در مورد افسردگی در کودکان چه می دانید؟

سلامت نیوز: افسردگی غم و اندوه بیش ازاندازه است و می تواند یک بیماری جدی و بالقوه و تهدید کننده زندگی باشد. حتی در کودکان بسیار خردسال هم افسردگی ایجاد می شود، بنابراین والدین و مراقبان باید این شرایط را جدی بگیرند...

در مورد افسردگی در کودکان چه می دانید؟

سلامت نیوز: افسردگی غم و اندوه بیش ازاندازه است و می تواند یک بیماری جدی و بالقوه و تهدید کننده زندگی باشد. حتی در کودکان بسیار خردسال هم افسردگی ایجاد می شود، بنابراین والدین و مراقبان باید این شرایط را جدی بگیرند.به گزارش سلامت نیوز به نقل از شفقنا، یک تجزیه و تحلیل در سال 2018 تأکید می کند که افسردگی در کودکان تشخیص داده نشده است و فقط 50٪ از نوجوانان افسرده قبل از بزرگسالی تشخیصی دریافت می کنند. در بین 2 دهه گذشته، از جمله در میان کودکان ، میزان خودکشی افزایش یافته است.توجه به این نکته ضروری است که علائم افسردگی نیز بسیار قابل درمان هستند، به ویژه هنگامی که کودک از حمایت کافی از مراقبان محبت برخوردار است.کودکان مبتلا به افسردگی ممکن است احساس غم یا ناامیدی کنند. افسردگی بسیار بیشتر از غم و اندوه است. این می تواند بسیاری از جنبه های رفتار یا خلقی کودک را تحت تأثیر قرار دهد.کودکان خردسال ممکن است از علائم جسمی مانند معده درد های مکرر به جای درد عاطفی شکایت کنند. آنها همچنین ممکن است از جدایی از والدین خود هراس داشته باشند ، مشکلات رفتاری ایجاد کنند یا به نظر می رسد آشفته و بی قرار باشند.برخی از علائم دیگر افسردگی در کودکان شامل موارد زیر است: از دست دادن علاقه به فعالیتهایی که قبلا کودک از آن لذت می برده انگیزه ی کم تغییر در عادات خواب مانند خوابیدن خیلی کم یا زیاد تغییر عادات غذا خوردن، مانند پرخوری یا عدم خوردن کافی داشتن افکار یا صحبت کردن در مورد خودکشی علاقه به مرگ احساس ناامیدی عزت نفس پایین مشکل در تمرکز افسردگی یک بیماری پیچیده با علل بیولوژیکی، روانی و اجتماعی است. این بدان معنی است که عوامل بسیاری در بروز افسردگی نقش دارند ، از جمله: ژنتیک تغییرات شیمیایی مغز شخصیت عوامل محیطی مانند تروما و استرساحتمال افسردگی در کودکانی که عوامل خطر متعددی دارند بیشترین است.برخی از عوامل خطر افسردگی در کودکان عبارتند از: سابقه خانوادگی افسردگی به دنیا آمدن از مادر کمتر از 18 سال سابقه استرس یا تروما مشکلات خواب مشکلات پزشکی ، به ویژه بیماریهای مزمن، مانند آسم اضافه وزن یا چاقی سبک تفکر منفی روابط ضعیف با دوستان تغییر مدرسه یا فوت یک دوست عزیزهیچ راهی برای پیش بینی اینکه چه کسی افسردگی را تجربه خواهد کرد یا نخواهد داشت وجود ندارد. برخی از کودکان با فاکتورهای خطر زیادی هرگز دچار افسردگی نمی شوند، در حالی که برخی دیگر با فاکتورهای خطر ناچیز یا اندک از افسردگی رنج می برند.هیچ آزمایش خون و تصویربرداری نمی تواند افسردگی را تشخیص دهد. درعوض، یک متخصص بهداشت روان، به عنوان مثال روانپزشک، درمانگر یا مددکار اجتماعی در مورد علائم و رفتار کودک سؤال خواهد کرد.درمان افسردگی ممکن است شامل درمان، دارو، تغییر در شیوه زندگی و مشاوره خانواده باشد.کودکان مبتلا به افسردگی نیاز به حمایت و مراقبت دارند. مراقبان باید به خاطر داشته باشند که افسردگی چیزی نیست که بتواند با نظم و انضباط برطرف شود.منبع: www.medicalnewstoday.com

مدرسه درمان افسردگی   اخبار برگزیده
  

وزیر ارتباطات: سرعت اینترنت خانگی حداقل 4 برابر می‌شودآنچه در قالب 100 گیگ اینترنت رایگان قبل از سال جدید اعلام شد، در حیطه اختیارات وزیر ارتباطات بود که با هماهنگی و مشارکت اپراتورهای اینترنت ثابت در اختیار مردم قرار گرفته بود.
۵۵ آنلاین ارتباطات زیرساخت سرعت اینترنت اینترنت 

  

همکاری مناسب مردم با پلیس راهور در اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعیپلیس محدودیتهای مربوط به فاصله‌گذاری اجتماعی را بدون چشم‌پوشی اعمال می کند.
ایلنا پلیس راهور پلیس ویروس 

