قالیباف چنان حرف می‌‌زند انگار قدرت اجرایی یک دولت تمام‌اختیار را دارد

در مجموع عوامل و نکاتی دست به دست هم داده و کار مدیریت مجلس را برای قالیباف سخت می‌کند، اما امید من این است که پس از آنکه کمی جلوتر بروند این مسائل جا بیفتد و راه‌حل‌های مناسب را پیدا کنند که قاعدتا این باید بر اساس مطالعه و بررسی‌های دقیق کارشناسی باشد تا بتوانند به طرح‌ها و لوایح خوبی برسند.

قالیباف چنان حرف می‌‌زند انگار قدرت اجرایی یک دولت تمام‌اختیار را دارد

وهاب عزیزی دبیرکل جبهه جهادگران ایران اسلامی گفت:

قالیباف که در تلویزیون به صورت زنده با مردم صحبت می‌کرد؛ برنامه‌های متعددی برای مدیریت کلان کشور را در قالب چند بسته ارائه داد و هرکدام را به تفصیل توضیح داد. 

او برنامه انتخاباتی خود در سال آینده را تشریح کرده و با توجه به سخنانش فکر می‌کنم که برای انتخابات 1400 خواهد آمد.

جنس برنامه‌ها و صحبت‌های قالیباف در این گفت‌وگو بیشتر از نوع اجرایی بود تا قانون‌گذاری و نظارت.

 قالیباف از چنان جایگاهی حرف می‌‌زد که انگار قدرت اجرایی یک دولت تمام اختیار را دارد.

قالیباف در این برنامه با آرامش کامل و بدون استرس و محدودیت برنامه‌های اجرایی خود را بیان کرد که می‌تواند برنامه‌های انتخابات ریاست جمهوری او نیز باشد.

چمران:مدیریت مجلس برای قالیباف سخت شده‌است

ایلنا نوشت: مهدی چمران گفت: در مجموع عوامل و نکاتی دست به دست هم داده و کار مدیریت مجلس را برای قالیباف سخت می‌کند، اما امید من این است که پس از آنکه کمی جلوتر بروند این مسائل جا بیفتد و راه‌حل‌های مناسب را پیدا کنند که قاعدتا این باید بر اساس مطالعه و بررسی‌های دقیق کارشناسی باشد تا بتوانند به طرح‌ها و لوایح خوبی برسند.

مهدی چمران عضو شورای مرکزی ائتلاف نیروهای انقلاب در خصوص رفتارهای تند نمایندگان و اینکه به نظر می‌رسد مدیریت مجلس برای قالیباف سخت شده، گفت: مجلسی که الان شکل گرفته است، در مقابل مجلس قبل انتظار می‌رفت و می‌رود که قاعدتاً با ارزش‌های انقلابی نزدیک‌تر باشد. از همین جهت توقعات نمایندگان و ایده‌های آن‌ها از جنس ایده‌هایی است که می‌توان گفت در شرایط فعلی عملیاتی شدن آن‌ها سخت است.

وی ادامه داد: از طرفی نمایندگان مشکلات و فشار اقتصادی که بر مردم وارد می‌شود را هم می‌بینند و می‌خواهند کاری انجام دهند و تلاش کنند که بتوانند هرچه زودتر نوعی آرامش را برای مردم ایجاد کنند، همچنین این مساله را دغدغه اصلی خود می‌دانند و به همین دلیل ممکن است که در ابتدای کار برخی تصمیمات، حرف‌ها و مسائل مطرح شود که این را می‌توان به این حساب گذاشت که چون ابتدای کار نمایندگان است و انتظار خودشان و مردم از آن‌ها بالا است، تلاش دارند تا به گمان خود در حالت سکون و سکوت و آرامش نباشند.

چمران در ادامه افزود: در مجموع این عوامل و نکات دست به دست هم داده و کار مدیریت مجلس را برای آقای قالیباف سخت می‌کند، اما امید من این است که پس از آنکه کمی جلوتر بروند این مسائل جا بیفتد و راه‌حل های مناسب را پیدا کنند که قاعدتا این باید بر اساس مطالعه و بررسی‌های دقیق کارشناسی باشد تا بتوانند به طرح‌ها و لوایح خوبی برسند.

این فعال سیاسی اصولگرا همچنین درخصوص احتمال بازتاب‌های منفی رفتارهای تند نمایندگان در برخورد با مدیران دولت در اذهان عمومی اظهار داشت: ممکن است افرادی که تیزبین هستند از این رفتارها خوششان نیاید اما هنوز مشخص نیست که این رفتارها حتما تاثیر منفی در اذهان مردم داشته باشد بلکه بستگی مستقیم به نتیجه عملکرد نمایندگان دارد.

