توییتر دست از سر انتخابات آمریکا بر نمی‌‌دارد!

شرکت توئیتر اعلام کرد از این پس تمامی موارد جستجو شده کاربران درباره انتخابات آمریکا را بررسی خواهد کرد.

توییتر دست از سر انتخابات آمریکا بر نمی‌‌دارد!

به گزارش مملکت‌آنلاین، از زمان اعلام تاریخ برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بسیاری از شبکه‌های اجتماعی به فکر تغییر در سیاست‌‌های خود افتادند. یکی از این شبکه‌‎ها که کاربران زیادی هم دارد، شبکه توئیتر است. این شبکه در ابتدا اعلام کرد که قصد دارد کلیه توئیت‌هایی که اطلاعات غلط در رابطه با انتخابات آمریکا در فضای مجازی منتشر می‌شود و ممکن است باعث ایجاد آشوب شود را حذف خواهد کرد.

اما به تازگی این شرکت اعلام کرد که رویه خود درباره مسائل مربوط به انتخابات را تغییر خواهد داد و قصد دارد سختگیری‌‌های بیشتری را در این رابطه اعمال کند. طبق اعلام توئیتر این شرکت یک سرویس هوشمند طراحی کرده که تمرکز خاصی روی موارد جستجو شده کاربران دارد.

 

نحوه عملکرد سیاست‌های جدید توئیتر

عملکرد این قابلیت به این صورت است که کاربران ابتدا یک پیغام درباره انتشار اطلاعات گمراه کننده دریافت می‌کنند؛ علاوه بر این در صورت انتشار اطلاعات غلط درباره نتایج انتخابات این کشور، توئیتر به محض اطلاع آن را حذف خواهد کرد. گفتنی است این قابلیت از روز دوشنبه در سراسر جهان آغاز شده و تاکنون نیز پست‌های زیادی به واسطه این قابلیت از توئییتر حذف شده‌اند.

علاوه بر این توئیتر اعلام کرده که این قابلیت تا روز 3 نوامبر که نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعلام خواهد شد، فعال است و پس از اعلام رسمی نتایج و انتشار آن توسط حساب رسمی توئیتر، کنار گذاشته خواهد شد. گفتنی است همچنان موضوع برچسب زدن به توئیت‌های دروغین و گمراه‌کننده در توئیتر پا بر جاست و این شبکه در کنار حذف توئیت‌ها، پست‌های دارای ایراد را برچسب گذاری خواهد کرد. با این حال هنوز تا زمان برگزاری انتخابات آمریکا فرصت باقی است و امکان تغییر در رویه هر کدام از شبکه‌های اجتماعی وجود دارد.

فضای مجازی انتخابات ریاست جمهوری توئیتر   اخبار برگزیده
  

برخی آمریکایی‌ها نگران احتمال کمک سیاسی پوتین به ترامپ جهت بقا در قدرت هستند. به هر حال نباید فراموش کرد که هنگام ایجاد یک بحران داخلی، این مقامات خارجی هستند که نقش تعیین‌کننده پیدا می‌کنند.
نامه نیوز دموکرات فضای مجازی ولادیمیر پوتین 

  

اتخاذ رویکرد درست آمریکا در قبال برجام برای بهبود شرایط پرتنش فعلیوزیر امور خارجه فرانسه اتخاذ رویکرد درست از سوی آمریکا در قبال برجام را در بهبود شرایط پرتنش فعلی مناسب دانست.
ایلنا فرانسه 

  

آخرین وضعیت تولید واکسن کرونا در کشور/ بررسی طرح مشترک بسیج و وزارت بهداشت در خصوص مهار کووید 19 در کمیسیون بهداشتسخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: آخرین وضعیت تولید واکسن کرونا در کشور در این کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت .
ایلنا تولید درمان کمیسیون بهداشت و درمان مجلس 

  

خباز: اگر قرار به مذاکره باشد همین دولت باید آن را انجام دهدعضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی بیان کرد: آنها که منتقد ظریف هستند و او را نابلد در حوزه مذاکرات می خوانند، فکر می کنند مردم حافظه شان را از دست داده اند و دوره مذاکرات آقای احمدی نژاد و جلیلی را از یاد برده اند. این افراد بدانند مردم آن دوران را فراموش نکرده اند و می دانند ظریف مذاکره کننده خوبی است که به برد-برد فکر می کند.
مثلث دولت ایران ترامپ 

