اعتماد   |  ورزشی  |  

قهرمان دوومیدانی زنان ایران خداحافظی کرد

سپیده توکلی رکورددار سه ماده تیم ملی دوومیدانی زنان ایران بعد از 15 سال از این ورزش خداحافظی کرد.

قهرمان دوومیدانی زنان ایران خداحافظی کرد

اعتمادآنلاین| سپیده توکلی رکورددار سه ماده تیم ملی دوومیدانی زنان ایران بعد از 15 سال از این ورزش خداحافظی کرد و حالا باید او را به عنوان یک پیشکسوت جوان دوومیدانی بشناسیم. توکلی که حدود 15 روز پیش در مرحله آخر لیگ دوومیدانی رسما خداحافظی کرد به شرایط پیش آمده در این مراسم انتقاد داشت چرا که مسئولان فدراسیون حتی به او اجازه ندادند متن خداحافظی خود را بخواند و این باعث ناراحتی این دوومیدانی کار و خانواده اش شد.

 

توکلی  درباره علت خداحافظی از دوومیدانی گفت: بالاخره بعد از 15 سال باید یک جا این قضیه تمام می شد و می دانستم که باید جای خود را به جوان ترها بدهم. تقریبا در این پانزده سال تمام تلاش و توانم را با توجه به شرایطی که وجود داشت، به کار گرفتم و آن چه در حد توانم بود انجام دادم و احساس کردم از این جا به بعد شاید خیلی چیزها برایم خوشایند نباشد. تصیم گرفتم یک روز همانطور که خودم ورزش را شروع کردم خودم هم نقطه پایانش را مشخص کنم و تصمیم به خداحافظی گرفتم.

 

او درخصوص وضعیت سال های اخیر که مسئولان فدراسیون دوومیدانی اهمیت کمتری به دختران این رشته دادند و همین باعث دلسرد شدن آن ها شد؛ گفت:در 4-5 سال اخیر محدودیت و مشکلات به خصوص در بخش بانوان بود. خیلی ها دلسرد شدند و خداحافظی کردند اما من نمی خواستم کسی مانع پیشرفتم باشد. نخواستم علت خداحافظی ام چیزی غیر از خواست خودم باشد؛ به همین دلیل سخت تلاش کردم و حتی بهترین مدال هایم را در این چهارسال گرفتم؛ هرچند خیلی دیده نشد و تقدیر و تشکری از من صورت نگرفت . با تمام این تفاسیر اما دوست داشتم بایستم تا ثابت کنم آن چیزی که بقیه درباره ما می گویند اشتباه است و این اتفاق افتاد. الان با میل شخصی و خوشحالی و آرامش خداحافظی کردم.

 

توکلی در پاسخ به این سوال که بعد از کنار رفتن از دوومیدانی چه برنامه ای برای آینده ورزشی خود دارد؛ گفت: دو سالی می شود که مربی بدنسازی هستم و امسال هم ششمین دوره ای بود که سرمربی تیم دوومیدانی دانشگاه آزاد بودم. قطعا این روند ادامه پیدا می کند و هرجایی که بتوانم به ورزش زنان و ایران کمک کنم. من با فدراسیون نجات غریق همکاری دارم و مسئول برگزاری مسابقات بانوان هستم. وضعیت خوشایندی در این فدراسیون دارم و قطعا همکاری ام را ادامه می دهم. اگر در دوومیدانی هم نیاز باشد حتما دوست دارم تجربه ام را در اختیار جوان ترها بگذارم تا باعث پیشرفتشان شوم و روال مدال آوری ادامه پیدا کند.

 

رکورددار دوومیدانی زنان ایران درباره اتفاقاتی که در مراسم خداحافظی اش رخ داد، گفت: وقتی تصمیم به خداحافظی گرفتم با یکی از اعضای کمیته فنی در میان گذاشتم که با آقای مبینی مطرح کنند که بعد از پایان لیگ که جشن قهرمانی است؛ مراسم خداحافظی من هم برگزار شود. به من زنگ زدند که این پیشنهاد قبول شده و مراسم گرفته می شود اما اتفاق بدی که افتاد این بود که این مراسم خداحافظی به قدری کوتاه بود که اصلا خیلی ها متوجه نشدند که من خداحافظی کردم! خیلی ها که داخل پیست بودند اصلا متوجه نشدند و فکر می کردند فقط یک تقدیری از من صورت گرفته؛ همین.