وی ادامه داد: مردم بیشتر نگاه می‌کنند که نمایندگان حرف آن‌ها را بیان کنند که در این مسیر شاید حملات تندی هم نسبت به برخی افراد صورت گیرد اما نمایندگان باید توجه داشته باشند که بیان مطالبات باید با در نظر گرفتن منطق، احترام و مسائل قانونی و شرعی صورت گیرد همانطور که در بیانات مقام معظم رهبری هم بود.

عضو شورای مرکزی ائتلاف نیروهای انقلاب در خصوص گمانه‌زنی‌های صورت گرفته در خصوص کاندیداهای اصولگرایان در انتخابات آینده ریاست جمهوری نیز ابراز داشت: اکنون برای مطرح کردن مساله انتخابات خیلی زود است، شورای ائتلاف هم تاکنون وارد بحث در خصوص انتخابات ریاست جمهوری نشده و بالتبع صحبتی هم درخصوص مصادیق صورت نگرفته است.

 

آنچه دیگران میخوانند : قیمت دلار و ارز جمعه 10 مرداد ارزش واقعی یارانه معیشتی+جدول

دولت ایران اصولگرایان   اخبار برگزیده
  

واکنش به خبر طرح آلمان برای لغو تحریم‌های آمریکااین کارشناس مسائل بین‌الملل تأکید کرد: اگر قرار است کاری برای مذاکره با ایران انجام شود آمریکایی‌ها خودشان بلدند چه کار کنند. ضمن آنکه با توجه به 12 شرط آمریکا، ایران الان در موضع مذاکره قرار ندارد و این کار را به معنای تسلیم می‌داند.
اعتماد آلمان ایران و آمریکا سیاست خارجی 

  

ارز جهانگیری باعث شد مافیاها مملکت را از بین ببرند/ کارچاق‌کن‌ها در راهروهای مجلس متولد می‌شوندنایب رئیس کمیسیون اجتماعی خاطرنشان کرد: چرا کسی که می‌خواهد رأی اعتماد بگیرد با خود خدم و حشم به مجلس می‌آورد ، آقای رئیس کارچاق‌کن‌ها در راهروهای مجلس متولد می‌شوند که باید جلوی آنها گرفته شود.
ایلنا ارز مجلس شورای اسلامی گرانی 

  

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: موضع مجلس و قوه قضائیه در جلسه شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا مبتنی بر این استدلال است که به منظور حل مشکلات امروز کشور، نباید معضلات بزرگتری برای آینده اقتصاد ملی ایجاد کرد.
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی رئیس جمهور وام 

  

یک فعال سیاسی بیان کرد: کاندیدا‌هایی که نامشان برای انتخابات 1400 مطرح است، هیچ کدام چنگی به دل نمی‌زنند، چون هیچ ایده‌ای برای اداره حکومت در این شرایط ندارند و قاعدتا اگر بخواهد در 1400 اتفاقی رخ دهد باید اجازه دهند که یک ایده جدید بیاید.
رویداد۲۴ انتخابات مجلس استقلال ایران 

  

سبزپوشی تابلوی بورس / شاخص کل کانال 2 میلیونی را بازپس گرفتتابلوی بورس که دیروز تحت تاثیر حواشی صندوق دارا دوم قرمز پوش شده بود، در نیم ساعت اول معاملات امروز با واکنش مثبت به تصمیم دولت برای عرضه دارادوم در پنجم شهریورماه، سبزپوش شد.
اقتصادنیوز شاخص دولت فولاد 

  

خوش‌­بینی بازارها به واکسن روسی | رقابت شرق و غرب برای مهار کرونا به اوج رسیدطلا روز سه‌شنبه نوسان بیش از 89 دلاری را تجربه کرد. در حالی که طلا در معاملات ابتدای روز در قیمت 2028 دلاری معامله می‌شد، در ادامه معاملات روز سه‌شنبه با افت شدید حدودا 4 درصدی تا قیمت 1939 دلار پایین رفت هر چند پس از آن تا حدودی قیمت اونس از افت خود را جبران کرد و تا ساعت 21 دیشب به 1950 دلار رسید.
۵۵ آنلاین روسیه دونالد ترامپ رئیس جمهور 

  