  

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: شیوع کرونا در 13 استان روند کاهشی یافته است و در بسیاری از روستاها و شهرهای کوچک که در مجموع 32 میلیون نفر هستند، موارد ابتلا کمتر از 5 نفر بوده است.
نامه نیوز درمان وزارت بهداشت آلودگی هوا 

  

بسته حمایت معیشتی فروردین به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟اقتصادنیوز: سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی گفت: افرادی که در اسفندماه سال گذشته بسته حمایت معیشتی دریافت کردند، فروردین ماه امسال نیز جزو مشمولان خواهند بود.
اقتصادنیوز ماه بودجه سازمان برنامه و بودجه 

  

جدیدترین موضع خصمانه واشنگتن علیه ایران؛ به اندازه کافی پول دارید ، منابع را آزاد نمی کنیموب‌سایت «واشنگتن فیری» در گزارشی نوشت وزارت خارجه آمریکا اعلام کرده است این کشور قصد ندارد دارایی‌های ایران را برای مقابله با شیوع کرونا آزاد کند.
مثلث واشنگتن ایران جمهوری اسلامی ایران 

  

250 دستگاه خودرو در مبادی تهران جریمه شدندبا توجه به مصوبه کمیته اجتماعی- انتظامی ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا با رانندگان متخلفی که به شهری غیر محل سکونت خود وارد شوند مبلغ 500 هزار تومان جریمه و خودرو آنها برای مدت یک ماه توقیف خواهد شد.
خودروتک خودرو تهران ویروس 

  

زمان فوران دوباره قیمت خودرو در سال 99در سال 99 با تورم و رکود سنگین در بازار خودرو مواجه خواهیم شد چراکه بیمارى کرونا منجر به رکود بازار شده و قدرت خرید مردم کاهش خواهد یافت؛ این رکود کشنده در فصل بهار کاملا محسوس بوده و هیچ معامله‌ای در این سه ماه شاهد نخواهیم بود.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

کرونا | داروی درمان قطعی کرونا توسط دانشمند ایرانی ساخته شد + جزئیاتدانشمند ایرانی و استاد دانشگاه تربیت مدرس از ساخت داروی درمان بیماری کرونا در فاز اولیه آن، خبر داد.
مستقل‌آنلاین درمان ازدواج دارو 

  

منع کامل آمد و شد را در سراسر کشور اجرا کنیدچگونگی مواجهه ملت های مختلف پدیده کرونا، نه تنها در رهایی آنها بسیار موثر خواهد بود که به عنوان الگویی برای سایر جوامع توانمند در تاریخ ثبت خواهد شد.
مستقل‌آنلاین حسن روحانی جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

تعطیلی پمپ بنزین های ایران بخاطر کروناجایگاه‌های عرضه سوخت تعطیل نمی‌شوند. خبر ممنوعیت تردد در روزهای 12 و 13 فروردین کذب است. تنها خروجی شهر تهران بسته شده و تا 15 فروردین ادامه دارد.
مستقل‌آنلاین بنزین ایران وام 

  اخبار داغ
  

مخالفت عجیب علم‌الهدی با تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونانماینده ولی فقیه درخراسان رضوی گفت: برنامه‌ریزی در خصوص مقابله با کرونا باید از تمرکز خارج شود و هر استان بتواند در نوع درمان‌های پزشکی و مواجهه با عوارض اجتماعی و اقتصادی که به وجود می‌آید برای خود برنامه‌ریزی خاصی داشته باشد.
شما‌نیوز سید احمد علم الهدی حوزه علمیه استان خراسان رضوی 

  

نماینده ولی فقیه درخراسان رضوی گفت: برنامه‌ریزی در خصوص مقابله با کرونا باید از تمرکز خارج شود و هر استان بتواند در نوع درمان‌های پزشکی و مواجهه با عوارض اجتماعی و اقتصادی که به وجود می‌آید برای خود برنامه‌ریزی خاصی داشته باشد.
نامه نیوز سید احمد علم الهدی حوزه علمیه مهناز افشار 

  

دیبالا از مبارزه با ویروس کرونا می‌گویدبازیکن آرژانتینی تیم یوونتوس می‌گوید در مبارزه با ویروس کرونا سختی‌های زیادی را تحمل می‌کند.
ایلنا باشگاه یوونتوس ویروس ماه 

  

مردم طرح فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند تا این روزهای سخت را پشت سربگذاریم/ اعتبارات لازم برای مقابله با سیل و مبارزه با آفات و ملخ تأمین می شودرئیس جمهور روز یکشنبه پس از جلسه هیأت دولت در ارتباط ویدئو کنفرانسی با استان‌های کرمانشاه، فارس، لرستان و بوشهر ضمن گفتگو با استانداران این استان‌ها در جریان آخرین وضعیت مقابله با ویروس کرونا و درمان بیماران و همچنین وقوع سیل در این استان‌ها قرار گرفت.
برنا سیل رئیس جمهور دولت