ایلنا   |  سیاسی  |  

اظهارنظرهای غرب در مورد اعتراض‌های ایران، دخالت در امور داخلی کشورهاست/ سیستم حقوقی شفاف، فساد در اقتصاد را کاهش می‌دهد

استاد دانشگاه کانکوردیا اظهارات غرب در مورد اعتراض‌های ایران را دخالت در امور داخلی ایران توصیف کرد و گفت: دموکراسی‌ها به دنبال تضعیف نظام‌های دموکراتیک غیرلیبرال هستند و این کار برای آنها آسان است.

اظهارنظرهای غرب در مورد اعتراض‌های ایران، دخالت در امور داخلی کشورهاست/ سیستم حقوقی شفاف، فساد در اقتصاد را کاهش می‌دهد

استاد دانشگاه کانکوردیا اظهارات غرب در مورد اعتراض‌های ایران را دخالت در امور داخلی ایران توصیف کرد و گفت: دموکراسی‌ها به دنبال تضعیف نظام‌های دموکراتیک غیرلیبرال هستند و این کار برای آنها آسان است.

جولین اسکو فیلد (Julian Schofield) استاد دانشگاه کانکوردیا است. حوزه تخصصی وی علوم سیاسی و روابط بین‌الملل و مطالعات در حوزه جنگ و امنیت است. وی در گفت‌وگو با ایلنا نظرات خود را در خصوص تحولات اخیر بیان کرده است.

ایران باید تجارت با چین و روسیه را ادامه دهد

جولین اسکو فیلد بهترین راه برای کاهش مشکلات ایران را تجارت دانست و گفت: ایران باید تجارت با اروپا و به ویژه هند و چین و روسیه را توسعه دهد و روابط با پاکستان را بهبود بخشد. 

فشار ایران بر غرب ادامه دارد

استاد دانشگاه کانکوردیا با اشاره به کاهش تعهدات برجامی ایران افزود: کاهش تعهدات ایران تا زمانی که تعهدات اروپا و غرب اجرایی نشود، ادامه خواهد داشت. من تصور می کنم که ایران دوباره به غرب فشار خواهد آورد. 

ایران باید سیستم مالی و اقتصادی خود را اصلاح کند

وی افزود:  ایران باید سیستم مالی و اقتصادی خود را اصلاح کند، برای ریشه کن کردن فساد تلاش کند، سرمایه‌گذاری در آموزش و پرورش را افزایش دهد و دسترسی به فناوری را بهبود بخشد، برای حل اختلاف و تنش در مبحث انرژی، درگیری با عربستان را باید متوقف کرد. 

گفت‌وگو بهترین راه برای کاهش تنش‌هاست

جولین اسکو فیلد بهترین راه برای کاهش تنش‌ها را گفت‌و‌گو دانست و تاکید کرد که گفت‌وگو با سعودی‌ها و پاکستان و ترکیه را آغاز کنید و هرگز در این روند متوقف نشوید.

علت اعتراض‌های اخیر تنها تحریم‌ها نبود

مردم ایران از مشکلات داخلی رنج می‌برند

این استاد دانشگاه تاکید کرد که علت اعتراض‌های اخیر در ایران تنها موضوعات مربوط به تحریم‌ها نبود مردم ایران از مشکلات داخلی هم رنج می‌برند و خواهان شفافیت و پاسخگویی بیشتر هستند بنابراین باید شفافیت را بالابرد این مهم‌ترین اقدام است. 

اظهار نظرهای غرب در مورد اعتراضها دخالت در امور داخلی کشورهاست

وی با انتقاد از اظهارنظر غرب در مورد اعتراض‌های ایران گفت: این اظهارات دخالت در امور داخلی کشورهاست. چرا که  زیرا دموکراسی‌ها به دنبال تضعیف نظام‌های دموکراتیک غیرلیبرال هستند و این کار برای آنها آسان است 

ایران باید صنعت داروسازی خود را توسعه دهد

سیستم حقوقی شفاف فساد در اقتصاد را کاهش می‌دهد

 استاد دانشگاه کانکوردیا در ادامه در مورد مشکلاتی که بر سر راه تامین دارو برای ایران وجود دارد، گفت:  ایران باید صنعت داروسازی خود را توسعه دهد این کار برای ایران سخت نیست. سیستم حقوقی شفاف ایجاد کنید و سپس می‌توانید فساد در اقتصاد را کاهش دهید با اصلاح مقررات تجارت ایران می‌تواند راه را برای توسعه اقتصاد خود فراهم کند.

ایران اقتصاد دموکراسی   اخبار برگزیده
  

"مجلس در راس امور است" یعنی جای خدا نشسته؟عباس عبدی در روزنامه اعتماد نوشت: مردم چرا باید افراد مسئولیت ناپذیر را انتخاب کنند؟
مستقل‌آنلاین عباس عبدی روزنامه 

  

سهمیه بنزین این خودروها اصلاح شدیک مقام مسئول در ستاد تنظیم بازار گفت: سهمیه بنزین وانت بار‌ها اصلاح و ابلاغ شده است و اکنون در حال کنترل آن هستیم.
خودروتک بنزین خودرو تنظیم بازار 

  

تبعاتِ «گرانی بنزین» در محاسبات سبد معاش منظور شود/ اصرار بر دستمزد منطقه‌ای در مذاکرات مزدی خطاستنادر مرادی با تاکید بر لزوم محاسبه‌ دقیق سبد معاش، خواستار توجه شرکای اجتماعی کارگران به معیشت رو به افول طبقه‌ کارگر شد.
ایلنا گرانی بنزین خبرنگار 

