گسترش   |  اقتصادی  |  

پیش بینی جذاب از بورس در تابستان 1400

در سومین هفته خرداد نرخ ارز و سکه از نوسان محدودی برخوردار بودند و شاخص بازار سرمایه نیز شاهد افت و خیز شدید نبود.

پیش بینی جذاب از بورس در تابستان 1400

در سومین هفته خرداد شاهد تغییرات شدید قیمتی در بازار نبوده ایم و بورس روند با ثباتی را طی کرد در ادامه این گزارش تغییرات قیمتی را با جزئیات شرح داده ایم.

بورس درجا زد

بورس در این هفته به دلیل تعطیلی 2 روز اول هفته به مدت 3 روز کاری فعالیت داشت که در 2 روز اول شاخص با رشد همراه بود و در سومین روز با اُفت مواجه شد به طوری که شاخص بورس در اولین روز معاملات با رشد 5 هزار واحدی روی پله یک میلیون و 154 هزار واحدی قرار گرفت که در آخرین ساعات معاملات با افت بیش از 8 هزار واحدی در کانال یک میلیون و 151 هزار واحدی ایستاد این یعنی فقط حدود 4 واحد نوسان داشته است.

نرخ دلار و یورو اندکی افزایش یافت

نرخ ارز در این هفته با نوسان محدودی همراه بود و دلار با افزایش 157 تومانی از قیمت 23 هزار و 439 تومان به نرخ 23 هزار و 596 تومان رسید همچنین یورو حدود 318 تومان گران شد و از قیمت 28 هزار و 599 تومان به مبلغ 28 هزار و 917 تومان افزایش یافت.

سکه 100 هزار تومان ارزان شد

قیمت سکه نیز با کاهش 100 هزار تومانی از نرخ 10 میلیون و 770 هزار تومان به مبلغ 10 میلیون و 680 تومان کاهش یافت همچنین هرگرم طلای 18 عیار از قیمت یک میلیون و 84 هزار تومان به نرخ یک میلیون و 73 هزار تومان رسید که این ارقام بیانگر کاهش 10 هزار تومانی است.

محمد کشتی آرای نائب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر درباره وضعیت قیمت سکه و طلا در سومین هفته خرداد 1400 گفت: در این هفته نرخ اونس جهانی حدود 10 دلار نوسان داشته است. نوسان کمی که در بازار وجود داشت سبب شد قیمت طلا و سکه از ثبات نسبی برخوردار شود و شاهد تغییرات شدید نباشد.

او بیان کرد: به طور کلی در این هفته شاهد کاهش نرخ انواع سکه در بازار بوده ایم به طوری که سکه طرح جدید حدود 100 هزار تومان و سکه طرح قدیم حدود 120 هزار تومان کاهش نرخ را تجربه کردند. نیم سکه و ربع سکه نیز حدود 130 هزار تومان ارزان شدند و سکه های یک گرمی نیز 50 هزار تومان از ارزش آن کاسته شد.

کشتی آرای تصریح کرد: با توجه به جو انتخابات ریاست جمهوری که در کشور وجود دارد میزان داد و ستدها در بازار کاهش یافته است که در پی آن تقاضا در بازار روند نزولی داشته است.

او اظهار کرد: با توجه به اینکه به روز انتخابات ریاست جمهوری نزدیک می شویم و تمام حواس ها به این موضوع است و باید دید که چه کسی به این پست می رسد ولی به نظر می رسد در روزهای آینده شاهد افزایش یا کاهش شدید قیمتی نباشیم و نرخ طلا با نوسان جزئی همراه است.

بورس 0.28 درصد رشد کرد

علی قلی پور کارشناس بازار سرمایه درباره روند شاخص بازار سرمایه در سومین هفته خرداد 1400 گفت: 3 معیار بازدهی، ارزش معاملات و ورود و خروج پول حقیقی ها شرایط بازار را در این هفته نسبتا متعادل نشان می دهد. شرکت های بزرگ شاخص ساز اندکی مثبت و اکثر شرکت های متوسط و کوچک منفی بودند. رشد 0.28 درصدی بازار بورس، حاصل 2 روز مثبت و یک روز منفی در این هفته بود که نشان از بازاری متعادل را داشت البته شاخص هم وزن بورس کاهش 0.34 درصدی داشت که گویای رشد بازار با کمک صنایع و شرکت های بزرگ بوده است.