 

توکلی در ادامه توضیحات خود گفت: همان 30 ثانیه ای هم که طول کشید به خاطر فاصله من تا جایگاه بود. تقدیرنامه را هنوز نگرفته بودم که از سرپرست ها خواستند که برای گرفتن کاپ به جایگاه بیایند. من واقعا توقع دیگری داشتم که اگر 15 سال زحمت کشیدم، 15 ثانیه بتوانم صبحت کنم! من به آن ها گفته بودم که خانواده  و دوستانم برای مراسم می آیند و می توانستند مراسم بهتری را برگزار کنند. پدرومادر و همسرم حتی فرصت نکردند خود را به سکو برسانند و گل به من بدهند. در ابتدا من مشکلی با این موضوع نداشتم اما خانواده و دوستانم واقعا ناراحت شدند. بعد از مراسم که سرم خلوت تر شد و فیلم ها را نگاه کردم متوجه شدم حتی زمان تقدیر از پیشکسوت های دیگر خیلی طولانی تر از من بود!

 

توکلی با بیان اینکه هیچ گاه نمی خواست خداحافظی اش با حاشیه همراه باشد؛ گفت: من با خوشحالی خداحافظی کردم اما دوست نداشتم همراه با حاشیه و ناراحتی باشد که این اتفاق افتاد. در نهایت هم باید بگویم که این هم مشکلی نیست و این قدر آدم خوب در اطرافم هست و این قدر پیام های خوب از افراد مختلف دریافت کردم که هیچ چیز از دلخوری باقی نمانده اما دوست داشتم بدون این اتفاقات قضیه تمام شود.

 

سپیده توکلی درباره بهترین لحظات ورزشی خود در 15 سال اخیر گفت: همه لحظه ها برای من بهترین بود؛ حتی تک تک تمرینات و نتیجه هایی که کسب کردم برای من عالی بودند. اما یکی از بهترین لحظاتی که داشتم زمانی بود که مدال طلای آسیا را در ایران و در حضور مردم و خانواده ام کسب کردم. در مسابقات قهرمانی آسیا تهران دو مدال گرفتم و سه بار رکوردشکنی کردم که ستاره و جزو بهترین ها قرار گرفتم.

 

او با بیان اینکه بازی های آسیایی 2014 را هم جزو خاطرات تلخ ورزشی خود نمی داند، گفت: شاید از نظر خیلی ها اینچئون برای من تلخ باشد اما آن هم برای من خوشایند بود. اینچئون برای من همیشه سمبل خودباروری بود و بعد از این مسابقات خیلی بیشتر از قبل انگیزه داشتم و باعث شد دوومیدانی برای من شیرین تر باشد. اما تلخ ترین لحظاتم به آسیب دیدگی هایم برمی گردد و بدترین آن هم قبل از بازی های 2018 بود. در اوج آمادگی و بعد از رکوردشکنی و مدال آوری از ناحیه دیسک کمر دچار آسیب دیدگی شدم. چون می خواستند من را خط بزنند،درگیری روحی هم پیدا کردم و باید بگویم جنازه ام به بازی های آسیایی 2018 رسید. شاید همه بگویند در این مسابقه ها من بدترین نتیجه را گرفتم اما هیچ کسی نمی داند که چه اتفاقاتی برای من رخ داد. جاکارتا همان جایی بود که تصمیم گرفتم از دوومیدانی خداحافظی کنم اما نمی خواستم آن زمان این کار را بکنم که دیگران تصور کنند سنگ اندازی هایشان ثمربخش بوده است.