  

صعود 4 هزار واحدی بورس امروز/ افزایش تقاضا در نمادهای بانکی و خودروییبورس امروز با افزایش تقاضا و توجه ویژه به گروه های بانکی، فرآورده های نفتی، معدنی و خودرویی آغاز به کار کرد.
اقتصادنیوز بورس تهران خودرو فولاد 

  

ناکامان ‌ پاستورگفت‌وگوی چند روز پیش سردار محمداسماعیل کوثری با خبرآنلاین و گفتن این جمله که: «مگر نظامی‌ها چه کار کرده‌اند که مردم را می‌ترسانیم؟» دوباره بازار انتخابات و حضور نظامیان در پاستور را داغ کرده است.
۵۵ آنلاین روزنامه انتخابات ریاست جمهوری انتخابات مجلس 

  

ترامپ شکست را پذیرفت/آغاز انتقال قدرت به بایدندونالد ترامپ ساعاتی پیش در توییتر خود تلویحا شکست را پذیرفت و دستور انتقال قدرت را صادر کرد.
مستقل‌آنلاین دونالد ترامپ ترامپ خانواده 

  

شروع ثبت نام وام کرونا از امروز / چطور نام نویسی کنیم؟ثبت نام متقاضیان دریافت مرحله دوم وام یک میلیون تومانی کرونا از امروز آغاز شده و تا 11 آذر ماه ادامه دارد، سرپرستان خانوار باید کد ملی خود را با سیم کارتی که به نام خودشان است به سرشماره 6369 ارسال کنند.
گسترش وام سازمان تامین اجتماعی بازنشستگی 

  

جزئیات تیراندازی در دفتر رییس آموزش‌و پرورش قرچکمدیرکل آموزش‌و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: جزئیات تیراندازی در آموزش‌و پرورش قرچک به‌ زودی اعلام می‌شود.
مملکت‌آنلاین تیراندازی آموزش تهران 

  

ادامه‌ برجام بدبختی بیشتری برای مردم فراهم می‌کندبه حضرت عباس به کسی که شما قبول دارید هیچ کس در این مجلس مخالف برداشتن تحریم نیست ولی از موضع اقتدار و عزت ورود کنید که حق مردم را تضییع نکنید؛ از همین اول از موضع عجز شروع نکنید که برجام بدبختی بود و ادامه‌اش بدبختی بیشتری برای مردم فراهم می‌کند. از موضع عزت و قدرت ورود کنید و از اصول و ارزش‌ها و حقوق ملت عقب نشینی نکنید و محکم بایستید.
مستقل‌آنلاین مجلس شورای اسلامی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بهنوش بختیاری 

  

آخرین وضعیت کاهش قیمت خودرو در بازاراگر چه بازار خودرو به صورت فیزیکی این روزها تعطیل است اما پرس و جو از آگهی های خودرو نشان می دهد که روند کاهش قیمت خودرو ادامه دارد و شیب آن هم در اغلب خودروها به ویژه محصولات ایران خودرو تند است. در این شرایط عاملی برای افزایش قیمت خودرو دست کم در میان مدت دیده نمی شود.
خودروتک قیمت افزایش قیمت ایران خودرو 

  

جزئیات پیش فروش خودرو شاهین و 8 محصول دیگر سایپاشرکت سایپا از دیروز پیش فروش تعدادی از خودروهای خود را آغاز کرده که خودرو شاهین نیز در میان آنها دیده می شود.
خودروتک خودرو جدول سایپا 

  

جدیدترین موضع ایران درباره مذاکره احتمالی با آمریکاسخنگوی وزارت خارجه گفت: آینده روابط ایران و آمریکا ساده‌ نیست، زیرا این کشور جنایت‌های متعددی را علیه ایران انجام داده است.
مثلث ایران جمهوری اسلامی ایران ایران و آمریکا 

  