  

ایران نمی‌خواهد اعلام رسمی خروج از برجام را بر عهده بگیردیک استاد دانشگاه گفت: در صورت فعال شدن مکانیسم ماشه از سوی کشورهای اروپایی باقی‌مانده در برجام، هر نوع همکاری و تعهدی که در برجام مورد پذیرش بود می‌تواند کنار گذاشته شود.
مثلث ایران گاز فرانسه 

  

احتمال تک نرخی شدن قیمت بنزین چقدر است؟اگر چه به نظر می رسد پرونده اصلاح قیمت و الگوی مصرف بنزین بسته شده است، اما با این حال برخی نمایندگان مجلس به دنبال طرحی برای تغییر آن هستند. نماینده پیشین مجلس و استاندار استان گلستان درباره تهیه طرح دوفوریتی نمایندگان برای تک‌نرخی شدن بنزین گفت: اکنون تصمیم نمایندگان مجلس بعید است بتواند نظر مسوولان کشور را تغییر دهد و به این اعتبار ممکن است تلاشی بی حاصل باشد.
خودروتک قیمت بنزین استان گلستان 

  

ویلکرسون: ترامپ یا استعفا می‌دهد یا عزل می‌شوددونالد ترامپ را بدون تردید می‌توان یکی از جنجالی‌ترین روسای‌جمهور تاریخ آمریکا دانست که به‌زعم بسیاری از مفسران و اندیشمندان، اقداماتش قدرت رهبری آمریکا را در جهان به‌ویژه در منطقه حیاتی خاورمیانه به‌شدت کاهش داده است...
مثلث دونالد ترامپ ترامپ خاورمیانه 

  

در حالی که پرونده‌های متعدد فساد ناشی از دلار 4200 تومانی در مراجع قضائی مفتوح و در حال رسیدگی است، دولت در لایحه بودجه سال 99 تداوم توزیع این رانت گسترده را پیش‌بینی کرده است.
نامه نیوز خبرنگار کالاهای اساسی اتاق بازرگانی 

  

رئیس‌جمهور آمریکا با اشاره به ناآرامی‌های اخیر در ایران مدعی عدم حمایت آمریکا از تمعات اخیر در ایران شد.
نامه نیوز دونالد ترامپ ترامپ ایران 

  

برای جلوگیری ازانتشار ویروس آنفلوآنزا حتما بخوانید​اقتصادنیوز: آنفلوانزا یک بیماری حاد و شایع است که شیوع آن در فصول سرد سال و بخصوص در پاییز است. این بیماری به علت درگیری دستگاه تنفسی، بسیار مسری است.
اقتصادنیوز ویروس آنفلوانزا آنتی بیوتیک 

  اخبار داغ
  

جانشین فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: سال‌هاست که آمریکا و متحدانش با ما دشمنی می‌کنند، اما چون نمی‌توانند به ما ضربه بزنند، به سراغ دلدادگان انقلاب اسلامی رفتند.
نامه نیوز سپاه پاسداران قیمت ارز قیمت 

  

نرخ رسمی 14 ارز روی خط ثابتبانک مرکزی امروز پنجشنبه نرخ رسمی 47 ارز را اعلام کرد که 14 واحد پول خارجی ثابت ماند.
ایلنا ارز بانک مرکزی بانک 

  

کاهش ورودی ارزی کشور با ادامه محدودیت بر صادرات کنسانتره مسبا ادامه محدودیت بر صادرات کنسانتره مس، ورودی ارزی کشور از ناحیه محصولات معدنی در مسیر کاهش ادامه‌دار قرار گرفته است.
تسنیم کاهش صادرات خبرنگار صنعت 

  

برگزاری مراسم وزن‌کشی کاپیتان سابق تیم ملی کاراته در مسابقات MMA/ الهامی فردا با فایتر بلاروس مبارزه می‌کند + عکسکاپیتان سابق تیم ملی کاراته در دومین مبارزه خود در سازمان NFJ فردا به مصاف فایتر بلاروس می‌رود.
تسنیم وزن کاراته بلاروس 

  

فضای افسارگسیخته مجازی، مصداق بارز فتنه‌انگیزی در جوامع اسلامی استفرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: فضای افسارگسیخته مجازی، مصداق بارز فتنه انگیزی در جوامع اسلامی است و امروز دشمن به شدت در فضای مجازی در حال شبهه انگیزی و ابهام آفرینی در حوزه های مختلف است.
ایلنا فضای مجازی نیروی هوایی حوزه 

  

فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: فضای افسارگسیخته مجازی، مصداق بارز فتنه انگیزی در جوامع اسلامی است و امروز دشمن به شدت در فضای مجازی در حال شبهه انگیزی و ابهام آفرینی در حوزه های مختلف است.
نامه نیوز نیروی هوایی فضای مجازی حوزه 

  

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) : به گزارش نامه نیوز، حجت‌الاسلام احد آزادی خواه عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با تاکید بر حمایت از صنایع داخلی اظهار داشت: مجلس کار جدی در زمینه حمایت از تولید داخل انجام نداده است و باید در این زمینه به جز تصویب قانون، پیگیری هایی نیز داشته باشد. وی با انتقاد از اخذ مالیات بر ارزش…
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی کمیسیون فرهنگی مجلس مالیات