او افزود: به طور کلی فرابورس با یک روز مثبت و دو روز منفی، زیان 1.25 درصدی را به سرمایه گذاران تحمیل کرد. چیزی که امیدوار کننده بود رشد 57 درصدی ارزش معاملات خرد در بورس و فرابورس بود به نحوی که متوسط معاملات روزانه خرد از 2249 میلیارد تومان در هفته قبل ، به 3539 میلیارد تومان افزایش یافت و در مقایسه با میانگین روزانه از اول سال یعنی 2531 میلیارد تومان نیز رشدی 1000 میلیارد تومانی را نشان می دهد. هر چند که هنوز فاصله زیادی با معاملات روزانه 13 هزار میلیارد تومانی در سال گذشته دارد.

حقیقی ها همچنان در حال خروج از بازار سرمایه هستند

قلی پور تصریح کرد: حقیقی ها همچنان در حال خروج از بازار هستند و این هفته 577 میلیارد تومان از بازار خارج کردند (متوسط روزانه 192 میلیارد تومان) که اندکی بیش از هفته گذشته بود، به هر حال از 327 میلیارد تومان خروج متوسط روزانه از ابتدای امسال و 300 میلیارد تومان متوسط خروج روزانه پول حقیقی ها در 30 روز قبل، سرعت و میزان خروج پول کمتر شده است و انتظار می رود که از تیرماه شاهد روزهای متعادل برای ورود و خروج پول حقیقی باشیم، به بیان دیگر به میزان صفر یا خروج حداقلی را شاهد خواهیم بود.

کدام سهام ها بیشترین تاثیر را در بازار بورس گذاشتند؟

این کارشناس بازار سرمایه بیان کرد: در این هفته سهام خودرویی ها با 7.5% بیشترین رشد را در بازار داشتند و صنایع حمل و نقل و فنی و مهندسی به ترتیب با 7 و 5 درصد بازدهی مثبت در رتبه های دوم و سوم قرار گرفتند. در صنایع بزرگ، بانک ها با بازدهی 3.5 درصدی از موثرترین صنایع در مثبت شدن شاخص بودند. صنایع محصولات چرمی، محصولات فلزی، لاستیک، بیمه و دارویی هم بین 4.5 تا 2 درصد بازدهی مثبت داشتند. صنعت کوچک و تک سهمی اطلاعات و ارتباطات با افت 10.5 درصدی بیشترین زیان را به سرمایه گذاران تحمیل نمود و کاهشی و سرامیک با کاهش 7.2 درصد و محصولات کاغذی با کاهش 5.24 درصدی در رتبه بعدی قرار گرفتند. در بین صنایع بزرگ، فلزات اساسی با افت 2 درصدی از کاهنده های اصلی شاخص کل بود.

افزایش نرخ سود بانکی از مهمترین دلایل اُفت بازار بوده است

 قلی پور گفت: فرهاد دژپسند بالاخره در این هفته اعتراف کرد که عملکرد بانک مرکزی در افزایش نرخ سود (چه بین بانکی و چه در سطح شعب بانکی و بازار بدهی) از مهمترین دلایل اُفت بازار بوده است البته بارها کارشناسان بازار هشدار داده بودند که به جای اقدامات عجولانه مثل ایجاد دامنه نوسان نامتقارن و دستکاری های دیگر در عملیات بازار، باید نرخ بهره کاهش یابد. نرخ سود در بازار بدهی همچنان بالاست و نرخ بازده تا سررسیدها عموما بالای 22 درصد برای اوراق است که نفس بازار سهام را بریده است.