انتشار اسامی دریافت‌کنندگان ارز ترجیحی ادامه می‌یابدبانک مرکزی با اجرای سیاست ارز 4200 تومانی به طور مستمر و شفاف اسامی دریافت‌کنندگان این نوع ارز را در پایگاه اطلاع‌رسانی خود اعلام کرده و به این سیاست خود ادامه می‌دهد.
ایلنا ارز روابط عمومی بانک مرکزی 

  

نخستین جلسه فوق‌العاده دولت به منظور رسیدگی به لایحه بودجه سال 1400 به صورت حضوری و مجازی برگزار شدنخستین جلسه فوق‌العاده دولت به منظور رسیدگی به لایحه بودجه سال 1400 روز یکشنبه به ریاست رئیس جمهوری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و به دو صورت حضوری ( با حداکثر 15 نفر) و مجازی برگزار شد.
ایلنا دولت لایحه بودجه بودجه 

  اخبار داغ
  

طباطبایی: خود را با شرایط کرونا تطبیق دادیمرئیس فدراسیون بسکتبال فعالیت های ورزشی فدراسیون متبوع خود در زمان شیوع ویروس کرونا را تشریح کرد.
برنا بسکتبال ویروس 

  

چرخه انتقال ویروس کرونا را می شکنیم/جزئیات طرح شهید سلیمانی به گزارش خبرنگار مهر، پیرحسین کولیوند، در جلسه قرارگاه پشتیبانی طرح آموزش، بیماریابی و جداسازی مدیریت کرونا، اظهار کرد: به منظور شکستن چرخه انتقال بیماری کووید 19 طرح آموزش، بیماریابی و جداسازی مدیریت کرونا اجرا خواهد شد. وی افزود: در جلسه ستاد قرار گاه تأمین فضاهای نقاهتگاهی در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی که صبح امروز (سه شنبه) 4 آذرماه 99 برگزار شد، کمیته‌های مربوط به این ستاد…
مهر ویروس قاسم سلیمانی وزارت بهداشت 

  

ایران خودرو در صدر معاملات بورس + جدولبیشترین حجم معاملات بازار نیز به ایران خودرو (با نماد معاملاتی خودرو) اختصاص داشت که تعداد 3 میلیارد و 506 میلیون و 53 هزار و 982 سهم این شرکت معامله شد.
گسترش ایران خودرو ایران خودرو 

  

اولویت تزریق واکسن کرونا در کشور با چه کسانی خواهد بود؟معاون کل وزارت بهداشت و درمان گفت: مردم به این نکته توجه کنند که واکسن عادلانه و براساس اصول علمی تو
خبرفوری درمان سیاست انقباضی وزارت بهداشت 

  

سیدجلال هشدار داد| در آسیا کرونایی باشی اجازه بازی نداریسیدجلال حسینی ، کاپیتان پرسپولیس گفت : اگر ما در این شرایطی که سه بازیکن نداریم. بهترین ها نیستند، چند تا هم کرونایی داشته باشیم به مشکل بزرگی می خوریم. امیدوارم که شرایط پرسپولیس را درک کنند تا بتوانیم کار بزرگی را انجام بدهیم.
۵۵ آنلاین آسیا لیگ قهرمانان آسیا بازی 

  

تصاویر / بفرمایید کرونا!مسئولان سازمان بازرسی و تعزیرات از مراکز توزیع مرغ بازدید کردند.
گسترش سازمان بازرسی کل کشور تعزیرات افزایش قیمت 

  

عضو ستاد مقابله با کرونا| کرونا در حال فروکش استدکتر مسعود مردانی با تاکید بر اینکه وضعیت اپیدمی کرونا در حال فروکش است و ارتباطی به اجرای طرح جدید ندارد، افزود: اپیدمی در حال فروکش کرونا، نتیجه همکاری خوب مردم مبنی بر رعایت پروتکل های بهداشتی است.
۵۵ آنلاین خبرنگار آویشن خانواده 

  

بورس امروز 4 آذر 99 / ارزش معاملات به بیش از 18 هزار میلیارد ریال رسیدشاخص کل بورس در معاملات امروز با افت 18 هزار واحد افت همراه بود در حالی که ارزش معاملات به بیش از 18 هزار میلیارد ریال رسید که این نشان از جذایت بازار برای سرمایه گذاران است.
برنا ریال شاخص سرمایه