 

رکورددار پرش ارتفاع درباره وضعیت زنان دوومیدانی کار در ایران گفت: به نظرم زنان دوومیدانی کار مقداری به حال خودشان رها شده اند. ما اخیرا رکوردشکنی داشتیم اما این رویه در صورتی ادامه پیدا می کند که آن ها دیده شوند و اهمیت ها مستمر باشد. نوجوانان وجوانانی داشتیم که خیلی خوب بودند اما به رده بزرگسالان نرسیدند یا اینکه موفق نبودند. دختران استعداد دارند اما اگر به اندازه پسران یا رشته های دیگر دیده شوند، رکوردهایشان بهتر می شوند.

 

او درپایان صحبت های خود گفت: فرزانه فصیحی برای بازی های آسیایی باید انتخاب می شد اما این اتفاق رخ نداد و او هم خداحافظی کرد. با این حال او به کمک همسرش و هزینه شخصی برگشت و خودش اردوی خارجی رفت و نشان داد اگر شرایط باشد می تواند خوب باشد؛ فقط اینکه باید هدف و انگیزه داشته باشیم و ازحاشیه دور بود. امیدوارم با رئیس جدید و برنامه ریزی مستمر دربخش زنان که حالا استعدادهای خوبی هم داریم و کسی مثل فرزانه در تیم هست؛ تنها کسی که از دوره ما باقی مانده، همه حفظ شوند و رسیدگی لازم به آن ها صورت بگیرد.نباید باعث دلخوری آن ها شویم. امیدوارم اخبار خوب درباره آن ها بشنویم و این رکوردشکنی ها ادامه داشته باشد.»

 

منبع: خبرآنلاین

دوومیدانی زنان ایران   اخبار برگزیده
  

دولت بعدی آمریکا باید تهران و ریاض را مجبور به سازش کندآمریکا نمی‌تواند ایران و عربستان سعودی را مجبور به سازش کند، اما این دو کشور در گذشته به صورت مسالمت آمیز با یکدیگر همزیستی داشته و حتی همکاری کرده‌اند و هر دو علاقه زیادی به یافتن راهی برای انجام مجدد آن دارند. با توجه به گزینه‌های دیگر، دولت بعدی آمریکا باید تلاش کند تا آنها را دوباره در این مسیر قرار دهد.
اعتماد دولت تهران دونالد ترامپ 

  

پیروزی بایدن با ارزش دلار چه می کند؟عضو شورای مشاورین اقتصادی دوره ریاست جمهوری رونالد ریگان از ناکامی تحریم ها در دستیابی به اهداف خود خبر داد.
گسترش انتخابات ریاست جمهوری 13 آبان دلار 

  

گزارش رویترز از جنبه‌های متفاوت تحریم‌های آمریکا علیه ایران برای بایدنرویترز در تحلیلی به تحریم‌های جدید آمریکا و شرایط آن‌ها در دولت بعد آمریکا پرداخت.
ایلنا ایران وزارت خارجه دولت 

  

تحریم‌های جدید آمریکا، بار دیگر صنعت نفت ایران را هدف گرفت، اما مگر تحریم‌های نفتی وجود نداشت؟ پاسخ مثبت است، اما این بار دولت آمریکا از زاویه جدید صنعت نفت ایران و مدیرانش را مورد تحریم قرار داد.
اقتصادنیوز دلار آمریکا صنعت نفت 

  

وزیر خارجه عربستان: عادی سازی روابط با اسرائیل انجام خواهد شدوزیر خارجه عربستان تأکید کرد، عادی‌سازی روابط این کشور با رژیم صهیونیستی در نهایت اتفاق خواهد افتاد.
۵۵ آنلاین عربستان دونالد ترامپ ترامپ 

  

آمریکا نمی‌تواند ایران و عربستان سعودی را مجبور به سازش کند، اما این دو کشور در گذشته به صورت مسالمت آمیز با یکدیگر همزیستی داشته و حتی همکاری کرده‌اند و هر دو علاقه زیادی به یافتن راهی برای انجام مجدد آن دارند. با توجه به گزینه‌های دیگر، دولت بعدی آمریکا باید تلاش کند تا آنها را دوباره در این مسیر قرار دهد.
نامه نیوز دولت بهاره رهنما ایران 

  

