از سرمایه گذاری در پروژه‌های پژوهشی تا سوءاستفاده از دختران زیر سن قانونی

اقتصادنیوز: این روزها نام جفری اپستین میلیاردر و بانکدار سرشناس ایالات متحده به علت پرونده مرتبط با فساد اخلاقی او بسیار شنیده می شود.

از سرمایه گذاری در پروژه‌های پژوهشی تا سوءاستفاده از دختران زیر سن قانونی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب، جفری اپستین متهم است که دخترانی زیر سن قانونی را در اموری مثل ماساژ غیرقانونی استخدام می کرده و حتی نام مشتریانی مثل بیل کلینتون رئیس جمهور پیشین ایالات متحده نیز به این پرونده باز شده است. با این وجود به نظر می رسد اپستین یک چهره دیگر نیز دارد؛چهره ای که دوست دار علم به نظر می رسد.

این روزها نام جفری اپستین میلیاردر و بانکدار سرشناس ایالات متحده به علت پرونده مرتبط با فساد اخلاقی او بسیار شنیده می شود. جفری اپستین متهم است که دخترانی زیر سن قانونی را در اموری مثل ماساژ غیرقانونی استخدام می کرده و حتی نام مشتریانی مثل بیل کلینتون رئیس جمهور پیشین ایالات متحده نیز به این پرونده باز شده است. با این وجود به نظر می رسد اپستین یک چهره دیگر نیز دارد؛چهره ای که دوست دار علم به نظر می رسد.

 چندین دهه است که حضور جفری اپستین در جامعه علمی ایالات متحده جا افتاده است. اپستین به بسیاری از دانشمندان برجسته در سراسر جهان کمک کرده تا پیشرفت کنند و به نوان یک خیرخواه سخاوتمند و حامی جدی پروژه های پژوهشی شناخته می شود.

اما آیا این حجم از فعالیت های علمی باعث می شود فراموش کنیم که او اخیرا دستگیر و به اتهام قاچاق دختران جوان در نیویورک متهم شده است؟ ورج تلاش کرده با دوازده نفر از پژوهشگرانی که با اپستین همکاری کرده اند صحبت کند اما تقریبا هیچ یک از این افراد حاضر به گفتگو نشده اند.

اپستین و موسسات خیریه ای که وی کنترل می کردند، میلیون ها نفر را به تحقیقات و موسسات علمی امیدوار کرده بود و خود اپستین نیز بارها در محافل تحقیقاتی سخنرانی کرده بود. اپستین به جامعه علمی نشان داده بود که یک مرد مشتاق و علاقه مند به پیشرفت علمی است و این درحالی بود که خود او او هرگز دارای درجه علمی قابل توجهی نبود (بالاترین حد دوره تخصصی که او از سر گذرانده بود در حد یک معلم دبیرستانی بود)، اما علاقه و سرمایه گذاری های اپستین در عرصه علم به نظر بسیار قوی می رسید و به راحتی می توانستید تصور کند که اپستین همیشه امیدوار بوده زندگی متفاوتی داشته باشد و یک دانشمند شود.

مارتین نواک، ریاضیدان و متخصص علوم زیستی هاروارد، در سال 2002 در مورد اپستین به مجله نیویورک گفت: "وقتی با جفری در مورد کار صحبت کنید حس می کنید با یک همکار متخصص صحبت می کنید."

چهره دوگانه میلیاردر فاسد آمریکایی / از سرمایه گذاری در پروژه های پژوهشی تا سوء استفاده از دختران زیر سن قانونی / برگزاری سمینارهای علمی در چندقدمی مراکز فساد

نواک به قضاوت اطلاعات مطبوعاتی یکی از نزدیکترین افراد حوزه علم و دانش در ارتباط با اپستین است. اپستین در اوایل سال 2000برای نواک حدود نیم میلیون دلار هزینه کرد تا او این رقم را صرف تحقیقات خود کند. افزون بر این ها از سال 2003، نواک و اپستین اغلب به جزیره خصوصی اپستین در جزایر ویرجین آمریکا سفر می کنند. وقتی نواک در سال 2003  درهاروارد استخدام شد، اپستین، یک برنامه آزمایشی گسترده را آغاز کرد که هزینه های آن بالغ بر 6.5 میلیارد بود و ناگفته پیداست که توسط اپستین طراحی شد. بعدها اپستین و بنیاد علمی او متعهد شد حدود 30 میلیون دلار تا پایان پروژه به این آزمایشگاه اهدا کند.