اجتناب از ارز پاشی و تعیین دستوری نرخ ارز به بورس کمک بسزایی می کند

او تصریح کرد: تعدیل انتظارات آتی از ارزش پول ملی و افت نرخ ها در بازار نقدی شاخص های بورس را 50 درصد به پایین کشیدند که تدبیر نامناسب در خصوص نرخ سود و بهره این افت را تشدید کرد. بنابراین 2 عامل نرخ سود بانکی (و نرخ ها در بازار بدهی) و نرخ ارزهای خارجی عواملی هستند که دولت می تواند با مدیریت منطقی آنها به بازار سرمایه کمک کند، به ویژه در بازار ارز، بهتر است از ارزپاشی و کاهش دستوری نرخ ارز اجتناب شود و ریال از طریق افزایش صادرات (که خود نرخ ارز بالاتر آن را تشویق می کند) تقویت شود و رانت های موجود هم از بین می رود و در صورت نیاز به حمایت از بخشی خاص، سوبسید مستقیم از محل مابه التفاوت نرخ ارز بازار با بودجه پرداخت شود و در نرخ ارز بازار دستکاری نشود.

این کارشناس بازار سرمایه اظهار کرد: درباره نرخ سود ،کاهش آن هزینه های تامین مالی شرکت ها را کاهش می دهد، طرح های توسعه را توجیه پذیر می کند و همچنین بازار رقیب بورس را کنار می زند، مشروط بر اینکه در نحوه تخصیص منابع دقت لازم برای تخصیص بهینه صورت گیرد و منابع بیشتر به صنعت و تولید به جای واسطه گری و بازرگانی اختصاص یابد. اجتناب از قیمت گذاری دستوری کالاها و خدمات چه در بورس کالا و چه خارج از آن نیز از لازمه های یک بازار سرمایه کاراتر است.

زمان حذف دامنه نوسان فرا رسیده است

قلی پور گفت: در سطح عملیات بازار هم به نظر زمان آن رسیده است که دامنه نوسان مثل سایر بازارهای فیزیکی و مالی حذف شود و با حذف آن هم نقدشوندگی بازار به شدت افزایش می یابد و هم اینکه توسعه بازار بواسطه ابزارهای مالی و نهادهای مالی جدید و حتی تکنولوژی های جدید افزایش و ریسک ها کاهش می یابد. با حذف دامنه نوسان و تقویت نرم افزار هسته معاملات، امکان افزایش میزان اعتبار کارگزاران به چند برابر دارایی پایه نیز میسر می شود، همچنین لازم است شرکت های بیشتری در بازار سرمایه پذیرش شوند و بازار سرمایه در حوزه تامین مالی نقش بیشتری برای خود در نظر بگیرد.

حال بازار سرمایه در تابستان بهتر می شود

او افزود: معتقدم بازار سرمایه در تابستان وضعیت بهتری نسبت به بهار 1400 خواهد داشت، چراکه ثبات نرخ ارزهای خارجی در کنار انتشار گزارشات 3 ماهه خوب شرکت ها به ویژه در فلزات و معادن است، البته اگر تحولی منجر به افت شدید نرخ ارزهای خارجی شود، بازار مجدد کاهشی خواهد بود ولی به نظر می رسد با در نظر گرفتن تحولات در سیاست داخلی و بین المللی احتمال این سناریو کم تر است.

این کارشناس بازار سرمایه بیان کرد: بازار سرمایه در کوتاه مدت تا انتخابات روند تعادلی با رشد اندک خواهد داشت. شاخص کل بورس از ابتدای سال 12 درصد افت داشته است و به نظر می رسد که بورس تا پایان سال این افت را جبران کند ولی انتظار رسیدن به اعداد سال گذشته در یک سال آینده بعید است البته غیرممکن هم نیست.

آتش سوزی پالایشگاه تهران تاثیر محسوسی در بورس نگذاشت

 پالایشگاه تهران یکی از پالایشگاه های کشور است و با فرض بیمه بودن تاسیسات و مخازن و عدم آسیب به فرآیند تولید، انتظار نمی رود که روی سهام شرکت اثر منفی زیادی بگذارد البته بی تاثیر هم نخواهد بود. همچنین در بورس انرژی محصولات از تمام پالایشگاه ها عرضه می شود و عمدتا با واسطه شرکت فرآورده های نفتی ایران است بنابراین تاثیر محسوسی نخواهد داشت.