هراس آمریکا از تاثیر ایران در انتخابات هفته بعدیک روزنامه آمریکایی نوشت: ایران در پی ضربه زدن به انتخابات و دموکراسی در آمریکاست.
مثلث بازی ایران روزنامه 

  

خودرو چینی جدید حوالی بازار ایران + مشخصاتوقت آن رسیده که صنعت خودرو ایران برگ های جدیدش را برای بازار خودرو رو کند. خودروهایی که هم تنوع بازار خودرو را بیشتر کند و هم افزایش تیراژ خودرو را به دنبال داشته باشد. جک X7 یکی از خودروهایی است که زمزمه ورودش به بازار ایران شنیده می شود.
خودروتک خودرو بازار خودرو ایران 

  

جزئیاتی از طرح آزادسازی قیمت خودروبه نظر می رسد شکست قیمت گذاری دستوری خودرو که نه نظر خودروسازان را تامین می کند و از عهده تامین هزینه های آنها بر می آید و نه موجب افزایش تولید و رضایت متقاضیان خودرو می شود، سیاست گذاران صنعت خودرو را به سمت تصمیم درست آزادسازی قیمت خودرو سوق می دهد. البته این آزادسازی قرار نیست به صورت کامل انجام شود.
خودروتک خودروسازان بازار خودرو بازی 

  

دورکاری در کدام استان ها اعمال خواهد شد؟غلامرضا عباس پاشا معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران درباره آخرین تصمیمات مربوط به دورکاری شهرستان های استان تهران توضیح داد.
مستقل‌آنلاین دورکاری سازمان امور اداری و استخدامی تهران 

  

طرح مجلس برای واگذاری زمین به هر خانوار ایرانی چیست؟ + فیلمطرح جدید نمایندگان مجلس برای تامین مسکن مردم چگونه قرار است اجرا شود؟
مستقل‌آنلاین مجلس شورای اسلامی زمین بهاره رهنما 

  

توییتر دست از سر انتخابات آمریکا بر نمی‌‌دارد!شرکت توئیتر اعلام کرد از این پس تمامی موارد جستجو شده کاربران درباره انتخابات آمریکا را بررسی خواهد کرد.
مملکت‌آنلاین فضای مجازی انتخابات ریاست جمهوری توئیتر 

  

مجوز افزایش قیمت خودرو صادر شدرییس شورای رقابت اعلام کرد: براساس مصوبه اردیبهشت ماه خودروسازان می‌توانند حداکثر تا سقف اعلامی نرخ تورم بخشی از سوی بانک مرکزی در سه ماهه سوم امسال افزایش قیمت‌ها را اعمال کنند.
خودروتک افزایش قیمت قیمت خودرو 

  

طرح تأمین کالاهای اساسی در آستانه تصویب مجلس/ چه کسانی مشمول دریافت می شوند؟رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اختلاف با دولت بر سر تأمین منابع طرح کالاهای اساسی گفت: طرح تأمین کالاهای اساسی 4شنبه همین هفته در دستور کار مجلس برای تصویب نهایی قرار دارد.
اقتصادنیوز کمیته امداد کمیته امداد امام خمینی قیمت 

  

آژیر جنگ داخلی در آمریکا | نیویورک‌تایمز درباره پیامدهای انتخابات هشدار دادانتخابات آمریکا، قلب این کشور را مورد آزمون قرار خواهد داد. این بخشی از سخنان چارلز بلو، ستون‌نویس نیویورک تایمز است. او در یادداشت 25 اکتبر می‌نویسد: اینکه ما چه کسی هستیم؟ چگونه به این نقطه رسیدیم؟ چگونه این کشور دونالد ترامپ را انتخاب کرد و آیا قانون اساسی ما ظرفیت پذیرش خطا و معکوس کردن آن را دارد، سوالاتی است که مطرح شده است.
۵۵ آنلاین جنگ نیویورک نیویورک تایمز 

  اخبار داغ
  

رفتار معقولانه حیوان ناقل کرونادانشمندان امریکایی دریافتند که خفاش‌ها هنگام بیماری از همنوعانشان فاصله می‌گیرند.
گسترش حیوان ویروس 