نواک در سال 2002 به مجله نیویورک گفت: "اپستاین زندگی من را تغییر داده است. به دلیل حمایت او، احساس می کنم می توانم کاری را که می خواهم انجام دهم. "

نواک به تماس های مطبوعات درباره اپستین پاسخ نمی دهد و مشخص نیست که این دو نفر در حوزه های مختلف تا چه حد با یکدیگر همگاری داشته اند.  دانشگاه هاروارد نیز در خصوص هدیه 30 میلیون دلاری اپستین واکنشی خنثی نشان داده و اعلام کرده است این دانشگاه در مورد ماهیت مبالغ خیریه اظهار نظر نمی کند.

یکی دیگر از نزدیکان جفری اپستین، فیزیکدان مشهور دانشگاه آریزونا؛ لارنس کراوس است. او با اتهامات متعدد  آزار و اذیت جنسی علیه اپستین مخالف است و حتی در سال 2008(نخستین مرحله پرونده اپستین) از حامیان سرسخت او بود. وی در سال 2011 به نشریات گفت: "به عنوان یک دانشمند، من همیشه چیزهای مختلف را بر اساس شواهد تجربی قضاوت می کنم و اپستین همیشه چند دختر 19 تا 23 سال را اطراف خود داشت. اما اما من هرگز رفتار عجیب یا دختران زیر سن قانونی در کنار او ندیده ام .به عنوان یک دانشمند هر چند من با این رفتار او موافق نبودم اما او را بیش از دیگران باور دارم."

اما چرا کراوس مدافع اپستین است؟ شاید علتش این باشد که کراوس بزرگتری کنفرانس سال 2006 برای شناخت گرانش را در ملک شخصی اپستین در جزایر ویرجین برگزار کرد و چهره های مهمی مثل استیون هاوکینگ فقید یا برندگان جوایز نوبل در رشته های فیزیک و اخترشناسی را دعوت کرد.عکس های منتشر شده از این رویداد نشان می دهد که بسیاری از این شرکت کنندگان در جزیره خصوصی  اپستین اقامت کردند که  گفته می شود بسیاری از قربانیانی که  مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته اند در همان محل اسکان داشتند.  

 

 

این مطلب برایم مفید است 0

سرمایه دختران رئیس جمهور   اخبار برگزیده
  

جزئیات جدید از دستگیری روح‌الله زم و رهگیری سرپل‌های داخلی آن​فارس نوشت: رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: کار برخورد با شبکه آمدنیوز با دستگیری روح‌الله زم تمام نشده و سرپل‌های این شبکه در داخل کشور باید پاسخگوی اعمال خائنانه خود باشند.
مثلث مجلس شورای اسلامی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی جاسوسی 

  

اعتراض فدراسیون فوتبال ایران به رفتار سخیف تماشاگران بحرینسخنگوی فدراسیون فوتبال گفت: فدراسیون فوتبال اعتراض خود را بابت رفتار سخیف برخی از تماشاگران بحرینی به AFC و FIFA ارسال کرد.
مستقل‌آنلاین کنفدراسیون فوتبال آسیا فدراسیون فوتبال فوتبال 

  

از طرح رفع انحصار زبان انگلیسی در مدارس، برداشت نادرستی شد/ چه اشکالی دارد زبان روسی استان‌های شمالی آموزش داده شودیک نماینده مجلس گفت: هدف از طرح حذف زبان انگلیسی از آموزش مدارس رفع انحصار آموزش زبان انگلیسی است، انگلیسی یک زبان بین‌المللی است کسی نمی‌تواند آن را حذف کند، اما گفتیم که در انحصار نباشد.
ایلنا انحصار روسیه آموزش 

  

علت حذف برخی قطعات از خودروهای صفر کیلومتردبیر انجمن خودروسازان در خصوص حذف برخی از قطعات در خودروهای صفر از جمله کروز کنترل، دیسک و تعدادی دیگری از قطعات به ارائه توضیحاتی پرداخت.
خودروتک خودروسازان قطعه سازان خودرو 

  

تحلیلگر برجسته عرب: عامل حمله به نفتکش ایرانی از کاهش تنش میان تهران و ریاض می‌ترسدبررسی تحولات منطقه در چند ماه اخیر نشان می‌دهد که دست‌هایی پشت پرده با بحران آفرینی سعی در جلوگیری از عادی‌سازی روابط ایران با کشورهای منطقه دارند.
مثلث عربستان امارات متحده عربی ایران و عربستان 

  

در بازار خودرو چه می گذرد؟ / 4 سناریو موثر بر قیمت خودروبازار خودرو اگر با 4 سناریو روبه‌رو نشود، قیمت‌های فعلی را حفظ خواهد کرد و حتی با عرضه بیشتر کاهش قیمت خودرو نیز دور از دسترس نیست. بنابراین در صورت ثبات قیمت‌ها، لزومی ندارد که مردم در صورت نداشتن بودجه کافی سراغ بازار خودرو بروند و از سویی در این شرایط توصیه می‌شود سرمایه‌گذاران با هدف کسب سود وارد این بازار پر زرق و برق نشوند.
خودروتک واردات خودرو خودرو خودروسازان 