سخن پایانی

فعالان بازار سرمایه معتقند که روند بورس در آینده بهتر خواهد شد و از دولت جدید انتظار دارند که نگاه حمایتی نسبت به بازار داشته باشند و برنامه مدونی برا ی عواملی که بازار بورس را تحت تاثیر قرار می دهند داشته باشند از طرف دیگر بازار ارز و سکه همچنان در یک شرایط باثباتی قرار گرفته است که فعالان این عرصه معتقند فعلا افت و خیز شدید قمیتی در بازار ایجادنخواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

بورس کالا نرخ سود بانکی نرخ ارز   اخبار برگزیده
  

شایعات عجیب درباره دختر رئیسی و همتی / واکنش همتی چه بود؟+ سنداین روزها شایعات زیادی درباره کاندیداهای ریاست جمهوری شکل گرفته است؛ شایعاتی که شکل آن‌ها تغییر پیدا کرده و خانواده‌ نامزدها را هدف قرار داده است.
نامه نیوز وام کودکان شورای نگهبان 

  

اقدامات اسرائیل هیچ سنخیتی با اندیشه‌های یهود ندارد/ زمان آن فرارسیده که اسرائیل را مجبور به پرداخت هزینه‌های بازسازی غزه کنیمحقوق بشر، حقوق بشر است و طبق منشور سازمان ملل متحد بخشی از حقوق بین الملل قلمداد می‌گردد. خواه پرونده سین کیانگ و اویغورها، میانمار و روهینگیا باشد یا اسرائیل و اعراب فلسطینی. روش صحیح دفاع از حقوق بین الملل از طریق سازمان ملل متحد است و از تحقیقات مستقل تحت نظارت شورای حقوق بشر سازمان ملل آغاز می‌شود.
ایلنا سازمان ملل متحد سازمان ملل شورای حقوق بشر سازمان ملل 

  

بمب نقل و انتقالاتی در پرسپولیس؟+جزئیات بیشتریکی از افراد فعال در امور نقل و انتقالات که با بازیکنان خارجی ارتباط خوبی دارد، مدعی شد یکی از بازیکنان خارجی مطرح در فوتبال ایران خیلی دوست دارد پرسپولیسی شود.
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال بازی 

  

مصوبه‌ای برای جلوگیری از واگذاری سِمت‌‌های متعدد به مسئولان نداریم/ برخی چند شغله‌ها حتی صلاحیت یک شغل را هم را ندارند/ "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم استعضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم است، گفت: در حقیقت مقوله تربیت در کشور ما خاموش است، اگر احساس مسئولیت را در بحث تربیت تفهیم می‌کردند، خیلی از مشکلات کاسته می‌شد.
ایلنا شورای عالی انقلاب فرهنگی عکس رسانه 

  

رفتار دوگانه جریان اصلاحات در قبال لاریجانیعضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید شورای نگهبان نه معصوم است و نه علم غیب دارد. به همین دلیل نیز مبرا از اشتباه نیست، اما در جامعه قانونمند باید حتی از تصمیم غلط یک نهاد قانونی تبعیت کرد.
فردا علی لاریجانی شورای نگهبان بانک مرکزی 

  

گاف نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره چینرئیس اتاق ایران و چین ادعای علی رضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در 1400 را درباره چین زیر سئوال برد.
۵۵ آنلاین انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری چین 

  

کراس اوور جدید چینی با برند ایرانی به نمایندگی ها رسید + عکسبهمن موتور در ادامه دور جدید فعالیت خود در بازار خودروهای کراس اوور شهری ، دومین محصول خود را راهی نمایندگی های فروش کرد.
خودروتک بازار خودرو عکس خودرو 

  

صداوسیما امروز برای کاندیداها چه برنامه ای دارد؟امروز سه شنبه (11 خرداد ماه) و در پنجمین روز از تبلیغات نامزدها در صداوسیما، پنج برنامه تلویزیونی و چهار برنامه رادیویی مربوط به کاندیداهای ریاست جمهوری برای نخستین بار به پخش‌ می رسد.
مثلث ایران محسن رضایی ماه 

  

