجه یک موضوع عجیب شده باشید که یا به طور کلی بعضی از برندهای ایرانی و خارجی وجود ندارند و خبری از محصولاتشان نیست و یا اینکه حداقل با 50 درصد قیمت بالاتر نسبت به قبل به فروش می‌رسند که طبیعتا هزینه‌هایتان را به شدت بالا برده است.
اقتصادنیوز قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

افزایش حقوق معلمان جدید به کجا رسید؟رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی از مذاکره با رئیس سازمان اداری و استخدامی برای افزایش حقوق دانشجومعلمان خبر داد که او هم معتقد بود حداقل حقوق دانشجومعلمان یک‌میلیون و 563هزار تومان است.
خودروتک رئیس جمهور مجلس شورای اسلامی سازمان امور اداری و استخدامی 

  

پاسخ صریح به فرستادگان امریکا برای مذاکرهایران پاسخ خود به سفرهای پیدا و پنهان مقام‌های کشورهای مختلف برای کاهش تنش‌ بین واشنگتن و تهران را اعلام کرد.
مثلث ایران روزنامه ایران دونالد ترامپ 

  

راغفر اظهار داشت: در این سی سال اخیر هر موقع اقتصاد ایران با بحران روبه‌رو شد، بانک جهانی و صندوق بین المللی پول اطلاعیه داده‌اند که اقتصاد ایران در مسیر صحیح و سالمی است یا این نهادها همیشه از افراد خود در در درون سیستم حمایت کرده‌اند. بطوریکه در زمان آقای احمدی نژاد رییس بانک جهانی گفته بود الگوی ایران در موضوع یارانه‌ها را باید جهانی کرد یعنی وقاحت در حد اعلا.
نامه نیوز حسین راغفر دلار اتاق بازرگانی 

  

کاهش قیمت خودرو ادامه داردعضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است کاهش قیمت ارز در روزهای اخیر و برخورد با دلالان فضای مجازی باعث کاهش قیمت خودرو شد.
خودروتک قیمت ارز قیمت خودرو 

  

رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی گفت که گمان نمی‌کند ایران خواستار جنگ باشد و آنها قطعا خواستار جنگ با آمریکا نیستند.
نامه نیوز دونالد ترامپ ترامپ ایران 

  

جزییات جدید از تلاش چند کشور برای میانجیگری میان ایران و آمریکا/ بن علوی توضیح دادوزیر خارجه عمان بر تلاش با طرف‌های دیگر برای آرام‌سازی تنش در منطقه میان آمریکا و ایران تاکید کرد.
مثلث ایران ایران و آمریکا رئیس جمهور 

  

بیانیه مهم روس ها درباره ایرانوزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که افزایش غنی سازی توسط تهران، نقض توافقنامه هسته ای محسوب نمی شود.
مثلث روسیه ایران غنی سازی 

  

رقیب حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 گفت: باید انصاف به خرج داد، آقای روحانی در اداره کشور دچار گرفتاری های زیادی شده است. او از پس اداره کشور در حوزه اقتصاد، تولید و توزیع بر نمی آید. دولت معارض هایی دارد که برخی شان از دولت قوی تر هستند. یعنی دولت نمی تواند هزینه ها را تأمین و با قاچاق مبارزه کند و حرفش را به کرسی بنشاند.
نامه نیوز محمد غرضی حسن روحانی پتروشیمی 

  

پیشنهاد حذف همیشگی قیمت خودرو از سایت های خرید و فروشرئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران با تاکید بر اینکه لزومی برای درج قیمت‌ خودروها در سایت‌های خرید و فروش اینترنتی وجود ندارد، گفت: افزایش قیمت‌ها در پی درج قیمت‌های ساختگی در بازارهای خرید و فروش مجازی خودرو در شرایطی اتفاق می‌افتد که خرید و فروش در بازار خودرو کم است.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  اخبار داغ
  

فصل برای لیونل مسی و بارسا به بدترین شکل ممکن تمام شد.
ورزش۳ لیونل مسی بازی عکس 

  

شکایت مجلس از دولت به دیوان محاسبات درباره ارز کالاهای اساسیرئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از روش مجلس برای تخصیص 14 میلیارد دلار جهت تأمین کالاهای اساسی، گفت: از دولت به دیوان محاسبات شکایت کرده‌ایم تا وضعیت روشن و مشخص شود که 14 میلیارد دلار کجا هزینه شده است.
تسنیم مجلس شورای اسلامی کمیسیون اقتصادی مجلس ارز دولتی 

  

فصل برای لیونل مسی و بارسا به بدترین شکل ممکن تمام شد.
ورزش۳ لیونل مسی بازی عکس 

  

جزییات تازه از 264 فقره ثبت سفارش جعلی خودرو/دستور تعیین ارزش فوری خودروهای وارده با ثبت سفارش فاقد اعتبار +سندمدیرکل جرائم سازمان یافته گمرک ایران در بخشنامه‌ای به گمرکات اجرایی، خواستار تعیین ارزش فوری خودروهای وارداتی با ثبت سفارش فاقد اصالت شد.
تسنیم خودرو گمرک ایران 

  

بازار گوشی تلفن همراه در چند ماه گذشته با تنش‌های بسیاری همراه بوده که یکی از عوامل آن افزایش نرخ ارز و سامانه رجیستری بوده، با این حال باید دید گوشی موبایل در روزهای آینده ارزان می‌شود یا خیر؟
نامه نیوز موبایل تلفن تلفن همراه 

  

بارسا و والنسیا از ساعت 23.30 در بنیتو ویامارین به مصاف هم رفته اند.
ورزش۳ لیورپول ورزش بازی 

  

اصل 59 قانون اساسی، بن‌بست‌شکن است/ فشار به دولت خیانت به تاریخ و ملت ایران است/ پیروز میدان مبارزه با آمریکا هستیمرئیس‌جمهور وحدت فکر و اعتماد به یکدیگر را از ملزومات اصلی پیروزی در جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران اسلامی دانست و با تاکید بر اینکه قطعا از رنج و مشکلات مردم خبر دارم و تمام تلاش دولت جلوگیری از سخت تر شدن زندگی مردم است، از رسانه های همگانی خواست برای امید آفرینی به مردم و خنثی سازی تبلیغات دشمنان، اقدامات و دستاوردهای دولت را برای مردم بازگو کنند.
ایلنا قانون کالاهای اساسی انتخابات ریاست جمهوری 

  

گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلا و ارز پایتخت؛ رفت‌وبرگشت قیمت‌ها و نوسانگیری کوتاه‌بُرداقتصادنیوز: امروز شنبه 4 خرداد 1398 بازار طلا و ارز با رفت و برگشت قیمت‌ها مواجه شد و نهایتاً تا عصر نرخ‌ها رشد اندکی را نسبت به نرخ‌های انتهای هفته گذشته ثبت کرد. امروز صرافی ملی نرخ خرید و فروش دلار و یورو را در دو مرحله مجموعاً 80 تومان پایین آورد و نرخ رسمی دلار را زیر مرز 14 هزار تومان برد...
اقتصادنیوز بازار طلا و ارز سکه و طلا یورو