مردم در انتخابات 1400 شرکت نمی کنندنوعی سرخوردگی سیاسی در جامعه ایران دیده می‌شود که شاید همین موضوع بر روند مشارکت مردم در انتخابات سال 1400 تأثیر منفی بگذارد. طبیعی است که با تضعیف نهاد انتخابات به دلیل رویکرد استصوابی شورای نگهبان و عملکرد ضعیف نمایندگان مردم و دولت و فراگیری فساد مالی و اداری، پایگاه اجتماعی قوا و نهادهای منتخب نظام هم بیش از پیش سست و متزلزل شده و مشروعیت و کارآیی خود را از دست دهند.
مستقل‌آنلاین انتخابات ریاست جمهوری انتخابات مجلس ایران 

  

ادعای «هوک» درباره آینده روابط ایران و آمریکاایسنا/ نماینده پیشین آمریکا در امور ایران اعلام کرد که رئیس‌جمهور آمریکا می‌خواهد به توافقی با ایران دست یابد تا جایگزین برجام شود.
مثلث ایران ایران و آمریکا رئیس جمهور 

  

نه به آزادسازی قیمت خودرووزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت در حالی امروز برای کسب رای اعتماد راهی مجلس شورای اسلامی می‌شود که در گفت‌وگویی به بیان دیدگاه‌ها و برنامه‌های خود در حوزه صنعت و بازار خودرو پرداخته است...
خودروتک بهره وری قیمت افزایش قیمت 

  

واکسنِ روسی کرونا ساخته شدولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه امروز به طور رسمی از ساخت واکسن روسیِ کرونا و ثبت این واکسن خبر داد.
مملکت‌آنلاین روسیه ولادیمیر پوتین وزارت بهداشت 

  اخبار داغ
  

پاندمی کرونا ایجاد صلح را تهدید می کنددبیر کل سازمان ملل هشدار داد که همه‌گیری کووید 19 نه تنها دستاوردها در مبارزه با فقر جهانی و ایجاد صلح را تهدید می‌کند، بلکه خطر تشدید درگیری‌های موجود و ایجاد اختلافات جدید را در پی دارد.
اعتماد شورای امنیت سازمان ملل سازمان ملل بان کی مون 

  

افرادی که مستعد ابتلا به کرونای شدید هستندافراد مبتلا به چاقی نسبت به افراد فاقد مشکل چاقی در معرض ریسک بالاتری برای ابتلا به COVID-19 شدید هستند.
مستقل‌آنلاین بهاره رهنما چاقی ازدواج 

  

آسوشیتدپرس از مسکو گزارش داد، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه اعلام کرده است که واکسن کرونا در روسیه ثبت شده و دختر وی نیز جزء کسانی است که این واکسن به وی تزریق شده است.
رویداد۲۴ روسیه ولادیمیر پوتین مسکو 

  

قیمت دلار در آخرین روز کاری هفتهصرافان بانکی امروز هر دلار را به قیمت 22 هزار و 50 تومان می فروشند و به نرخ 21 هزار 950 تومان خریداری می کنند . نرخ خرید یورو از مردم نیز برابر با 25 هزار و 900 و نرخ فروش آن 26 هزار تومان اعلام شده است.
اعتماد قیمت دلار صرافی 

  

واکسن ایرانی کرونا در آستانه مرحله کارآزمایی بالینی به گزارش خبرنگار مهر، دکتر علیرضا بیگلری در گفتگوی ویژه خبری شامگاه چهارشنبه 22 مرداد 99 ظهار داشت: سال‌ها است که ثابت شده واکسن‌ها می‌توانند با تحریک ایمنی بدن انسان به عنوان مؤثرترین عامل در درمان بیماری‌ها به کار گرفته شوند. از سوی دیگر ویروس کووید 19 یکی از پیچیده‌ترین ویروس‌های 100 سال اخیر شناخته شده است. به همین دلیل ساختن واکسن برای این ویروس بسیار پیچیده و سخت است. وی…
مهر درمان خبرنگار بدن انسان 

  

وزیر بهداشت آلمان از تولید قطعی واکسن کرونا در ماههای آینده خبر داد«ینس اشپان» وزیر بهداشت آلمان روز پنجشنبه ابراز امیدواری کرد که واکسن بیماری «کووید – 19 » در ماه‌های آینده و به‌طور قطع در اوایل سال آینده تولید شود و در دسترس همگان قرار گیرد.
برنا آلمان تولید ماه 

  

هر واکسن کرونای آکسفورد 120 دلار پیش فروش می‌شودرئیس سازمان نظام پزشکی گفت: آکسفورد هر واکسن کرونا را 120 دلار پیش فروش می‌کند، در حالی که تاثیر آن کم تر از سه ماه خواهد بود.
ایلنا دلار سازمان نظام پزشکی نظام پزشکی