خداحافظی بازار خودرو با دلالانچهارشنبه گذشته طرح اخذ مالیات از عایدی سرمایه در صحن علنی مجلس مصوب شد. این طرح با هدف حذف دلالان و سفته‌بازان در بازارهای عمومی کشور از جمله بازار خودرو و مسکن در دستور کار قرار گرفته بود. به نظر می‌رسد تصویب کلیات طرح در صحن علنی مجلس تا حدود زیادی بر کاهش رانت بازار‌ها از جمله خودرو تاثیرگذار باشد.
خودروتک بازار خودرو خودرو مالیات 

  

همتی جفت پوچسه شب پیش در حالیکه همتی در کلاب‌هاوس گفتگوی مستقیم داشت، جو انتخاباتی بازار ارز را زیر و رو کرد. دلار بیش از 600 تومان رشد کرد و به کانال 24هزار تومانی قدم گذاشت.
مستقل‌آنلاین ارز قیمت ارز نرخ ارز 

  

دروغ گویی به سبک احمدی نژاد!احمدی نژاد : آقای دکتر الهام ممکنه در یک جلسه بقیه هیچ وقت حضور نداشته.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد عکس شورای نگهبان 

  

قالیباف رئیس مجلس باقی ماندانتخابات هیات رئیسه مجلس در سال دوم در صحن علنی مجلس برگزار شد.
۵۵ آنلاین اصولگرایان فریدون عباسی 

  

یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود قرار دهد/ شأن سپاه اجل از این است که بازوی یک جناح شود/ سیاست بنزینی دولت خاتمی درست بود/ احمدی‌نژاد نباید خدمات جریان‌های دیگر را به نام خودش می‌زدمعاون سیاسی وزیر کشور دولت نهم، گفت: به نظر من یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود داشته باشد اما در حد خودش و در حاشیه نه در متن.
ایلنا فیزیک مکانیک دولت 

  

مجمع نیروهای خط امام به رد صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اعتراض کرددر پی رد صلاحیت گسترده نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان، مجمع نیروهای خط امام بیانیه‌ای صادر کرد.
ایلنا امام خمینی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  اخبار داغ
  

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اعلام کرد که بر اساس آمارهای اعلام شده تا کنون بیش از 86 درصد رانندگان حمل‌ونقل عمومی بین‌شهری تسهیلات کرونایی مصوب را دریافت کرده‌اند و دیگر رانندگان نیز باید آن را دریافت کنند.
نامه نیوز حمل و نقل وام اتوبوس 

  

مظنه تست جعلی کرونا چند؟ + فیلمچندی پیش مدیر کل آزمایشگاه مرجع سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفته بود مهم ترین تخلف در حوزه آزمایشگاه ها بعد از دوران کرونا، فروش تست منفی برای برخی افراد از جمله مسافران پروازها بوده است.
گسترش سلامت وزارت بهداشت درمان 

  

دژپسند: فرصت نجات بورس را از ما گرفتندوزیر اقتصاد با بیان اینکه، از ابتدای فروردین سال 99 تا پایان اسفند ماه سال 99 میزان رشد شاخص حدود 155 درصد بود، گفت: فرصت اجرای مصوبات طلایی برای نجات بورس را از ما گرفتند.
گسترش ماه سرمایه اقتصاد 

  

آیا واقعا ورزش مانع بروز نوع شدید کرونا می‌شود؟نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد ورزش کردن خطر ابتلا به نوع شدید بیماری کووید-19 را کاهش می‌دهد.
برنا ورزش 

  

دوران ریکاوری کرونا چه غذاهایی بخوریمپژوهش ها نشان می­ دهد خطر ابتلا به ویروس کووید 19 در افرادی که تغذیه نامناسبی دارند، بیشتر است.
برنا پژوهش ویروس تغذیه 

  

انتشار اطلاعیه دبیرخانه ستاد ملی مبارزه با کرونا درباره عدم ممنوعیت سفرهای نوروزیموضوع سفرهای نوروزی در قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا و با حضور نمایندگان همه دستگاههای اجرایی، قضایی، انتظامی و امنیتی مورد بررسی قرار گرفت و نهایتا خروجی آن جلسه مبنی بر استمرار اجرای طرح محدودیت‌های هوشمند ( آزاد بودن سفر به مناطق زرد، آبی و ممنوعیت سفر به مناطق نارنجی و قرمز) در ایام تعطیلات نوروز به ستاد ملی مبارزه با کرونا ارائه گردید.
اقتصادنیوز نوروز سفر تعطیلات 