  

واکسن کرونای تقلبی 17 میلیون تومان!رئیس پلیس فتا از بازداشت دو متهمی خبر داد که در فضای مجازی داروی تقلبی درمان کرونا را به‌عنوان داروی واقعی به فروش می‌رساندند و در یک مورد، واکسن تقلبی را به قیمت 17میلیون تومان به یک شهروند فروخته‌اند.
گسترش پلیس فتا پلیس فضای مجازی 

  

هفته بعد بورس سبز است یا قرمز؟در دو هفته گذشته شاخص کل بازار سرمایه از کانال حمایتی یک میلیون و 500 هزار واحدی عبور و به سمت کانال‌های پایین‌تر حرکت کرد. امروز هم شاخص کل، وارد کانال یک میلیون و 288 هزار واحدی شد.
گسترش شاخص سرمایه سهام 

  

توقف عرضه‌های حقوقی در بورسریزش شاخص بورس به یک حمایت جدی برخورد کرده است و درصورتی که سازمان بورس سیاست‌های درستی اعمال کند می‌تواند از اصلاح بیشتر شاخص جلوگیری کند.
گسترش درآمد شاخص پول 

  

چند درصد مبتلایان قطعی به کرونا در کشور تا 7 آبانماه بهبود یافته اند؟با فوت 415 بیمار دیگر مبتلا به کرونا در 24 ساعت گذشته، شمار جانباختگان بیماری کووید19 در کشور به 33 هزار و 714نفر رسید و تمام 31 استان کشور همچنان در وضعیت قرمز یا هشدار یا زرد کرونا هستند.
برنا 

  

"پنی‌سیلین" در درمان کرونا موثر است؟سلامت نیوز: معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه پنی سیلین یک آنتی بیوتیک ضد باکتریایی است، گفت: استفاده از این دارو هیچ تاثیری در درمان بیماری کرونا ندارد. به گزارش سلامت نیوز، دکتر قباد محمدی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به خطرات بسیار درمان خودسرانه کرونا، گفت: افراد باید با مشاهده علائم مشابه کرونا حتما به پزشک مراجعه کرده و از خوددرمانی اجتناب کنند...
سلامت‌نیوز درمان سلامت آنتی بیوتیک 

  

چه مشاغلی در پساکرونا موفق خواهند بود؟بر اساس گزارش آینده مشاغل 2020(Future of Jobs Report 2020)، بیماری کووید-19 آینده مشاغل را تسریع خوا
خبرفوری بودجه فناوری آموزش 

  

عشق زوج کرونایی در بیمارستان+ عکسکاربری که این تصویر را منتشر کرده در شرح آن نوشته است: «پدربزرگ و مادربزرگم هر دو کرونا گرفته و کنار هم در بیمارستان بستری شده‌اند. با عشقی که به هم دارند، هر دو رو به بهبود هستند.»
۵۵ آنلاین پدر بیمارستان عکس 

  

کدام باورها در اهدای خون در ایام کرونایی نادرست است؟سلامت نیوز:اهدای خون مانند بسیاری از فعالیت های اجتماعی در روزهای کرونایی دستخوش تغییراتی شده است، اما در این بین باورهایی نادرست نیز منجر به این شده که شمار اهداکنندگان کاهش یابد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا ، هر اندازه که موضوعی نزد مردم ناشناخته باشد، تلقی رمز آلود بودن آن نیز بیشتر خواهد شد؛ بیماری کووید19 یکی از این موضوعات است که به دلیل جدید بودن نقل هر محفلی است...
سلامت‌نیوز درمان انتقال خون سلامت 

  

فعالان گردشگری در تکمیل اطلاعات برای دریافت تسهیلات کرونا شتاب کنندمعاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در نشست با روسای تشکل های تخصصی گردشگری و فعالان این حوزه گفت: فعالان گردشگری برای بهره‌مندی از تسهیلات بانکی باید هرچه سریع‌تر در سامانه‌های مربوطه اطلاعات خود را تکمیل کنند.
تسنیم گردشگری تسهیلات بانکی میراث فرهنگی