  

یک کارشناس مسائل روسیه با اشاره به سفر اخیر پوتین به عربستان و تلاش این کشور برای نزدیکی هر چه بیشتر به کشورهای حاشیه خلیج فارس اظهار کرد: واقعیت این است که مسکو به دنبال این است که متحدان سنتی آمریکا در حاشیه خلیج فارس را از واشنگتن دور کند. سیاستی که به نظر می‌رسد موفقیت در آن سخت و یا غیرممکن خواهد بود.
نامه نیوز عربستان ایران و عربستان روسیه 

  

خاطره تورم 40درصدی پس از 24 سال زنده شد/ دولت روحانی رکورد هاشمی را می‌شکند؟
نامه نیوز بنزین تورم دولت 

  

مجازات شدیم/ داور پنالتی ایران را نگرفت/ موقعیت های زیادی داشتیمسرمربی تیم ملی فوتبال ایران با تاکید بر اینکه تیمش در دیدار با بحرین موقعیت های زیادی برای گلزنی داشت گفت: داور باید در دقایق وقت اضافه برای تیم ملی ایران یک پنالتی اعلام می کرد.
مستقل‌آنلاین ایران تیم ملی فوتبال ایران فوتبال 

  

درخواست ترامپ از عمران خان درباره ایران«عمران خان»، نخست‌وزیر پاکستان در گفت‌وگویی با شبکه خبری «سی‌ان‌ان» گفته که «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا از او خواسته گفت‌وگو میان آمریکا و ایران را تسهیل کند.
اقتصادنیوز دونالد ترامپ ترامپ ایران 

  اخبار داغ
  

تساوی ارزشمند پرهام مقصودلو مقابل سوپر استاد بزرگ شطرنج چینى در مسابقات بزرگ سوئیستساوى ارزشمند پرهام مقصودلو برابر سوپر استاد بزرگ چینى در مسابقات بزرگ سوئیس موجب شد تا او در رده‌بندى زنده برترین شطرنج‌بازان جهان به رده پنجاهم صعود کند.
تسنیم شطرنج چین سوئیس 

  

آیا قیمت لوازم خانگی در نیمه دوم سال 98 ارزان می‌شود؟اقتصاد نیوز:تولیدکنندگان صنعت لوازم خانگی معتقدند عبارت "تولید تلویزیون ایرانی" صحیح نیست و این موضوع باعث ایجاد التهاب در این صنعت می‌شود.
اقتصادنیوز قیمت ارز قیمت افزایش قیمت 

  

شهر تاکنون پیروز میدان مبارزه برای آزادی نبوده است/ نقد دبور به مارکس چه بود؟گودرز میرانی می‌گوید: مارکس یکی از مزیت‌های بورژوازی را این می‌دانست که روستا را تحت سلطه شهر درآورده است. به نظر او روستا محل انزوا و جدایی است. اما دبور این دیدگاه را نقد می‌کند با این باور که اگر شهر تاریخ آزادی است، تاریخ خودکامگی هم هست و تاکنون پیروز میدان مبارزه برای آزادی نبوده است.
ایبنا شهرنشینی سرگرمی بازی 

  

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی گفت: «سخت‌گیری‌های بی‌مورد بر این نوع کسب‌وکارها می‌تواند اشتغال عده بسیاری از افراد را تهدید کند.
صراط مجلس شورای اسلامی صنعت تولید 

  

خودروی ارزان برقی در راه بازارشرکت سوئدی نوپای یونیتی از تولید یک خودروی برقی مناسب استفاده در داخل شهرها خبر داده که سال آینده به قیمت 19 هزار دلار به بازار می آید.
خودروتک خودرو تولید قیمت 

  

ارزش بازار شرکت مس در بازار سرمایه از 40 هزار میلیارد تومان عبور کردبه‌زودی نرم‌افزارهایی که توسط متخصصین شرکت مس برای یکسان‌سازی تعیین قیمت تمام‌شده یا ERP داخلی؛ که برای نخستین بار در کشور برای یک شرکت توسط خود مجموعه نوشته می‌شود و بسیار ارزشمند است؛ شکل می‌گیرد تا بحث هزینه و درآمد را به لحاظ هوشمند سازی سیستم از طریق آی‌تی مجموعه را سیستمی کنیم.
مستقل‌آنلاین درآمد سرمایه فولاد مبارکه