  

اطلاعیه دبیرخانه ستاد ملی مبارزه با کرونا درباره عدم ممنوعیت سفرهای نوروزی و انتساب آن به رئیس جمهوردر پی طرح برخی ادعاهای تکراری در خصوص فرایند تصمیم‌گیری درباره وضع نشدن ممنوعیت سفر در تعطیلات نوروزی سال 1400 در ستاد ملی مبارزه با کرونا و انتساب این تصمیم به شخص رئیس‌جمهور از سوی یکی از نامزدهای محترم انتخابات ریاست‌جمهوری توضیحاتی ارائه شد.
برنا انتخابات ریاست جمهوری تعطیلات نوروزی رئیس جمهور 

  

مصوبات بانکی ستاد کرونا ابلاغ شد + جزئیاتبانک مرکزی در بخشنامه‌ای مصوبات ستاد ملی کرونا در حوزه بانکی در مورد امهال بازپرداخت اقساط تسهیلات کرونایی کسب و کارهای آسیب دیده و ممنوعیت محدودیت ارائه خدمات به چک‌های وصول نشده را ابلاغ کرد.
گسترش بانک مرکزی بانک ایرنا 

  

افت نسبی شاخص‌ها در بازار سهام/ بورس در تعلیق و انتظار + نموداراقتصادنیوز: امروز 23 خرداد 1400 شاخص‌های بورس نزول کردند و شاهد رشد خروج سهام داران از بازار بودیم.
اقتصادنیوز شاخص سهام 

  

پاسخ دبیرخانه ستاد ملی مقابله با کرونا به اظهارات رئیسی درمورد تجمع انتخاباتی اهواز/ پروتکل‌ها رعایت نشددبیرخانه ستاد ملی مقابله با کرونا در واکنش به اظهارات رئیسی از نامزدهای سیزدهمین انتخابات ریاست جمهو
خبرفوری انتخابات ریاست جمهوری اهواز ریاست جمهوری 

  

پاسخ ستاد ملی مقابله با کرونا به اظهارات رئیسی درمورد تجمع انتخاباتی اهوازدبیرخانه ستاد ملی مقابله با کرونا به اظهارات رئیسی درمورد تجمع انتخاباتی اهواز پاسخ داد
نامه نیوز انتخابات ریاست جمهوری اهواز استان خوزستان 

  

بلایی هولناکی که کرونا سر مغز می‌آوردبیش از یکسال است که جهان درگیر ویروس کرونا شده و تاکنون میلیون ها نفر به این ویروس مبتلا شده و تعداد زیادی از این افراد نیز درگذشته اند. متاسفانه پژوهش ها نشان می دهد این بیماری دارای تبعات و عوارض متعددی است.
برنا مغز ویروس پژوهش 

  

بورس و ضرر و زیاد برخی سهامداران | پاسخ مهرعلیزاده درباره وضعیت بورسمهرعلیزاده درباره وضعیت بورس گفت: به نظر من باید کار بورس را به بورس سپرد و نقش سهامداران عمده را به حداقل رساند.
۵۵ آنلاین پول دولت تولید 

  

پاسخ دبیرخانه ستاد ملی مقابله با کرونا به اظهارات سید ابراهیم رئیسی در مورد تجمع انتخاباتی اهواز/ به رغم تاکیدات فراوان، پروتکل‌های بهداشتی در این تجمع رعایت نشدبراساس اعلام ستاد مقابله با کرونا استان خوزستان، در نهایت با پیگیری عوامل استانی ستاد انتخاباتی این نامزد انتخابات، بالغ بر 4 هزار نفر از 28 شهرستان استان با اتوبوس به محل سخنرانی اعزام و تجمع انتخاباتی در ساعت 22 آغاز می شود و آنچه در این تجمع انتخاباتی برگزار شده برخلاف تمامی دستورالعمل ها و مجوزها بوده و پروتکل های بهداشتی مقرر شده از سوی ستاد ملی کرونا رعایت نشده است.
اعتماد انتخابات ریاست جمهوری اهواز استان خوزستان